המחזור ה22 בפרמיירליג: חוזרים לשחק כדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י בועז, ‏15/1/10.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלוואי והייתי אופטימי כמוך... בטח אחרי שמסתכלים אחורה ורואים את התוצאות שלנו מוקדם יותר העונה נגד טוטנהאם, אסטון וילה וסיטי. לא בדיוק מעודד.

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי הייתי בשניים מהמשחקים האלה, אז אני בטח לא אשכח מה שהלך שם, אבל אל תשכח גם את יתרון הניסיון שיש לנו במשחקים חשובים שכאלה. וילה נחנקה שנה שעברה בקרב מול ארסנל ופתאום כל שבוע כל מה שהיא יכלה להשיג זה רק תיקו במקרה הטוב, זה יכול לקרות לה שוב השנה, סיטי וטוטנהאם לא בדיוק יציבות , כל משחק עבורן הוא מוקש. לפחות אנחנו יכולים להעיד על עצמנו שאת המשחקים הנוחים בבית כן לקחנו, לכן אני חושב ששני המפגשים הישירים נגד טוטנהאם וסיטי יהיו מכריעים.

3. KirkH Member

עושה רושם שאתה מתעקש לא לראות את המשחקים של הקבוצה ומסתמך על נקודות "אור" כמו הפער היחסית קטן.
    על איזה ניסיון במעמדים האלה אתה בונה בדיוק?? של סקרטל שכל החברים רק צועקים עליו על כל שטות מפוחדת שהוא עושה וסמוך עליו הוא עושה כאלה לא מעט... או דווקא על זה של לוקאס שעושה רושם שהוא מתקשה להפנים את העובדה שכשהוא נותן קטנה לשחקן שלו 10 מטר מהרחבה, השופט, כמה מפתיע - שורק...?

ליברפול נראתה נורא כל העונה. עכשיו היא גם נראית נורא וגם חסרת תקווה שמישהו אשכרה יחלץ אותה מהמצב המביך הזה. אלא אם כן אתה ממש ממש מאמין בהגבהות של אורליו כפתרון התקפי.

נערך לאחרונה ב: ‏17/1/10
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יכול למצוא לך סקרטל ולוקאס אצל כל אחת מ3 היריבות שלנו למקום ה-4.
    לגבי נראתה נורא כל העונה....רעים יותר מ3 האחרות? אני לא בטוח, פשוט ציפו מאיתנו להרבה יותר אז עכשיו אנחנו הכותרת של כל העיתונים, מתמקדים ביכולת הרעה שלנו כי אנחנו האכזבה הכי גדולה של העונה, פייר אינאף, בוא נראה ביום רביעי מה יהיה.
    אגב לוקאס, זה בטרנד לרדת על השחקן הזה כי היו לו שנה וחצי קשות בליברפול אבל העונה הוא שידרג את עצמו משחקן די חלש לשחקן סביר ולגיטימי לסגל הרחב, זה שנפל בחלקו להיות המחליף של אלונסו בגלל שאקווילאני היה פצוע עד 2010 לא עוזר כי הוא בוודאי לא שחקן לרמות האלה, אבל אני מרוצה מאוד מההתקדמות שהוא עשה.

5. בועז Member

אסטון וילה - ווסט האם יונייטד

תאריך: 17.1, ראשון.
    שעה: 15:30.
    איצטדיון: וילה פארק.
    שופט: מייק ג'ונס.

קרב הקלרט & בלו ייערך בראשון, כששתי קבוצות בעלות שאיפות שונות לחלוטין תיפגשנה בוילה פארק.

מצד אחד אסטון וילה. קבוצה קשוחה ומהירה שנבנתה בצלמו של מרטין אוניל, שועל הקרבות הותיק. הוילאנז יודעים היטב שאחרי איבוד נקודות של ליברפול, טוטנהאם ומנצ'סטר סיטי ששיחקו כולן בשבת, זו ההזדמנות הגדולה לקרוא תיגר על המקום הרביעי. לשם כך מבקש אוניל משחקניו לתת הכל מעצמם, וגם אם זה לא יהיה יפה להוציא את 3 הנקודות בכל דרך אפשרית. אחרי ניצחון מול בלקבורן באמצע השבוע משער של ג'יימס מילנר שעשוי להוביל את הקבוצה לגמר גביע הליגה, צפוי אוניל לחזור להרכב החזק ביותר שלו. משמעות הדבר היא חזרה של בראד פרידל אל בין הקורות, כמו גם חזרה של לוק יאנג וג'ון קארו.
    7 נצחונות מ-9 המשחקים האחרונים מרכיבים רקורד מרשים ביותר, ובוילה ישמחו מאוד לעשות את זה 8 מ-10.
    הקבוצה תמשיך להיות ללא דיוויס ובומה הפצועים, כשלאוניל אין בעיות כשירות חדשות להתמודד איתן.

http://thesportboys.files.wordpress.com/2009/03/martin-oneill.Xxx
    מרטין אוניל. דרש מחויבות.

ווסט האם מנגד רוצה להישאר בליגה. האוהדים חוששים, השחקנים פצועים והמאמן צעיר, וזה בד"כ לא שילוב טוב במאבקי הישרדות. הסיפור הגדול במזרח לונדון הוא דווקא החלפת הבעלות המתקרבת, כשלא פחות מ-4 קבוצות פוטנציאליות של רוכשים הציעו הצעה על המועדון. לכן, עושה רושם שתשומת לב האוהדים, השחקנים והמאמן דווקא לא קשורה למה שמתרחש על המגרש, למרות שזולה מתעקש שצריך לנהוג אחרת:"אסור לנו לתת לדברים בתקשורת להשפיע עלינו. המצב לא נעים וכולנו רוצים שייפתר במהירות, אך אין לנו שום השפעה על הדברים."
    עושה רושם כי המועמדים המובילים לרכישת הקבוצה הם בעלי בירמינגהאם לשעבר, דיוויד גולד ודיוויד סאליבן, שניהם אוהדי הקבוצה. כמו כן, גם טוני פרננדס, בעלי "אייר אסיה" ואוהד מושבע של הפטישים נמצא בתמונה.
    באם אכן תיפתר סוגיית הבעלים ווסט האם צפויה להתחזק בינואר בכדי להימנע מהירידה, אך במידה והדברים לא ייסגרו עד סוף ינואר ייצטרך זולה למצוא פתרונות יצירתיים להתמודד עם מכת הפציעות הקשה של הקבוצה, שכוללת את קרלטון קול, זיבון היינס, גיז'ה פרנקו, הריטה אילונגה, קאלום דבנפורט, קירון דאייר, דני גאבידון ולואיס בואה מורטה. במשחק הקרוב זולה מתלבט בין שני חלוצים צעירים- פרדי סירס או פרנק נובל. האווירה פסימית לקראת המשחק הקרוב והמחשבות הן בעיקר על סוגיית הרכישה של הקבוצה.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Clubs/Club_Home/2009/9/30/1254327212941/David-Sullivan-and-David--001.Xxx
    גולד וסאליבן. יושיעו את קבוצתם האהובה?

6. THE STRETFORD END Member

Liverpool-Forever

אתה כמעט כל הזמן מסתכל מה קורה אצל היריבות ואז משווה זאת לליברפול,
    אני שם לב שאתה בלא מעט תגובות גם תמיד מחפש מה לא בסדר ביונייטד כשמראים לך מה לא בסדר בליברפול וזה לא נכון לעשות לדעתי,תעשה בדק בית ואחרי זה תסתכל החוצה.
    אף יריבה לא מושלמת אבל הסך הכולל בכל הקבוצות שליברפול אמורה להתמודד מולן בצמרת משחקות העונה הרבה הרבה יותר טוב או יעיל מליברפול.
    אתה מוצא ומרוצה מהתקדמות מסויימת של לוקאס,משחקן חלש לשחקן סגל לגיטמי
    ופה קבור הכלב,
    אני לא יודע על איזו התקדמות אתה מדבר ובכלל,התקדמות של לוקאס זה טוב ויפה אבל רחוק שנות אור
    מלאן שליברפול רוצה ואמורה להיות מבחינת שחקנים ויש עוד כמה וכמה כאלה ולכן התוצאות והיכולת הן כאלה.

הדבר הכי גרוע שקרה לליברפול עונה שעברה היתה הריצה הטובה שלהם בכמה חודשי סיום העונה שעברה כולל ה 4-1 הפריקי על יונייטד,
    זה גרם לתחושות של הנה,ליברפול עשתה את הצעד הדרוש וסוף סוף מוכנה ומספיק טובה להתמודד על האליפות והיא לא,לא עם הסגל הזה,מתברר שהוא גם רחוק מלהיות מספיק טוב בכדי להתמודד על מקום לליגת האלופות,
    אם ליברפול תגיע לשם העונה אז האצבע המאשימה ביג טיים תהיה לעבר קבוצות כמו שיטי,טוטנהאם ווילה.

בניטז נהנה מאשראי ארוך בזמן אחרי תוצאה גדולה נקודתית פה ושם
    אבל הכמה עונות אחרונות הפכו להיות מביכות עבור ליברפול ועבורו במיוחד,
    ארסנל עושה ניסים עם סגל צעיר וקצר,יונייטד עוד נמצאת שם אחרי 3 שנים של הטופ של הטופ,
    צ'לסי תמיד שם בסביבה,ליברפול הפכה להיות לא רלוונטית,השם הולך לפני המחנה אבל לא הכדורגל ולא התוצאות שלה,זו לא התקדמות של אף אחד שם ולא של הקבוצה בכלל,זו הליכה אחורה.

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

העונה האחרונה הייתה רחוקה מלהיות מביכה, כמה תוצאות תיקו נגד קבוצות נחותות בבית עלו לנו באליפות ואם היינו משכילים לפרוץ את הבונקרים האלה כל ההודעה שלך הייתה ניראת אחרת לגמרי.
    בסופו של דבר סיימנו מקום 2 עם שיא נקודות בפרמייר ליג בשבילנו, זאת עונה טובה מאוד, אפשר לכתוב פה 5 שעות על כמה שליברפול זה מועדון גדול שצריך להסתפק רק במקום ה-1 אבל איפה זה עומד במבחן המציאות של היום? זה אולי המועדון הכי אנדר-אצ'יבינג באירופה ב20 השנה האחרונות. אז העונה האחרונה הייתה טובה וקיווינו שנוכל להישען עליה כדי לתת עוד עונה טובה.
    העונה הזאת התבררה כאיומה מכל מיני סיבות, חלקן בגלל המאמן, חלקן בגלל השחקנים, חלקן בגלל ההנהלה, בסופו של דבר אנחנו לא יכולים לבכות יותר מדי כי צריך לסיים פה במקום ה-4 אז אני עושה את ההשוואות המתאימות לקבוצות שמתחרות איתנו על המקום הזה, אתה חושב שהן הרבה יותר טובות/יעילות ואני חולק עליך, אני אומר שזה נובע מזה שהציפיות מאיתנו מראש היו גדולות יותר ולכן מבקרים אותנו בחומרה יותר מאשר את האחרות.
    הסגל הנוכחי מסוגל לסיים במקום ה-4 ובזה צריך להתמקד, בקיץ אפשר לעשות כל מיני ניתוחים ופרשנויות למה בדיוק צריך לשנות בסגל ו/או בצוות המקצועי ואז הפסקה ה-1 בהודעה שלך תהיה רלוונטית.

8. THE STRETFORD END Member

בדיוק הנקודה שלי,ריצה של 10-11 משחקים,ניצחונות בסוף העונה שעברה גרמו לחשוב שליברפול עשתה התקדמות ממשית לעבר התואר,הצביעו על עונה טובה אבל כמות הנקודות שליברפול איבדה בבית רחוקים מלהצביע על עונה טובה מאוד,6-7 תוצאות תיקו בבית זו קטסטרופה לקבוצת צמרת,זה היה קצב צבירת נקודות שמקבל ציון בלתי מספיק לקבוצת צמרת.
    נתתם פוש כשארסנל נשרה מאחור והיתה עסוקה בלהגיע לחצי גמר האלופות,צ'לסי היתה עסוקה בללקט את השברים אחרי עזיבת עוד מנג'ר ועד ריצה ב 2 חזיתות נוספות,אירופה והגביע האנגלי
    כשליברפול נשרה בשלב מוקדם מהגביע האנגלי,ברבע האירופאי והיה זמן פנוי במשחקים האחרונים של העונה להתרכז רק בזה
    והמשענת הזו של סיום העונה שעברה טישטשה את הראייה,של כולם,גם שלי,

אם הסגל הנוכחי של ליברפול מסיים בין 4 הראשונות העונה זו תעודת עניות לליגה האנגלית.

9. George Best Member

Liverpool-Forever,

התגובה האחרונה שלך למראית עין שופעת בדברים נכונים, אבל אתה באמת רוצה להגיד לי שהציפיות מליברפול בקיץ היו יותר מדי גבוהות (אני הייתי מבין אלה שחשבו שהן אכן גבוהות מדי), אבל עד כדי כך שהאמת היא שהמטרה האמיתית זה מקום בטופ 4?
    בחייך.
    הדחה מבית ממש לא מסובך בצ'מפיונס, הדחה משפילה באף איי (בטח תיתן לי קונטרה עם לידס, אתה הרי חייב לדחוף את יונייטד בכל הודעה שלילית לגבי ליברפול) וסה"כ עונה עם 32 משחקים רשמיים ופאקינג 13 הפסדים?!
    פציעות חמורות יש בכל מועדון, במיוחד השנה.
    ארסנל מכבבת תמיד באספקט הזה, יונייטד השנה זו תופעת על וצ'לסי כרגע עם פציעות ושחקנים באפריקה.
    אתה רוצה לתאר לי משהו מקביל להרכב שעלה אתמול למשחק מול סטוק מבחינת הקישור והחוד?
    לוקאס ומסצ'ראנו באמצע (מסצ'ראנו הוא וורלד קלאס פלייר שנדיר לראות קבוצה שאין לו מקום בהרכב שלה), אבל לצד גרזן סטייל הארגנטיני אתה צריך שחקן יצירתי.
    לוקאס ויצירתיות זה על אותו משקל של וורונין ומהירות.
    הלאה, ווינגרים - פאביו אאורליו ופיליפ דגן.
    לך לצ'מפיונשיפ ואני מניאק אם ליותר מחצי מהקבוצות שם אין צמד קיצוניים איכותי יותר.
    התרומה ההתקפית של אשלי קול/סאנייה/אברה בחצי שעה של משחק עולה על זו של דגן ואאורליו, גם אם המשחק של אתמול היה משוחק עד לרגע זה.
    דויד אנגוג...כמו חרק שכרתו לו את הראש.

בטח שלשחקנים יש חלק באשמה, בטח שלבעלים יש חלק באשמה, אבל מעל כולם עומד לו שמן בכיין שזוכה לקרדיט בלתי מוגבל בגלל אותו גמר באיסטנבול, על הרגע הזה אתם משלמים ביוקר כבר כמה עונות טובות, ונדמה שגם תמשיכו לשלם בעתיד.

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת ממש לא הייתה הכוונה שלי.
    הכוונה שלי הייתה להסביר שהעונה הקודמת הייתה באמת עונה טובה ואין מה לזלזל בה רק כי בסופו של דבר לא זכינו בשום דבר. התפיסה הזאת של עונה ללא תואר = כישלון, אולי תופסת אצל צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד של היום אבל לא לליברפול.
    העונה הזאת היא כישלון גדול מאוד ואפילו אם ננצח את כל המשחקים עד סוף העונה זה לא ישנה את זה. מה שצריך לעשות זה לדחות את פסק הדין הזה לקיץ ובינתיים למזער נזקים, כלומר לסיים במקום ה-4 ואולי גם לזכות בגביע אופ"א על הדרך.
    אפשר לשחוט לסגל שלנו את הצורה עם טענות כמו של שניכם, זה בטרנד עכשיו, אבל אני ממש לא חושב שהוא כזה גרוע כמו שהתוצאות מראות וההרכב כמו שהוא נראה אתמול זה הרכב שבד"כ לא עולה, מדובר במקרה יוצא דופן אז גם כל מסקנה שיוצאת מהאסקפט הזה מיותרת.
    אני חושב ומאמין שנסיים במקום ה-4, נראה כשתיגמר העונה אם טעיתי או לא.
    לגבי בניטז, אחרי העונה הטובה בשנה שעברה, זה כבר לא קשור לזכייה באלופות ב05, הגיע לו להמשיך.
    אחרי 2 המשחקים מול רדינג הגענו לשפל שלא היה במועדון אולי מאז העונה עם פול אינס ולכן לא הייתי מתווכח עם מי שיגיד לי שבניטז צריך להתפטר/להיות מפוטר. היות וזה לא הולך לקרות ממילא עד הקיץ לכל הפחות, בואו נתמקד במה שאפשר לעשות העונה עם הסגל והצוות המקצועי הקיים, כל דיבור על בניטז הוא בזבוז זמן עד הקיץ.

11. Dimitar Berbatov Member

לא מסכים. הסגל של ליברפול על הנייר הוא סגל ששווה טופ 4. במציאות היכולת של ליברפול העונה בספק אם שווה טופ 8, אבל זה כבר משהו שונה לגמרי. שחקנים כמו אקווילאני, טורס, ג'רארד, מסצ'ראנו, בניון, ריינה, אגר, ג'ונסון. להגיד שזאת תהיה תעודת עניות עם סגל כזה יסיים בטופ 4 זה לא נכון. כמובן שאם ביכולתה הנוכחית ליברפול תצליח להשתחל לפני סיטי, טוטנהאם ווילה זאת תהיה בושה והחמצה עצומה של הקבוצות הללו. אבל היי, שוכחים שהסגל של ליברפול סך-הכל הוא סגל חזק שעבר כמה מכות קשות כמו הפציעות של ג'רארד, טורס וג'ונסון. אני לא זוכר טענות בפתיחת העונה על סגל שלא שווה טופ 4

12. THE STRETFORD END Member

Dimitar Berbatov

הסגל של שיטי וטוטנהאם איכותי פי כמה וכמה משל ליברפול,
    ופציעות כולם עוברים ככה שזה לא תירוץ,
    אני לא צריך לספר לך על הפציעות העונה ביונייטד וכאלה יש גם בארסנל וטוטנהאם לשחקני המפתח שלהם.

Liverpool-Forever
    זה לא לשחוט את הסגל שלכם כמו את הכדורגל שלכם,
    וילה עם סגל בינוני וסגנון מסויים עושה אותו על הצד הטוב ביותר מבחינתה,
    פולהאם עם סגל קצר ונטול כוכבים מציגה יופי של כדורגל
    ושוב אני אומר,הריצה המאוחרת עונה שעברה כשטורס היה בכושר שיא טישטשה את המצב האמיתי,
    של כל המערכת שם.

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אל תשכח שרוב השחקנים שציינת החסירו לא מעט משחקים, כך שבסגל הנוכחי של הקבוצה אני לא כל כך בטוח שהם שווים טופ 4.
    ובכדורגל הסגל בהחלט חשוב אך יותר חשוב הוא מה אתה מצליח להוציא ממנו, לכן אין עוררין שזה כישלון טוטאלי של השמן על הקווים.
    נראה מה מקסי יצליח לתרום לקבוצה, על פניו רכש טוב של בניטז (למרבה ההפתעה), אך לא תמיד שחקן X, טוב ככל שיהיה, מתאים לקבוצה Y, רק הזמן יגיד.

לצערי אני מעריך שהם יסיימו בטופ 4 בסופו של דבר, רק בעקבות חוסר אופי של הקבוצות שנאבקות מדי שנה לסיים בין ארבע הראשונות, אני כמובן מדבר על אסטון וילה, טוטנהאם ומנצ'סטר סיטי, מזכיר קצת את ארסנל של העונה שעברה ועל חוסר האופי שהפגינו מרטין אוניל ואסטון וילה כאשר המקום הרביעי היה בידיים שלהם אך במאני טיים מעדו עד למקום השישי.

14. Dimitar Berbatov Member

לא חושב שהסגל של שיטי וטוטנהאם איכותי מזה של ליברפול, בטח לא פי כמה וכמה אבל עניין של דעה. ושוב אני חוזר - אני לא זוכר טענות של סגל שלא מספיק לטופ 4 באנפילד בפתיחת העונה, חכמה בדיעבד. נכון, פציעות הן לא תירוץ ואחת הבעיות הקשות של ליברפול היא סגל קצר. ואפשר לחשוב עד כמה הסגל של ספרס רחב, או וילה. למזלם הם עדיין לא עברו פציעות קשות כמו בליברפול.

15. George Best Member

הסגל של שיטי לא יותר איכותי?הצחקת אותי.
    קודם כל לשיטי יש סגל עמוק פי כמה, שזה בעצם שם המשחק ועקב האכילס של ליברפול.

חוץ מזה, הוא גם איכותי יותר.
    גיבן, לסקוט, טורה, ריצ'ארדס, בארי, דה יונג המדהים, רייט פיליפס, בלאמי, אדביור, טורס, איירלנד.
    ועוד לא הזכרתי את קומפאני, ברידג', סנטה קרוז, רוביניו, פטרוב, אונוהה ואחרים, שים לב כמה אופציות מהספסל.

לא רוצה להתווכח לגבי איזה הרכב חזק יותר, מה שחשוב זה העומק והאיכות על הספסל, שם ליברפול מפגרת גם אחרי סטוק.