המרדף ההתקפי-האם הוא מוצדק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏17/4/09.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגנה זה חלק מהמשחק בדיוק כמו הקישור, אולי פשוט מאמנים כדי להבקיע הרבה שערים ולהשיג נקודות יעלו במערך של 0-5-5?

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/09
  2. JR-Riquelme Member

בסה"כ מה שרוצים לראות זה קבוצות שמגיעות בשביל לשחק כדורגל ולא בשביל לכער את המשחק.

3. xavi6 Member

אני יכול להגיד דבר אחד-אני גאה לאהוב ליגה שבה משחקים התקפי ולא הגנתי. אתם מברברים הרבה על רמת הליגות, המספרים לא מוכיחים שיש כאלה הבדלים גדולים. אני שמח שיש לי קבוצה בליגה כמו גיחון שמשחקת התקפי ופתוח ולא מגיע לאיצדטיונים כמו המסטאייה, סנצ'ס פיחואן, אל מדריגל, ברנבאו והקאמפ נואו במטרה אחת-להרוס את הכדורגל. הן באות לשחק התקפי ולשחק כדורגל. אני מעדיף את הקבוצה הזאת על פני 70 סרגוסה\סלטה ויגו שבאות גדי לדפוק את המשחק.

4. ksla Member

ואני בכלל מעדיף לראות ליגה אנגלית כי שם הרמה הכי גבוהה (ואני לא אוהד אף קבוצה משם) .
    אני לא מסוגל לראות משחקים בליגה הספרדית כי הרמה פשוט נמוכה ,אין עניין ,המשחק ההתקפי של גיחון רק מבריח צופים ,מה הטעם לראות את בארסה נותנת 7 גולים ? איפה המתח ? העניין ?
    בנוסף לאיכות צילום גרועה ואווירה לא בשמיים ,בקיצור ,ליגה ספרדית - לא !

5. King Kenny Member

בחרתי באפשרות השנייה. כפי שאני רואה את זה בכדורגל הכי חשובה התוצאה ואחרי זה הדרך (כמובן שאני אומר פחות חשובה הדרך אני לא מתכוון למשחק מלוכלך). אוהד בא לראות את הקבוצה שלו, הוא קודם כל רוצה לנצח, מה אכפת לו אם הקבוצה משחקת חרא. מבחינתי שהקבוצה שלי תגנוב 1-0 כל משחק, העיקר הניצחון (מה שלא רחוק מהמציאות שלי כאוהד הפועל. חוץ מהעונה הזאת בה היו לנו רק שלוש תוצאות 1-0 בליגה וגם הראשון בא בסוף הסיבוב השני).
    המשפט שמסכם הכל במחינתי הוא, אי אפשר להצליח עם התקפה מצוינת וחרא הגנה אבל אפשר להצליח עם הגנה מצוינת וחרא התקפה.

6. ksla Member

המטרה היא קודם כל הניצחון ,שאף אחד לא ישכח בשביל מה עולים לשחק .
    לא בשביל לעשות קרנבל ,קונצרטים ,או תאטרון ,קודם כל בשביל לנצח .

7. SeRgInHo Member

חייב לומר שמי שהציע שייתנו נק' על שערים זה אחד הדברים ההזוים ששמעתי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    תחשבו שבמחזור האחרון נפגשות שתי קבוצות, האחת רחוקה 5 נק' מהמקום הראשון והשניה 5 נק' מתחת לקו האדום.
    שתי הקבוצות יסכמו לפני המשחק על איזה 6-6 או 7-7, ושתיהן יהיו מרוצות, האחת תהיה אלופה והשניה תינצל מהירידה.
    לכו תוכיחו שזה לא מכור.

שישאר הכל כמו שזה עכשיו.

8. JR-Riquelme Member

מה זה לך תוכיח שזה מכור?
    זה בדיוק כמו שקבוצה תהיה רחוקה נקודה מהישארות והשנייה נקודה מאליפות ויסכמו על 0-0. מה ההבדל??

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בגלל הפער בין 2 הגדולות לשאר הליגה ובגלל מדיניות ערוץ הספורט רוב המשחקים המשודרים חד צדדיים.

10. King Kenny Member

עזוב מקרה כמו זה שיכריע אליפות. לא חסרים משחקים שקבוצה באה יושבת על השער ומה לעשות פשוט לא הולך, השחקנים מחטיאים ובסוף איכשהו מצליחים להבקיע. אז מגיע לקבוצה כזאת פחות נקודות מקבוצה שמנצחת 4-0 מ-4 הזדמנויות.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תבינו אותי לא נכון, זה לא שאני בעד קבוצות שלא מנסות אפילו לתקוף, מגנות עם 10 שחקנים וכשהם חוטפים כדורים הם מעיפים אותם לשום מקום. אני בעד משחקים עם הגנות ולא משחקים כמו בליגה הספרדית שאני בטוח שחצי מהבלמים שם שווים לרמה של הליגה הישראלית.

12. JR-Riquelme Member

גם אני אוהב הגנה טובה, ונסטה תמיד היה אחד השחקנים האהובים עליי.
    אבל אין קשר להגנה הטובה, זה קשור לקבוצות שבאות במטרה להרוס את הכדורגל.

13. SeRgInHo Member

יש פה כאלה שהצרחות של נדב יעקובי שטפו להם את המוח לגמרי... אף קבוצה לא באה להרוס את המשחק אלא להשיג את התוצאה שהיא צריכה. אף קבוצה לא חייבת לתת לאף אחד דין וחשבון באיזה דרך היא עושה את זה.
    בפעם האחרונה שבדקתי לא רשום במילון תחת ההגדרה כדורגל: "תוכנית בידור בה המטרה היא להבקיע כמה שיותר שערים".

14. riquelme1 Member

ויותר מחצי קבוצות בבונדסלייגה, ההגנות בליגה הספרדית העונה גרועות, אבל זה לא היה ככה בשנים האחרונות.

ירדן מעדיף שגיחון באה ל''תקוף'', והאמת שראיתי הרבה משחקים שלהם העונה, ולתקוף הם לא בדיוק יודעים, אבל עם אתה מעדיף שהם יבואו לתקוף ולספוג שביעייה, אז שיבושם לך. הקבוצה הזאת פשוט מביישה, ברמה של קבוצה בליגה הישראלית, היא אחת הסיבות לליגה החלשה העונה בספרד.

שימו לב לסטיסטיקה המביישה, 64 שערים ב30 משחקים, ממוצא של יותר מ-2 ספיגות במשחק, הקבוצה שספגה הכי הרבה שערים בליגה, 19 הפסדים, הקבוצה שהפסידה הכי הרבה פעמיים בליגה, וירדן בליגה. אתה פשוט תופעה.

כדורגל בלי הגנה, זה לא כדורגל. ברצלונה עם כול ההתקפה הטובה שלה, בלי הגנה לא הית מצליחה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/09
  15. George Best Member

ירדן,
    הרי ברור שקבוצות כמו גיחון שבאות עם גישה התקפית שכזו, גורלן זה לרדת ליגה.
    תחשוב לרגע שאתה אוהד קבוצה קטנה - האם אתה מעדיף לשחק פתוח כמו גיחון, ואז לנשור בחזרה לליגה השנייה, או להיות כמו סראגוסה וסלטה ויגו, שאתה הזכרת אותן, קבוצות שהגיעו להישגים גדולים?
    אין לי ספק שאוהדי בולטון לא בדיוק מחו על סגנון המשחק האפור של הקבוצה, שהביא אותה להישגים יוצאי דופן.
    לא צריכה להיות אפילו חצי טענה כלפי קבוצות תחתית שמסתגרות כדי להוציא נקודות בשיניים.
    אם צריכות להיות טענות, זה כלפי קבוצות גדולות שמשחקות יחסית הגנתית.