המצב הביטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏25/10/03.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאמרתי פיגועים של חיזבאללה התכוונתי לפיגועים בארחנטינה... ובטוח במאת האחוזים שאלה היו פיגועים של הפלג הארגנטינאי (וזה אכבר פלג יש שם טונה בני-דודים...) של חיזבאללה. הפיגועים היום כנראה בוצעו ע"י אנשי אל-קאעידה או אחד מהארגונים הנספחים אליהם.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

תחושת הפסימיות היא פשוט ענקית...

היהודים שוב נרדפים, פשוט. האנשים האלה נרצחו בגלל שהם יהודים. מה שבעצם אומר לכל היהודים בעולם: אתם מטרה. רוצים לרצוח את כולכם. וזה מגיע בשבוע שבו אמן יווני ידוע ומכובד כתאודוראקיס מתבטא בצורה חסרת תקדים כנגד היהודים. פשוט שונאים אותנו בכל העולם וזה לא יעזור. לפני חודש בערך חבר פרלמנט גרמני התבטא בצורה חריפה כנגד היהודים, ומישהו שיבח אותו כשאמר שהוא "ביטא דיעת רבים". לצערי הרב הוא צדק. שונאים אותנו, ולא יעזור כלום. המקלט היחיד לכל היהודים בעולם זה ארץ ישראל, שגם היא בוערת.

כמו שאמרתי: פסימיות.

3. Reyes Member

מתוך דבקה:

4. Reyes Member

לפחות 2 פיגועים באיסטנבול עכשיו...
    אחד בשכונת גלאטאסאריי ואחד בקניון...
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

5 פיצוצים באיסטנבול כנראה נגד מטרות ברטיות וכרגע ישנם 17 הרוגים לפי וואי נט.

הקונסוליה היהודית רחוקה כ500 מטרים מאחד ממקומות הפיצוץ ולמרבה המזל כולם שם בסדר.

6. Reyes Member

בערץ 2 הביאו צילומים מהערוץ הטורקי ATV, זהו הערוץ שמשדר ליגה ספרדית לפעמים שהבאתי לכם את הלינק שלו... אבל כמובן שאי אפשר להכנס כי כל הלינקים לערוצים טורקיים נפלו, כנראה בגלל עומס.

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה דעתכם על תוכנית ז'נבה שעושה עכשיו כותרות בעולם?
    ולאן לכל הרוחות נעלמה עסקת השבויים שכבר הייתה על סף ביצוע??? הציבור שכח?

8. נדב Member

לדעתי זה לא טוב להוציא לפועל את תוכנית ז'נבה (וגם אני קיבלתי את האלונים , וכל המפות ...)
    ולדעתי זה פשוט לתת יותר מדי ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/12/03
  9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

יזמת ז'נווה מראה שאנחנו יכולים להגיע להסכם.
    אמנם זה לא הסכם אידיאלי, אבל היא רק מוכיחה שדרך הידברות ניתן להגיע להסכם.
    וחוץ מזה שרוב הדבירם בהסכם מוצאים חן בעיניי. רוב ההתנחלויות נשארות, זכות השיבה מבוטלת, 334 והבקעה נשארים ישראליים ויוצאים מהשטחים (שאם באמת ההסכם ייושם ולא יהיו פיגועים אין שום סיבה להישאר שמה). בנוסף הפלשטינאים לא יוכלו להאשים את ישראל במצב שיווצר אחרי זה, מאחר והם יהיה עצמאיים כלפי עצמיהם.
    מה שלא אהבתי בהסכם זה העובדה שהעיר העתיקה לא תישאר בריבונות ישראלית, כולל הר הבית וכל האיזור. כל זה צריך להיות תחת שלטון ישראלי, לא משנה מה יהיה.
    ויש לי שאלה לכל מתנגדי ההסכם: מה אתם עוד רוצים בנוסף להסכם...? למה אתם כל כך אנטי...?
    רק שתבינו שהכוח תמיד יישאר בצד הישראלי, ככה שאם יהיו פיגועים או הפרות סדר, אין לצה"ל הרבה בעיות לכבוש בחזרה את כל השטחים...

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתי התנגדויות:
    1. יש חוק ולא לחינם, שאומר שירושלים היא בירתה הניצחית והמאוחדת של ישראל.
    2. ברור לך שפלגים בפתח והג'יהאד האיסלאמי והחמאס מתנגדים להסכם? בודאי שמעת על כך בחדשות, וברור לך שהרשות לא רוצה ולא יכולה (הם בני דודים כמו שאומרים) לעצור אותם אם הם רוצים לבצע פעולת טרור נכון? אם כך מי ימנע זאת? כוחות צה"ל בלבד.

11. burning soil Member

היוזמה מבורכת,ואני לא ממש יודע את תוכן ההסכם
    כי בכלל לא קבלתי אותו.
    זה מראה שיש סיכוי,ואולי יש על מה ועם מי לדבר.

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל מי שטוען שירושלים צריכה להיות בריבונות ישראלית כולה הוא בור גדול בעניין ואין לו מושג על מה הוא מדבר.
    כמדברים על לחלק את ירושלים, לא מתכוונים שקו הגבול יעבור ליד הכנסת, יחצוץ את שדרות בן צבי וייתן לערבים את רחוב יפו. ממש לא. מתכוונים שכל ירושלים המזרחית תעבור לשליטה פלסטינאית. הבורות של אנשים כמוך רקובה בעניין זה היא שאתה לא יודע שאחוז הישראלים הלא-ערבים שגרים באזור הזה הוא 0. זה פשוט להגיד: "אוקי האזור שאתם גרים בו עכשיו יהיה שייך לכם, ולא יהיה שייך לנו" - השייכות הישראלית היא רק על נייר, בפועל אין לזה כל משמעות. אין אף ישראלי יהודי שנוסע בכביש מספר אחד הירושלמי מכיוון העיר העתיקה ופונה ימינה שלא לכיוון הר-הצופים. פשוט אין. אין לאף אחד מה לחפש שמה.

ורק שתדע שתושבי מזרח ירושלים לא רוצים בסיפוח לפלשטינאים, אלא מעדיפים להיות תחת שלטון ישראלי, המתיר להם באופן חופשי לחלוטין, כמו כל אזרח מדינת ישראל, להיכנס לתחומי ירושלים (וככה לעבוד בשטארק או סתם כנהג מונית). העברת הריבונות הזו לפלשטינאים תמנע מהם להיכנס בחופשיות לירושלים, מה שכמובן ימנע ממחבלים פוטנציאליים להיכנס ממזרח ירושלים לכיוון עיר הקודש.

כמו שאמרתי, ברגע שבו תהיה הפרת סדר באמת שאין לצה"ל בעייה לכבוש את הערים האלה שוב. דיויזייה של מאות טנקים מול כמה מחבלים עם רובים ואקדחים זה לא בדיוק כוחות.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מילים קצת קשות לא? אני פגעתי בך אולי? אם כן אני מתנצל...
    בכל אופן אני יודע שבמזרח ירושלים אין יהודים (למרות שעכשיו בונים שם איזו שכונה חדשה ויש על זה ויכוח), אבל אני מדבר על ריבונות בהר הבית, גם בכותל אחוז היהודים 0?

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בורות היא לא מילה רעה או משהו. היא פשוט מציינת חוסר ידע באופן מוחלט. יכול להיות (אני בהחלט בטוח בזה) שהיידע שלך בנושאים אחרים הוא גדול ורחב, ואני בכלל לא מפקפק בך. אבל אני עדיין חושב שכל מה שקשור לערבים וירושלים, בהחלט יש לך בורות. לא פגעת בי ולא כלום... אין לך מה לדאוג...

כל השכונות שבונים מסביב לירושלים ליהודים לא נכללות במזרח ירושלים גם אם הן נמצאות בחלק המזרחי שלה. בדרך כלל הן יהיו בחלק הדרום-מזרחי שלה.

ואם היית קורא את התגובה הקודמת שלי טענתי שהעיר העתיקה צריכה להישאר בריבונות ישראלית. למקרה שאתה לא יודע, הר הבית והכותל נמצאים בתוך העיר העתיקה, סביב חומות.

ובכלליות משהו קטן... למען האמת אחוז היהודים בהר הבית ובכותל הוא כן 0, מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא גר שמה. זה איזור תיירותי בעל ערך דתי/פולחני לדת היהודית, ובגלל זה ישראל רוצה ריבונות על המקום.

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני מסכים עם רוב החלקים של הטיוטה של ז'נבה..סך הכל הם מוותרים על המון דברים ומשהו קטן..אני לא רואה צורך גדול להחזיק במזרח ירושלים אני בהחלט חושב שהכותל ומגדל דוד צריכים להישאר שלנו אבל בכל מה שנוגע להר הבית אפשר להתפשר על החזקה משותפת.

ההסכם נותן למתנחלים להיות אזרחים רגילים..מסיים את הסיכסוך המיותר הזה ונותן לנו סיכוי לחיות בשלום..אולי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx