המירוץ אחרי הג'וב המיותר ( נשיא ) החל.

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏24/1/07.

1. מכבי או מוות!!! Member

אני רוצה את פרס וגם רוב עם ישראל,הוא טוב שקט מנוסה כיהן כראש ממשלה ...
    לא כמו שאר החברים.

2. Julian Joachim Member

חריסטו, מה הקריטריונים שלך לנשיא?

3. Hristo Member

מצויינות אקדמית או תרבותית, שירות ציבורי ארוך שנים ופורה ומוסכמות על כלל חלקי האוכלוסיה. יכולת רטורית גבוהה והכרה בינלאומית מהווים יתרון, אך לא חובה.

4. Julian Joachim Member

הרב לאו עונה על כל הקריטריונים שלך.
    הצטיינות תרבותית/אקדמית. אין לי מושג מה בדיוק הוא למד, אבל כמות הכתבים שהבן אדם הוציא היא פשוט עצומה.
    שירות ציבורי ארוך שנים ופורה. היה רב ראשי לישראל, רב ראשי לת"א. עשה הרבה למען הציבור החרדי וגם נמנע תמיד מלהיכנס לויכוחים בין דתיים לחילונים וניסה לקרב את חלקי העם.
    הכרה בינלאומית. אמנם הוא לא פרס, אבל הוא מוכר בחלקים גדולים מהעולם, וכיום ייתכן ומדובר באיש הדת היהודי המוכר בעולם. בנוסף, בניגוד לפרס, אין בלידה ממנו בשומקום בעולם.
    יכולת רטורית גבוהה. האמת שאני לא זוכר מהי רמת האנגלית שלו, אבל אני יכול לומר לך ששמעתי את הבן אדם יותר מ-10 פעמים בחיים שלי בבית כנסת, בערב וביום כיפור, נושא דרשות, ולמרות שאני אישית די אנטי-דת באופן כללי, וגם לא כ"כ אוהב את הפרשנויות שאנשים נותנים לדברים כדי שיהיו נוחים להם, את מה שהוא אמר ממש אהבתי. אני לא יכול לתת לך דוגמאות ספציפיות כי כבר שנתיים לא שמעתי אותו מדבר, אבל הוא פשוט מעניין וסוחף. והוא גם לא מתנשא מעל מי שהוא מדבר איתו...

אני מאמין שהבעיה היחידה שלו תהיה שאנשים לא ירצו שיהיה להם נשיא חרדי, כי קשה להם לקבל את זה...

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יושר לא משחק תפקיד פה? סתם הבאתי את הקישור מ-NFC? כולם מצביעי קדימה פה?

אולי תוסיף את תחום הספורט? יהיה יותר קל למצוא מישהו שאנחנו מעריצים והעולם מוקיר.

6. בית"רי מלידה Member

רעיון אדיר! איך לא חשבנו על זה קודם?

הנה מועמד ראוי:

http://images.one.co.il/images/d/gg32767.Xxx

7. Hristo Member

קודם כל, אין לו מצויינות אקדמית שכן אין לו תואר משום מוסד אקדמי מוכר עד כמה שזכור לי. השכלתו היא תורנית בלבד, ויש לזכור כי חלק נכבד מהתקדמותו במעלה הרבנות היה בשל נישואיו המוצלחים, ולאו דווקא משום היותו פוסק ידוע.

בעניין השרות הציבורי אין עוררין, למרות שאני אטען כי ברגע שבחרת לצעוד בדרך זו, אין לך הרבה ברירה.

לגבי הכרה בינלאומית אני מסכים, ועל כן ציינתי את פגישתו עם האפיפיור, היסטורית לכל הדעות.

הבעיה עם רב חרדי היא לא מעצם היותו חרדי, אלא מכך שהעולם החרדי ברובו שולל חירויות מסויימות ממחצית הציבור( אינני בקיא בעניין הישמרותו של הרב לאו ממגע עם נשים זרות), לא מכבד חירויות אדם ופרט ובעיקר מבטל כאחת את הפרדת הדת מהמדינה. מה יקרה אם האדמו"ר אליו נשמע הרב לאו ימנע ממנו למנות ראש ממשלה מסוים?

תחום הספורט נכנס אצלי בתרבות, לכן לא טרחתי להתייחס אליו כתת סעיף.

8. Julian Joachim Member

אני חושש שהרב לאו לא "כפוף" לאף אדמו"ר. תקנו אותי אם אני טועה.

ואני מבין את הבעייתיות שאתה מצביע עליה, אבל אולי היום עדיף שיהיה מישהו הרבה יותר שמרן, אבל כזה שאפשר לסמוך עליו, מאשר ליברל שיבזה את המוסד עוד פעם, כמו קצב.

ומצויינות תרבותית נכנסת אצלי בקטגוריה של הלמידה. ואני לא מסכים לגבי נישואיו. הבן אדם גאון, בלי קשר למי זו אשתו.

9. בית"רי מלידה Member

10. GUTE Member

זו הזדמנות פז לבטל את מוסד הנשיאות הייצוגי והמיותר. קופת האוצר אינה שופעת ותקציב המוסד הנשיאותי הוא רב. אפשר לתעל את הכסף לטובת החברה בישראל (כמו שאמר העיתונאי אמנון אברמוביץ'). אפשר לפתוח משרד ספורט נפרד ממשרד החינוך, אפשר לתעל את הכסף לרווחה, לנגב או למערכת החינוך.
    אני יודע שדבר כזה לא יקרה, הרי אנו חיים במדינת ישראל ולא החכמים עומדים בשלטון אלא החזקים.
    במקרה כזה, הנשיא צריך להיות דמות א-פוליטית. אם התפקיד הזה הוא תפקיד יצוגי אז למה לערב בו פוליטיקה. ישנם מספיק אנשי רוח שתרמו רבות למדינת ישראל והם יכולים לכהן.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

כל אנשי הרוח האלה יותר שמאלנים מפרס.
    וזה אומר שבכל מקרה מוסד הנשיאות גורם נזק לחברה בישראל.

12. GUTE Member

לא משנה אם האיש רוח יהיה ימני או שמאלני. מוסד הנשיאות צריך להיות מוסד א-פוליטי.

13. Pipe Member

כן, גם פיפ"א,יול"ב ואופ"א. אז צריכים להיות א-פוליטים.. זה לא מפריע להם לעשות ההפך.

14. Ampelmann Member

הבעיה כאן היא לא שהחזקים בשלטון...סה"כ תמיד מי שבשלטון הוא בסופו של דבר החזק. הבעיה היא שמצפים שהאנשים שיאזנו את המנגנון הם אנשי המנגנון עצמם. קשה לי להאמין שגם בכל תחום אחר היית מוצא עובדים שמעוניינים לקצץ בשכרם ובתנאיהם לטובת הלקוחות שלהם...

15. בית"רי מלידה Member

אז באמת קצב היה הכי א-פוליטי...הוא עסק כנראה רק בדברים אחרים...