הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. VAR Member

@yonmu
    כדי שמילאן תשרוד בליג1, היא צריכה לעמוד ברף הבא:
    מקום x-20* בסופרליג (x = מספר היורדות), ומקום 17 בליגה האיטלקית (אופציונלי בלבד, אני מניח שהיא בכל זאת לא רוצה לרדת ליגה). זה רף די נמוך. ואפילו אם היא לא הצליחה לעמוד בו: היא נהנתה מהכנסות אדירות שהופכות אותה לפייבוריטית מובהקת לחזור לשם כעבור עונה אחת. בניגוד למצב העכשווי שבו היא צריכה לסיים (ככל הנראה) בין 5 הראשונות באיטליה בכל עונה או לזכות בליגת אירופה.

* הפוך כמובן, אני לא מצליח לגרום לזה להיראות אחרת.

לעומת זאת, כדי להגיע לליג1, בולוניה צריכה:
    1. להיות אחת מx הקבוצות הכי מצליחות בכל אירופה מחוץ ל60 הקבוצות שכבר רשומות במפעלים של פרז (x = מספר היורדות מליג3),
    2. לאחר מכן להיות אחת מx הקבוצות שיעלו לליג2,
    3. לאחר מכן להיות אחת מx הקבוצות שיעלו לליג1.

לעומת המצב הנוכחי, בו היא צריכה לעמוד באותם הקריטריונים של מילאן (אין לה את האופציה לזכות בליגת אירופה). זה רף שאפילו מילאן עצמה הייתה מתקשה לעמוד בו, בהתחשב בכך של60 קבוצות באירופה היו במשך 3 עונות הכנסות שהיא לא נהנתה מהן.

אבל גם אם נתעלם מכל זה: אתה מבין שאתה גוזר על הליגות המקומיות גזר דין מוות? מילאן נמצאת 11 נקודות מהפסגה, הסיכוי שלה לקחת אליפות או לרדת ליגה הוא אפסי, כמוה גם ~70% מהקבוצות באירופה. איזו סיבה יש לקבוצה כמוה לא להפוך את הליגה המקומית לאיזו פלטפורמה לבחינת שחקני נוער?

נערך לאחרונה ב: ‏27/12/23
  2. yonmu Member

@VAR
    1. אין שום סיבה להניח שבתחילת כל שנה עושים reset לכל ההישגים של כל הקבוצות. זה גם לא קיים היום. קבוצה שמצליחה בעונה מסוימת מקבלת דירוג לעונה הבאה, ומקבלת השתתפות באירופה שבתורה מאפשר לה השתתפות בעונה שאחרי באירופה.
    2. ההנחה שלך שמילאן של היום מגיעה לסופרליג1 מוזרה מאוד. הסיכוי שמילאן תסיים טופ2 מבין קבוצות מספר 17-32 באירופה לא גבוה בכלל.
    זה הישג בערך כמו ההגעה - עם המון המון המון מזל - של מילאן לחצי גמר ליגת האלופות בעונה הקודמת. אפשרי, לא מחויב בעליל.
    3. ובכללי הטיעון הוא כזה: אני לא מבין מי רוצה להוסיף 'רעש' למערכת. כן, המטרה היא שבליגה הטובה ביותר ישחקו הקבוצות הטובות ביותר.
    אין לי שום אינטרס לעשות הגרלה על מי מגיע לליגת האלופות כדי שלמילאן ולבולוניה יהיו סיכויים שווים. אני רוצה שמי שטובה ביותר תגיע.
    להחליט ש'טובה יותר' נמדד רק בביצועים בליגה המקומית זה אפשרות, אבל אפילו זה לא קיים היום, כי:
    א. יש דירוג ליגות שמשפיע כמה עולות יש. ב. יש דירוג קבוצות שמשפיע על הגרלות. ג. יש אפשרות להגיע לאירופה דרך אירופה או גביעים.
    ובכלל - למה לי להניח ש'טובה יותר' נמדד ככה? טובה יותר בהחלט נמדד גם לפי שנים קודמות. אם איכשהו סיטי תחרבן במכנסיים העונה ותסיים מקום 5 זה מגניב, אבל זה לא יהפוך את הCL לטובה יותר בעונה הבאה כשאסטון וילה תגיע במקומה. ספורטיביות לא מתחילה ונגמרת ב'ביצועים בליגה מקומית ב12 החודשים האחרונים'.

זה נכון מאוד ולצערי נכון כבר היום. מינואר קרוב לחצי ליגה יכולה להוריד רגל מהגז. אולי זה יכריח את הליגות להצטמצם.
    בכל מקרה זה טיעון טוב שלא חשבתי עליו.

3. VAR Member

הסופרליג היא יוזמה פרטית, פרז יכול להזמין אליה את מי שהוא רוצה. איזו סיבה יש לי לחשוב שבמצב שבו כל הקבוצות באירופה מעוניינות בהזמנה מילאן לא תהיה אחת מ20 הקבוצות שירכיבו את ליג1? אתה חושב שבולוניה תהיה שם אם תסיים לפניה בטבלה? אתה חושב שג'ירונה תהיה שם אם תסיים לפני ברצלונה? אסטון וילה לפני צ'לסי ויונייטד? קדחת.
    אז איפה היא כן מתחילה ונגמרת? בגודל המותג? מספר העוקבים בטוויטר ובאינסטגרם? שווי הסגל בטרנספרמרקט?

יש גם היום דירוג ליגות ומועדונים ולפי זה נקבעות העולות לשלבי הבתים. לפרז מפריע שקופנהגן ומכבי חיפה שלא מעניינות כלב מת מחוץ למדינות שלהן מצליחות מידי פעם לעבור את המכשולים ולעקוץ מפגש בברנבאו עם הקבוצה שלו. מפריע לו שסוסיאדד מצליחה לעלות לשמינית הגמר ומנצ'סטר יונייטד לא (למרות שקיבלה בית קשה יותר). הוא לא צריך קבוצות שלא ממלאים אצטדיון מולן. הסופרליג היא על זה ורק על זה, אל תשקר לעצמך.
    היום זה נכון ל30% מהקבוצות והמספר עולה בהדרגה ל50% עד סוף העונה. במצב המוצע רוב הקבוצות באירופה פותחות את עונת הרחצה עוד לפני הסילבסטר.

4. Ever Banega Member

דווקא לדעתי אם יעשו את זה נכון זה יוסיף עיניין לליגות כי אפשר יהיה לחלק את הכרטיסים ליותר תחומים. נניח כריטיסים ישירים לליגה השנייה מול כרטיסים לליגה השלישית.
    שוב אני לא יודע איך בדיוק הם הולכים לעשות את זה אבל רעיונית זה יכול להיות אפילו יותר טוב מהמצב היום מהבחינה הזו.

5. Ever Banega Member

אז בודאות הייתי מעדיף ליגות. מה יש לקבוצות האלה לחפש מעבר ל"הופעה מכובדת" בליגת האלופות? לא עדיף מפעלים שכה וכמה קבוצות משיגות משהו בסוף עונה מאשר מפעל שיש זוכה אחת וכל שאר המקומות זה יוקרה וכסף נטו?
    אני חושב שליגות יהיה נהדר לקבוצות האלה אבל כן היה עדיף ליגות קטנות יותר של 8 קבוצות.

6. yonmu Member

מה אטלנטה, אסטון וילה ואתלטיק בילבאו קיבלו מאופא עד היום?...

@VAR
    את הסופרליג1 צריכות להרכיב 16 קבוצות. מי יקבלו הזמנה מקורית - כנראה השמות הגדולים. כן, הגיוני להתיחס גם להישגי עבר ולא רק להישג בליגה בעונה האחרונה. האם זה פתח להזמין את מי שפרז רוצה בשלב הראשון? בוודאי. השאלה היא המוביליות שאחרי.
    היסטוריה, אוהדים, אצטדיון, ביצועים על הדשא במפעלים אחרים.
    ברמה הספורטיבית, אם מנצ'סטר סיטי העונה זוכה בגביעים, מפסידה בגמר CL ומסימת מקום 5 בPL - זה מעפן שהיא לא תהיה בCL שנה הבאה.
    וזו עוד קבוצה 'מכוערת'.

אני לא יודע מה מפריע לפרז ולא על זה אני מתווכח. אני צופה כדורגל ואני כן רוצה יותר משחקים בין הגדולות.
    אוביקטיבית - כמה ממשחקי שלב הבתים בCL עניינו פה מישהו כשהקבוצה שלו לא שיחקה?
    עבורי המספר נמוך מאוד. שלב הבתים לא מעניין בדיוק בגלל שיש בו מכבי חיפה וקופנהגן. וזה כשאנחנו כבר עכשיו במצב שבו שחקנים משחקים הרבה יותר מדי משחקים ונפצעים בכמויות גדולות בגלל זה.

זאת בעיה שצריך לטפל בה כבר היום. סתם כדוגמא, ליגה של 14 קבוצות:
    1. אלופה.
    2. עולה ישירה לאירופה.
    3. משחק ישיר על עליה לאירופה (מארחת).
    4. משחק ישיר על עליה לאירופה (אורחת).
    [כמובן שבהנחה שהקבוצות האלה כבר בסופרליג1/2/3 - הפרסים מחלחלים למטה]
    12. משחק ישיר על הישארות בליגה מול מקום 3 בליגה השנייה (מארחת).
    13. משחק ישיר על הישארות בליגה מול מקום 2 בליגה השנייה (אורחת).
    14. יורדת ליגה.
    במצב כזה הליגה המקומית מעניינת בהרבה, במיוחד כאשר בעונה נורמלית אפילו מקומות 5-6 יכולות להגיע למשחק על העפלה לסופרליג3, ובנוסף מצמצמים את העומס ששחקנים נמצאים בו היום וגורם לכמות פציעות לא סבירה.

אני לא חושב שפרז הוא מאמ תרזה. אני כן חושב שיש המון שינויים שצריכים להיעשות במבנה הליגות והמשחקים ורובם לא קורים בגלל שמרנות/שחיתות של פיפא/אופא (ולא מעט קורה ההיפך ממה שצריך). לזעזע את המערכת הקימת יכול לעשות הרבה טוב.

7. Ever Banega Member

בגדול מסכים איתך מאוד. אני חושב שהסיבה העיקרית היא שמרנות יותר מאשר שחיתות. אתה רואה שגם פה בפורום אנחנו בדעת מיעוט כי אוהדי כדורגל נוטים להיות מאוד שמרנים ומוטים לטובת הקיים.

yonmu אוהב/ת את זה.
  8. yonmu Member

אישית, מלבד המשחקים בבית של מילאן-ניוקאסל-דורטמונד-פסז, המשחקים שחיפשתי לצפות בהם היו רק - יוניטד-באירן וריאל-נאפולי.
    היו עוד משחקים שצפיתי בחלקם פה ושם, אבל הרוב לא ממש עניין אותי. מענין אותי אם אני חריג.

9. SerieA Il Capitano

אני חושב ההיפך, רוב העולם היה מעדיף לראות רק ריאל מדריד מול ברצלונה כל היום, שילכו לעזאזל הקבוצות דייגים האלה מבילבאו או בארי.

אנחנו בפורום עוד מכירים קצת מעבר, רוב האנשים פשוט רוצים לראות NBA של כדורגל.

אני אישית לא ראיתי ריאל מדריד מול ברצלונה מהרגע שמוריניו הגיע למדריד, זה הפך למפגש שיש אותו איזה 10 פעמים בשנה וזה פשוט הפך לשיעמום המוות.

אז תנו להם את זה וזהו, שפלורנטינו ולאפורטה יוכלו לדפוק את כל ספרד כמו שהם רגילים.

10. SerieA Il Capitano

אגב אתם בטח אומרים... מה הוא מתלונן כל הזמן ולא מציע פתרונות?

מה שאנחנו צריכים זו תקרת שכר אמיתית, מגבלות על ההעברות, מגבלות על העברת שחקנים, הגברת תחרות בכוח כמו שעושים בארה״ב.

במילים אחרות, להגביל מועדונים כמו אינטר, מדריד, סיטי, יונייטד ואחרות, לתת אפשרות לאטאלנטה או סוסיאדד לנצח גם.

כי אם אוקלהומה סיטי יכולה לקחת אליפות ב-NBA, למה לא באירופה?

11. Ever Banega Member

אני בערך אותו דבר בתוספת אולי סוסידאד - אינטר (שאם אני לא טועה גם ככה התנגש בשעות אבל זה כבר סיפור אחר).
    אבל צריך להיות הוגנים, זה כנראה שלב הבתים עם הכי פחות משחקים אטרקטיבים שאני זוכר ב20 שנה שאני צופה.

12. VAR Member

בסדר גמור, אז אתה לא רוצה מכבי חיפה וקופנהאגן, אתה רוצה רק מותגים חזקים.

אני בעד לאפשר לך להקים ליגה עם ברצלונה, ריאל, יובנטוס ונאפולי (אם ADL באמת כל כך רוצה) ולשחק עונה שלמה מול אותן הקבוצות. בלי כל הקופנהאגניות האלה שמזהמות לך את המסך. לכו על זה. בית הדין האירופאי קיבל בעיני את ההחלטה הנכונה - כל אחד בסוף מקבל את מה שמגיע לו.

אני רק מקווה שגם ההתאחדויות המקומיות יחליטו לעשות דבר דומה ולהקים גוף חדש שיכיל את כל הקבוצות שלא חתמו אצל פרז. אתם תישארו עם ה6 קבוצות שלכם ואנחנו נדאג לקופנהאגניות.

SerieA אוהב/ת את זה.
  13. SerieA Il Capitano

אני הייתי מרחיק לכת אף יותר -

ליגה של כל הקבוצות שכולם רוצים לראות, בלי הסוסיאדד המציקים האלה, מי צריך אותם?

ליגה 16 קבוצות, סטייל NFL, בשאר הזמן נחים. אין ליגות מקומיות, מי צריך לראות לצ׳ה נגד בארי, זה צ׳יעמום.

אז פלורנטינו יקבל קלאסיקו כמה שירצה בלי שיצטרך לטוס לגליסיה לגשם של ויגו.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

המצב הנוכחי עם אופא הוא לא ליגה סגורה אבל במשך שנים הם מעמיקים את הפערים בין העשירות לעניות. הפייר פליי הפיננסי זה כלי שאיפשר לחזקות להתחזק יותר ואיתגר יותר את החלשות פיננסית.

אני חושב שליגת האלופות היא דבר נהדר ושינוי הפורמט של הבתים הוא מבורך, הבעיה היא אופא כארגון והכסף שהם גוזרים על חשבון הקבוצות. הבעיה השניה היא שגם אם תחליף את כל ההנהלה של אופא, מי שיגיעו במקומם אלו מושחתים אחרים עם מילים יפות.

15. VAR Member

אם זו הייתה הבעיה, אני יכול לחשוב על אלף דרכים אחרות לפתור אותה.

הבעיה, כפי ש @yonmu ברגע של כנות תיאר - היא עצם קיומן של הקבוצות הקטנות, לא הפערים של הגדולות מהן.

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/23