המפעלים האירופיים - 23/24 : ת"א ביוון, חיפה מול פיורנטינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏24/5/23.

1. G.B7 ירוק עולה

באמת שאני לא מבין מה כתבת פה.
    איך אפשר בכלל לדבר על אחוזי הצלחה של קבוצה X מול קבוצה Y שהן בכלל לא התמודדו באותה ליגה.
    ב-2006/7 יובנטוס שיחקה בליגה השנייה ואחוזי ההצלחה שלה היו מאוד גבוהיים זה יכול להיות איזשהו מדד להשוואה? כי נגיד אינטר באותה עונה היו על אחוזי הצלחה מטורפים (הפסד אחד כל העונה), אבל גם אחוזי ההצלחה של יובנטוס היו יותר גבוהיים משל רומא שסיימו במקום ה-2 באותה עונה בסיירה א.
    אני גם לא בטוח שיותר קשה לנצח קבוצה קלה מאשר להפסיד בצורה מכובדת ליריבה קשה. הפסדנו 2-0 לבנפיקה, 3-1 לפריז, 3-1 ליובנטוס לפי דעתי בכל שלושת המשחקים האלה רמת המאמץ והקושי במשחקים האלה היו הרבה יותר גדולים מאשר לנצח את חאמרון ספרטנס או שריף טירספול.
    בשביל להפסיד לפריז בתוצאה כזו מכובדת (3-1) צריך להיות הרבה יותר מרק "נוכח" מה גם שהיינו בצורה כזו אחרת יכולים להוציא מהמשחק הזה קצת יותר.
    ואם הלכתי רחוק מידי עם פריז אז ראן ויאריאל או פיורנטינה זה מספיק חזק ביחס לכדורגל במדינה שלנו.

בכל מקרה עיקר ההישג העונה (של 2 הקבוצות) הוא על עצם ההגעה לשלב יחסית רחוק במפעלים האירופים, מכבי ת"א לא עשתה פאדיחות נגד קבוצות יותר חלשות (עד המשחק המביש האחרון), ומכבי חיפה עשתה את המינימום בשביל להגיע למקום הזה (כי פר משחק כמעט ולא הרשמנו בשום שלב).

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  2. גלצ Member

הליגה הישראלית סיימה עם 8.750 נקודות במקום 12 בדירוג אופא לעונת 2023/2024 עם מאזן לא רע של 18 ניצחונות, 10 תיקו, 10 הפסדים.
    עשינו תוצאות מכובדות נגד ויאריאל, יאנג בויז, גנט, אאק לרנקה, פאוק סלוניקי, פנאתנייקוס, אולימפיאקוס, פיורנטינה

נקווה שעונה הבאה תהיה קרובה מבחינת הישגים וניקוד לעונה הזאת

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

אחרי הרבה שנים מכבי חיפה חולפת על פני ב"ש בנקודות דירוג עם 18 מול 17 של ב"ש. מכבי ת"א עם 35.5.
    אגב גם למכבי חיפה וגם למכבי ת"א תרד בעונה הבאה עונה חלשה של 19/20.

4. Raulito Madridista

תשמע אני לא הלכתי ובדקתי סטטיסטיקה משחק אחר משחק, לא השוויתי פה גולים. אתה כאוהד מכבי תל אביב ערב משחק בקונפרנס-ליג היית בטירוף, התרגשת? זה לא כמו לפגוש את ויאריאל, תעשה לי טובה. מכבי חיפה זחלה בחלק מהזמן, כולם הבינו את זה. למכבי תל אביב החמיאו כאילו היא על סף העפלה לרבע גמר גביע אופ"א וגם אני כמעט התבלבלתי. כבר אמרתי שאולי הצורה בה שתיהן נפרדו מאירופה - מכבי איבדה יתרון בשלומיאליות עם תבוסה היסטורית ומכבי חיפה עזבה בכבוד - אולי השפיעה יתר על המידה על השיפוטיות שלי. הייתה למכבי חיפה עונה ארוכה ומטלטלת בין מפעלים ועם הרבה מאוד פציעות. מכבי פגשה לא פעם יריבות חלשות.

תשמע אני גם לא הייתי שמח לאיד או משהו, הופתעתי קצת מהתבוסה, לא מדבר מפוזיציה של אוהד הפועל תל אביב עכשיו שכיף לו שהיריבה חטפה שישייה, זה לא מרגיש אותו עולם בכלל ואותו ספורט. היציאה מפרופורציות הרגיזה אותי. תן לי רשימה של משחקים חוץ מה-1:4 שמכבי ת"א ניצחה וזו סנסציה ואגיד לך או.קיי

5. צ. שיף Member

6. הרצליה Member

לא מצליח להבין מי חושב על הרעיונות הנוראיים האלה ומה הקשר שלו לכדורגל.

מקום 8 בפלייאוף עליון בליגה של 14 קבוצות? למי זה נשמע הגיוני?
    מתכון לעוד גניבת דעת של מאמנים נכשלים

גלצ אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

מצד אחד רוצים הרבה מחזורים. מצד שני רוצים לצמצם עבור מי שעשוי להגיע לעונה ארוכה באירופה.

8. Sturridge Member

לדעתי בכלל הורדת כמות המפגשים הישירים יותר חשובה מהורדת כמות המשחקים.

אידיאלית הפתרון הכי טוב היה להגדיל את הליגה ולסיים הכל בשני סיבובים רגילים, אבל בשביל זה כמובן צריך מספיק מועדונים מקצוענים.
    הפתרון הזה לדעתי סביר כל עוד עדיין יש פלייאוף.

9. Mahranlala Member

שינוי בשיטת הדירוג של אופ"א החל מהעונה הבאה לגבי הבונוסים.
    בגדול רוב הדירוג נשאר זהה, מה שמשתנה זה עניין הבונוסים.
    היום
    אלופות: בתים - 4 נקודות,
    אירופאית וקונפרס: אין בונוס אלא מינימום בלבד על בתים. על ראשות בית - 4 נק' באירופאית (2 בקונפרס), על סגנות בית - 2 באירופאית (1 בקונפרס)
    באירופאית על כל שלב מהשמינית נקודה. בקונפרס מחצי גמר נקודה.

מהעונה הבאה זה יעבוד כך:
    הקבוצה שתסיים במקום הראשון בשלב הליגה בליגת האלופות תקבל 12 נקודות, וזה יירד ב-0.25, עד לקבוצות שידורגו 25-36 - שיקבלו 6.000 נקודות.
    הקבוצה שתסיים במקום הראשון בשלב הליגה בליגה האירופאית תקבל 6 נקודות וזה יירד ב0.25 עד לקבוצות במקומות 25-36 שלא יקבלו בכלל.
    הקבוצה שתסיים במקום הראשון בשלב הליגה בליגת הקונפרס תקבל 4 נקודות וזה יירד ב0.25 , ואחר כך ב-0.125, עד לקבוצות במקומות ה-25-36 שלא יקבלו בכלל.

בונוס על מעבר שלבים מהשמינית יהיה לכל המפעלים - באלופות 1.5, באירופאית 1 ובקונפרס 0.5.

10. גלצ Member

זה נראה שבעןנה הבאה נורבגיה ודנמרק כבר לכל הפחות ישוו את הניקוד של ישראל או שיפתחו עלינו פער כי יהיו להן 2 נציגות באלופות והן ייפלו במקרה הרע לליגה האירופית שם יש פוטנציאל להרוויח הרבה יותר נקודות מהקונפרס. מאמין שהמטרה של הליגה הישראלית בעןנה הבאה להישאר בטופ ה15 תהיה קשה.

11. Mahranlala Member

זאת גניבת דעת.
    מי שתשחק בקונפרס אין לה שינוי בכמות המשחקים. אפילו יש ריווח קטן בתחילת העונה.
    מי שתשחק באירופאית או באלופות יש לה כולה 2 משחקים תוספת.
    אני אוסיף את זה שלא בטוח בכלל שבקיץ יהיה ניתן לשחק פה בישראל.
    מה קשורות קבוצות הפליאוף התחתון?
    אני אוסיף ויגיד, שאמנם זה לא קשור לפה, אבל סדר המשחקים שהמנהלת קובעת מעודד מכירות בשני הפליאופים. במקום לשמור את המשחק בין מכבי חיפה למכבי ת"א למחזור האחרון בכל סיבוב, או יותר מזה, לשים אותם כ-2 המשחקים שמסיימים את הפליאוף בכלל - הם תוקעים אותו בתחילת כל סיבוב.
    אותה דוגמה בפליאוף התחתון שנותן במחזור האחרון לכל קבוצות התחתית לארח קבוצות שאמורות לסיים את העונה.
    הכי טוב שקבוצה שנאבקת על אירופה או אליפות תשחק במחזורי הסיום מול קבוצות שנלחמות על השארות בליגה.

12. Mahranlala Member

הנשירות אם יהיו רלוונטיות רק לפני שלב הבתים. בשלב הליגה אין יותר נשירות. מי שעלתה לשלב הליגה של האירופאית החדש לא תוכל ליפול לקונפרס.
    בעונה הבאה לא נורבגיה ולא דנמרק עם 2 נציגות באלופות. זה רלוונטי רק לעונה שאחריה.

גלצ אוהב/ת את זה.
  13. RubberSoul Member

אחת מבין הפועל ב"ש, מכבי פ"ת, מכבי נתניה והפועל נוף הגליל תתחיל את העונה הבאה בליגה האירופית. מכבי חיפה, כנראה תשחק בקונפרנס. הרביעית בטבלה תלויה בזכייה של ב"ש כדי להעפיל לקונפרנס, כרגע זו הפועל חיפה.

14. גלצ Member

אולימפיאקוס עושה לפרבחצה מה שמכבי עשתה לה במשחק הראשון. אני מתאר לעצמי שפנרבחצה לא תנצח 6:1 במשחק השני.

עריכה: טוב פנרבחצה צימקה ל3:2. כנראה דיברתי מוקדם

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/24