הנבחרת הצעירה: במרץ מתחילים קמפיין חדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏3/9/04.

1. בית"רי מלידה Member

ישראל פתחה בהפסד 1:0 בחוץ מול צרפת
    מוקדמות אליפות אירופה לנבחרות צעירות: אלמדון, שהדף פנדל, נכנע ללה-טאלק בדקה ה-24 - יצחקי החמיץ מול שער ריק בדקה ה-88. הפסד לגיא לוי בבכורה.

מאת מערכת ONE 03/09/2004 20:16

הנבחרת הצעירה של ישראל פתחה הערב (שישי) ברגל שמאל את הופעותיה במוקדמות אליפות אירופה, כאשר נוצחה 1:0 בחוץ מול צרפת לעיני 1,500 צופים.

המפגש, שנערך באצטדיון עיר בובה המרוחקת 75 ק"מ מעיר הבירה הצרפתית פאריס, היה המשחק הרשמי הראשון של המאמן גיא לוי כמאמן הנבחרת הצעירה, והוא מקווה להשיג נקודת בכורה בהמשך.

לוי פתח עם הרכב שכולל שלושה שחקנים ממכבי חיפה - השוער תום אלמדון, איתן עזריה ודקל קינן, ושלושה שחקנים ממכבי ת"א - סאלם אבו-סיאם, משה מישאלוף ולירן כהן. בחוד פתח חלוץ המריבה בין הפועל פ"ת לבית"ר ירושלים, שלומי ארבייטמן.

כבר בדקה ה-6 קיבלו הצרפתים הזדמנות מצוינת לעלות ליתרון, אחרי ששי אבוטבול דחף ברחבה את החלוץ אנתוני לה-טאלק, המושאל מליברפול לסנט-אטיין, והשופט הצביע על הנקודה הלבנה. בראיין ברגוניו בעט למסגרת, אבל אלמדון זינק היטב ואחרי הדיפה כפולה הרחיק את הסכנה.

ישראל המשיכה לגלות חולשה, ובדקה ה-24 נקלעה לפיגור: הבלמים קינן וזאב חיימוביץ' פספסו כדור שהגיע ללה-טלאק המופתע. החלוץ עצר, העביר מימין לשמאל ובעט שטוח פנימה.

משה אוחיון ספג כרטיס צהוב.

עם פתיחת המחצית השנייה הוציא גיא לוי את שלומי ארבייטמן והכניס במקומו את ברק יצחקי, ו-12 דקות לאחר-מכן נכנס לשדה שחקן נוסף מבית"ר ירושלים, מאור מליקסון, שהחליף את גיל ורמוט.

בדקה ה-67 סוף-סוף הצליחה ישראל לאיים על השער הצרפתי, כאשר אבוטבול בעט מ-18 מטר כדור חופשי שלא פגש את המסגרת. בדקה ה-88 זכה יצחקי למתנה מההגנה הצרפתית כשניצב עם הכדור מול שער ריק, אבל איכשהו הוא הצליח לבעוט ליד הקורה והחוצה. החמצה אדירה.

הרכב נבחרת ישראל: תום אלמדון, איתן עזריה, זאב חיימוביץ', דקל קינן, סאלם אבו-סיאם, משה מישאלוף, שי אבוטבול, משה אוחיון, לירן כהן, גיל ורמוט (מאור מליקסון, 58), שלומי ארבייטמן (ברק יצחקי, 46)

http://www.one.co.il/next.asp?id=53438&Bz=24

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל על ההפסד ובמיוחד אחרי שאלמדון הציל פנדל, והמצב הטוב בסיום. אבל לפחות ממה שאני מסתכל על ההרכב אני יכול לראות שהוא בסדר. אפילו החילוף של ורמוט במליקסון הוא הגיוני. הם שחקנים פשוט זהים- יכולת טכנית מצוינת אבל "קמצנים" במסירות ואוהבים את הכדור ולכן אסור לשניהם לשחק ביחד בקישור.
    מההרכב אני יכול לראות שהחוליה החלשה היא בהתקפה. ארבייטמן לא ממש בכושר והשבוע הראש שלו לא היה בכדורגל אבל לא עולה לי בראש דמות שיכולה להחליף אותו במעמד כזה.

לה-טאלק זה החלוץ הצעיר של ליברפול לא?

אני רואה שכן...

נערך לאחרונה ב: ‏3/9/04
  3. burning soil Member

אנו חשים אכזה מסוימת,אבל סביר להניח כי לנבחרת הצרפתית היה ויש יתרון בולט
    על הנבחרת שלנו. אני חושב שהקדנציה של גיא לוי תהיה מוצלחת יותר בהמשך.

4. robson Member

מאיפה האופטימיות הזאת?...הנבחרת לא בעטה ולו בעיטה אחת למסגרת של השער הצרפתי חוץ מהטעות בהגנה של הצרפתים בסיום.
    אלמלא אלמדון הנבחרת היתה חוטפת תבוסה. אני עדיין לא מבין איך מינו מאמן שלא עשה כלום בכדורגל הישראלי לאמן את דור העתיד ?

5. burning soil Member

הנבחרת לא בעטה כי קיימים פערים גדולים מאד בין השחקנים הישראלים לצרפתים..
    משה סיני מאמן עם יותר קבלות מאשר גיא לוי,לא קידם הרבה את האולימפית והקדנציה
    שלו לא היתה מוצלחת במיוחד.

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן אבל זה לא שאלו שני המאמנים היחידים בישראל.... גיא לוי הוא המאמן הכי אוברייטד שאני מכיר. פשוט אדיוט עם קבלות. מספיק לשמוע אותו מפרשן משחק אחד בשביל לתפוס את הראש במחשבה שהוא זה שמפתח לנו את דור העתיד.

7. תונל Member

מישהו פה רוצה את השמות האלה בהרכב הנבחרת הבוגרת בעתיד?
    ברור שחלק מהשמות פה יכולים להתפתח לשחקנים טובים, אבל השאלה כמה טובים.
    איך אומרים כל הזמן שגדל פה דור טוב של שחקנים וכשמסתכלים על ההרכב של האולימפית רואים 2 שחקנים וחצי שיכול לצאת מהם משהו ברמה המתאימה לנבחרת הבוגרת?
    ניקח את שי אבוטבול לדוגמה, שחקן שאפשר לקרוא לו פוטנציאל, לאיזה רמה הוא כבר יכול להגיע בהפועל ת"א? כל עוד השחקנים האלה ישחקו בארץ, והליגה תמשיך להיות ברמה של העונה האחרונה, האולימפית ובעיקר הבוגרת ימשיכו להיראות כמו שהן ניראות, וחבל.
    יותר מדי פוטנציאלים לעתיד יש במדינה שלנו, ופחות מדי שחקנים טובים בהווה. הבעיה היא, שגם עוד 5 ואולי גם עוד 10 שנים, יהיה אפשר לכתוב את המשפט הזה.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לחלוטיין עם דאייר, גיא לוי נמצא היום בנבחרת האולמפית, וברמות הגבוהות של הכדורגל הישראלי, בגלל פורטצקיות, בגל אביו גברי לוי.
    בקדנציות הקודמות שלו הוא או ירד ליגה (הפועל חיפה), או לא החזיק מעמד אפילו את תחילת העונה (בני יהודה, כפר סבא).
    השנה היו הרבה מאוד מאמנים פנוים בשוק, שהם גם מאמנים ברמה הגבוהה:
    ניר לוין, אורי מלמיליאן, ואפילו אלי כהן עדיף על גיא לוי.
    אבל משום מה לקחו את האדיוט למשרה(ממשיכים את המסורת אחרי שכישלון אחר, משה סיני אימן את האולמפית בקדנציה הקודמת).

קשה מאוד להתרשם מהמשחק, כי מדובר על משחק ראשון.
    מצד אחד, צרפת היא נבחרת מאוד חזקה ברמות של הנוער, ואף החטיאה פנדל במשחק.
    מצד שני, ישראל הייתה חייבת לנצל את ההזדמנות בדקה ה90 כדי להוציא נקודה מהמשחק.
    להגיד בסיום " כמו שאנחנו החטאנו מול שער ריק הם החטיאו פנדל " לא מתקבל על הדעת, כי ברמות האלה, חיבים להיות חדים ולנצל כל הזדמנויות שניתנת לך.

אלה השחקנים ששותפו אתמול בנבחרת האולמפית:
    תום אלמדון, איתן עזריה, זאב חיימוביץ', דקל קינן, סאלם אבו-סיאם, משה מישאלוף, שי אבוטבול, משה אוחיון, לירן כהן, גיל ורמוט מאור מליקסון, שלומי ארבייטמן, ברק יצחקי.
    ואני יודע שגם אביתר אילוז קשרה של הפועל באר שבע, שייך לסגל של האולמפית.

אני מסכים שיש בעייה גדולה באולמפית.
    אם בעבר היו באולמפית שמות כמו חיים רביבו, אייל ברקוביץ', טל בניין, ניר דוידוביץ', אריק בנאדו ואחרים, היום מי שבאולמפית זה או מישהו בגיל 19-21 שפותח בקבוצה בליגת העל(בלי קשר אם הוא משחק טוב או לא), או שחקנים בעלי פונטציאל.
    בעבר המצב היה שונה.
    שחקנים שכיכבו בליגה והוביל אותה פתחו באולמפית, למה עכשיו זה לא ככה?
    כי גרנט, כן כן גרנט, הרס את האולמפית.

בכל העולם נהוגה שיטה ברורה, כישרונות צעירים משחקים באולמפית, בולטים ברמות של הנוער, ואז הם מקבלים קידום לנבחרת הבוגרת.
    אצלנו?
    גרנט מדלג על השלב של האולמפית.
    בשנה שעברה אליניב ברדה ויניב קטן, שהיו אמורים להיות שתי משחקני המפתח של האולמפית, עברו כל שבוע בין הנבחרת הבוגרת לאולמפית.
    ולא, זה לא כאילו הם שיחקו בבוגרת, מקסימום השלימו את ה16.
    האולמפית הייתה לא יציבה, שחקנים באו והלכו, לא היה חיבור, והיה כישלון מוחץ.
    השנה, אני מקווה שסגל ה16 שחקנים לא ישתנה כל שבוע, ויהיה קבוע.

בקשר לסגל:
    אין לי מושג מה איתן עזריה עושה שם.
    אחרי עונה נוראית שנה שעברה במכבי חיפה, ועונה נוכחית שהוא בכלל לא מקבל דקות במכבי חיפה, למה הוא בכלל מוזמן?

אני מאוד מקווה שהסגל יתייצב ויהיה קבוע, רק ככה ישראל תוכל לשחק מאורגן ואולי להפתיע.

9. אלי מתחן Member

הבעיה הגדולה היא שהשחקנים בגילאים האלה לא משחקים קבוע בהרכב של הקבוצות שלהם. למכבי חיפה יש את רוב דור העתיד שמתייבש על הספסל, רק כדי שלא יגיע בטעות למכבי ת"א. לשחקנים בגילאים האלה צריכים להיות חוקים שיגנו על העתיד שלהם. יותר מדי כישרונות התבזבזו...

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. הסיבה העיקרית שהם לא משחקים היא אחד מהחוקים הכי מטומטמים שהמציאו בישראל, חוק 5 הזרים.
    לכל קבוצה היום בארץ יש 5 זרים (רובם ככולם בינונים), שתופסים את המקום לצעירים.
    וזה לא רק במכבי חיפה.

בהפועל באר שבע זה בולט בצורה כואבת.
    שלושה צעירים מוכשרים ביותר (שלמיטב ידעתי שיכים לסגל הרחב של הנבחרת האולמפית) זוהר חוגג (קשר שיכול לשחק גם בימין, גם באמצע וגם בשמאל), אביתר אילוז (שיכול לשחק בכל מקום באגף ימין, גם כמגן ימני, גם כקשר ימני וגם כחלוץ בצד ימין) וינון ברדה(חלוץ שפיץ קלאסי שמזכיר מאוד במהירות ובמשחק שלו את אחיו, אליניב ברדה).

שלושה שבתקופה של לפני חוק 5 הזרים, לפחות 2 מהם היו פותחים היום בהרכב של הפועל באר שבע.
    והנה דוגמא קלאסית מהיום, שוקי נגר ואלעד בונפלד עזבו את הפועל באר שבע, שגוטמן יכניס את זוהר חוגג או אביתר אילוז להרכב?
    מה פתאום.
    יש לו מקום בקבוצה לעוד שני זרים.
    לכן הוא יחליף את נגר ובונפלד בשני קשרים זרים.

2. המאמנים לא מוכנים לתת צאנס לצעירים.
    אני לא מכיר הרבה מאמנים כמו קשטן (שהכניס בזמנו את יקיר לוסקי בן ה17 להרכב בהפועל ת"א) או לוזון (שמבסס את הקבוצה על שחקנים צעירים) שילכו על צעירים בקבוצות שלהם. והדוגמאות רבות:
    אלי גוטמן העדיף את שוקי נגר החלש (אך הוותיק) על זוהר חוגג המעולה.
    אלי אוחנה העדיף לאורך כל שנה שעברה את עופר טלקר על כל מגן ימני צעיר שהיה לו.
    אותו אלי אוחנה העדיף להושיב את דנין הצעיר שהיה מעולה, על הספסל, ולפתוח עם אמסלם שהיה גרוע.
    בחיפה העדיפו בזמנו את אג'יפור על בלם צעיר ומוכשר כמו קינן.
    ויש עוד הרבה דוגמאות.

הרבה מהמאמנים בליגה הם פחדנים, הם יעדיפו לשים בהרכב זר בינוני או שחקן ישראלי רקוב כמו נגר, על לתת את הצאנס לצעירים.
    זה למה הצעירים שלנו לא פותחים בליגת העל.

אני מעדיף בכל יום את מליקסון, חוגג, דנין ואחרים על שוקי נגר, טלקר וקארבליו.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא לוי, בסטנדרטים של מאמן ישראלי, הוא טוב מאד לתפקיד. פרוטקציות? אולי, אבל הוא הגיע עם הפועל חיפה למקום רביעי, בנה את בני יהודה שהיתה טובה מאד בתחילת העונה שעברה... מאמן בכלל לא רע. מעדיף אותו בכל יום על ניר לוין ואלי כהן. לא על מלמיליאן, שלדעתי הוא אחד המאמנים הטובים בארץ.

יש לנו נבחרת אולימפית מצוינת - העובדה שגרנט אוהב לקחת שחקנים ולזרוק אותם בחזרה בלי הפסקה (ארבייטמן לא סתם שיחק כמו עגלה נגד צרפת, איך התחושה אחרי שאתה בנבחרת הבוגרת של ישראל לחזור לנבחרת הצעירה?). גרנט כל כך מפגר שזה מדהים. הוא חושב שהוא יכול לקחת שחקנים צעירים מתי שהוא צריך ולהחזיר אותם אח"כ. זה לא עובד ככה, חמור.

אתם אומרים שיש לנו נבחרת אולימפית פחות טובה מבעבר אבל זה פשוט לא נכון - אתם לא מכירים חלק גדול מהשחקנים בהרכב. למישהו יש מושג מי זה זאב חיימוביץ'? אולי בלם העתיד של נבחרת ישראל.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיימוביץ' היה בשנים האחרונות שחקן הפועל ת"א, ונחשב לכישרון גדול.
    בשנה שעברה, לאחר שהוא הבין שהוא לא יקבל דקות מהפועל ת"א, הוא הלך להשאלה בליגה הלאומית.
    הוא הצטיין, וגילי לנדאו חשב לתת לו את הצאנס בהפועל ת"א, אולם כשדומב חתם חיימוביץ' שוב הבין שהוא לא יקבל את הצאנס.
    הפועל פתח תקווה קפצו על ההזדמנות והחתימו אותו.

בקשר לכישרון בנבחרת, בהחלט שיש, אולם קשה מאוד להצליח כשהשחקנים שאמורים להוביל את הנבחרת לא משחקים בקבוצות שלהם, וכששחקנים שאמורים להוביל את הנבחרת האולמפית עוברים כל יומיים מהאולמפית לבוגרת וחלילה.
    וכמובן המאמנים הפחדנים בארץ והחוקים המטופשים לא עוזרים לעניין...

13. Yaak#Berko Member

השחקנים שיהפכו לשחקני הבוגרת הם לדעתי, אלמדון, קינן, ארבייטמן, מליקסון, ורמוט, לירן כהן ואולי ברק יצחקי. מישהו יודע למה תמיר כהן לא משחק בנבחרת הזו?

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי אצלנו התאחדות מטומטמים.
    בגלל פאקט אחד יותר של סיגריות(האמת 4) שהוא הביא איתו בדיוטי פריי.
    הוא כרגע מערער על ההשעייה...

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנבחרת הצעירה השיגה הערב ניצחון ראשון בקמפיין עם 1 - 0 על קפריסין. ברק יצחקי כבש את שער הניצחון וכיפר במעט על ההחמצה מול הצרפתים.