המחזור ה-9 כל העיניים לעבר הדרבי הגדול של לונדון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏16/10/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

המחזןר ה-9 יעמוד בסימן המשחק המרתק בין 2 המובילות ארסנל וצ'לסי וגם המשחק המעניין בין לידס למנצ'סטר יונייטד.

יום שבת

לידס- מנצ'סטר יונייטד-- הקבוצות מגיעות למשחק הזה כאשר הן בכותרות מסיבות שלא כל כך קשורות לכדורגל. לידס השעתה את ג'ודי מוריס אחד החשודים בפרשת הנערה ואצל מנצ'סטר זאת כמובן חקירת הסמים שאליה לא הגיע ריו פרדיננד. אנחנו מצפים מקבוצות כאלה לשים את כל הדברים האלה בצד ולהיות מפוקסים במשחק של יום שבת. המשחקים בין הקבוצות תמיד היו מרתקים ובעונה שעברה כאשר מנצ'סטר הגיעה לאלנד רואד העיניים גם אז היו מכוונות לעבר ריו פרדיננד שהגיע לראשונה לאלנד רואד באדום, גם הפעם מצפה לו קבלת פנים חמה, ד"א באותו משחק ניצחה לידס 1-0 משר של קיואל שהיום לובש את האדום של ליברפול. בשביל לידס ופיטר ריד זאת תחילתה של תקופת משחקים קשה במיוחד, תקופה שעלולה לקבוע את עתידו של פיטר ריד בקבוצה, אחרי מנצ'סטר מחכות ללידס ארסנל וליברפול. תוצאות טובות במשחקים האלה יבטיחו לריד ראש שקט לתקופה מסויימת אחרי הפתיחה הצולעת במיוחד. בשביל מנצ'סטר זה משחק חשוב לא פחות, כל תוצאה פרט לניצחון תחשב לאכזבה ומנצ'סטר יודעת שהסיכוים שהיא תמצא את עצמה במקום הראשון הם סבירים, התנאי לכך זה שארסנל וצ'לסי יסיימו בתיקו. מנצ'סטר ניצחה בקלילות במחזור שעבר את בירמינגהאם 3-0 והפעם אני חושב שפרגי יסכים להסתפק בשער אחד, העיקר 3 נקודות. 10 ימים אחרי המשחק הזה תחזור מנצ'סטר לאלנד רואד למפגש גביע הליגה.

ארסנל- צ'לסי-- לראשונה אחרי שנים ארוכות שליטתה המוחלטת של ארסנל בלונדון עומדת בסכנה, צ'לסי עשתה במהפכה לא רק כדי לזכות בתארים אלא גם כדי לשים סוף לשלטון של ארסנל בעיר. צ'לסי מגיעה למשחק הזה שהיא במקום הראשון בזכות הפרש שערים עדיף. צ'לסי תצטרך להוכיח שממיקומה הוא מגיע לה ושהוא לא חד פעמי. 2 הקבוצות עם 20 נקודות, ארסנל עם הפרש שערים 10+ צ'לסי עם 11+. ארסנל וצ'לסי לא סתם במקומות הראשונים, הן הקבוצות היחידות בליגה שעדיין לא הפסידו. היריבות העונה בין 2 הקבוצות התחילה כבר במשחק בין מנצ'סטר לארסנל. קן בייטס צוטט כאומר שארסן ונגר צריך להיענש יחד עם שחקניו עקב אירועי המשחק. בעונה שעברה כאשר צ'לסי הגיעה להייבורי היא כבר פיגרה 3-0 בדקה ה-80 אבל צ'לסי הצליחה לצמצם ל- 3-2 ולתת לנו סוף דרמטי. העונה אני מקווה שסוף סוף נחזור מהייבורי עם 3 נקודות. משחק העונה.

פולהאם- וולבס-- פולהאם הדבר היפה בינתיים של העונה מארחת את האחרונה בטבלה במטרה להמשיך את פתיחת העונה היפה של המועדון. פולהאם מקום 5 אבל עם משחק חסר. אבל עדיין קולמן מדבר על הבטחת ההשארות בליגה ורק אז מסתכל על לסיים גבוה. לואיס בואה מורטה הוא השחקן של פולהאם בינתיים, יכולת מצויינת החלוץ הזה מציג מתחילת העונה ויש לו כבר 5 שערים משבעה משחקים. פולהאם נמצאת ברצף של 5 משחקים רצופים ללא הפסד בבית כולל מהעונה שעברה ובמשחק שכזה אף אחד לא לוקח בחשבון שהרצף הזה לא ימשך. פולהאם יכלה להיות כרגע נקודה פחות ממנצ'סטר ובנקודת זינוק מצויינת למקום הראשון אבל במשחקים נגד מנצ'סטר סיטי ובירמינגהאם היא ספגה שערי שוויון לקראת סיום המשחק. וולבס מגיעה למשחק אחרי שהוציאה 4 נקודות בשני המשחקים האחרונים. בוולבס מאמינים שזאת נקודת מפנה, הקבוצה סוף סוף השיגה ניצחון ראשון העונה. דייב ג'ונס שמח שסוף סוף יש תוצאות לעבודה הקשה ונגד הסיטי זה היה המשחק הראשון שהקבוצה לא סופגת אחרי 4 משחקים. פול אינס מושעה ולא ישחק.

המשך יבוא

2. ArsenalFan Member

וואו, זה הולך להיות חתיכת מחזור. כשיש לך 4 שעות של משחקי צמרת מהטופ של הטופ בערוץ שאתה כבר שילמת עליו, למה לך לשלם עוד כסף כדי לראות את בית"ר...?!

אני פשוט מת מפחד לקראת שבת. אולי בגלל שבפעם הראשונה צ'לסי מגיעה כפייבוריטת להייבורי, אולי בגלל שלא הפסדנו מול צ'לסי כבר לא מעט שנים- אבל ברור שהפסד בשבת יסמן יותר מכל את מה שכל אדם שעיניו בראשו מבין בחודשים האחרונים- הדומיננטיות העירונית שלנו הסתיימה. גם ניצחון, שהסיכויים אליו נמוכים למדי, לא ישנה את העובדה הזו. הפסד פשוט יחשוף את זה באופן הכי חד ובוטה שאפשר (בעיקר השפלה נוסח אינטר, מה שבהחלט עשוי לקרות בהתחשב בכך שאנחנו משחקים מול אחד הסגלים האיכותיים באירופה, בספוג שנקרא "הייבורי").

הדרבי הגדול של לונדון? מבחינתי הדרבי האמיתי הוא מול ספרס, שם נמצאת היריבות והשנאה, והרבה פחות עם צ'לסקי. רק שאנחנו נישאר עם הדרבי האמיתי מול טוטנהאם, וצ'לסי תעקוף אותנו... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני בטוח שאתה קונה ניצחון על צ'לסי יותר מאשר ניצחון על טוטנהאם. טוטנהאם לא בליגה הזאת בכלל.

לא יודע למה אוהדי ארסנל (עדי ובני) כל כך פוחדים מהמשחק הזה, צ'לסי עדיין לא מחוברת ומפחידה שצריך עד כדי כך לחשוש ממנה, עוד קבוצה כמו ארסנל.

אני מאוד חושש מהמשחק הזה, ארסנל בבית זה דבר שצ'לסי כבר הרבה זמן לא הצליחה להתגבר עליו (תזכירו לי מתי הייתה הפעם האחרונה...) והשנה זה הרבה יותר מסתם דרבי. העונה צ'לסי באמת מועמדת לאליפות וזה מפגש ישיר על המקום הראשון, למרות שמוקדם זה עדיין חשוב. לא יודע אם להיות מרוצה מתיקו כי זה גם יכול להריד אותנו מהמקום הראשון, תלוי איך המשחק יתפתח.

4. AFC Member

הרמה של הספרס לא משנה (הרי מאז ומעולם הם היו לוזרים עלובים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ). ברור שאני אעדיף ניצחון בוויט הארט ליין מאשר בגשר. חלאות, בלעעעע.

אני מפחד מהמשחק הזה כי פערי האיכויות בין הקבוצות עצומים. תשווה את ההרכב של ארסנל לזה של צ'לסקי ותראה שכמעט בכל עמדה הכחולים עדיפים. אני מקווה שהנטיה של ראניירי לעלות עם ההרכב החלש יותר שלו (פטי, דסאי, הסלביינק ועוד) תעזור לנו במשחק הזה, ההגנה שלנו קטסטרופה ואני חושש שדאף וגרונקיאר יחגגו על חשבון שני המגינים האפסים שלנו והמשחק יראה כמו הדרבי בין צ'לסקי לטוטנהאם...

טוב, בואו נתנחם בכך שאין יותר זולה...

בקשר למשחק של מאן יו נגד לידס... מצטער, אבל ברור מי ינצח כאן. אין יותר הארי קיואל לסמוך עליו ומאן יו בכושר מפחיד. נקווה ש"ילד הפלא" (אעלק) רונאלדו ימשיך לכדרר ללא תוחלת באגף ולהרוס את משחק האגף הימני של מנצ'סטר.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער, אם כל הכבוד לצ'לסי, היא עדיין לא יכולה להיכלל ב"משחק העונה".
    משחק העונה בשנה הזאת לפחות, הוא בין היוניטד לארסנל.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קיבלתי.

7. KirkH Member

גם בעונה שיונייטד תהיה מקום שביעי מאה ושש נקודות מהמובילה היא עדיין תהיה שותפה למשחק העונה, נכון משה? לדעתי זה לא משחק העונה פשוט מהסיבה הפשוטה שאם נתחיל לחלק את התואר הזה בשלב כל כך מוקדם יהיו 9 משחקי עונה וזה קצת פוגם בהגדרה של "משחק" העונה. אני מסתפק במשחק המחזור. אלא אם משה חושב שהקאמבק של ריו הביתה יותר חשוב מזה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx

לגבי מוטציות בהרכב, פטי פצוע (הללוייה!!!) וגם באביארו לא כשיר. גאלאס נח כבר שבועיים והוא אמור להיות זה שיפתח לצד ג'וני טי בהגנה. ככה שבתחום הזה ראניירי יתקשה להרוס - למרות שאצלו תמיד יש הפתעות (רוברט הוט').
    אם להסתמך על שיטת הרוטציה של האידיוט, מקומו של מוטו בחוד פחות או יותר מובטח (לא שיחק מול ברמינגהאם), השאלה היא אם זה יהיה קרספו או האסלביינק שיצטרפו אליו...
    הבעיה שלי עם ההרכב מן הסתם תהיה ההכללה של חואן ורון. ראניירי כבר התבטא מספר פעמים לגבי כך שהוא חושב שורון זה השחקן הטוב בסגל, לא מאמין שהוא ישאיר אותו בחוץ. אני חושב שראניירי יבחר להעלות את ורון באגף ימין על חשבון גרונקייאר (שכבר הוכיח העונה מספר פעמים שקשה מאוד לעצור אותו שם כשהוא מקבל כדורים), אם אכן זה יקרה צ'לסי צפוייה להתקשות מאוד לפתח התקפות כי האופצייה היחידה שלה ליצור מצבים תהיה דמיאן דאף באגף שמאל, וזה לא תמיד מספיק...

ענארף, אני מניח שתיקו עם שערים יתקבל בברכה. צ'לסי לא צריכים להיות חזירים. יש עוד מספיק הזדמנויות להוכיח שהשליטה בלונדון כבר לא שייכת בלעדית לתותחנים. אני קונה בכיף תיקו מחר וניצחון נאה בגשר בסיבוב השני...

8. ArsenalFan Member

אתה טועה, ובגדול.

לא שאני לא נהניתי מנצחונותינו במהלך השנים על צ'לסי (יש לנו דווקא היסטוריה קצרה מצוינת עם צ'לסי, שעומדת להסתיים מחר), כולל ניצחון אחד בו הייתי נוכח בהייבורי, אבל אין אין אין כמו הדרבי עם ספרס. אגב, המשחק הכי טוב שלנו בשנה שעברה היה מול טוטנהאם בהייבורי, וזה היה המשחק שהכי נהניתי והתרגשתי ממנו במהלך השנה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מנצ'סטר סיטי- בולטון-- בולטון ומנצ'סטר סיטי צריכות לשאוף ליותר ממה שהן מציגות עד היום. בולטון אומנם הפסדה רק 2 משחקים עד כה אבל ניצחה רק פעם אחת, לכן היא ממוקמת 3 נקודות מוולבס האחרונה בטבלה. מנצ'סטר סיטי דווקא התחילה את העונה בצורה טובה מאוד אבל היא לא הצליחה לנצח משחק ליגה בחודש האחרון מה גם שהיא הקבוצה הראשונה שהפסידה העונה לוולבס שעדיין במקום האחרון. בולטון הפסידה בשתי משחקי החוץ הראשונים שלה בתוצאה 4-0, למנצ'סטר יונייטד ולפורטסמות' אבל מאז השתפרה וחזרה מסנט. ג'יימס פארק ומהוילה פארק עם תוצאות תיקו ובקבוצה מצפים כבר לניצחון החוץ הראשון של העונה. בעונה שעברה כאשר בולטון הגיעה למאיין רואד היא הפסידה 2-0 לסיטי כבשו סטיב הווי ואייל ברקוביץ', זוכרים אותו? זה הישראלי שפעם היה משחק כדורגל.

מידלסברו- ניוקאסל-- ניוקאסל ומידלסברו פתחו את העונה בצורה רעה מאוד, במיוחד ניוקאסל, אבל בשבועות האחרונים מידלסברו נראית כמו קבוצה סוף סוף וניוקאסל אחרי מאמצים רבים השיגה ניצחון ליגה ראשון העונה, בבית 1-0 על סהות'המפטון. ניוקאסל עם 6 נק', בורו עם 7 2 הקבוצות בתחתית ובשבילן זה משחק חשוב מאוד, ניוקאסל מפנטזת על בריחה מהירה מהתחתית אחרי שהשיגה את הניצחון הראשון של העונה מאמינים בקבוצה שעכשיו הכל ילך יותר קל. במידלסברו מרוצים אף יותר הקבוצה ניצחה את אברטון וסהות'המפטון בתוצאה 1-0 ואז צ'לסי הגיעה והבורו לא היו רחוקים מלהוציא נקודה מהמשחק הזה. לדעת מקלארן הסיבה להתעוררות היא השחקנים החדשים שהגיעו- זנדן, מילס ובמיוחד מנדייטה שנתן משחק מצויין נגד צ'לסי. מקלארן יודע שיש לו סגל עם פוטנציאל גבוה והוא אפילו לא חושב על מלחמות התחתי והוא מצפה לסיים יותר גבוה מהעונה שעברה (מקום 11). ניוקאסל מגיעה למשחק אחרי שהעפילה השבוע לסיבוב השני בגביע אופ"א אחרי ניצחון כפול על ברדה ההולנדית. ניוקאסל ניצחה 1-0 משער של לורנט רובר מה שהעניק לסר בובי רובסון את הניצחון ה-100 שלו כמנג'ר ניוקאסל. גיבן, ספיד ושירר נחו במשחק הזה ולא עלו בהרכב. בעונה שעברה ניוקאסל הגיעה לריברסייד בשיא התנופה אחרי 9 משחקים ללא הפסד אבל ג'רמי החזיר אותם הביתה עם הזנב בין הרגליים בניצחון 1-0, זה היה הניצחון הביתי הראשון של הבורו על ניוקאסל מאז 1991.

פורטסמות'- ליברפול-- הוייה וחבורתו מגיעים לפורטסמות' במשחק שהם חייבים לנצח אחרי ההפסד הביתי לתותחנים לפני שבועיים, מנגד הפומפיי לא מתכוונים לוותר ובכוונתם לסיים את הרצף של שלושה הפסדים רצופים ולחזור לשחק את הכדורגל של תחילת העונה. פורטסמות' שהפסידה בדקות האחרונות לצ'רלטון חייבת לחזור לעצמה מהר מאוד אם לא היא עלולה למצוא את עצמה במקום שלא חלמו עליו אחרי פתיחת העונה החלומית. אצל הפומפיי מקווים שדג'אן סטפנוביץ' יחלים מהפציעה שלו שגרמה לו להחמיץ את משחק נבחרתו ושהוא יהיה כשיר להתמודד מול ליברפול, גם אלכסיי סמרטין בספק. לפורטסמות' יש עוד בעיה על הראש, במשחק הבית נגד צ'רלטון לפני שבועיים נזרקו 2 בקבוקי פלסטיק שנחתו ליד השופט גרהאם פול שציין את האירוע בדו"ח השיפוט שלו. ליברפול ממוקמת שמינית ויש לה כבר 2 הפסדים רצופים, לצ'רלטון ולארסנל. הפסד שלישי לא יתקבל על הדעת באנפילד. מייקל אואן יחסר להוייה ושמיצר שנפצע נגד יחזור מוקדם מהצפוי וצפוי לשחק. כמו ניוקאסל גם ליברפול באה אחרי שהעפילה שלב באירופה, היא ניצחה 3-0 את לובליאנה משערים של אנתוני לה טאלק, האסקי וקיואל. ב-49 מפגשים בין הקבוצות ניצחה ליברפול 18 פעמים, פורטסמות 17 ו-14 תוצאות תיקו, אבל הקבוצות לא ניפגשו כבר 10 שנים. המפגש האחרון היה בחצי גמר הגביע האנגלי בעונת 1991/92 בתום 120 דקות היה 0-0 וליברפול ניצחה בפנדלים 3-1. המפגש האחרון בליגה היה בעונת 1987/88 ליברפול ניצחה בחוץ 2-0 ולפני זה ניצחה בבית 4-0.

10. AFC Member

מאן סיטי לא צריכה לשאוף להיות טובה יותר העונה. איך שזה נראה, הסיטיזנס בדרך לגביע אופ"א (או ליגת האלופות, כפי שאמר אנלקה החלאה). בבית נגד בולטון לא צפויים להיות להם קשיים מיוחדים.

מישהו יכול לכתוב את רשימת הפצועים\מורחקים המלאה של ליברפול? כולל אלו שבספק למשחק.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מייקל אואן, דני מרפי, דידי המאן, מילאן בארוש, דיימי קארגר וברונו שיירו.

12. Julian Joachim Member

לא ייאמן. איך אירגנו לנו כזה מחזור. אחח.

אני לא אתייחס למיני-דרבי הלונדוני, אלא למשחק הגדול באמת.

תגידו מה שתגידו, לידס אולי מגיעה עם ההרכב הכי חלש שלה בשנים האחרונות, ומנצ'סטר מגיעה בכושר לא רע (למרות שגם לא טוב בממיוחד לטעמי), אבל במשחק הזה הכל יכול לקרות. כל עוד אחנו בלי רוקה ג'וניור, ולפי ריד, הוא כנראה ידבוק בהרכב שהשיג ניצחון מעולה על הרוברס לפני שבועיים.

לכולם בלידס ברור שהמשחק הזה חשוב גם כי הוא מול מנצ'סטר אבל בעיקר בגלל שהוא פותח את סדרת המשחקים הכמעט בלתי אפשרית שתהיה לנו בזמן הקרוב. נקווה לטוב. בכל אופן, המוראל בלידס גבוה, וגם החשדות כלפי מוריס לא ממש מפריעים, במיוחד כשההצהרות של פנאנט על כל שהוא רוצה לסיים את העונה בלידס ולא בארסנל מנפחות לכולם את החזה, ובמיוד כשסת' ג'ונסון סוף סוף משחק כדורגל כמו שמצפים ממנו. לי יש ציפיות גבוהות מאוד מהמשחק הזה. נקווה לטוב.

מישהו יודע מי ייעדר במנצ'סטר?

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נראה לי אף אחד...

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יעדרו:
    סולשקיאר ובראון.
    בספק:
    אושה וסילבסטרה.

15. ArsenalFan Member

ואם כבר ברשימות פצועים ונעדרים עסקינן, אז מחר אנחנו בלי ויירה (השעייה), ליונגברג (פציעה בקרסול) וקיאון (פציעה בשוק), פארלור בספק. דניס ברגקאמפ חוזר מפציעה, כנראה להרכב, כיוון שביום שלישי אנחנו במשחק העונה שלנו בקייב.