"העגלות" בחו"ל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/8/07.

1. Robin Member

כן, החלק הכי חוקי זה הקטע שבו הישראלים משלמים מיסים על הכסף שהם הרוויחו או הקטע שבו הם מקבלים רישיון עבודה?

2. Dr. Recoba Member

‏‏‏‏‏‏

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/08
  3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעבודה הספציפית של אח שלך כן.

אבל רוב המוכרים של מוצרי ים המלח בארה"ב למשל, עובדים שחור לגמרי, ויש להם אפילו שיטה מסודרת בשם "נוהל פירוק", איך מפרקים את העגלה ומתחפפים למקרה שהגיעו לפקחים לקניון.

4. orend84 Member

אסור גם להישאר יותר מחצי שנה אבל כולם נישארים לפחות שנה .

5. Robin Member

אם אין לו רישיון עבודה הוא בטח שלא משלם מיסים. אולי עכשיו הוא משלם מיסים אבל לא יודע אם כך היה גם בהתחלה (ואני מניח שלא). קיצור, לפחות אם אתם מרוויחים כסף מזה על חשבון מדינה אחרת תשבו בשקט ואל תזיינו את השכל על איך שזיינתם את האמריקאים.

מה זה אסור? זה תלוי בויזה שלך.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/07
  6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרוב גם נשארים הרבה פחות. כל אלה שלא קרציות ומבינים שהעבודה הזו היא שחיטה - מוסרית ופיזית - חוזרים לארץ די מוקדם. ארה"ב כמובן שונה מכולם - שם גם הבנתי שזו קריעת תחת אדירה.

7. Dr. Recoba Member

‏‏‏‏‏

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/08
  8. Gass12 Member

כמה נקודות הבהרה חשובות
    1.העסק חוקי למהדרין מבחינת רישום החברה כחוק-תשלום המיסים- ותשלום כלפי הנהלות הקניונים
    שכירות אצטרא.עצם הפעלת ה"עגלה" (דוכן) חייבת להיות תחת חוזה .לפעמים החוזה הוא של מאעכר
    ולפעמים של מפעיל העגלה בעצמו.
    2.בארה"ב ישנם איזורים טובים יותר וטובים פחות .
    3.מבחינת כסף מרוויחים לא מעט . אבל חייבים לדעת שזה כרוך בעבודה קשה וסיזיפית בה אתה למעשה
    יוצר את הקונה. צריך להשקיע שוב ושוב בהדגמות על עוברים ושבים בקניון ולנסות למכור.
    אתה חייב להיות מפוקס וענייני ולשמור על רמה אנרגטית גבוהה. מי שמצליח בתור סיילסמאן מגיע למחזורי מכירה של 600-1200 דולר ביום. מה שאומר רווח בשבילו בין 150 דולר ל300 דולר ביום.
    4.כמובן שמליל כל הקדושים (האלווין) הנחגג ב31 לאוקטובר ועד הכריסמס . מחזורי המכירה רק גדלים
    מכפילים משלשים את עצמם ואף יותר.ומבחינה כספית זו תקופה מצויינת לעשיית רווחים.
    5.ישנן מספר חברות שמחזירות את כרטיס הטיסה.(בכל מיני ורסיות)
    6.ישנו חיוב קבוע על שכר הדירה שכולל בחובו למעשה את כל הוצאות הדירה והרכב.לרוב מדובר
    בקומפלקסים שלעיתים כוללים גם בריכת שחייה וחדר כושר.החיוב מנוכה מהשכר שלך.
    7.מבחינת העובד (הישראלי לרוב) שנכנס לארה"ב על אשרת תייר . העבודה עצמה אסורה
    כי אתה עובד בצורה לא חוקית ותמיד קיימת האופציה להיתפס על ידי משטרת ההגירה
    כך שמבחינה זו אתה עלול/עשוי להרגיש כפי שמרגיש סודני-מדארפור בישראל :)
    8. למי שמתעקש להישאר פרק זמן ארוך בארה"ב ניתן להסדיר אשרת עבודה זמנית שלא עולה על 6 חודשים
    אשרה זו עולה כסף (לא מעט) כי גם כאן כמו בכל העולם מעורבים מאעכרים.
    9.לסיכום לבחורים צעירים משוחררי צבא ו/או כאלו שטרם סגורים על עצמם מבחינת לימודים או כיוון לחיים.
    העבודה הזו מתגמלת לא רע.לומדים על הבשר את תורת השיווק והמכירה מזווית הכי קשה של יצירת
    לקוחות בצורת שיווק אגריסיבית .ובנוסף רואים קצת "אמריקה " בעיניים.

ניסיתי להיות ענייני וקורקטי ולא להישמע משוחד. להביא את האמת כפי שהיא .אם מישהו ירצה פרטים
    נוספים כולל סגירת קצוות ניתן לפנות אלי בהודעה פרטית ואשמח להיות לעזר

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/07
  9. יוגב אסולין Guest

חברה אני מצטער להגיד לכם אבל אתם מדברים שטויות לחלוטין. העבודה בגלות בארה"ב זה דבר טוב ואחלה פיתרון לחייל המשתחרר שמחפש את עצמו.

ראשית כל באופן ישיר לי לא יצא להיות שם, אבל יש לי מעל 50!!! חברים שנמצאים במכירות של מוצרי ים המלח ברחבי ארה"ב, בלגיה, אנגליה, אוסטרליה ועוד כמה מקומות בעולם. ויש לי גם חברים שמתעסקים בכל הקשור למכירות של ציורי שמן וכאלה.
    מעבר לזה אני מכיר הכירות אישית 7 אנשים בעלי חברות של עגלות בארה"ב ומחוצה לה. (כתוצאה מכך אני מכיר את ה50 איש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx. אני מכיר אנשים ממיאמי, לוס אנג'לס, פיטסבורג, סן פרסיסקו, אוסטרליה, בלגיה, אנגליה.

העבודה נחשבת כלא חוקית בשל העובדה שאין למי שעוב שם רישיון עבודה רוב העגלות (במיקרה של אלו שאני מכיר כולם) הם בעלי רישיון להחזקת עגלות בדר"כ זה 2-3 שותפים כאשר אחד בעל אזרחות בארה"ב ואז מותר לו לירשום את העסק. העניין היחיד שהוא לא חוקי שם זה שאסור לנו כמטיילים לעבוד. אני שמעתי עד היום על מיקרה אחד של מישהו שהיתה לו בעיה וגם אז הפיתרון היה להעיף אותו חזרה לארץ ולתת לו איסור כניסה לארה"ב ל-3 שנים.

העבודה עצמה היא עבודה קשה, אפילו קשה מאוד. אבל מי שטוב במכירות ויודע לעשות את זה יפה מגיע לרווחים נאים ביותר של 2000-5000 דולר בחודש. וכמו תמיד יש גם את אלו שנופלים.

אני מכיר המון אנשים אשר נמצאים בחברות האלה למעלה משנה אני מכיר המון אנשים אשר הלכו וחזרו לשם פעמים ו-3. זה לא עבודה לכל החיים אבל זה כן עבודה לעשות את החצי מיליון שקל הראשונים בתוך שנתיים. בהחלט כן.

סה"כ שאני מסתכל היום על האנשים אשר משתחררים מהצבא ומחפשים את עצמם אין ספק שעבודה בעגלות של ארה"ב זה אחד הדברים היותר טובים לעשות בשנה וחצי אחרי השיחרור. משלב גם את העניין של העבודה וגם את העניין של הטיול.

מי שנשאר בארץ אחרי צבא בסופו של דבר שורף את הזמן הזה בכל מיני שטויות של עבודה מועדפת שזה בדיחה, או בעבודות מזדמנות לגייס כסף לטיול הגדול. או כל מיני דברים שסתם לא משתלמים.

אני אישית ממליץ בחום. אגב יש פה למטה פרסומת ירוקה וגדולה של אחד מהחברים שלי מומלץ בחום.

10. Al3x Member

שמעתי על זה גם ממיכאל מהפורום שעבד בזה באנגליה
    ואני מקווה לעשות את זה גם אחרי השחרור מהצבא רק צריך למצוא דרך ואנשים להגיע לזה..

11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

קח בחשבון שהאנגלים לא רחמנים בכלל ואם אתה נתפס אתה עלול לבלות 10 שנים לפחות מחוץ לאנגליה.

12. יוגב אסולין Guest

יש לך פרסומת גדולה ירוקה למטה בדף הראשי של הפורום. תהיכנס לאתר שלהם תברר פרטים