העברות רשמיות בליגה לאומית לעונת 09/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י kfiros, ‏30/5/09.

1. kfiros Member

העניין עם האיצטדיון זניח.. לגבי שאר הדברים, אם העירייה וההנהלה לא יתחילו כבר עכשיו בשיחות גישור הקבוצה תשלם על זה ביוקר.

נ.ב לופא קדוש חתם לעונה כמאמן בית"ר שמשון.

2. QQ1976 Member

לופא קדוש הותיק חתם בשמשון

3. Ariel Member

לדעתי, מינוי לופא הוא טעות איומה של הנשיא שניצר.

לופא קדוש מצוי בסכסוך כספי עם הנהלת ירושלים, כשהוא עדיין תחת חוזה. משמעות הדבר, עד שסאסי לא יחתום על השחרור, לופא לא יוכל להתחיל בהכנות בית"ר/שמשון.
    למיטב הבנתי, לופא דורש מהפועל ירושלים שתשלם את השכר לו הם חייבו עוד מהעונה החולפת, בנוסף לסכום אותו אמור היה לקבל בעונה הבאה, היות ולטענתו הוא פוטר מן הקבוצה אחרי שסאסי העדיף את שלומי עמר.

מדובר בסחבת שתיקח לא מעט זמן. עוד חודש וחצי חוזרים לכר הדשא, וחבל על כל יום הכנה שהולך.

4. איגור .פ. Member

עצוב אז מה שהולך אצלנו באשקלון אבל יהיה טוב

5. The best of The best Member

בעניין אופיר חיים האמן לי אני מכיר הייטב את הסחורה אני לא יודע עד כמה אתה יודע, אבל אופיר את הקריירה בקבוצת בוגרים החל בנס ציונה בעונת 96 אם אני זוכר נכון ונתן שתי עונות חלומיות ומאז נשאר מחובר לאנשים ולעיר.
    אני יכול להגיד לך שבמידה והוא ישחק בלאומית זה יהיה בנס ציונה בלבד והוא עצמו הצהיר על כך. הכל בתנאי שזה יהיה הדדי, הכסף לא יהווה את המכשול.
    יש לו ניסיון עצום שמאל מצויינת והרבה חוכמה אני רק סקפטי לגביי הגיל והיכולת במצבו היום זה הכל, אם אתה אומר דברים כאלו אני שמח לשמוע בעניין הזה אתה בלי ספק מכיר אותו טוב ממני במצב של היום.

לגביי עראבה אני יכול להגיד ששני חברי הנהלה/יו"רים החתימו שני מאמנים שונים, הדרי מצידו תובע את הקבוצה, זעפרן מצידו מאמן הקבוצה, וכך עפו להם 800 אלף ש"ח בקירוב בבקרה התקציבית עד שעניין המאמנים ייפתר, ותהיו בטוחים שעד שהדרי לא יסיר את תבעיתו (שתקח המוווון זמן ) בבקרה לא ישחררו לעראבה את הכסף וזה יוצר בור גדול בתקציב.
    הבקרה הזו עושה חיים קשים ואם בעראבה לא יפנימו את זה הם מהר מאוד יהיו אום אל פאחם 2 זו כבר שמועה ואני מקווה שהם יתעלו על עצמם.

קראתי בעיתון היום שתקציב השחקנים של עירוני ראשון יעמוד על כ-2 מליון שקלים והקבוצה תתבסס על שחקני נוער/חיילים ושחקנים שתמצא בליגות נמוכות ואם זה נכון אז ראשון - ביזיון ענק.
    מסאיי דגו שחקן ליגה ממוצע הם מתקשים לסגור איתו, מה נשאר...

אני באמת מחפש פיסות מידע על קבוצות כדי לדעת מי ישן ומי עובד אבל כרגע אין חדש תחת השמש.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח שקבותה ללא כסף שבנויה על השאלות זה רעיון רע. אני יודע שבראשון לציון למשל השאילו מאיתנו בשנה שעברה את אלירן אפריאט, שהוא שחקן צעיר מאוד מאוד מוכשר, שפשוט התפוצץ אצלם שנה שעברה (כולל גול גדול במספרת), והם אף האריכו את ההשאלה שלו בעונה נוספת. ההצלחה יכולה להתרחש כמובן רק במידה ומדובר בחברה צעירים, שהקבוצה שלהם מודעת לעובדה שההשאלה היא על מנת שהשחקן יקבל דקות ויתפתח, ולכן העיסקה תהיה זולה.
    חן עזרא מנתניה עשה בדיוק אותו הדבר עם כפר סבא נטולת התקציב בשנה שעברה. אני מסתכל על קבוצה כמו מכבי חיפה ואני רואה המון שחקנים כאלה. גם בבאר שבע יש לא מעט כאלה (אלירן אמזלג, רפי עמוס, דור דוידי, סיראז נאסר אם יוחתם אצלנו, ככל הניראה גם קוסטרוב וזולו שהיו הזרים של באר שבע בעונה הקודמת והשנה יושאלו), אבל רובם ילכו כניראה לקבוצות בדרום (ככל הניראה מכבי ב"ש) בגלל העובדה שקבוצות במרכז (טעות עצומה) לרוב לא מחפשים שחקנים מהדרום.

ולכן, אם אכן מוצאים חברה צעירים, במיוחד כאלה שמרוויחים משכורת חייל, ופונים לקבוצה שלהם בהבטחה לתת לילד דקות וניסיון תמורת השאלה ללא כסף או במחיר זול, אלו יכולות להיות עיסקאות כדאיות.

7. איגור .פ. Member

8. Ariel Member

חדשות מכיוון בית"ר/שמשון ת"א:

ההכנות לעונה הבאה נכנסו להקפאה, עד שייפתר הסכסוך בין המאמן המיועד לופא קדוש להפועל ירושלים, בכדי שהאחרונה תוכל להוציא את טופס השחרור.

הדבר מרגיז מאוד כמובן את שחקני הקבוצה שלא במחזיקים בחוזה לעונה הבאה, ואלו החליטו להפסיק להמתין בשקט ולחכות. הבלם אורן רותם הוא הראשון ששובר את השתיקה וכבר ישב למו"מ כספי עם הפועל בני אילת מליגה ב' מחוז דרום ב'.
    רותם הגיע לאילת בתיווכו של אחד מחברי מועצת העיר לשעבר.

סתיו אלימלך חשף בראיון לתכנית הספורט של "רדיו דרום" בשבוע שעבר, כי בית"ר/שמשון הציעו לו את תפקיד המאמן לפני הסיכום עם לופא קדוש.
    הסמל של הפועל ב"ש, שכבר סיכם את תנאיו בבת ים והפסיד את התפקיד לבאר שבעי אחר-דורון ממן, החליט לדחות את ההצעה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/09
  9. The best of The best Member

אם כך נראה שעל פניו המצב באמת בכי רע בליגה שלנו.
    אני אנסה לסקר את המצב עד כמה שאני מבין.

ביתר שמשון = בעיות כלכליות הן לא בדיוק מנת חלקה של הקבוצה אבל להגיד שההכנה היא ראויה ? אני בספק..

הפועל נצרת עלית = חובות כבדים משנים עברו רובצים על גבה של הקבוצה הצפונית ומסתמן כי אם וכאשר היא תפתח את העונה היא תשתרך לה איי שם בתחתית.

הפועל כפר סבא (?) = עד כמה שהבנתי בלי אלי טביב זה לא אותו הדבר... במיוחד לאור המצב הכלכלי של היום, אין מושג מי המאמן ולא יודע עד כמה ואם בכלל כפר סבא תהיה פקטור מכריע העונה.

מכבי הרצליה = הקבוצה של הבדרן שיימן סביר להניח תהיה קבוצת צמרת ולא נראה שיש לה בעיות מיוחדות בניגוד לרוב קבוצות הליגה.

הפועל ראשון = יש מאמן וזה כבר טוב... אחת מהקבוצות הבודדות שאפשר לומר עלייה שהיא מתכוננת כראוי לפתיחת העונה.

אחווה עראבה = אני באופן אישי חושב שהלאומית גדולה עלייהם ואת זה נצטרך לחכות ולראות, כבר עתה יש שם בעיות בנוגע למשרת המאמן ואני לא יודע מה בנוגע לרכש.

בני לוד = אין לי שמץ של מושג מה יהיה איתם

רמת השרון = כנ"ל

הפועל ירושלים = בעיות קשות כמו בכל פתיחת עונה אין מאמן אין שחקנים ואין כסף, מה חדש?

הפועל אשקלון - מפתיע אבל גם כאן לא שקט והלבה מבעבעת ומאיימת לפרוץ כל רגע והקבוצה ועתידה לוט בערפל.

הפועל מרמורק = בעיות תקציביות קשות, 2 שחקנים בלבד שחתומים בסגל ומאמן שמתחלף בכל יום, כרגע זה גניש.

בת ים = על פניו נראית יציבה החתימה מאמן אבל שחקנים?
    כמו כן ישנם גם כאן בעיות תקציביות וחובות עבר שמאיימים על פתיחת העונה של הקבוצה בבקרה התקציבית.

הכח = אין לי מושג

קרית שמונה = אין לי מושג אבל שירצקי ובן שמעון בשטח אל תדאגו יהוו פקטור אדיר.

ואחרונה חביבה

סקציה נס ציונה = כאן אני יודע שישנם 14 שחקנים חתומים ומשאים ומתנים רבים תחילת אימונים ב30.6 ו2 ברזילאים שיהיו כנראה 2 הזרים שהקבוצה מחפשת שינחתו כאן בתחילת יולי. האחד חלוץ והשני קשר עושה משחק. אני שמח ואני חושב שביחס לשאר המצב כאן באמת מאיר פנים ואני מקווה שרק ימשיך ככה, הדרך באמת רצופה במוקשים בכדורגל הכל נזיל. שכחתי להוסיף שבגזרת המועדונים מכבי חיפה & נס ציונה שוררת מערכת יחסים נפלאה ורבת שנים הודות ליענקלה שחר והשנה יצא ככה שגם הודות לרפי כהן ואלישה לוי שהם חברים טובים ושכנים כפר סבאים.
    בחיפה יש הבטחה שכל שחקן ממחלקת הנוער שיושאל לקבוצה בלאומית ויימצא מתאים נס ציונה תקבל עליו את העדיפות העליונה. נראה מה ייפול גם מחיפה...

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/09
  10. דניאלושקה Member

אימון ראשון 28.6
    לאימון יוזמנו מרבית שחקני העונה שעברה ושורת נבחנים יוצאי קבוצות הנוער של הפועל ומכבי תא. כמו כן בלולו פנה לשמוליק חנין, מנהל מח הנוער במכבי חיפה וגם משם עשויים להגיע מספר יוצאי קבוצת הנוער. כמו כן אמורים להתאמן שחקני רכש מיועדים שיביא המאמן דורון ממן, ינאי דרעי ועוד.

11. יחי Member

איזה תרדמת נפלה על הליגה הזאת...עונת מלפונים שחונה מאוד - ככה זהשכל שחקן ישראלי שמרגיש עצמו מעט 'בכיר' מנסה לתפוס קבוצה מליגת העל...

12. Ariel Member

מצד שני? איזה מבול צפוי לנו בחודש האחרון של הפגרה.
    כשמנהלי הקבוצות והכדורגלנים יעכלו סוף סוף את המציאות החדשה של מצב כלכלי רעוע+ שינוי מבנה הליגות, נזכה לקרוא מדי יום על 5-6 העברות חדשות.

13. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

הקטע הוא שלא בטוח שהקבוצות יוכלו להחתים שחקנים כי הן לא יוכלו לפתוח את העונה בלאומית...מי יודע אולי בכלל לא תהיה ליגה.

14. kfiros Member

בגדול שתי קבוצות שדי ברור לראות נלחמות בצמרת בעונה הבאה הן נס ציונה וקריית שמונה שהן היחידות שאין סביבן בעיות ובמקביל כבר הספיקו להחתים הרבה שחקני מפתח מהעונה החולפת.

לגבי כל העניין של "כל כך הרבה קבוצות בעייתיות", אולי זה לא באמת רע בתור התחלה, תהיה לאומית עוד יותר צמודה וגם קבוצות דלות תקציב שבקושי פתחו את העונה יוכלו לשרוד בקלות ואולי גם להלחם בצמרת.אבל מוקדם להספיד את העונה הזאת, נכון להיום קשה מאוד לחזות איך תראה הלאומית, וכמו שסביר להניח, באמת נראה תנועה מטורפת של שחקנים בחודש האחרון של הפגרה.

15. הרצליה Member

בדרך להחתמה ראשונה וחיובית סוף סוף, אלירן חודדה סיכם בקבוצה.
    עוז יפרח צפוי להישאר בסופו של דבר ושניהם ביחד זה צמד בלמים טוב לליגה הלאומית.

*עדיין לא לעדכן ברשימה, הוא עוד לא חתם!!!