המצב הביטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏25/10/03.

 1. יוגב אסולין

  יוגב אסולין Guest

  מה דעתכם על המצב הביטחוני שלנו. עם זה מבחינת המצב ברחובות שכל שבוע כמעט יש פיגוע. עם זה מהבחינה הצבאית שמנסים לעשות הרבה והרבה חיילים וחיילות נהרגים לנו בין הידיים. מה דעתכם על התגובות של ישראל. מי האשמים לפי דעתכם. מה צריך לעשות כדי לפתור תבעיה. איך זה משפיע לנו על יתר התחומים המדינים, כמו המישור הכלכלי או החברתי וכו'.

  בקיצור בדיון זה נוכל לדבר על כל מה שקורה ביננו לבין הערבים ההשלכות של זה תוצאות וכו'.

   
 2. AFC

  AFC Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  4,665
  לייקים שהתקבלו:
  0
  צריך לבנות את הגדר המזוינת כמה שיותר מהר.

  אני יודע שזה קשה וזה יהיה אבסורד לומר את זה, אבל צריך להתעלם מכל מועצות הביטחון למיניהן ואפילו מארה"ב אם צריך. לא אכפת לי אם נוותר על כמה גרושים אבל חיים של מאות ואולי אלפי אנשים ינצלו. חייבים הפרדה מוחלטת מהחיות האלה.
   
 3. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אין לי מה להוסיף, צודק במאה אחוז!!!

  אגב תשתמשו בדיון הזה במקום לפתוח דיון חדש על כל פיגוע...
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/10/03
 4. official

  official Member

  הצטרף ב:
  ‏5/8/03
  הודעות:
  249
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אין פיתרון צבאי למצב הקיים אלא רק פיתרון מדיני!
  ככל שנקדים להבין את זה כך יוטב,כרגע העתיד לא נראה טוב [​IMG]
   
 5. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  מי שקרא היום עיתון יכל לראות איזה ממשלה מטומטמת יש לנו..צה"ל ביקש לתת הקלות אבל הממשלה אסרה על זה. האם הם חושבים שעוד דיכוי יעזור? [​IMG]
   
 6. Barcik

  Barcik Member

  הצטרף ב:
  ‏28/8/03
  הודעות:
  6,708
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זה לא ממש נכון. אין גם "פתרון מדיני" לסכסוך, כמו שההסטוריה מוכיחה.

  הפתרון נמצא בשילוב נכון של השניים. אסור להדבר איתם בלי סיוע של כוח, שכן אז הם יתעלמו מכל הסכם, אבל אסור גם לפעול צבאית בלבד שכן אז הסכסוך לא יפתר. צריך לפעול בשני הנתיבים.
   
 7. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  הנושא הזה קשור בעקיפין למצב הבטחוני שאנו נמצאים בו כיום..

  בקרוב ייצויין יום הירצחו של יצחק רבין ז"ל שכבר 8 שנים לא איתנו...
  אני רציתי לשאול אתכם מה אתם חושבים שקרה למדינה מאז אותו מקרה?, איפה הייתם שהוא נרצח ומה שתרצו..
   
 8. Nigel Winterburn

  Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏19/3/03
  הודעות:
  15,795
  לייקים שהתקבלו:
  145
  רק עכשיו ראיתי את הנושא הזה.... בני אתה חושב שהם חיות????? זה קצת שינוי בעמדה שלך לעומת מה שזכור לי מדיונים קודמים.... מישהו פרץ לך ליוזר וכתב את זה בשימך???

  בכל אופן אני מסכים עם הפתרון שלך במאת האחוזים. עד כמה שהייתי רוצה לקבור את הרשעים האלו טובחי החפים באדמה, אין לנו ממש סיכוי לצוד כל אחד ואחד מהטרוריסטים האלה מכיוון שהם צצים כמו פטריות אחרי הגשם/כמו אוהדי צ'לסי אחרי הגעת אברמוביץ', ולכן אנו צריכים למנוע מהם פיזית את האופציה של סיכון אזרחי ישראל (או לפחות האזרחים בתחומי הקו הירוק). המטרה שלנו היא להגיע איתם לשלום קר כמו השלום עם מצרים, מכיוון שלפי הלך הרוח ברחוב הפלסטיני ועכשיו גם ברחוב הישראלי אין ממש רצון לשיתוף ולאחווה אלא לכל היותר לשקט ובטחון, ומטרה זו ניתן להשיג ע"H בניית גדר הבטחון והמשך פגיעה בטרוריסטים.
   
 9. burning soil

  burning soil Member

  הצטרף ב:
  ‏15/11/02
  הודעות:
  5,216
  לייקים שהתקבלו:
  0
  בכח לא נגיע לכלום,וגם הם לא..
  מצד שני כבר ראינו מה קרה מאז הסכמי אוסלו,לדעתי גם אם
  יצחק רבין ז"ל היה חי כיום,המצב היה דומה,כי גם בתקופתו היו פיגועים
  קשים. אני חושב שחלק מהבעיה היא שהעם הפלשתינאי לא בשל לשלום,הם עדיין
  עסוקים בהתאבדות,שנאת ישראל ודרישות שאותן הם לא יקבלו..
  בנוסף אין כמעט שום סיכוי להגיע להסדר מדיני כל עוד שרון וערפאת בשלטון.
  על ערפאת אין טעם להרחיב,ואילו לשרון הימני קיצוני יהיה קשה לוותר על שטחים
  והתנחלויות.
  ודרך אגב,הממשלה המטומטמת שלנו עומדת להשקיע כמה מאות מליוני שקלים
  בבניית התנחלויות חדשות,במקום לעזור לעניים,לנזקקים
  או במקום להשקיע בחינוך,ספורט,תרבות וכו..
  התנחלויות שבמיילה יצטרכו לפרק בבוא הזמן..
   
 10. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  כל הפוליטיקה השתנתה מאז שהוא נרצח והכל כמו שאומרים, כבר לא יהיה אותו דבר...
  העובדה שהוא נרצח ע"י יהודי שינתה לכולם את המחשבה כי לא האמינו עד אז שיהודי ירצח ראש ממשלה יהודי ושהסובלנות בארץ ברמה כל כך נמוכה.
  בפוליטיקה, שימו לב, ב- 8 שנים, תקופה של שתי קדנציות היו בישראל רה"מים פרס, בנימין נתניהו אהוד ברק אריאל שרון, ושוב אריאל שרון, העם כבר לא מאמין בנבחריו ויש בחירות פעם בשנה וחצי, ולא סתם, אין אתיקה מקצועית וכולם מושחתים!!! [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  ברצח רבין נהרגו מלבד רבין כמה מאות טובות של אנשים בעקיפין, כי רבין היה בעיצומו של מו"מ על שלום עם סוריה (שמימנה בינתיים פיגועים של חיזבאללה, ג'יהאד וחמאס).
   
 11. Julian Joachim

  Julian Joachim Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  7,506
  לייקים שהתקבלו:
  0
  חייבים להבין שהעובדה שרבין נרצח, עד כמה שכואב לומר זאת, היא סמלית. כלומר, אם לא רבין אז אולי עזר ויצמן או אולי אמנון ליפקין שחק, מישהו היה נרצח. משהו היה קורה. משהו היה משתנה. לא שאני תומך בשינוי הזה, חס וחלילה, אבל יש לי הרגשה שהיום הזה נדבק יותר מדי לרבין האיש או רבין הפוליטיקאי ומה שהוא מייצג בפוליטיקה, כשבעצם היום הזה צריך לייצג את העובדה שהגענו למצב שנבחר ציבור ולא משנה מי נרצח ע"י מישהו בגלל דעות שונות... היו מספיק אנשים לפני שאמרו דברים קשים על כך שב.4.11.95 נרצחה הדמוקרטיה הישראלית, אבל מעבר לדמוקרטיה, ועד כמה שקשה לומר, החברה הישראלית נקרעה סופית באותו יום. ברור שכולם היו עצובים, אבל משם והלאה, היה מעין "אוקיי" לשמאלנים להאשים את הימנים ומעין התגוננות לא הוגנת מצד הימנים שהאשימו את השמאלנים בהסכמי אוסלו שבעצם הביאו לכך שרבין נרצח. החברה הישראלית נקרעה. לאחרונה יש מעין תחושת "אחדות" בעם אבל זה רק בגלל שהאויב מבחוץ גרוע מהאויב מבפנים. גם אם נשיג הסכם שלום עם כל מדינות ערב, עד שלא נאחה את הקרעים (אם בכלל אפשר) מבפנים הכל חסר טעם. וזה כואב לומר את זה, אבל אני אומר את זה.

  ומעבר לזה, אני חושב שהיום הזה כמו שיכולתם להבין מיותר לחלוטין לדעתי (במתכונתו הנוכחית) ורק מביא לעוד מריבות וויכוחים בתוך העם (כשהימנים בעיקר כועסים שאין יום גנדי למשל). שימו לב, זו הנקודה החשובה. אפילו על היום עצמו מתווכחים, זו החברה הישראלית הקרועה.
   
 12. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא ממש מסכים איתך... באוטובוסים נרצחים שמאלנים וימנים, ומתחת לקו העוני יש שמאלנים וימנים,
  אז בקטע הזה הם כן מאוחדים ויש אינטרס מיוחד לצאת מהמצב הזה (הרי כל ילד יודע שברגע שתגיע רגיעה ארוכת טווח, שלא נדבר על שלום, הכלכלה תחזור למה שהיא הייתה ואם מישהו לא מבין אני אסביר לו למה אח"כ).
  לכן אני חושב שקודם נגיע למצב של שקט, ואח"כ נוכל להתישב ולאחות את הקרעים פה בפנים, כי קשה לעשות זאת "תחת אש".

  אני גם לא מסכים שהיום הזה לא חשוב, גנדי נרצח על רקע לאומני ולא אידאולוגי שנבע מסובלנות אפס, אני למשל ביום הרצח הייתי בכיתה ג' ואני בטוח שבפורום הזה למשל לא היו הרבה יותר גדולים ממני, ולאט לאט לומדים יותר על המקרה (ברור שלא רבין אישית הוא הנושא אלא הרצח של פוליטיקאי בכלל ע"י אחד שלא הסכים לדעותיו) והשנה אני זה שמעביר סדנה לשישיסטים ושביעיסטים על ההיבט התקשורתי של האירוע, למשל. עוד 10 שנים (אם נגיע [​IMG] ) ילמדו בכיתה שלי ילדים שלא נולדו אפילו ויהיו חייבים לספר להם איך נוצר מצב כזה, ולכן היום הזה חשוב, בגלל ההיבט החינוכי.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏1/11/03
 13. AFC

  AFC Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  4,665
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא מבין מה אתה טוען כאן... תמיד הייתי נגד המחבלים. החפים מפשע זה כבר משהו אחר.
   
 14. לירן

  לירן מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  36,357
  לייקים שהתקבלו:
  6,430
  אחת מההרוגות מהאסון בנצרים היא מהגדוד שלי והייתי בהלוויה שלה וזה היה כואב כאילו הכרתי אותה שנים למרות שלא הכרתי אותה בכלל. הייתי אחר כך בנצרים מתי שפיצצו את הבניינים ואלוהים המקום הזה כל כך מיותר, שיפנו אותו כבר לעזאזל!!

  מחבלים פורצים למדינה שלנו כמו מים... זה פשוט קללי קלות בשבילם. יום שישי בערב חדרו מחבלים לישוב סופה שזה ליד מעבר רפיח ו 5 דקות מהבסיס שלי אבל למזלנו כוחותנו הצליחו להרוג אותם לפני שנגרם אסון.

  אתמול בלילה היה ערפל כבד ביותר בגדוד שלי (למעשה היה בכל האיזור) ולהזכירכם האסון בנצרים קרה הרבה בגלל הערפל. אני הלכתי לישון אתמול בשמונה בערב, ב-11 בערך מעירים אותי בהיסטריה ישר היה צריך לעלות על מדים ולהכניס מחסנית לנשק ולהסתובב כמו מפגרים בבסיס וזה למה..? כל ההיסטריה בסך הכל בגלל ערפל...תבינו עד כמה כולם פה בהיסטריה. ואני תמיד טענתי ואמרתי שהערבים בכל מה שקשור לזה עושים לנו פשוט בית ספר.
   
 15. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מסכים לחלוטין.
  למרות שמעזה יוצאים מחבלים ויש חדירות שצולחות, בלי עין הרע מחבלים מתאבדים לא יצאו משם כבר שנים בזכות הסגר הזה, וכמו שאמרת רוב ניסיונות החדירה נכשלים.
  בכל זאת אני חושב שכל העסק הזה יקר מדי בכסף ובחיי אדם כדי שיגן על כ- 4000 איש (אפשר למצוא פה בחיפה שלושה רחובות עם 4000 איש) וצריך להעיף משם את המתנחלים האלה שבשביל הפרינציפ הזה, מבזבזים בחוסר איכפתיות את הכסף של המדינה ושוחקים את החיילים אם לא הורגים אותם. במיוחד בגוש קטיף, טוב שלא תקעו אותו באמצע עזה! אין לנו מה לחפש שם, חבל שהסתבכנו שם מלכתחילה, צריך להעיף את האזרחים ולפנות את רוב החיילים (בכל זאת צריך כוח שיגן על חדירות לנגב וצפונה).
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!