המחזור ה-37 בעונת 2021/2022 בSerie A: מחזור אחד לפני הסוף. מילאן - אטאלנטה במוקד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏14/5/22.

1. DeRossi16 Member

קובי אם אתה לא אוהד של רומא מאתמול , אתה יודע שפלגריני כל עונה נותן רצף משחקים טוב שאחריו מגיע רצף משחקים רע מאוד , יכול להיות שמעכשיו הוא יתחיל דרך "יציבה יותר" , אבל בעבר היה המון מקום לבקר אותו.
    בכללי אני מציע לך להפסיק להכתיר מלכים , או עם ההייליטס מהטוויטר , זה ממש לא משקף את המציאות , גם לא עם זלניסקי ואוליביירה.

העונה הזו של רומא היא כשלון גם אם נזכה בקורנפלקס ליג , אל תעבדו על עצמכם.
    אני מקווה מאוד שמוריניו ישכיל לפתוח עם קרלס פרז וורטו(שהיו מהטובים אתמול) גם בגמר על חשבון זאניולו ואולביירה.

Roma ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  2. טל. Member

פלגריני זה בדיוק מה שקוויתי שיעשו לזאניולו.
    העצמה סימבולית. העצמה טקטית. והעצמה מנטלית (לתת לו את סרט הקפטן. את חולצה מס' 10. ואת בלטה של מספר 10 במרכז שדה מתחת ל 2 חלוצים. ביחד עם ההנחלה התמידית שנותנים לו את המושכות והמפתחות לקבוצה) - וכל זאת על מנת להצמיח לו ריאה שלישית.

תשוקה + חדות טקטית, כפרוזדור לקראת העצמה אירובית ואינטנסיביות שפשוט תמוטט יריבות.
    קיוויתי שהתהליך הזה יקרה אצלו לפני/במקום פלגריני, כי התקרה שלו גבוהה מזו של פלגריני פי כמה וכמה.

כך או אחרת, רומא לא עשתה כלום מזה. ולמען האמת גם לא יכלה לעשות - לאור הפציעות המוגזמות וההייפ התקשורתי המוגזם.

חבל.

כיום זאניולו לא עם שלוש ריאות, ואפילו לא עם שתיים. ובטח לא עם שום תשוקה וחדות טקטית -והתקווה היחידה שיש לי לגביו זה מכירה בקיץ הקרוב בסכום נאה (שיאפשר לנו לקנות קיצוני ימני טופ מוכח) לקבוצה מחוץ לאיטליה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/22
  3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני זוכר רק פעם אחת כזו, בה הוא נעצר בגלל פציעה ממנה לקח לו זמן לחזור ליכולת הרגילה שלו. פרט לכך, מה שקורה "כל עונה" זה שהוא משפר את עצמו לניארית כמו דמות בFIFA (כל פעם אספקט אחר - בעיטה לשער, יצירת מצבים, אינטנסיביות, הגנה, חופשיות וכו'). נכון להיום, הוא השחקן היחיד בסגל שאני יכול לקרוא לו World class.

תודה על ההצעה אך בעיניי: להצביע על מצבים עובדתיים > דעות סובייקטיביות קיצוניות שכמעט תמיד מבוססות על כלום.

אולי הבעיה היא אצלי אך הייתי שמח לקרוא review המבוסס על אירועי המשחק (גם נקודתיים) או אפילו סטטיסטיקה רלוונטית. לחזור פעם אחר פעם על אותם הדברים שגיבשת לפני שנה וחצי לא באמת מצדיק אותם. זה תמיד יראה פג תוקף.

לדעתי אין סיכוי שזה יקרה. בין היתר כי אתמול הם ממש לא היו טובים. זו בעיה שחוזרת על עצמה לאורך כל העונה - הספסל לא מנצל את ההזדמנויות שהוא מקבל.

4. DeRossi16 Member

אין לי דעות קיצוניות , אני לא אומר שזלנסקי/אולביירה הם כשלון. האחד ילד כשרוני מאוד בפן ההתקפי שלוקה ביכולת הגנתית בצורה קשה , השני אחלה שחקן לסגל(כמו שרשמתי בכל פוסט פה) ולא שום דבר מעבר לזה.

מוזמן להסתכל שוב על המשחק של רומא נגד פיורנטינה ולראות את הזוועה במשחק ההגנה של זלנסיקי(ושוב אני אומר הוא בהחלט ילד כשרוני) , אם זה לא מספיק אתה מוזמן לפתוח גם את המשחק מול אודינזה. זה יפה להראות הייליטס שלו נותן פס מטורף מול בודו גלימט , אבל לצד זה ברוב המשחקים הוא מפשל בהגנה.
    גם יפה להראות הייליטס של אולביירה מול בודו גלימט , בפועל אתה יכול לפתוח את המשחק מול נאפולי ולסטר ולראות בבירור שהוא לא ברמת הרכב פותח לקבוצה ששואפת להיות טופ 4 שנה הבאה.

אני לא אפתח בדיון אולבירה VS ורטו , עניין של טעם.
    לגבי זאניולו , אז 2 שערי ליגה בכמעט 2000 דק , שמדורוב עם 3 בחצי מהדק' , קרלס פרז עם 1 ברבע מהדק' , ואלשע עם 3 בחצי מהדק'.
    מעבר לזה מנקודת מבט אישית , כל אחד מהם נראה יותר רעב ופחות בכיין ממנו על המגרש , אבל פה כבר מדובר בדעה.
    אבל לפי כמות השערים(ככה לדעתי לפחות צריך למדוד שחקן התקפה) , על מה ולמה הוא זכאי לפתוח בגמר?

לגבי פלגריני , כנראה שאנחנו מגדירים וורלד קלאס בצורה אחרת(בעיני אין לו מקום בהרכב של אף קבוצת טופ 5 באירופה , על נאינגולן ופיאניץ' בזמנו הייתי אומר שכן).

5. טל. Member

לדעתי אוליביירה אפילו לא שחקן טוב לרוטציה בסגל.
    הוא די מיותר כבר עכשיו. ואם בקיץ יתבצע רכש מדוייק לקישור האחורי - הוא יהיה מיותר אפילו עוד יותר.

(אגב, עושה רושם שמוריניו גם כן לא רחוק בדעותיו מהעמדה הזו).

מה גם שהמצב החוזי שלו רק עושה את הדברים לנחרצים יותר.

6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאניולו הוא השחקן היחיד בסגל (ומהבודדים באיטליה, גם בעונה בה הוא חוזר מ2 ACL's) שמנצח את השומר שלו כמעט בכל התקפה. גם אם הוא לא עושה עם זה מספיק (על זה אין ויכוח), זה מספק מימד נוסף להתקפה שלא ניתן לקבל משומורודוב במערך הנוכחי (תכונות אחרות לחלוטין). במשחק גמר בו הסדר והריכוז של הגנת היריבה יהיה בשיאה, היתרון היחסי הזה יכול להיות שובר שיוויון. מהלך אישי אחד מוצלח, לבדו, יכול להפוך לזכיה.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלגריני הוא המנקודות אור מהבודדות שהיו לנו העונה.
    דווקא את זה אני זוקף לזכות מוריניו,שהעונה הוא נתן אצלו את הקפיצת מדרגה. הוא עדיין לא וולרד קלאס,אבל בדרך לשם.

זאניולו אכזבה,לא בא אליו בטעות שהוא חזר משתי פציעות ארוכות,אבל בפועל מעבר לדריבלים וכוח מתפרץ,לא רואים תאכלס.
    הוא לא תורם מספיק מספרים. אם תבוא הצעה טובה בקיץ,הייתי ממליץ למכור.

לגבי שמדורוב זאת חתיכת תעלומה,מוריניו התעקש עליו,ושלימנו עליו לא מעט,בפועל הוא כמעט לא נספר. ברור שהמקום של תמי לא ניתן לערעור,אבל היה אפשר לעשות יותר רוטציות,ולתת לתמי את המנוחה שהוא כנראה זקוק לה מאוד.
    וזה בגנותו של מוריניו.

8. טל. Member

"בגנותו" של מוריניו זה אנדרסטייטמנט. -מוריניו הוא זה שיצר את הבעיה והוא זה שלא פתר אותה והוא זה שרק ממשיך להעצים אותה.

תמי לא נראה כמו חלוץ רציני כבר לא יודע כמה זמן... -מאז הדרבי אני חושב.
    ואין פה מילה אחת של ביקורת. אני אוהב ומעריך אותו מאוד.
    הוא פשוט סחוט מעייפות. זה מובן.
    חלוץ שנותן כל כך הרבה קילומטרז', בספרינטים, ובכלל. ברור שיגיע הרבע האחרון של העונה והוא כבר יהיה עייף.

בגלל זה גם "משחקי בצורת" ומשחקים לא טובים של תמי: מראש אפשר לזהות אותם. כבר משריקת הפתיחה... -כי זה שחקן שתלויי בעצמו. כשהסוללה שלו מלאה אתה רואה אותו מהפתיחה מצטיין לא משנה מי מסביבו.
    וכשהסוללה שלו ריקה הוא די חלש לא משנה מי מסביבו.

זה היה צפוי ולאורך כל העונה מוריניו ניסה להכין אלטרנטיבה מראש: קראו לה פליקס.
    הימור על הסוס הלא נכון ביי דפנישן.

גם אחר שקלט שהימר על הסוס הלא נכון - המינימום שיכל לעשות זה להגיב בזמן אמת: להתחיל לתת לתמי מנוחה מאסיבית משחק אחר משחק החל מסוף חודש אפריל (אחרי שהובטח גמר הקונפרנס). -להקריב את ההווה למען העתיד. ממילא אינטר בחוץ התברר כקרב אבוד, ואחרי ההפסד שם כבר העונה בליגה כולה די נזרקה לפח.

אם היה נותן לתמי מנוחה מאסיבית מאז הפסקת המחצית מול אינטר ועד המשחק מול הויולה: לפחות היה מרוויח את השחקן ההתקפי מס' 1 שלו, מחדש, במשחקים עכשיו, של סוף מאי, כולל משחק העונה מול פיינורד.

9. DRORIKO Member

לא הבנתי הוא גם מנצח את השומר שלו כמעט בכל התקפה וגם לא עושה את זה מספיק?

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא עושה עם זה מספיק. עם.

עובר שחקן, בועט מזווית לא טובה החוצה.
    עובר שחקן, לא מתזמן מסירה כמו שצריך.
    וכו'.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

צודק, my bad

12. DRORIKO Member

אוטוטו גנואה נגד נאפולי. אם גנואה מפסידה היא יורדת ליגה

משחק אחרון של אינסינייה בסן פאולו

13. itzik.miro Member

אז ביי ביי גם לך גנואה בתקווה שתחזרי מהר וטובה יותר מבעשור האחרון כי את חשובה לליגה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

SerieA אוהב/ת את זה.
  14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

Milan: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud

Atalanta: Musso; Djimsiti, De Roon, Palomino, Hateboer; Freuler, Koopmeiners, Zappacosta; Pessina, Pasalic; Muriel

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. prica9 Member

בליגה האיטלקית הפרש השערים לא משמעותי?