הנציגים שלנו בחו"ל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏27/7/09.

1. eran levy Member

כדאי להבין דבר אחד חשוב: העובדה ששחקנים ישראלים יוצאים לחו"ל עדיין רחוקה מהמשוואה שחקן בחו"ל=כוכב.

בואו ונתייחס לליגות הקרויות "בינוניות", קרי בלגיה, שוויץ, פולין, סקוטלנד וכו'. יש בליגות האלו כוכבים שגדולים על הליגה ומוצאים את עצמם במקומות תחרותיים יותר עבורם כמו אנגליה, ספרד, איטליה, גרמניה וכו'. יש מי שמוצאים עצמם בליגות סמי-גדולות (פורטוגל, צרפת). יש כוכבים בארצם, אלו שמצליחים במדינה ולא מעוניינים לעזוב, בין אם הם לא רוצים לעזוב את סיר הפונדו של אמא או שהם לא מספיק טובים כדי לצאת לחו"ל. יש גם שחקנים חלשים יותר שעוברים בין קבוצות, לא תמיד מצליחים למצוא הרכב ולפעמים מתפשרים על הקבוצה רק כדי להישאר בתמונה ולקוות שהעונה הבאה תהיה עונת הזינוק שלהם.

רועי דיין, רמי גרשון, מאור מליקסון, דודו ביטון - כל אותם שחקנים שלא הגיעו למכבי חיפה/הפועל ת"א וטסו לחו"ל. אי אפשר להאשים אותם, אין מה ללגלג עליהם. הם הלכו אחרי החלום - לשחק בחו"ל. מי שלא גר בחו"ל לא מבין על מה מדובר. חיים אחרים לגמרי, תרבות אחרת, מחשבה אחרת, כל כך רחוק מהחיים בארץ. והם עוד לא צריכים לדאוג לעבודה, אישורי עבודה, דירות - הכל מגיע להם על מגש של כסף, וגם שכר שמן. אז לא לעשות את זה רק מפני שזו לא קבוצת פאר? מישהו צריך לאכלס את כל הקבוצות האירופיות בכל הליגות, והמצב כיום הוא שהישראלי הוא זה שיכול למלא, על פי פרנסי הליגה הבלגית למשל, מקומות בקבוצות השונות. הנהלת בירסחוט לא יכולה להביא אליה את רונאלדו. הלכתי רחוק מדי? הנהלת בירסחוט לא יכולה להביא את גילי ורמוט, הוא יקר מדי עבורה. אז היא מביאה שחקן שהיא רואה בו פוטנציאל לעתיד. במקרה הגרוע הוא ייכשל, אבל זה יכול לקרות גם עם שחקן צ'כי או גנאי שמגיע למועדון, זה לא בהכרח קשור להיותו ישראלי.

מילת המפתח כאן היא "כבוד". להעניק לליגות האירופיות את הכבוד הראוי להן, מתוך הבנה שלא כולם יכולים לשחק בפרמייר ליג או בבונדסליגה. אז הכל מקבל פרופורציות, אז מבינים שלא רק יוסי בניון יודע כדורגל.

2. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

דודו ביטון חתם רשמית בויסלה קראקוב ויהיה השחקן הישראלי השני בקבוצה ובפולין בכלל אחרי מאור מליקסון.
    האמת גנקוב חלוץ דיי דומיננטי שם ואם אני לא טועה הם שיחקו 4-5-1. מקווה שביטון ישתלב שם יפה.

וזה לא הסוף של המעברים הקיץ - חן עזריאל מבוקש ע"י קבוצות באירופה וגיל בלומשטיין יגיע למבחנים אצל קראקוביה, היריבה המושבעת (והיהודית) של ויסלה קראקוב.

3. riquelme1 Member

דודו ביטון הושאל משרלרואה לויסלה קראקוב אלופת פולין לעונה אחת, וישחק ביחד עם מאור מליקסון.

החלטה טובה של דודו ביטון, אומנם זה הליגה הפולנית אבל עדיין הוא מגיע לאלופות פולין, שתשחק העונה במוקדמות הצ'מפיונס ועם סיכוי לא רע גם להגיע לשם, וגם העבודה שמליקסון ישחק לצידו תעזור לו מאוד.

ביטון יכול להיות הצלחה גדולה בקראקוב, יכולת הכיבוש שלו היא פנטסטית והוא גם חלוץ שמשחק טוב על הארץ, טכני, די מהיר, תנועה טובה.

אני מאמין שהוא יכול לכבוש שם 15 שערים ומעלה עם ימצא מקום בהרכב.

nave, הקדמת אותי בשתי דקות.

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/11
  4. alexshw Member

סוף סוף מישהו מתקדם מליגה בלגית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

5. riquelme1 Member

מבחינת ליגה לא, מבחינת קבוצה בוודאי שכן, עדיף לשחק באלופת פולין מאשר בקבוצה שירדה ליגה בבלגיה, אם הזדמנות גם לשחק באלופות ואולי להרשים שם ומישם להגיע למועדון גדול יותר מויסלה.

6. לא מצאתי כינוי Member

גיל בלומבשטיין, נס זמיר, גיא אסולין, ניר מנצור - אני תוהה מתי נזכה לראות את הדור הזה משחק בהרכב ראשון ותופס מקום קבוע אצל קבוצה כלשהי באירופה? אלי זיבוב היה אחד מהארבעה שציינתי, עכשיו הוא חתם במכבי ואולי סוף סוף יוכל להרשים ולהראות מה הוא שווה.

לבלומשטיין היו פציעות טורדניות, וממה שאני זוכר גם בזמן המועט שהוא קיבל פה ושם בבאר שבע הוא לא הרשים - אני עוד זוכר את הכתבה שעשו עליו שהוא שיחק בויאריאל, נפצע במשחק נוער של הנבחרת בגלל בור בארץ ולאחר מכן הראו את השיקום שלו, משם הוא רק ממשיך לעבור מקבוצה לקבוצה, כולל קבוצה סקוטית שלא עשה בה יותר מדי העונה. מעניין מה יהיה איתו?

נס זמיר - רוצה לעבור לשחק בסארגוסה ועוד פעם מתחילות הבעיות עם צה"ל. מישהו פעם ראה אותו משחק? הוא כבר בן 20 ועדיין לא שיחק משחק אחד בקבוצה בוגרת. שיחק במילואים, עבר מקבוצה לקבוצה, כל הזמן שמעתי שבונים עליו - אבל אף פעם הבחור לא שיחק.

גיא אסולין - ידוע הסיפור.

ניר מנצור - עבר בשנה שעברה מקול תרועה לפנאתנייקוס אחרי שברזומה שלו שיחק גם בריאל מדריד, אך מאז החתימה שלו בשנה שעברה שמה, לא שמעתי עליו מילה. מה הולך איתו?

ד"א, מדברים על שחקנים באירופה.. ערן, ראיתי שרועי דיין הגיב לך בבלוג http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx אולי באמת בסוף כולנו נאכל פה את הכובע!

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/11
  7. Ice Cream חסה

כנראה שהעניין המנטלי גדול על שחקנינו הצעירים, או אולי הבירוקרטיה, או אולי פשוט כמו פורטיו או רודרי לא כל מי שעבר בקאנטרה ענקית הוא שחקן גדול...

בלומנשטיין הוא כזה אפס! בקושי בקבוצת תחתית בסקוטנלד הוא שיחק...

והנה תמיר כהן מתראיין- תשמעו, אנחנו עדיין לא שומעים על הצעות מכיוונו ולמרות הגישושים מצד מכבי שמחזיקה גם ככה ב-4 קשרים אחוריים ועוד לא נפטרה מסידיבה+ שחקנים לעמדה הזאת מהנוער, אין הצעות. למי מכבי חיפה ממתינה כשיש לה רק את בוקולי וסיידו ויש לה ליגת אלופות על הראש?!
    ועם כמה שזה נושא רגיש- אתם לא מרגישים שטחנו את הנושא של אביו המנוח? גם אבא של יובל בנאי עליו השלום נפטר וכן הוא מזכיר את זה וכן יש לזה השלכות על המשך הקריירה שלו, אבל לא שכל פעם שאנחנו שומעים את השם "יובל בנאי" אנחנו רואים בשורה הבאה את המילה ז"ל, נפטר, מת או נהרג. תמיר כהן יותר מדי מתחבא מתחת לזה והגיע הזמן שימשיך בחיים עם כל הקושי, הוא לא הראשון ולא האחרון שאבא שלו נפטר, זה קורה כמעט לכולם.

8. Don Joan Roman Member

לגביי ניר מנצור אני יודע שהוא חתם על חוזה בפנאתינייקוס ושיחק עד עכשיו בקבוצת הנוער של המועדון, אני מקווה בשבילו שאם לא יקבל דקות יחזור הביתה.

9. Ice Cream חסה

באמת שבעמדה שיש את דסה לעת עתה לא צריך אותו, עם כל האירוניה...

10. Don Joan Roman Member

הוא מגן שמאלי.

11. Ice Cream חסה

מסתבר שכן... אני זוכר אותו כימני. לפי מה שקראתי הוא יכול גם וגם, טוב, בתקווה שהוא טוב מספיק לישראל ולא טוב מספיק לחו"ל נקווה שהוא יחזור לבית"ר...