הסכם שלום בין ישראל לסוריה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏16/1/07.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם הם רוצים אדמות, הרבה לפני שהם רוצים שלום. אחרת כבר היה נחתם הסכם שלום בינינו לבינם.

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם גרמניה יכלו להמשיך להחזיק במה שהם כבשו, כי מי שכובש זה שלו נכון?

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כמה שידוע לי, גרמניה לא כבשה שום אדמה בשום מלחמה. ונגיד שהדוגמא שלך הייתה נכונה, התשובה שלי הייתה שלילית, כיוון שגרמניה היא זו שפתחה במלחמה. העולם צריך להכיר בהבדל הענק שקיים בין מדינות שפותחות במלחמה לבין מדינות שהמלחמה נכפית עליהן.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

"אבל אמא - הוא התחיל!"

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם ככה אתה רואה את זה, אז הויכוח כאן הוא חסר טעם. 3 מדינות פתחו עלינו במלחמה במטרה למחוק אותנו ובסוף הובסו ואנחנו עוד אלה שצריכים לתת על כך את הדין? הגענו לזמנים יפים.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

תגיד שאתה לא רוצה שלום, ואני לא אכעס עליך. לפחות נסה להיות כן עם עצמך, ואז להאכיל אותי בדברים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    השטח כבר הפך אולי קרוב ללבך, אבל לחזור לגבולות המקוריים ולעשות שלום זה הדבר הכי טבעי.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כן רוצה שלום, האמן לי. ממש לא בא לי שבני עמי יקפחו את חייהם במלחמה. אבל לטעון שהשטחים האלה שלהם? זובי קבובי.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אז מה? שלנו?
    זה לא בושה לומר שלא רוצים שלום, שוב. כל התירוצים שיוצאים החוצה הם רק ניסיון להכחיש עמוק בפנים את האי רצון שלנו בשלום. תחשוב עמוק טוב עם עצמך, כי זה משהו שטמון בנו עמוק (ישראלים). אנחנו לא באמת רוצים שלום. האדמות שלקחנו להם הם סבבה, וכבר התרגלנו לכך שאולי נצליח עוד להשאיר אותם אצלנו. נהדר אה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם מדינת ישראל הייתה מתקיפה אותם והם היו מנצחים אותנו וכובשים לנו חלק מהאדמות, היית קורא להם להחזיר את לנו את האדמות?

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אתה באמת רוצה שלום קסם. אני דווקא נוטה להסכים עם מה שגל אמר, לסורים יותר חשוב הגולן ופחות השלום איתנו, אבל למען האמת זה ממש לא משנה.

האנלוגיה לנער סורי לא מציאותית אבל תהיה בטוח שלא כל סורי נולד וחי עם רצון למחוק את ישראל אם זה מה שאתה חושב. מילא מניעים בטחוניים כמו אלו של בית"רי, אבל שלך פשוט אידאולוגיה שלא תוביל לשום מקום.

לגבי הקטע הבטחוני, לפי אותו הסכם מודלף עד כמה שאני מבין סוריה תהיה מפורזת עד דמשק, ואני מניח שתהיה נוכחות ישראלית בתחנות עם מערכות התראה בגולן כמו שרצו לעשות במו"מ שהיו בשנות ה-90, זה הדבר הטוב ביותר שיש.

חוץ מזה, אתם קופצים מקיצוניות אחת לאחרת. פעם היינו הצבא החזק בעולם ועכשיו אחרי מלחמת לבנון פתאום אנחנו חלשים וכל אחת תפתח עלינו מה שבא לה מתי שיבוא לה. בסה"כ הפסדנו מלחמת גרילה, את הצבא הסורי אפשר למחוק עוד כמה פעמים אם 67 לא הספיק להם. לא תהיה שום מלחמה ישירה עם סוריה, תפסיקו להיות הפסיכולוג האישי של אסד רק בגלל ש'הוא ערבי וככה הם'.

למרות שאני לא אוהב להתעסק יותר במצבים היפותטיים, לשאלה הזאת יש כמה תשובות:

כן! בהחלט! למה לא? ועוד איך!

אתה חושב שאם ב-48 למשל, הערבים היו מצליחים לכבוש אפילו אינץ' של האדמה שניתנה למדינה ע"י האו"ם לא היינו מרימים צעקות על שואה שנייה עד הרקיע השביעי?

חוץ מזה בוא אני אגלה לך סוד אבירם, שלום עם סוריה יוביל לשדרוג עם כמעט כל מדינה ערבית מתונה. קיבלנו כבר התחייבות כזאת מהסעודים ב-2000 ולאור ההתפלגות הגוברת בעולם המוסלמי אני חושב שהסיכויים לכך שהעולם הערבי המתון (סעודיה והמפרץ + צפון אפריקה) רוצה לבודד את איראן ועיראק (וכיוון שהחמאס חי בעיקר על איראן, ההשלכות על הפלסטינים מענייניות בפני עצמן) מספיק משמעותיים.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/07
  11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ב-48 לא אנחנו התחלנו את המלחמה. כנראה שלא הבנת את הדוגמא שלי.

אבל באיזו זכות? אני בחיים לא הייתי מבקש משהו שאיבדתי באשמתי הבלעדית ובעקבות פעולה שאני יזמתי. הכבוד העצמי שלי לא יאפשר לי את זה.

הסוד שלך ממש לא כמוס. גם אם אני לוקח את ההתחייבות של הסעודים כבטחונות, זה לא מה שיתן לי בטחון. כמו שאמרת, איראן היא הבעיה האמיתית ועיראק היא סוג של סגנית. צמצום שטחה של מדינת ישראל יכול רק לפגוע בבטחון שלנו. גם ככה גודלינו הנוכחי ישנן פצצות שיכולות להעלים אותנו כהרף עין.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

חד משמעית כן. כולם עושים טעויות, ובסופו של דבר צריך לחזור לגבולות המקוריים, ולסגור דברים על השולחן.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני מאות ואלפי שנים ה'גבולות המקוריים' היו נראים אחרת. לא רק במזרח התיכון, אלא בכל העולם. היטלר הפסיד חצי מגרמניה (וגם את החיים שלו תוך כדי) בגלל טעות. להשתמש במונח 'הגבולות המקוריים' זה סוג של הקטנת ראש, כי אני יכול להמשיך עם הקטנוניות הזאת עד ליום בו נברא העולם.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אבל זה לא אותו עולם של לפני מאות או אלפי שנים. לכל מדינה יש שטחים ברורים ומוכרים, יש גוף שכל המדינות חברות בו, והוא שומר לכולם על הסדר העולמי. ישראל גם היא קיבלה מהאו"ם מעל ומעבר, אבל לא את מזרח ירושלים, סוריה (רמת הגולן) וכו'. השטח הזה לא מוכר כשטח ישראל, וגם לא יהפוך כזה. לעולם.

15. Hristo Member

דיוק היסטורי: ישראל התחילה את מלחמת ששת הימים בהפצצות מסיביות בירדן, מצרים וסוריה. אמנם העילה הייתה סגירת מצרי טירן, שבדיפלומטיה הבינלאומית פעולה זאת מהווה "קסיוס בלי",ובשל הסכם שיתוף הפעולה בין מדינות ערב מסביבינו מהלך זה היה כפתיחת מלחמה כוללת, אך הראשונה שהפציצה בעומק שטח האויב הירדני, הסורי והמצרי הייתה ישראל.

ולטיעון השטח שלך: אתה מקווה שבעת הפצצה אטומית של איראן, נברח כולנו לגולן ונתחבא שם? גם ככה חצי מהשטח הוא מוקשים, שליש אדמת בזלת והשאר כרמים, לא התוספת המינימלית הזאת לשטחה של ישראל היא שתמנע את חורבן ישראל, אלא עשויה רק לקרבו אם הוא יישאר בשליטת ישראל.