הסכם שלום בין ישראל לסוריה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏16/1/07.

 1. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  [​IMG]
   
 2. spurs229

  spurs229 Member

  הצטרף ב:
  ‏19/4/06
  הודעות:
  5,840
  לייקים שהתקבלו:
  0
  קראתי בעיתון את הכתבה המפורטת, שנפרשת על פני 2.5 עמודים (של הארץ).
  כל מה שיש לי להגיד זה-
  הלוואי.
   
 3. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  אם זה בכלל ייצא לפועל, זה בטח יהיה מוצלח כמו השלום עם הפלסטינים...

   
 4. לא מצאתי כינוי

  לא מצאתי כינוי Member

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  2,890
  לייקים שהתקבלו:
  1
  היה רשום גם משהו שקשור לנעדרי סולטן יעקב?
   
 5. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  הבעיה הפלסטינית היא כמעט ובלתי אפשרית לפשרה בין הצדדים. עם סוריה אפשר לעשות פשרה ולגמור עניין עם גבול ברור... זה שונה לגמרי מהעניין ישראלי-פלסטיני.
   
 6. איגור .פ.

  איגור .פ. Member

  הצטרף ב:
  ‏21/10/06
  הודעות:
  1,687
  לייקים שהתקבלו:
  7
  אממ אני כמוכם מקווה שזה יקרה,אך משום מה אני מטיל ספק בזה.

  אני לא מאמין לזה.
   
 7. Hristo

  Hristo Member

  הצטרף ב:
  ‏27/7/06
  הודעות:
  294
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ספין מוצלח שלא יתממש עם המצב הפוליטי הנוכחי של אולמרט, ממשלתו וחוסר יכולתו להעביר כזה מהלך במצבו. בכלל, כל העניין הזה של יציאה תוך 5 שנים, 10 שנים לא ברור לי. באם מתוכננת נסיגה אמיתית, האזרחים צריכים להיות מפונים משם תוך שנה ורק הצבא להיוותר. כל זמן שיש שם אזרחים, אני אמשיך להתייחס לכך כספין.
   
 8. הרצליה עד המוות

  הרצליה עד המוות מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏3/6/05
  הודעות:
  14,929
  לייקים שהתקבלו:
  3,122
  ומה אמרת לפני השלום עם מצרים? להזכיר לך מי היה האוייב הקשה ביותר(ולרוב גם הפנאט ביותר) מבין כל צבאות ערב לישראל?. אם אפשר עם מצרים, אפשר גם איתם.

  והפלסטינים זה נושא אחר לגמרי.   
 9. Spanish Weapon

  Spanish Weapon Member

  הצטרף ב:
  ‏6/8/05
  הודעות:
  3,542
  לייקים שהתקבלו:
  0
  עד שהגופה של אלי כהן לא חוזרת לישראל ועד שחאלד משעל לא מקפל ת'חפצים שלו מדמשק וטס משם בבעיטה, אין לישראל בכלל מה לירוק לכיוון של סוריה.
   
 10. John Barnes

  John Barnes Member

  הצטרף ב:
  ‏21/1/04
  הודעות:
  2,521
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לעזאזל אני לא מבין איך אתם מוותרים בכזאת קלות על האזור הכי יפה במדינה. בושה וחרפה, רוצים שלום? שיוותרו על הרמה.
   
 11. XabiAlonso

  XabiAlonso Member

  הצטרף ב:
  ‏9/2/06
  הודעות:
  2,834
  לייקים שהתקבלו:
  2
  אסור לוותר על רמת הגולן בשום פנים באופן!
  רק בגלל שאנחנו מחזיקים בחבל האסטרטגי (והיפהפה) הזה, סוריה לא מעיזה לצאת למלחמה נגדנו, (כמו שידוע לכולכם, אנחנו מחזיקים ב"עיניים של המדינה") ולמעשה יש לנו כבר עכשיו "שלום" ושקט בגבול עם סוריה.
  אני לא מוכן לוותר על חבל כ"כ חשוב למדינת ישראל מכל הבחינות תמורת הזכות לנגב חומוס בדמשק!
  אולי סוריה, יזנחו את הכבוד הערבי שלהם בצד, ויוותרו על רמה כדי להגיע לשלום.
  נמאס מהנוסחה הערבית של שלום תמורת שטחים! שלום תמורת שלום בלבד!
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/1/07
 12. AW forever

  AW forever Member

  הצטרף ב:
  ‏31/3/06
  הודעות:
  7,285
  לייקים שהתקבלו:
  0
  [​IMG], ספר את זה ל158 ארונות מהמלחמה בלבנון, שנהרגו מנשק שסוריה איפשרה שיגיע לחיזבאללה, ולאמא של גלעד שליט, שחאלד משעל שיושב בדמשק בחסות אסד יקבע מתי היא תראה אותו פעם הבאה.
  מי שלא רוצה שלום, ולא מוכן לשלם את המחיר עבורו זה בדיוק אנשים שכמוך, שלא רוצים להבין שהסורים לא יוותרו על הרמה ויכאיבו לנו בכל האמצעים שעומדים לרשותם (בין אם זה מוצא חן בעינינו או לא) עד שנחזיר את הרמה.

  בכל אופן, אני מסכים עם מה שנאמר פה- זה (עוד) ספין מבית מדרשו של אולמרט, למד את זה יפה מאריק שרון- לעוור את העיניים של הציבור פעם באיומים על מלחמה ופעם בפנטזיות על שלום.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/1/07
 13. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  ספין או לא ספין, ברווז עיתונאי או לא, מתיחת אחד באפריל או לא, משהו כן התרחש פה ולהתעלם או להכחיש לא יביא לאף אחד שום דבר.
  אז אני לא אומר שמחר יחתם חוזה, כל מה שאני אומר שיתכן שצד שלישי כאן וצד שביעי שם דנו בחשאיות מתחת לפני השטח.

  ואם משהו באמת מאמין שבמו"מ לא מוותרים אז כנראה לא יודע מזה מו"מ. אני איש של שלום וכאחד כזה אני מאמין שצריך לוותר על איזורים עם פרופורציות כמובן, אבל לוותר, הכל בשביל לראות כמה שפחות הורים שכולים מתייפחים על קבר ילדיהם. וכן אני מאמין שסוריה היא המפתח לכל העניין.
   
 14. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  יפה לא יפה, זה לא שטח ישראל. אתה מחזיר שטח סורי כבוש שמשום מה החלטנו ליישב. עוד שנה או עוד 10, זה יהיה בריבונות המקורית.
   
 15. BugSniper

  BugSniper Member

  הצטרף ב:
  ‏29/7/06
  הודעות:
  309
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני נגד ההסכם מהסיבה הפשוטה שהוא כלל לא מעשי. אכן הייתי רוצה שיהיה עולם עם שלום וללא מלחמות, אך לישראל, הנמצאת באזור עוין מאוד, אין ברירה אחרת. במוקדם או מאוחר היא תותקף ויהי מה. גם אם תעשה מאמצים כדי לחתום על שלום עם כל שכנותיה ועם הפלסטינאים. כמה דפים חתומים המהווים הסכם שלום לא באמת יגנו על ישראל.

  סוריה נותנת חסות לארגוני טרור רבים בשטחה, ובראשה חיזבאללה, והובילה בעקיפין למותם של ישראלים רבים. לא ייתכן שנחתום על הסכם שלום עם מדינה שאזרחיה פועלים במרץ על-מנת לקטול את תושבי מדינתנו, משום שגם אחרי שיחתם הסכם כזה, מובן שסוריה תמשיך לעזור בעקיפין לארגוני טרור. קודם כל יש לנתק כל קשר בין סוריה ובין ארגוני הטרור ורק אז לדבר על שלום. המציאות עולה על כל דמיון, ומה שקורה בשטח, הוא שסוריה שונאת את ישראל ומרבה לפעול כנגדה בחשאי, ולעתים גם לא בחשאי. הסכם שלום אם סוריה, גם אם יחתם, לא יחזיק מעמד. ייתכן שביום שיחתם, ירצח אסד ותהיה הפיכה בשלטון ולא באופן מקרי. במדינה שבה ארגוני הטרור חזקים מהממשלה, אין טעם לקיים מו"מ עמה. מה גם שברור שלאסד אין כוונה כנה לשלום אם ישראל, והוא רק מנסה להתחמק מביקורית ולהציג את מדינתו באופן חיובי יותר.

  דבר שני, סוריה מנסה לנצל את העובדה שישראל מדינה נאורה ומוסרית באופן יחסי אליה, ולסחוט ממנה שטחים שלא מגיעים לה. לא ייתכן שסוריה, מדינה כל-כך רחבה, תדרוש שטחים מישראל הזעירה. אנו שילמנו בקורבנות רבים את מחיר התוקפנות של הסורים, והם אלה שאמורים לפצות את ישראל, ולא להיפך. ניתן למצוא דוגמאות רבות בעולם שבהן נחתם הסכם שלום בלי ויתורים טריטוריאלים כלשהם. ברמת-הגולן לא חיים סורים, ולכן אין סיבה שישראל תוותר על שטח זה שהוא כה חיוני לה, וכלל לא יהיה חיוני לסורים בשל גודלה של סוריה ובשל כך שסוריה היא מדינת העולם השלישי. הפגיעה בישראל תהיה גדולה, והרי אם נחתום על הסכמי שלום עם סוריה, לבנון, והרשות הפלסטינאית: שטחה של ישראל ימוזער לגודל כה קטן, והדבר הבלתי-נמנע והמצער תהיה הכחדתה, לאחר שכל המדינות הערביות עמן חיה ישראל "בשלום" ימצאו תירוץ על-מנת לתקוף אותה ולהשמידה. אין להתעלם מהעובדה שאם סוריה תחתום על הסכם שלום עם ישראל ותחליט להפר אותו כעבור זמן קצר, יהיו לה עמדות אסטרטגיות נוחות לתקוף מהן את ישראל.

  סיבה שלישית שאני נגד ההסכם, היא העמדה האמריקנית. מדינת ישראל היא אמנם כמו בובה של אמריקה, וייתכן שיש תושבים במדינתנו שלא אוהבים את העובדה הזאת, אך האלטרנטיבה הייתה הכחדה. שכן בלי העזרה האמריקאית, שהגיעה לישראל בשל ריבוי היהודים החיים באמריקה, ישראל לא הייתה מצליחה לעמוד איתנה בפני מתקפות הערבים ואלה היו עושים בנו טווח. ישראל עדיין תלוייה לחלוטין בתמיכתה של אמריקה, וכדי להבטיח את רמת איכות החיים הגדולה ביותר למדינת ישראל, היא צריכה להישאר נאמנה לארה"ב (שצריך להודות, שלמרות הקנאה בעושרה, היא אחת המדינות היותר נאורות בעולם הזה, ורבים מאיתנו, כולל אני, מחבבים אותה מאוד, מבחינתי, לצד איי מרשל ומיקרונזיה, וגם קנדה, אוסטרליה וניו-זילנד מדינות חביבות). מכך שיש להתחשב בעמדה האמריקאית, שסוריה היא חלק מציר הרשע, ועדיף פשוט לתת לארה"ב לעשות את העבודה שלה ולתקוף את סוריה, ולחסל את תשתיות הטרור שבה. בעיראק זה הלך מצויין, וכעת אינה מאיימת יותר על ישראל, לפחות בטווח הקרוב. למה שסוריה לא תותקף גם, ולא משנה באיזו עילה? סיפוק תמיכה לארגוני טרור שמטרתם להרוג אזרחים ישראלים חפים מפשע ולהטיל אימה בציבור בו אני חי היא עילה מספקת עבורי. לא צריך לתת לסוריה לצאת "טובה" בעיני העולם וכך לדחות את המתקפה האמריקאית. הרי לפני שבוש יסיים את כהונתו, הוא ירצה לצאת למלחמה אחת נוספת. נקווה שזו תהיה באיראן, כי אם הדבר לא יקרה נאלץ לפגוע בה בעצמנו, אך אם לא איראן אז סוריה.

  בכל מקרה, חבל שסוריה מנסה לנצל את שלטונו החלש של אולמרט בכדי לנצל את ישראל ולהציגה באופן חיובי יותר. אני חושש מתגובתה של ישראל, משום שאני לא סומך לא על אולמרט, לא על עמיר פרץ ולא על רוב הממשלה שלנו. מבחינתי, אסד, נשיא סוריה שתוכלו לקרוא לו בשלל גינויי גנאי ובכללם רוצח, יודע יותר טוב מאולמרט מה הוא באמת רוצה.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!