המחזור ה9 בליגת העל: מכבי פ"ת משפילה את בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏17/11/06.

1. burning soil Member

אני לא בא בתחושה הכי טובה להרצליה מחר, אמנם כבר ניצחנו שם העונה, אבל זה עדיין
    משחק קשה לקבוצה כמו מכבי.. מצד שני ניצחונות במחזורים הקרובים יסדרו אותנו...

2. BK-H Member

ושוב פותח הנושא הזה עושה משהו שאני באמת לא סובל, להכתיר את הזוכה עוד לפני המחזור ה10.
    גם כשעשו את זה לחיפה לא סבלתי את זה, ואני חושב שזה ממש מטומטם.
    אני ממש מקווה שחיפה ינצחו בהפרש מכובד, ושבית"ר תפסיד או תוציא תיקו, נראה כבר מה היה.

3. מ.ח.א Member

הפועל ת"א-מכבי נתניה
    שתי קבוצות חזקות באותה מידה
    אבל להפועל ת"א יש את היתרון הביתי אז אני הולך עם הפועל

בני יהודה-מ.ס. אשדוד
    בני יהודה לא נמצאת כרגע בתקופה טובה כשהיא מגיעה אחרי 3 משחקים בלי ניצחון
    ועם 9 נקודות מתוך 21
    מ.ס. אשדוד מגיעה למשחק אחרי 2 הפסדים רצופים
    מ.ס. אשדוד קבוצה הרבה יותר טובה מבני יהודה
    אני הולך עם מ.ס. אשדוד

מכבי חיפה-הפועל פ"ת
    שתי הקבוצות לא נמצאות במצב טוב
    מכבי חיפה נמצאת רק במקום ה9 עם 9 נקודות בלבד
    כשבעצם המטרה שלה מתחילת העונה זה לקחת אליפות
    ההפרש בינה לבין בית"ר שמובילה את הטבלה זה 8 רק 8 נקודות
    אז אם אנחנו רוצים להישאר בתמונת האליפות אנחנו חייבים לנצח את המשחק הזה
    גם הפועל פ"ת נמצאת במצב לא טוב כשהיא נמצאת מתחת לקו האדום עם 5 נקודות בלבד
    היא חייבת להשיג 3 נקודות ולפי איך שמכבי חיפה נראית כרגע זה דווקא נראה אפשרי
    אבל אני חושב שאחרי המנוחה שקיבלו שחקני חיפה אנחנו נשיג סוף סוף ניצחון

מכבי הרצליה-מכבי ת"א
    מכבי הרצליה נמצאת מצב גרוע כשהיא נמצאת מתחת לקו האדום עם 5 נקודות בלבד
    ועוד אחרי שהם פיטרו את ראובן עטר והחזירו את פרדי דוד
    הסיכויים להישרדות לא נראים טובים ממש
    מכבי ת"א נמצאת בתקופה מצוינת אחרי 3 ניצחונות רצופים
    אני חושב שמכבי ת,א תנצח

מכבי פ"ת-בית"ר ירושלים
    בית"ר ירושלים פשוט קבוצה הרבה יותר חזקה
    בית"ר מנצחת

נערך לאחרונה ב: ‏18/11/06
  4. הרצליה Member

זה היה בסך הכל גביע הטוטו והרצליה הייתה טובה יותר במשחק הזה.

התרגשות אין ממש אבל בהחלט אפשר להרגיש משהו אחר במשחק הזה.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מכבי הרצליה-מכבי ת"א(19:30,שבת) הרצליה

מפגש מסקרן בין שתי קבוצות הנמצאות בשני מצבים שונים בתכלית יתקיים בבונבוניירה של הרצליה. מצד אחד, הלהיט של הליגה, מכבי ת"א, ומעבר השני, המארחת, ש(שוב) מציגה מאמן חדש-ישן על הקווים ומקווה לקחת נק' שיעזרו לה במאבקי התחתית הלוהטים.

מכבי תל-אביב תנסה להשיג את ניצחונה הרביעי ברציפות בליגת העל. לאחר פתיחת עונה צולעת הגיע ניצחון גדול על בני יהודה בדרבי הקטן. אם מזה לא התרשמו הפרשנים הגיע הדברי הגדול מול היריבה השנואה לאחר מכן והשתיק לא מעט אנשים. הניצחון במחזור הקודם על הכח היה השלישי ברצף הנהדר שהדביק את מכבי ת"א לצמרת.

הצהובים יודעים כי מדובר במשחק מפתח, שבוע אחד לפני המשחק הענק מול מכבי חיפה ובטוחים כי העובדה שפרדי דוד חזר לקבוצה מהשרון ייתן מוטיבציה לשחקניו, מה שיקשה על מכבי לתפקד.

לירן כהן לא נכלל בסגל הקבוצה(זה השבוע הרביעי ברציפות) , כהן אחר, תמיר צורף לסגל ויחכה להזדמנות מהספסל. מכבי תחסר את אבי יחיאל המוצהב, ואת מקומו בהגנה ימלא ליאור ז'אן. לצידו של ז'אן יפתח מילאן מרטינוביץ', שחוזר להרכב לאחר שריצה עונש הרחקה מהדרבי במשחק הניצחון מול הכח עמידר ר"ג.

בקישור מתלבט כהן בין ג'ובאני רוסו ליוסי שבחון, כשהנטייה של המאמן היא לתת את הקרדיט לקשר שהגיע מהפועל פ"ת. את החוד של הקבוצה ימשיכו לאייש משה ביטון ומיליאן מרדקוביץ'.

הרכב משוער: טברטקו קאלה, יובל שפונגין, ליאור ז'אן, מילאן מרטינוביץ', אורי שטרית, משה מישאלוב, יוסי שבחון (ג'ובאני רוסו), אבי נמני, עומר פרץ, מיליאן מרדקוביץ', משה ביטון.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/847661/shivchon-021_wa.Xxx
    צפוי לפתוח. שבחון.

עוד פרק של מאמן מפוטר הסתיים במכבי הרצליה בשבוע שעבר, לאחר שגם רואבן עטר סיים את דרכו במועדון ובכך המשיך מסורת רבת שנים של פיטורי מאמנים מצד היו"ר אריאל שיימן. מי שיעשה את הופעת הבכורה המחודשת על הקווים הוא לא אחר מאשר פרדי דוד, שהתפטר עוד בטרום העונה וחוזר לקדנציה שלישית במועדון- הראשונה הסתיימה בגמר גביע, השנייה בעליית ליגה. מעניין מה טומה בחובה השלישית.

אבל לא כך קיווה מאמנה החדש-ישן של מכבי הרצליה לפתוח את הקדנציה הנוכחית. קבוצתו סובלת ממכת פציעת עם לא פחות מ-5 שחקני הרכב שייעדרו בשבת.

בין השחקנים שייעדרו, אליאסו איסיאקו, שגמר את העונה, שי מימון המתאושש מניתוח בקע, שי ביטון שסובל ממתיחה ולא כשיר במאת האחוזים, עומר בוקסנבוים עם פגיעה בברך וצפוי להיעדר כמה שבועות וליאוניד קרופניק, שמרצה עונש הרחקה. לאור זאת, צפוי דוד לצרף מספר שחקני נוער לסגל. כתוצאה מהחיסרון בשחקני מרכז שדה, יפתח בהרכב הראשון עם שחקן הנוער גל חכמון שלפני יומיים פצע ללא כוונה את עומר בוקסנבוים באימון. לחכמון זו תהיה הופעה ראשונה העונה בהרכב של הרצליה.

הרכב משוער: שאול סמדג'ה, איתן עזריה, חיים מלכה, יהיה פטי, אייל טרטצקי, דייהו דיוויס, מהראן ראדי, גל חכמון(טולדו), כפיר אדרי, פפי קימוטו ואיבון ארייטה.

http://images.one.co.il/images/d/gg104777.Xxx
    ושוב איתך. דוד.

נערך לאחרונה ב: ‏18/11/06
  6. Beitar Member

כן זה היה בסיבובים שונים =] (ההפסד לחיפה 0-3 היה בסיבוב השני והניצחון 0-1 על מכבי פ"ת משער של לרואה בטדי היה בסיבוב השלישי).

7. -=Messi=- Member

ועוד פעם מזרחי פותח עם אפק. ומה הביטחון של זיו לא חשוב? מתי פעם אחרונה זיו פתח בבית"ר? שלא ינסה להחזיר לאפק את הביטחון, גם עם הביחון ראינו מה הוא מסוגל לעשות.
    אני אומר שכדאי לו לפתוח עם פביאני ובן-שושן... פביאני יכול לשחק כחלוץ יחיד, יש לו משחק ראש ענק, אולי מהטובים בליגה. ויש לו גם טכניקה ושליטה ובעיטות יותר חזקות מאשר פינטו.
    ברור שתמוז עדיף על פביאני, אבל מזרחי בחיים לא פותח עם תמוז ובן שושן.

8. Noffar Member

הפועל ת"א-מכבי נתניה

מכבי נתניה מגיעה עם ההרכב החזק,לעומת הפועל שתחסר שחקנים חשובים.
    נתניה חייבת לנצל את האין הגנה של הפועל.
    הרבה דברים יש לטובת נתניה,גם המשחק לא בבלומפילד,וגם שחקנים חסרים.
    חייבים פשוט חייבים לצאת עם נקודות[!],עם יותר חיבור אני מאמינה שזה יקרה.

יאלללההה נתניה!!!!

9. בית"רי מלידה Member

אני מתחיל לחשוש שיואב זיו ישוחרר בינואר.חבל, פשוט חבל.

10. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

מכבי חיפה - הפועל פ"ת (שבת, 19:15) קרית-אליעזר

במכבי חיפה יש דריכות גבוהה לקראת המשחק הערב בקרית-אליעזר, נגד המדורגת הלפני אחרונה, הפועל פתח-תקוה. בין 2 הקבוצות מפריד פער של 4 נקודות בלבד וניצחון של האורחים יהפוך את חיפה, לפחות זמנית, לקבוצה מהסוג שכבר הרבה מאוד שנים הם לא רגילים להיות: קבוצת תחתית.

הירוקים משוכנעים שאפשר וצריך לעבור את המשוכה. להבדיל ממשחקי הליגה הקודמים, בהם הקבוצה סבלה מלוח משחקים צפוף באירופה ובליגה, וכתוצאה מעומס היו מספר שחקנים פצועים - הפעם אין תירוצים.

בחיפה מעודדים מיכולת הכיבוש של החלוץ רוברטו קולאוטי. האחרון כבש שער בטדי בתיקו 1:1 מול בית"ר ירושלים, וצמד במדי הנבחרת בהפסד 4:3 לקרואטיה. קולאוטי מגיע בכושר מצוין ובקבוצה משוכנעים שהוא ימשיך את היכולת גם במשחק.

השוער, ניר דוידוביץ', ייבדק לפני המשחק והוא צפוי לקבל זריקה על מנת לשכך את הכאבים באגודל. דוידוביץ' אמור להחלים סופית מהפציעה תוך שבוע. רוני לוי שוקל לתת מנוחה למגן, אדורסם קייסי, בשל עומס המשחקים של הקבוצה. חיים מגרלשווילי תורגל בחלק מהאימון בהרכב הראשון והחלטה בעניין איוש עמדת המגן המשאלי תתקבל רק סמוך לשעת המשחק. מיד לאחר המשחק תחל חיפה בהכנותיה לקראת המשחק מול פרטיזן בלגרד בגביע אופ"א, שיתקיים ביום חמישי באצטדיון בלומפילד.

הרכב משוער: ניר דוידוביץ', אלון חרזי, רפאל אולארה, דקל קינן, אדורם קייסי (חיים מגרלשווילי), חאבייר אנדרסון, חאבייר דירסאו, גוסטבו בוקולי, אלן מסודי, יניב קטן, רוברטו קולאוטי.

http://images.one.co.il/images/d/gg113388.Xxx
    חייבים לנצח מול הקהל הביתי - קטן, בוקולי ואולארה.

הפועל פתח-תקוה התכוננה כל השבוע בנמרצות לקראת המשחק נגד מכבי חיפה, וחתמה את הכנותיה באימון קליל, קצר שהתנהל באוירה טובה. המאמן, אייל לחמן, ערך שיחת הכנה לקבוצתו באופן קצת שונה מהרגיל. לרגל יום הולדתו של החלוץ הוותיק, מוטי קקון, הראה לחמן וידאו של מספר קטעים ממשחקיו השונים של קקון. האווירה היתה נרגשת, גם מבחינת קקון עצמו, וגם מבחינת השחקנים הצעירים, שמסתכלים על קקון ורואים עצמם כממשיכי דרכו במועדון. בסיום הקרנת הווידאו ערך לחמן שיחת מוטיבציה עם שחקניו, בה התייחס למשחק הקשה מול האלופה ואמר להם: "תבואו בלי רגשי נחיתות ותשחקו כמו שאתם יודעים".

החלוץ החדש, סעיד מקאסי, עבר אמש בבקרת התקציבים וייטול חלק במשחק הערב. בחוליית ההגנה, המורחק עמרי קנדה חוזר להרכב של לחמן לאחר שריצה את עונשו במשחק גביע הטוטו מול הצהובים מתל-אביב. הקשר מאור בוזגלו יפגוש את האקסית, מכבי חיפה, וינסה להראות לה כי עשתה טעות כששיחררה אותו. בוזגלו ימשיך לקבל את הקרדיט מלחמן, אחרי היכולת הטובה שהציג הקשר הצעיר במשחקיו האחרונים.

הקשר יניב לוזון, שלא שותף במשחק גביע הטוטו ואף התרגז על כך, צפוי גם הפעם לפתוח על ספסל המחליפים, כשלחמן עשוי להשתמש בו כ"אס" במהלך המשחק. אפשרות נוספת היא שלחמן ישתמש בלוזון דווקא בחוד, ויעביר את אחמד קסום לעמדת הקשר הימני. לחמן אסר על שחקניו להתראיין לתקשורת לקראת המשחק.

הרכב משוער: רפי כהן, זאב חיימוביץ', מהראן אבו רייא, הרצל לוי, עמרי קנדה, יפתח הררי, אחמד קסום, צ'יק גדיאגה, מאור בוזגלו, עידן סרור, שמעון אבו חצירא (יניב לוזון).

http://images.one.co.il/images/d/gg112872.Xxx
    ינסה להעמיד את חיפה על טעותם בשיחרורו מהקבוצה - מאור בוזגלו.

11. הרצליה Member

אז הנה עוד משחק קריטי מצפה לנו בשבת, אחרי התיקו של הכח אתמול חייבים לקחת פה לפחות נקודה אחת כדי להישאר בעניינים.
    בפעם הקודמת שפגשנו את מכבי תל אביב בגביע הטוטו היינו טובים יותר אבל חוסר מזל כמו החמצות ענקיות של קימוטו ופנדל מוחמץ של ראדי ומהצד השני 2 שערים תוך דקה של מכבי די שברו אותנו.
    אחד הדברים שאני מאמין שבהחלט ישתנו עם הגעתו של פרדי הם סף השבירה הכל כך נמוך שהיה לקבוצה עד עכשיו.

המצב הוא לא הכי אידאלי עם חסרון השחקנים המרובה אבל אם ללכת על ההרכב זה לא קריטי כל כך, בלי שי מימון לא הפסדנו כבר שני משחקים, את איסיאקו בכלל לא הרגשנו העונה,קרופניק גם לא כוכב גדול וביטון הוא בסך הכל שחקן ספסל ועוד יש סיכוי שהוא ישחק.

יהיה טוב.

*כולי תקווה שמכבי חיפה לא יפשלו היום, ואנחנו נעשה את העבודה ונתרומם מעט.

12. Go_Go Member

לא ציינת את בוקסה שלא ישחק...
    שזה גם חסרון גדול..

13. MHFC Member

אם הפעם מגרשווילי פותח בהרכב ולא עושה את העבודה כמו שצריך, צריך פשוט לשחרר אותו, בינתיים העונה אולי למעט משחק הוא הציגה יכולת קטסטרופלית בהגנה וגם בהתקפה, במידה ורוני לוי יתן את המנוחה לקייסי ששיחק 90 דקות במשחק הנבחרת, זאת טעות לגמרי, קודם כל היה מספיק זמן לנוח לקייסי, מה גם שהייתה פגרה ביום שבת שעבר, כך שאני לא רואה סיבה למה לא לפתוח איתו.

אני רוצה גם להתייחס להגנה שלנו בכללי, אסור לנו להפקיר את ההגנה ובכלל לתת לפ"ת יותר מדי הזדמנויות כפי שנתנו, ההגנה שלנו נראית העונה על הפנים, אנחנו צריכים להשיג את היתרון מוקדם בכדי שלא נצטרך לשלוח יותר יותר שחקנים להתקפה כאשר המשחק יזרום, אחרת אנחנו יכולים לספוג שער.

קטן שלא הראה יכולת טובה במשחק מול ריינג'רס וגם במשחק מול בית"ר, חייב, אבל פשוט חייב לחזור לעצמו, כי כאשר הוא מראה יכולת רעה, ההקתהפ שלנו נראית איך שהיא נראית, כך זה היה גם מול בית"ר. בנוסף אני מאמין שבוקולי יעשה את העבודה, השחקן בא לתת כל משחק ומשחק את הנשמה והוא רוצה לנצח, אז אני בטוח לגביו, קולאוטי שכבש צמד בנבחרת צריך גם לשחזר את היכולת במדי מכבי חיפה, צריכים לתת לו כדורים כשאר הוא קרוב לרחבה ולא כשאר הוא נמצא באמצא המגרש ששם הוא לא יעשה כלום.

אני כבר מתגרש לקראת המשחק, המשחק הזה לא פחות חשוב מאשר כל משחק ומשחק.
    יאללה חיפה!!!!!

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקשר למשחק של אתמול. הבנתי שהיה שיעמום אחד גדול ומירב האכזבה שלי היא מכפ"ס. אלי אוחנה שואף להיות בצמרת, אתמול הוא היה יכול בכיף לקפץ מהמקום השביעי על למקום השני (ברור שבאופן זמני...) מה שהיה בטוח משפר את המיקום שלהם בכל מקרה בסוף המחזור. אני מצפה מקבוצה טכנית כמ כפ"ס לנצח כאלה משחקים, נגד קבוצות כמו הכח וכל עוד הם לא עושים את זה הצמרת תהיה יותר ויותר רחוקה מהם. הנקודה הזאת טובה מצד שני להכח ר"ג. 2 נקודות מעל הקו האדום (אומנם 2 משחקים יותר מהרצליה ומשחק יותר מפ"ת) אבל המצב שלה עדיין סביר. הכח כמובן תלויה היום בחיפה ובמכבי ת"א בתקווה שלא יפשלו. אני מאוד מקווה שהתחתית תמשיך להיות צמודה.

בקשר למשחקי היום

אמור להיות משחק מאוד מרתק בין נתניה להפועל ת"א. ההגנה של הפועל תהיה חדשה אבל ההתקפה של נתניה קצת עקרה הייתי אומר. נתניה מחמיצה יותר מדי מצבים, לדוגמא המשחק מחזור שעבר נגד בני יהודה ועד כה העונה היא כבשה בסך הכל 10 שערים. נתניה צריכה לנצל יותר את המצבים שלה ולהפוך את ההתקפה שלה לקטלנית, יש לה את הכלים. היום יש לה את כל הנתונים כדי לצאת מנצחת, אם היא תיצא מפסידה זה לדעתי כישלון של נתניה.

מבחינת מכבי חיפה היום שום תירוץ לא יתקבל... חיפה בתקופה איומה בליגה, אני לא זוכר מתי חיפה הייתה אחרי 7 מחזורים עם 2 ניצחונות ומאזן שערים שלילי. המפנה חייב לבוא ועכשיו. אחרת בית"ר לא תחכה יותר מדי ותברח מהר מאוד. גם ככה נוצר פער של 8 נקודות שזה פער לא קטן וחיפה צריכה להתחיל לעבוד. היום היא מארחת את אחת הקבוצות החלשות בליגה וניצחון כאן זה דבר שאם חיפה לא תשיג זה פשוט יהיה שיא עליבות חדש מבחינתה.

בהרצליה יהיה משחק מעניין מאוד.... מכבי ת"א אחרי 3 ניצחונות רצופים אבל אולי הפגרה הקצרה קצת עצרה את המומנטום, את זה נגלה היום. הרצליה זה מכשול לא פשוט היא כבר הראתה נגד חיפה שהיא יכולה לגרום צרות בבית מה גם שהיא מגיעה למשחק עם מאמן חדש ישן.. פרדי דוד. אנחנו יודעים מה המאזן של קבוצות שמגיעות לראשונה עם מאמן חדש לכן מכבי ת"א צריכה להיות במיטבה היום. שלישיית ההתקפה במכבי ת"א נשארת בעינה וזה כמובן הצעד המתבקש, מרדיקוביץ' כובש שערים, משה ביטון טוב ועומר פרץ פשוט מבריק. אני מאוד מקווה שעומר פרץ ימשיך להיות יציב לטוב העונה כי אם זה יקרה מכבי הרוויחה פה שחקן ענק. יהיה משחק שקול ואני לא פוסל שום תוצאה.

15. מיכל3 Member

היום שום דבר לא בא בחשבון חוץ מנצחון. הפעם השחקנים לא יכולים להתלונן על עייפות, כי רק קולאוטי
    וקייסי שיחקו יום רביעי נגד קרואטיה. אני מקווה שקייסי יהיה כשיר ויפתח היום ושההגנה לא תעשה טעויות
    ותחטוף שערים כ"כ שטותיים כמו שקורה כל משחק כמעט העונה, הגיע הזמן שההגנה הזאת תתייצב
    (במיוחד אולארה שעדיין לא חזר לכושר עוד מהעונה הקודמת). אין ספק שאם ננצח היום, זה יהיה גם נצחון
    מוראלי לקראת המשחק יום חמישי וגם לקראת שבוע הבא-מכבי ת"א, חייבים לבוא לבלומפילד עם נצחון.
    פורצה חיפה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx