הממשלה שוקעת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏1/12/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נוטה מאוד לצד של גיא בנושא.
    אז נכון שבהחלט אפשר לטעון (בטח כאלה שבאו ממדינות שלידם ישראל נחשבת מדינה שטוב לחיות בה) שיש אנשים שחיים טוב בישראל, אבל הבעייה, שכל אחד כאן מסתכל על עצמו ורק על עצמו.
    התגובה האחרונה של בוריס מייצגת זאת בצורה הכי טובה.
    " הרשו לי לעשות סקר קטן. תתעלמו מהכל פרט לעובדות החומרניות. אל תחשבו על הומלסים, על הכנסת או כל דבר אחר שאינו קשור אליכם באופן ישיר. האם טוב לכם? "
    מה זה לא לחשוב על הומלסים, על הכנסת או על האנשים אחרים?
    נגיד ולי טוב, האם לאחרים גם טוב?
    איפה 1.2 מיליון האנשים שחיים מתחת לקו העוני בשאלה שלך?
    אולי במדינה אחרת הייתי חיי טוב יותר, והייתי מרגיש טוב יותר, לא רק בפן האישי אלא בפן הלאומי.

לדברים שכתבת:

* מדינה שבה אדם שעבד בארץ המוצא שלו בתור רופא או מנתח לב צריך לעבוד כעובד זבל או כמאבטח.
    מדינה שבה אישה שעבדה בארץ המוצא שלה בתור רופאה או מנתחת לב צריכה לעבוד כקופאית או כזונה(וגם אם היא לא עובדת במקצוע המשפיל שציינתי, עדיין רואים אותה כאותו דבר).

* מדינה שבה כל חלקי המדינה שונאים אחד את השני, ורק רגע של אסון מאחד את המדינה(עד שהאסון נשכח ואז שוב השנאה שולטת).

* מדינה שגם מבחינת יהדות היא איבדה את ערכיה.
    אנחנו לא מדינת ישראל, אנחנו המדינה מס'... של אמריקה.

* מדינה שבה אין אנטשמיות, כי אנטשמיות זה נגד יהודים(אנטי=נגד, שמי=יהודי), אבל יש גזענות, דבר לא פחות חמור.

* מדינה שבה חברי הכנסת, שאמורים לייצג את אזרחי המדינה, מייצגים אך ורק את עצמם, או יותר נכון את כיסם.

* מדינה שבה מרוב הערכת אינדבדיאליות כבר לא דואגים אחד לשני.
    כי כפי שבוריס שאל, עזבו את כל האומללים במדינה, אתם שמחים, זה מה שחשוב.

* מדינה שבמקביל לחמימות יש גועל והמחשבה התמידית שהכל מגיע לנו ושאם לא אז יצאנו פראירים.

* מדינה שאזרחיה נוהגים בחו"ל כאילו מדובר במזבלה ליד הבית.

* מדינה שאפשר(כפי שכבר אמרו לפני) לקרוע את התחת בעבודה(משכורת מינימום לא מספיקה היום לפרנוס משפחה) ועדיין לחיות מתחת לקו העוני.

אז להסתכל רק על עצמך ולומר אם אני חיי טוב אז אני צריך להיות מרוצה, או שמח, זה אגואיזם, וזה מעיד יותר מכל על המדינה.

ולא, אני בטוח שהדור שלי לא ישנה את הדברים, אלא יחמיר את המצב, כי אני מאמין שרובו של הדור הנוכחי(ויסלחו לי האנשים) הוא דור חרא, פשוט ככה.
    אני יודע שאני אנסה לשנות בכל כוחי(ואני עושה זאת גם היום), אבל העינים שלי פקוחות ואני יודע מצוין מהו הדור שלי.

וכן, גיא יכול לקרוא לאנשים גזענים ואלימים תתי רמה, כי לדעתי מי ששר בדרבי שירים על השואה כשביציע ממול עומד אולי ניצול שואה שבא לראות את המשחק הוא תת רמה.
    אותו דבר בנוגע לאדם שנוהג כלפייך באלימות רק בגלל המוצא שלך או רק בגלל שהוא יכול.

תצאו כבר מהסרט, החיים במדינה לא טובים, נקודה.
    ושוב, העובדה שהרבה אנשים כאן מתסכלים רק על עצמם מעיד על זה יותר מכל.
    במישור הכללי החיים במדינה לא טובים.

נ.ב
    למה אתם מתגאים שיש לנו את הצבא הטוב בעולם?
    הלוואי שהיינו במצב של הולנד, שאנחנו בכלל לא צריכים להשתמש בצבא.
    באמת, לשמוע כל שבוע על חייל שנופל למען המדינה נותן בי תחושה של גאווה.
    טיפשים, תתעוררו, העובדה שהצבא שלנו הכי טוב בעולם זה לא נקודת לזכותנו אלא נקודה לרעתנו, הלוואי והיינו מגיעים לפיתרון בדרך של שלום ולא היינו צריכים להילחם ולהתגאות כביכול שהצבא שלנו הכי טוב בעולם.

2. נדב Member

אז באמת קשה לי לקלוט את זה כי זה פשוט לא דומה ממש למציאות... (אולי חלק)

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנשים כאן קפצו והפכו אותי לגזען, כשהכוונה הייתה הפוכה לחלוטין. יש אוכלוסיה בארץ - שההתנהגות שלה היא תת רמה והרבה מזה משתקף גם במוסדות השלטון, בבירוקרטיה, גופי מדינה ועוד. זו מערכת גומלין קטלנית - המוסד לומד מהעם הזה ומלמד את שאר העם מוסר שפל. לגבי הדיור, נו באמת. נכון, מערב ראשון מקסימה וכך גם צפון כפר סבא, מערב הרצליה + פיתוח, בצרה, נאות אפקה, סבוין, כפר שמריהו, כל מיני מושבי היי-סוסייטי ורמת אביב ג'. לא חסרות שכונות או איזורים יפים, אבל תראה לי עיר שאתה יכול לומר עליה ככלל שהיא יפה. זה מה שחסר לנו במדינה. הבנייה מיושנת בחלק מהמקומות ומוזנחת, והכי נורא - שהעירייה לא משקיעה באיזורים שצריך אלא באלה שהיא משקיעה בהם כל הזמן ממילא.

4. Max Member

בוריס, הסקר שלך דפוק מעיקרו כי אם בעיקר אנחנו דנים כאן על המצב הכלכלי של האנשים ואתה שואל אנשים דרך האינטרנט, שיש להם את האמצעים לרכוש מחשב ולשלם מידי חודש על אינטרנט אז כנראה שהם לא מתחת לקו העוני.
    אבל במישור החינוכי\חברתי כן חרא לי לחיות בארץ הזו, מדינה שבה יכולים לפוצץ אותך מכות באיזו שכונה של ערסים אם אתה הולך עם חולצה של מטאליקה או וואטבר, לי זה לא קרה, לאנשים אחרים כן.
    מדינה שהחינוך בה מתחת לכל ביקורת, גם בפן האישי וגם בפן המדיני, חרא לי במדינה הזו כאשר אני מגיע לבי"ס וסובל את המורים שלא יודעים בעצמם דבר מעבר לחומר, חרא לי במדינה שכדי לראות הופעה נורמאלית אני צריך לצפות לה פעם בשנה במקרה הטוב.

ד"א אנטישמי זה אנטי = נגד, שמי = הגזע השמי, שכולל לא רק את היהודים אלא גם את הערבים.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון. השם עצמו הוא משמו של שם - בן נוח. ההנחה היא כי משלושת בניו של נוח שם היה כהה יותר, ובעצם הערבים ואנו הננו צאצאיו, כששאר העמים לא. מישהו שהוא אנטי-שמי הוא בעצם שונא את הגזע השמי. בתקופה האחרונה הביטוי אנטי-שמי תופס בעיקר לגבי יהודים, ויש כאלו שאפילו לפעמים אומרים על ערבים שהם אנטישמים...

6. אלי מתחן Member

גם לי יש אזרחות אירופאית (צרפתית ליתר דיוק), ועדיין אני רואה אותי מתבגר, מתפרנס, מזדקן ומת במדינה הזאת.
    למרות כל החרא שיש פה, ויש פה הרבה, אני לא רואה את עצמי מדבר עם השכנים של צרפתית או אנגלית, שר המנון של מדינה אחרת, כי שם זה לא הבית שלי. המדינה פה זה הבית שלי, ואני יודע מה שאומרים, אבל בית לא מחליפים, גם אם הוא חרא.

7. juva Member

הבעיה של המדינה הזאת, זה "צבא העם" ולא "עם עם צבא"
    בתור אחד שגר בראש העין(החדשה, גם, "אזור מאוד יפה") מאוד קרוב לשכונה של יוצאי הצבא, אני יכול להגיד לך שהבזבוז חוגג
    ניקח לדוגמא ידידה ממש טובה שלי(לא שחס וחלילה יש לי משהו נגדה, ולא שאני מאחל לה רע אבל..) אבא שלה היה חתום קבע בצבא, ופרש בערך רבע אחרי תחילת השירות, הוא קיבל את כל הבונוסים המגיעים לפורש היוצא לפנסיה(עוד נקודה שנגיע אליה בהמשך) כלומר, בעיקר בית ששווה כ400 אלף, ב120 אלף דולר

בכלל הפורשים לפנסיה בצבא, מקבלים כסף, והמון, יש להם את הפנסיה הצבאית שלהם, וביחד עם זה את הכסף שהם עושים בעבודה(הם פורשים באזור גיל 40-45, כשהם עדין כוח עבודה משמעותי)

עוד נקודה לרעת הצבא, ההתעקשות על גיוס חובה, נגיד ויבטלו את גיוס החובה, עדין יהיה אחוז גיוס גבוהה מאוד, בגלל המורשת הצבאית שיש לנו פה, ובגלל יכולות השכנוע המדהימות של הצבא הזה(תודו, שכל מי ששמע הרצאה על הצבא, בלי קשר לדעה פוליטית, לא יצא עם חשק ללכת לסיירת מט"כל, שלדג או כל סיירת אחרת)

ובקשר לקביעה "מדינה שאין בה אנטישמיות" אולי במדינה הזאת אין אנטישמיות, אבל יש בה יהודו-נאצים שמרוב שליהודים יש פחד כרוני משנאת הזרים שסבלנו ממנה לפני מדינת ישראל, אנחנו בעצמנו פיתחנו אחת כזאת

בוודאי, ביקור אחד ביציע המזרחי של טדי מספיק כדי להבין כמה האנשים פה חמים ופתוחים

בדיוק בגלל זה, מי שלא עושה צבא בארץ הוא "מוזר"
    בדיוק בגלל זה, התרבות, שנחשבת לסמל המייצג של האינדבידואליזם, מקבלת פחות תצקוב, מהחרדים, שכל המטרה שלהם זה להוציא פס יצור ל"יהודים טובים"

8. Julian Joachim Member

אני מאוד מסכים עם ההודעה שלך שאול, בעיקר עם החלק השני שלה.

אגב, אתה מכיר במקרה איזה תומר כהן אחד מראש העין? הוא זמר, בין היתר. הוא פשוט משרת איתי עכשיו בבקו"ם...

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שעצוב, הוא צודק 100%.