המצב הבטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏2/1/16.

1. Lebron Member

לא הבעתי דעה בנושא, רציתי לדעת מה YYY מציע.

ההשוואה לצבא לא רלוונטית. יש הבדל בין אזרח פרטי לבין חייל, שהוא כפוף למערכת חובה.

לגבי דעתי האישית, אני לא חושב שצריך למכור נשק לכל אחד שרק חפץ בו בלי שום רקע או סינון.
    אני כן חושב שכל בנאדם שרוצה לרכוש נשק יצטרך לקבל רישיון ולעבור מבחן כשירות כזה או אחר. מה אמורים להיות התנאים לקבלת רישיון? לא יודע, לא מבין בזה וזה לא מתפקידי לקבוע.
    לגבי הגיל המינימום לרכישת נשק, הייתי מעדיף שיהיה לפחות מגיל 21 או אחרי שחרור מהצבא.

לגבי אותו חייל שלקה בנפשו וקיבל נשק, מדובר במחדל של מפקדיו.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש מחלץ את זה מהזיכרון המעורפל שלי, אבל לא היה לפני כשנתיים-שלוש מקרה של מישהו ששדד בנק בבאר שבע ורצח כמה אנשים על הדרך, כשאחר כך התברר שעדיין היה לו נשק אישי בגלל תפקיד שבו החזיק בעבר?

כשנותנים לאוכלוסיה האזרחית להחזיק נשק, כשלא דואגים לסנן דברים היטב, זה מגביר את הסיכון. כלי נשק זה לא סיגריה, זה לא משהו שאתה אולי לא אוהב אבל לא יכול למנוע מאנשים לקנות ולהחזיק. אתה יכול למנוע, וצריך למנוע, כי זו סכנה מיידית וקטלנית לסביבה. המצב ברוב ישראל אינו מספיק גרוע כדי שהסכנה הזו תהיה מוצדקת כדי להפחית את הסיכון מצד מחבלים.

Super Mario ו-alexshw אוהבים את זה.
  3. VAR Member

אני לא יודע מאיפה קיבלתם את הרעיון שנשק יחולק מבלי לקבל רישיון. אף אחד לא אמר את זה בשום שלב, ברור שתצטרך רישיון כדי לקבל נשק. מה שלא תצטרך יותר זו סיבה על מנת לקבל את הנשק.

אם להסתמך על הפוסט של אמיר אוחנה שלקח על עצמו את הנושא הזה, אחד הקריטריונים לקבלת נשק הוא שירות צבאי מלא כך שמן הסתם אתה כבר תהיה בן 21 כשתבקש רישיון כזה.

אני לא יודע מהן הפקודות בנוגע למתן נשק לבעלי לקות נפשית. אני מניח שזה תלוי באיזו לקות מדובר. אני זוכר שהוא היה מטופל אצל הקב"ן עם כדורים נגד דיכאון ושהציבו אותו בשמירות, אולי מייקל קאריק מבין בזה יותר.

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

להיכנס לפקודות המדויקות מן הסתם לא אוכל פה (גם כי זה סודי וגם כי אני לא זוכר את זה בעל פה), אבל בסופו של דבר הרוב נופל על המלצתו של הקב"ן שפוגש את החייל. יכול להיות שבאותו מקרה הקב"ן פספס.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ההתניה של מתן הרישיון בשירות צבאי זה דבר שבהחלט אפשר למכור לציבור. ואז פשוט נראה איך זה עובד.
    ומהסכנות הכרוכות אפשר להוציא את האלימות במשפחה. כי איפה שיש סכינים ופטישים האקדח לא ישנה את המאזן. במיוחד כי המשטרה תדע מיד של מי האקדח.

6. Gass12 Member

המחבל מואדי עארה חוסל במסגד היום יום שישי, בתום שבוע שלם למרדף.
    בשורה מצויינת. שבת שלום

7. alexshw Member

מתי אמנון אברמוביץ' מתפטר?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. golding מנהלים

למה, מה הוא אמר הפעם?

9. alexshw Member

לא הפעם אלא לפני שבוע

10. Gass12 Member

כשחייבים להגיב בתארד הבטחוני ..... אז פשוט חייבים.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12509140_10154003325812259_1197066801160577754_n.Xxx?oh=0096d352f9d1f35445ddb34b03cebb71&oe=5715E024

11. Gass12 Member

אבי דיכטר בפייסבוק:

אחרי תחקיר “עובדה” אומר זאת בפשטות:
    אין מנוס מפתיחת חקירה פלילית נגד חלק מארגוני השמאל הקיצוני .
    בכוונתי לפנות ליומעש לקדם חקירה הממצאים בהקדם.
    בשבוע האחרון נחשפתי לחומרים קשים מאוד על פעילות חשאית של מספר ארגונים כמו תעאיוש, בצלם, וארגונים נוספים המתיימרים להיות ארגוני זכויות אדם. רק חלקם שודרו בתחקיר של תוכנית “עובדה” וזהו רק קצה הקרחון. מדובר בפעילות פלילית שחייבת להיחקר על ידי המשטרה והשב”כ. כמי ששירת עשרות שנים בכוחות הבטחון והמודיעין, וכמי שנחשף לחומרים המתועדים, אין לי ספק כי פעילותם של עזרא נאווי , נאווג’ה מארגון “בצלם” ואחרים , לא שונה מפעילותו של עזמי בשארה שברח לחול כדי להימלט מהדין בישראל.
    אני חייב לציין כי תגובתם של ארגון בצלם לתחקיר – כמוה כהצדקה רבנית לרצח.
    מן החומר ששודר בתחקיר עובדה עולה לכאורה כי פעילי הארגונים שיתפו פעולה עם גורמים ברשות הפלסטינית, במטרה לסכל מכירת קרקעות באמצעים כמו סחיטה ותקיפה, ואף להביא לידי עינויים ורצח של המעורבים בעסקאות.

הפעילות היצירתית והנועזת של חברי התנועה הישראלית “עד כאן” אפשרה הצצה חסרת תקדים דרכה ראינו איך אזרחים ישראלים מסייעים בהפללת אנשים חפים מפשע ומעבירים שמותיהם לגורמי הביטחון הפלסטיני וארגוני הטרור הפלסטיני- תוך ידיעה שבכך חורצים את גורלם למוות.

12. DRORIKO Member

אבי דיכטר יכול לקפוץ לי. אופורטוניסט סוג ז' שמסריח לי את המפלגה.

Dennis Bergkamp אוהב/ת את זה.
  13. Gass12 Member

הדגשתי את הדברים שחשובים בעיני מתוך מה שהוא אמר. זה מה שחשוב ולא מי האיש ומה דעתך עליו שאינה רלוונטית ולא מעניינת לי את הקצה.
    אני לא מכבד אף איש שמדלג בצעד תימני ממפלגה למפלגה.
    בעיני ,פנייתו העתידית אל היועמ"ש חשובה מאוד ,בעיקר לאור העובדה שישנם דברים רבים נוספים שלא שודרו בכתבה.
    תחליט,מפריעה לך פעילות השמאל החתרני או שאתה רוצה להרוג את השליח?

14. DRORIKO Member

השמאל הקיצוני גם ככה מוקצה וחסר השפעה אז הוא לא מפריע לי. מפריע לי זאבים בעור של כבש. מאד מקווה שהאיש הנאלח הזה לא יטפס למעלה אצלנו. פוסטים כמו זה שציטטת עוזרים לו לעשות את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/16
  15. Gass12 Member

זה די מבאס לומר "אמרנו לכם ".
    היום זה די ברור ומובן מאליו אבל אני זוכר את ההתקפות על רוה"מ ביבי בעת שנלחם באמת כנגד איומי איראן.
    היה ברור ועדיין שאובאמה הוא פלופ במקרה הזול ומרושע במקרה הרע.
    ההתחמשות הזאת כ"כ מעצבנת בעיקר לאור העובדה שרוב הבטחות אובאמה לישראל הופרו.
    הובטחו הגדלת הסיוע בקנה מידה עצום,הובטח נשק שובר שוויון, הובטחו מלוא הטנא תופינים.
    עם מה נשארנו? זין בעין .

מטוסי קרב - ו"אימת ציי המערב": רשימת הקניות של איראן מרוסיה - וואלה! חדשות