"העגלות" בחו"ל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/8/07.

1. Gass12 Member

מזה מספר שנים כבשו הישראלים את תחום הרוכלות .זה החל במכירת תמונות על גבי באסטות ביפן
    עבר למכירות בסגנון door 2 door באירופה ובארצות הברית (גם אוסטרליה )ובשנים האחרונות
    בכל קניון ראוי בכל רחבי ארצות הברית תמצא ישראלים מנסים "לדחוף" לעקרת בית ורדרדה
    מוצרי ים המלח, מחליקי שיער,כריות ואו צעצועים.
    כאחד שמכיר את הנושא מקרוב הייתי מעוניין לשמוע מחברים שעבדו בחו"ל, על החוויות שלכם
    לטוב ולרע,האם השכר תאם את הציפיות שלכם,האם רימו אתכם (לי ידועים מספר מקרים)
    מי שעבד בעבר בבקשה לציין באיזו מדינה. וכמה כסף עשיתם בתקופת הכריסמס

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי כמה חברים שעבדו בזה.
    בגדול אין בזה בשורה גדולה, זה כסף שחור, התנאים לרוב לא משהו, והכסף שנעשה בתעשייה הזו נעשה באופן ציני ונצלני על ידי מכירת סחורה סוג ב' במחיר מופקע לצרכנים תמימים.
    לרוב זה דורש ממך להתקרצץ לעוברי אורח שזה מאוד תלוי ביכולת של בן אדם לעשות זאת לאורך זמן. באיזשהו מקום זו חוצפה לא קטנה. אין בזה שום הבטחה של הכנסה ולכן הרבה נוסעים וסתם מבזבזים את עלות הטיסה.
    זה גם מאוד תלוי באוכלוסית האיזור. ידידה שלי נסעה לעבוד בהולנד ואלה האנשים הכי קמצנים ביקום כך שמן הסתם היא לא עשתה יותר מדי כסף (הרווח שלך נעשה לפי כמות מכירות, באופן טבעי), ואם לוקחים בחשבון את עלות המחיה היקרה מאוד שם... בתכל'ס, היא בעיקר הפסידה כסף.
    עוד חבר שלי עבד באירלנד ומספר על הרבה צחוקים אבל לא הרוויח יותר מדי. הבנתי שהרווח העיקרי הוא בתקופת הכריסמס כמו שציינת ובעיקר בארה"ב שהם צרכנים טובים ועלות המחיה שם לא בשמיים (באנגליה למשל, האנשים צרכנים מעולים אבל עלות המחיה בתקרה).

אני חושב שהעדות הכי טובה להלך הרוח של הישראלים שעובדים בזה ראיתי פעם אחת בביקור שלי בלונדון. בכלל שלא התקרבתי לקניונים בלונדון כי לא התקרבתי לאיזורים שבהם הם ממוקמים, אבל פעם אחת בדרך לוומבלי עצרתי במרכז קניות ידוע שהיה ממוקם ליד איפה ששהיתי - Brent Cross ונכנסתי רק כדי לקנות משהו לשתות וללכת לשירותים, הייתה שם עגלה כזאת של ים המלח שעשו רעש ובלגן, אחד הטמבלים שם איתר אותי והתקרצץ אליי באנגלית עילגת אז פשוט המשכתי תוך נפנוף בוטה כשאני שומע אותו מסנן לעברי בעברית "לך, יא בן זונה אנטישמי". הסתובבתי לעברו והתעמתתי איתו, איך הוא מעז לדבר ככה, להתנהג ככה, כשהוא שוהה במקום באופן לא חוקי ומבייש את המדינה ממנה הוא בא...

3. שוונקי Member

אני אולי יעבוד בזה בעתיד ,אני יכול לספר שכרגע אחותי עובדת בזה .היא עבדה בניו יורק קודם ,אחר כך בקונטיקט ,ובעוד כמה ששכחתי .היא עושה דווקא הרבה מאוד כסף בהשוואה למה שעושים כאן ,ביום הכי טוב שלה היא סיפרה לי שעשתה בסביבות ה- 400$ .היא אמרה לי שחשוב מאוד להצליח בזה רק אם באמת חושבים שאתה אמריקאי כי היא מדברת כמו אמריקאית לכל דבר .

4. samoel Member

לבן דוד שלי הוצע לעבוד בדבר כזה, הוא דיי קנה את ההצעה אבל האמא שלו התנגדה נחרצות. אגב, גיא זה היה מיועד ללונדון, מפני שחבר שלו עבד שם והוא סיפר שהכסף שהוא עשה היה מצויין, והוא ממשיך. יש בזה בעיה, זה לא כל כך חוקי כפי שאתה מבין, כסף שחור. וזאת אחת הסיבות שההתנגדות של האמא הייתה נחרצת היא לא רצתה שאיזה משטרה תעצור את הבן שלה , ולכ, ועוד כמה סיבות שאינני יודע הוא לא נוסע, אך הוא הגדיר את זה כסיבה העיקרית ,אני לא ממש בקיא בפרטים ואני לא ממש זוכר את זה כי השיחה איתו הייתה לפני שנה בערך(אני זוכר כי הוא התארך אצלי במלחמה והוא גר בחיפה) אז כך את הרוב בערבון מוגבל, יכול מאוד להיות שחלק מהדברים שאמרתי יצאו מהקשרם.

5. mrwhat Member

לא מבין את כל הקטע הזה , אם אתה כבר רוצה לעבור לארה"ב תשיג ויזה , לך ללמוד שם באיזו שהיא מכללה תשיג ציונים טובים ותקבל כסף טוב.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא חוקי והיחידים שמנסים את הקומבינה הזאת הם ישראלים, עם הקומבינות. זה עושה לנו שם כל כך רע, זה פשוט דוחה.
    Gass12, למה אתה שואל על זה בכלל?? אם אני לא טועה, אתה מבוגר מדי בשביל זה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/07
  7. guyholl Member

סליחה על הבורות בל אפשר לדעת למה זה לא חוקי?

8. A. Arshavin Member

דבר אחד שאני יודע עליו, זה שצריך רישיון עבודה. בטח יש עוד דברים.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

100% לא חוקי. יש עבודות שמטשטשות את זה, למשל המכירות מדלת לדלת של ציורים שהן לכאורה חוקיות לחלוטין אך רובן (אם לא כולן, אין לי סטטיסטיקה) ללא רשיון.
    בגלל זה גם פוטנציאל הרווח עצום, אבל רק פוטנציאל. הבנתי שאם לא בארה"ב קשה מאוד לעשות מזה רווחים.

10. Gass12 Member

לרגע אחד לא התכוונתי לעבוד בעגלות אני אכן מבוגר בשביל זה :))
    אני מהצד השני של המתרס (גיוס והשמת עובדים לארה"ב לחברה מעולה ואמינה)
    ומאחר ושמעתי סיפורים מסמרי שיער על כל מיני בעלי דוכנים מניאקים שברחו לעובדים
    עם הכסף שהגיע להם רציתי לדעת ולשמוע ממקור ראשון אם זה קרה למישהו מכאן
    קאפיש ? (וואי וואי איזה מפגש לוהט בין קבוצותינו היום ) :aaa021:

11. Robin Member

את אח שלי דפקו (דווקא חבר שלו היה זה שהיה אחראי שם או משהו כזה) והוא בקושי כיסה את עלויות הטיסה, אם בכלל (במיאמי). בכל מקרה זה גועל נפש של עבודה, בלי קשר לזה שזה לא חוקי, האנשים מתנהגים כמו גועל נפש ועוד אחרי זה הם חוזרים לארץ וצוחקים איך הם "דפקו את האמריקאים" וכו' כשבעצם אנחנו נדפקים במחירים של כל דבר בארץ ואנחנו עם הצרכנים הכי מפגר, מה גם שכשמרוויחים יותר כסף (בארה"ב) אז יש גם יותר להוציא כך שהכסף שהם יקבלו אולי לא יהיה הרבה יחסית לארה"ב אבל כן יהיה הרבה יחסית לישראל.

12. A. Arshavin Member

בקיצור, לא משתלם ברוב המקרים.

13. Dr. Recoba Member

‏‏‏‏‏‏‏

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/08
  14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועדיין, הכל קומבינות, איכשהו רק ישראלים עושים את זה בכל העולם, תופעה מכוערת.

15. Dr. Recoba Member

‏‏‏‏‏‏‏

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/08