הנושא המתבקש - 99' או 05'?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏26/5/05.

1. robson Member

מבחינתי וכנראה שאני משוחד הגמר של 99 היה בלתי ייאמן. כמה שהגמר של אתמול היה מדהים כבר ראינו קבוצות שחזרו מהקבר במחצית השנייה וניצחו. הדוגמא הראשונה שעולה לי בראש היא טוטנהאם נגד היוניטד מלפני שלוש שנים כשהספרס הובילו 3-0 במחצית בליין והמשחק הסתיים בניצחון אדיר של היוניטד 5-3..
    לא זכור לי עוד משחק שבו התבצע מהפך בתוספת הזמן! והובקעו בו שני שערים...

2. Julian Joachim Member

הנקודה היא לא קמבאק מ 3-0 לניצחון, אלא האופן שבו הוא נעשה, העיתוי (המשחק הכי חשוב של השנה), היריבה (שעדיפה בהרבה על הנייר...). הכל שונה ממה שהיה בין הספרס למנצ'סטר (שזה גם אגב אחד המשחקים המרשימים ביותר שראיתי).

ובלי קשר, המשחק הזה היה גדול לא רק ב-10 דקות של הקמבאק הלא ייאמן. גם מילאן במחצית ראשונה עצומה, גם הצלות מהקו לליברפול, גם החטאה משוועת של שבה, גם אי-שריקה לפנדל שלוותה בשער שני למילאן, גם פנדלים מותחים... כל המרכיבים של אחד המשחקים הגדולים בהסטוריה. במשחק של מנצ'סטר באיירן היה בדיוק מרכיב אחד - קמבאק. משחק גדול כמו זה של אתמול זה בטוח לא היה. קמבאק - כן, זה היה הקמבאק המרשים בהסטוריה (למרות שמבחינתי הקמבאקים של דפו, גם מול פ.ס.ז' וגם מול מילאן -במשחק השני, היו גדולים יותר).

3. MUFC - 1878 Member

אממ אני שונא כשניתפסים לקטנות פה תבין אותי גל זה גדול עליhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

שמייכל לא עלה בקרן השנייה...
    קרן ראשונה הכדור עולה לכיוון שמייכאל הולך אחורה לקול ניראה לי הוא בועט עקום מגיע לגיגס גיגס עים בעיטה גרועה שמגיעה לשרינגאהם והוא מסיט את הכדור טיפה טיפה וזה בפנים...

אני עד היום לא מאמין עדיין...עכשיו מיסתכלים על זה במבט אחורה לא זוכרים שמנצסטר היו גרועים לא לחצו לא כלום מה שמעלה את מידת ההישג.

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני שמעתי שבכלל 58' ה7-3 של ריאל היה הגדול מכולם.. אבל לא ראיתי לא יודע, הגמר אתמול זה בטח הגמר הכי גדול שראיתי, זה בטח גדול יותר מ99', אני אוהד יונייטד, אבל ליונייטד לא הגיע לזכות, היא שיחקה גרוע באותו משחק ורק שמייכל והמסגרת מנעו מבאיירן לעשות 3 או אפילו 4-0 ולמנוע את הכל, שתי קרנות מדוייקות של בקהאם וקריסה של באיירן זה הכל, אסור שזה ישכיח את ה90 הדקות הזוועתיות מקודם.

5. Gooner Member

היה גם את ה4-0 הענק של מילאן על בארסה.

6. Igi Member

אבל מה לעשות, שכשקבוצה מנצחת ככה עם 2 שערים בדקה ה-90, זה רק מראה עד כמה שהיא יותר גדולה מהקבוצה השנייה.

לדעתי 99 היה גמר הרבה יותר מרתק , אבל הגמר הזה בטוח לא יישכח לעולם.

7. MUFC - 1878 Member

זה מעצים את הזכייה

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון אבל לא את רמת משחק הגמר ועל זה הדיון, לא?

9. קלייברט Member

המשחק אתמול היה יותר טוב, אבל ב-99 היה יותר דרמטי לפי דעתי, אז אני הולך איתו. העובדה שאני אוהד מנצ'סטר גם כן גורמת לי לבחור את 99. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

10. Gerrard Member

בתור מי שחזר משם אני חייב לציין שזה הגמר טוב ביותר שראיתי מהיום בו אני צופה בליגת האלופות.
    זה היה פשוט אדיר כל החבר'ה מסביבי היו חרדים לגבי גורל הקבוצה ולגבי מה שעומד לקרות במחצית השניה, רבים פשוט התחילו לבכות ולדבר על הקדמת היציאה של האוטובוסים בחזרה לאיסטנבול. ואז הגיע הגול הראשון שנתן לנו "סטירת לחי" שגרמה לנו להמשיך ולעודד ופתאום אתם שומעים את כל היציעים של ליברפול קמים לתחייה, ואז בא הגול השני שהשתיק את הקהל לשניה ונתן לכולנו לקלוט מה הולך שם ופתאום החלו שוב כל השאגות של הקהל ולבסוף הדובדבן שבקצפת (במהלך המשחק לא ההארכה והפנדלים) ההכשלה של ג'אררד כל הקהל שמח ואז כשאלונסו החטיא זה הכניס את כל מי שהיה סביב להלם מידי ולקח להם לפחות חצי דקה לקלוט שהוא כבש את זה ושליברפול חזרה למשחק בצורה שלא תאומן כמותה, ומפה זה כבר נהיה חד צדדי (מבחינת הקהל כמובן) וזה היה בדיוק כמו האנפילד.
    בפנדלים כולם עמדו והריעו לדודק אחרי שהוא הדף את 2 הראשונים ואחרי שהוא עדף לשבצ'נקו טוב אני מניח שאתם כבר מבינים מה הלך שם, זו הייתה הפעם הראשונה בה ראיתי הנפת גביע במציאות (גביע ליגת האלופות כמובן) וזה היה כל כך מרגש בייוחד כשמי שמניף אותו הוא הקפטן של הקבוצה שאתה כל כך אוהב והקבוצה שכל כך הדהימה אותך.

11. yakirmaimon Member

לא ראיתי גמר יותר גדול ממנו- 2005, ליברפול נגד מילאן, הגמר הגדול מכולם.

12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה פתאום. הגמר ב2002 של מילאן יובה היה הגדול מכולם. איזה טקטיקה הייתה שם...
    גאונות!

13. תמיד דל-פיירו Member

אני ראיתי גמרים משנת 96,הזכייה האחרונה שלי יובה...
    מקום ראשון עבורי הוא בלי ספק הגמר של אתמול:בברצלונה היה דרמה מדהימה בסוף אבל 90 דקות משמימות בטירוף שאני זוכר ניקורים רבים בזמן המשחק ההוא..

אתמול לא בניתי בכלל על משחק גדול ותיכננתי לעשות דברים נוספים בזמן המשחק,פשוט נשדדתי למשחק הזה ולא הצלחתי להוריד את העיינים מהדקה הראשונה וזה לא רק החזרה המדהימה של ליברפול שדורשת אופי מדהים,זה גם משחק עם המון מצבים...

אין מה להגיד בשבילי הוא מספר 1...
    אצלי דווקא הגמר של ריאל-לבקוזן הוא מספר 2,לברקוזן קטנה מאד יחסית לריאל נתנה הצגה ובסוף המשחק לחצה חזק לשיוויון,מה עוד הובקע במשחק הזה שער מדהים במשחק...

כמובן שאני לא מוריד מהערך במשחק של מנצ'סטר,פשוט ה90 הדקות שלפני זה הרסו קצת...

*עוד גמר שהיה בהחלט נחמד,זה הניצחון 3-0 של ריאל על ולנסיה,ריאל בגדולתה...

14. Paolo Maldini שחקן ותיקים

בבאיירן-מנצ'סטר היה את כל הדרמה בסיום, אבל המשחק יחסית היה חלש מאוד למה שהיה אתמול. אני בוחר באתמול.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנצ'סטר כבשה שני שערים תוך דקה. ליברפול שלושה, תוך 6 דקות. אני הולך עם מנצ'סטר - זה יותר קשה, וזה היה כל כך דרמטי כי זה התנקז ממש לדקת הסיום.