הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Rushie - אתה צודק - זה ייתר את הליגות המקומיות. אבל אתה טועה, כי החזון של הסופר ליג הוא בדיוק כמו בNBA, כלומר - ליגה אחת לכל הקבוצות הטובות ביותר.

@עומר -
    1. ספורט הוא תת-סוג של בידור, מי אמר שלא תהיה תחרותיות בליגה הזו? שוב - NBA או NFL
    2. בני אדם אוהבים שגרה, אבל החיים מלאים בשינויים. פעם היו דינוזאורים, עכשיו אין. פעם היה ברית המועצות, עכשיו אין . פעם היה צ׳מפיונס ליג, מחר לא בטוח. אם יש עובדה אחת בטוחה בחיים - זה שהכל זמני(שאל את בודהה)
    3. בדיוק כמו סעיף 1 - בספורט האמריקאי יש תחרות, אז אני לא מבין למה אתם מסיקים שלא תהיה תחרות בסופר ליג?
    4. כסף הוא הזרז המרכזי לכם התחומים, מדע, טכנולוגיה ואפילו אנרגיה ירוקה - איפה שיש כסף - שם התחום יתפתח
    5. זה ניתוח צר מידי על הNBA. בסוף גם שם יש קבוצות שמדשדשות בתחתית ולא סייקל שיוויוני, אבל הן עדיין עושות כסף.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל זה בדיוק הקטע - קבוצות לא יכולות להעפיל לסופרליג. הן גם לא יוכלו. עובדתית - היום - כל קבוצה - בעולם - יכולה להעפיל לליגת האלופות. עזוב לזכות. להעפיל! להתחרות! זה לא יקרה בסופרליג - ואם זה יקרה עוד בשנים הראשונות - ידאגו למחוק את זה מהר מאוד.

ומה זה להחליף קבוצה? תספר את זה לאוהדי הפועל ירושלים. שהקבוצה שלהם - שאין בעל הון שמחליט להם מה הסמל של החולצה, מה הצבע של הצבעים, איפה יהיה איצטדיון ומה שאתה רוצה. אם לא הבנת - מועדון כדורגל זה מה שהאוהדים שלו עושים ממנו. אם מחר מחליטים במכבי חיםה כל הקופים הירוקים לדוגמא - שיענקלה שחר זה OUT ועד שהוא לא משחרר יהיה מכבי חיפה ב' - אתה תראה את סמי עופר ריק - ואת מכבי חיפה לא מעניינת כלב - וביקוש שיא למכבי חיפה ב' והייפ וטירוף ואווירה וכולם ירצו להיות שם. למה? כי האוהדים הם אלה שבונים את המועדון. לא הטייקון עם הכסף. הכסף מביא שחקנים. הכסף לא מביא נשמה. ספורט בלי נשמה - בדיוק כמו תחרותיות - לא שווה כלום.

תשאל את אוהדי WIMBLEDON עם איזה קבוצה הם יותר מחוברים - זו של היום שעלו 7 ליגות? או עם הקבוצה שעברה לאיזה חור איפשהו כי הבעלים רצה (עוד משהו נוראי שקורה באמריקה אגב!)? או אפילו עם ה-CRAZY GANG שזכו בגביע? אני די בטוח שכולם ללא יוצא מן הכלל יגידו שעם הקבוצה של היום

3. סיונרה Member

בסוף העלייה המטורפת בזכויות השידור ובהכנסות לש הקבוצות הגדולות תלך בעיקר לשכר ולמחירי העברות של שחקנים. זה לא שונה בהרבה מהכסף שהכניסו אנשי העסקים לליגת העל.
    אני צופה שלהפוך לקבוצה שמוכרת שחקנים לקבוצות האלו יהיה מאוד משתלם. לא רואה את התסריט האפוקליפטי של עומר מתגשם.
    אני לא חושב שזה יהיה שונה בהרבה מתסריט הכדורסל. אני לא חושב שזה הדבר הכי גרוע בעולם, ולראיה עדיין יש ליגות מקומיות מתפקדות (לא עוקב מספיק כדי לדעת באיזו רמה). אבל זה בעיקר בגלל שהכדורסל הרבה פחות פופולרי מהכדורגל, ובכדורגל אין את ארה"ב שתספק שחקנים זולים שיצמצמו את הרמה.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא ניתוח צר מדי על הNBA כי הוא נכון - לך תבדוק את הסייקלים של הקבוצות הזוכות. כמו שאמרתי קודם ה-NBA זו ליגה של מדינה אחת! אחת! לא יבשת. מדינה אחת! ב-NBA יש תקרת שכר. ב-NBA יש דראפט. דברים שלא קיימים בכדורגל.

בוא נראה מי זכה באלופות מ-1999 עד היום:
    יונייטד, ריאל, באיירן, ריאל, מילאן, פורטו, ליברפול, ברצלונה, מילאן, יונייטד, בארסה, אינטר, בארסה, צלסי, באיירן, ריאל, בארסה, ריאל, ריאל, ריאל, ליברפול, באיירן - 9 מועדונים. על פניו נשמע אותו דבר נכון? אבל לא - בוא תשים לב בעשור האחרון לרשימת הזוכות: 5 קבוצות זכו ב-10 תארים, מתוכם אותה קבוצה ב-4. לא סתם ליגת האלופות היתה המהנה ביותר בעשור האחרון כשאייאקס רצה כל הדרך עד לחצי גמר - והרייטינג היה בשיא - לאנשים פשוט נמאס לראות את הסופר ליג הזה. זה לא מעניין. לכן צריך למצוא דרכים איך מכניסים קבוצות נוספות למעגל - איך מצמצמים פערים. בסופו של דבר כל מקום שיש בו תחרות - פורח. כל מקום שהוא בלי תחרות - מאבד עניין. זה נכון לכל מקום בחיים האלה.

עם כל הכבוד לאוהדים הנייטרלים - אם הם רוצים סופרליג - שיבנו ב-FIFA21

5. SerieA Il Capitano

@Bianconeri

נכון שדברים משתנים.

אבל המציאות היא שקבוצות עם מיליוני אוהדים כמו נאפולי ורומא, כבר לא נחשבות ולא מספיק טובות בשביל אניילי וז׳אנג. הן לא יוכלו לשאוף לשום כלום, אפילו להעפיל לתחרות.

אז תעשה ליגה של 20 הקבוצות הכי מקובלות ותסגור את השאר. כמו ב-nba. באנהיים או קנזס אין קבוצה. לא נורא מה שנקרא. אבל האנשים בפירנצה עכשיו לא יילכו למגרש ביום ראשון כי אין למה. וגם אלה בברגמו, ונאפולי, ורומא.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו כל דבר - הסינים יספקו שחקנים זולים בשביל לצמצם עלויות - הם בונים מתקני אימון בצורה חולה. : )

זה מאוד שונה מהכדורסל - בכדורסל אין לך העברות של שחקנים בכסף. ואם יש, זה בסכומים מגוחכים.

לבעלי קבוצות פשוט לא יהיה שום אינטרס לגדל שחקנים. אוהדים פשוט לא יבואו למשחקים. אם אני אוהד של קבוצה ואין יצר תחרותיות ואין על מה לשחק - אני פשוט לא יבוא למשחק. קח קבוצה מישראל כדוגמא (ואתה יכול להשליך אותה לכל ליגה באירופה כולל לפרמייר ליג בלי הגדולות). יהיה נחמד ללכת לראות כדורגל בשביל לקחת אליפות מקומית, אתה תלך שנה, שנתיים, שלוש. בסוף כשאתה תבין שזה המקסימום שיש (הרי זה לא שאין ליגה אירופאית וזה המצב היחידי) - אתה תחפש משהו אחר שירגש אותך או לשאוף אליו. תוותר על כדורגל. למה? זה טבע העולם. איך אמרו מקודם? מתקדמים קדימה.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

והכל בשביל שמשפחת אניילי תהיה עוד יותר עשירה בחשבון הבנק, לא כי חלילה חשוב לה לזכות בתארים. הרי בצמפיונס הם לא מסוגלים לזכות, משנה מפעל משנה מזל. וכמו שאמרתי - אני נגעל מאינטר - אבל כשהבעלים שלך הוא סינאצי - מהאנשים שהרסו את העולם עם הקורונה והורסים אותו בהרבה מאוד דברים אחרים דוגמת גניבת טכנולוגיות וכו' - מה הפלא?

8. SerieA Il Capitano

@עומר
    המשחקים בוודאי יהיו בסעודיה, טוקיו, מיאמי או ניו יורק.

בסן סירו לא יהיה מספיק מעניין לעשות את המשחקים, כי רוצים את האוהדים הצעירים שרוצים לברון ג׳יימס של הכדורגל.

אז אל דאגה, אם לא יבואו אוהדים לברנבאו זו לא בעיה - ממילא לא מתכננים לשחק שם.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה-Beneliga מקבלת בעיקר בבלגיה התייחסות חיובית. לא בהולנד. אייאקס בהחלט לא הקבוצה שדוחפת לכך.

GentlePunter אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

אילו רק כמות מגרשים הייתה מה שקובע..
    בכדורסל אין העברות בכסף כי אין כסף וגם אם יש, קבוצות לא ששות לשלם. הייתה תקופה בשנות ה-2000 שהיו משלמים, ואז מלא קבוצות פשטו את הרגל וויתרו על ההרגל.
    בסוף אין משהו שהופך את הזכייה בליגת האלופות לאיזה משהו על טבעי, זה בסך הכל אוהדים של קבוצת כדורגל מסכימים שזה הישג והחליטו לחגוג את זה. זה נכון לכל אירוע ספורט. זה שבישראל קבוצות מסיימות עונה באירופה במקרה הטוב בנובמבר הופך את המאבקים כאן לפחות מעניינים? מה בדיוק אליפות נותנת למכבי ת"א שלא תיתן לה עוד כמה שנים?

11. GentlePunter Member

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדברים האלה תמיד יישארו. אנחנו אשמים בהכל. בקורונה ומחלות אחרות, בעיות כלכליות והנה עכשיו גם בהקמה האפשרית של הסופרליג. המצחיק שאנחנו היהודים אפילו לא מגיעים לאחוז מכלל האוכלוסיה העולמית...עזוב, כמות המטומטמים תמיד היה גבוה. שונאים צרי אופק יש בכל מדינה, גם בארץ.

GentlePunter אוהב/ת את זה.
  13. VAR Member

@South Boy אין שום דרך לדעת כיום מה יהיו התוצאות של המיזם הזה ככה שלהניח ש"פה עובר הגבול" זו סתם ירייה באפלה בדיוק כמו לומר בתחילת המגפה ש60% מאוכלוסיית העולם תידבק בנגיף. יכול להתפוצץ לקבוצות האלה בפנים (הלוואי) וזה יכול באמת להביא להם לכאלה רווחים שיהפכו את הפערים משאר עולם הכדורגל לפערים בין הNBA לשאר עולם הכדורסל.

לא יודע מה איתך אבל כבר עשור שאני מידי שנה עוקב פחות ופחות אחרי כדורגל, הליגה הזאת היא כנראה בדיוק מה שהייתי צריך כדי להיגמל לגמרי ולהשאיר את הפרק הזה מאחורי. אני לא יכול להחליף קבוצות אבל אני בהחלט יכול להפסיק לעקוב אחרי קבוצות שאהדתי (דוגמה - מכבי חיפה) ברגע שאני מבין שאני לא יותר מארנק מהלך עבור בעל הון שהשתלט על הקבוצה והפך אותה לתרנגולת שמטרתה היחידה היא להטיל ביצי זהב עבורו. עניין של אופי. מניח שכל אוהדי הכדורגל במידה מסוימת מתרגשים פחות מהמשחק עם הזמן בהשוואה למה שהוא הוציא מהם כילדים.

גם אין פה תשובה נכונה או לא, זו תחושה סובייקטיבית. אני לא מבין איך קבוצה שתקום בליגה התחתונה תחת השם ליברפול עם אותם צבעי מדים ותייצג בדיוק את אותם האוהדים ואת אותם הערכים (מה שלא יהיו) ובעתיד גם תשחק באותו אצטדיון היא 'החלפת קבוצה'. הקבוצה שלך הוחלפה עבורך אם תרצה או לא, זו ממש לא אותה הקבוצה שהתחלת לאהוד כילד, מה שנשאר זה רק השם וההיסטוריה ואלה יישארו גם אם תוקם מחדש.

14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

Same. גם אם אופא תתקפל והקבוצות ימשיכו להשתתף בדומסטי אני לא אוכל לצפות בזה. לחשוב שקיבלנו בוסט כלכלי ותדמיתי מבחינת הבאת שחקנים, יהיה בלתי אפשרי לצפות בקבוצת סיטי החדשה שלי מנצחת את וולבס או לסטר ולהרגיש סיפוק מזה. זה יגעיל אותי.
    15 שנה אני מחכה שהקבוצה שלי לחזור לטופ של הכדורגל העולמי, ועכשיו זה יקרה באופן שרירותי. הייתי מחכה בשמחה עוד 15 שנה בשביל להתרגש שוב ממאבק אליפות או משחק בחצי גמר צ׳מפיונס. הקבוצה שלי יותר לא תחזור להיות הכוח שהייתה בזכות עצמה.
    כאילו בעלי 12 הפרנצ׳ייזס פתחו שמירה אחרי חגיגה של שעתיים ב editor.

Alta Tensione ו-VAR אוהבים את זה.
  15. Ajax Amsterdam Member

אייאקס רשמית נגד הסופרליג. אני באופן אישי גאה במועדון שלי.