העולות החדשות- היכרות קטנה.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏2/6/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

3 קבוצות יצטרפו אלינו בעונה הבאה לליגה של הגדולות באנגליה- פורטסמות' שסיימה ראשונה, לסטר שסיימה שנייה ווולבס שסיימה חמישית ועלתה דרך הפלייאוף.

פורטסמות'-- פורטסמות' סיימה במקום הראשון עם 98 נקודות. 29 ניצחונות, 11 תוצאות תיקו ו- 6 הפסדים. פורטסמות' הייתה הקבוצה הדומיננטית לאורך כל העונה והייתה במקום הראשון ברוב שלבי העונה. השחקנים המרכזיים של הקבוצה: השוער שאקה היסלופ, פול מרסון, סבטוסלאב טודורוב וכמובן יעקובו איגביני. מה שאיפיין את הקבוצה העונה זה יציבות גדולה בין מערכי הקבוצה. לקבוצה יש את ההגנה הטובה בליגה, היא ספגה רק 23 שערים אבל הצד החזק באמת זה ההתקפה- הקבוצה כבשה העונה 97 שערים. טודורוב היה הציר המרכזי בהתקפה וסיים את העונה עם 26 שערים, פול מרסון הוותיק נתן עונה מצויינת וסיים עם 12 שערים. יעקובו הגיע באמצע העונה ושותף ב- 13 משחקים בהם כבש 7 שערים. סטטיסטיקה טובה מאוד שאני מאמין שתספק אותו גם בפרמייר ליג. עוד נתון מעניין זה שהקבוצה סיימה את העונה עם 0 כרטיסים אדומים!

לסטר-- לסטר חוזרת במהרה לפרמייר ליג וסיימה את העונה במקום השני עם 92 נקודות. 26 ניצחונות, 14 תוצאות תיקו ו- 6 הפסדים. למעשה לסטר הייתה הזנב של פורטסמות' אבל גם היא לא התקשתה לעלות ליגה והייתה במקום הזה לאורך כמעט כל העונה. ללסטר היה סגל מאוד מנוסה עם הרבה שחקנים עם ותק בפרמייר ליג. השחקנים המרכזיים: השוער איאן וולקר, פרנק סינקלייר, מאט אליוט, בילי מקינלי ופול דיקוב. פול דיקוב היה זה שהוביל את הקבוצה וסיים את העונה עם 20 שערים, ולא כמו פורטסמות' לסטר הייתה קבוצה יותר מתונה ולא הייתה ממש דורסנית.

וולבס-- וולבס סיימה את העונה הסבירה רק במקום ה- 5 עם 76 נקודות בלבד אבל עלתה בפלייאוף שבדרך ניצחה את רידינג פעמיים ואת שפילד יונייטד בניצחון 3-0 ענק במשחק העלייה. וולבס סיימה במאזן של 50-50. 20 ניצחונות, 16 תוצאות תיקו ו- 10 הפסדים. הקבוצה הייתה מאוד מאוד לא יציבה וניצחה לא מעט פעמים באופן מאוד מרשים וההתקפה של הקבוצה היה הצד החזק ביותר והקבוצה סיימה עם 81 שערי זכות, אבל לצד זה היא גם הפסידה מדי פעם באופן לא מחויב למציאות. אפשר להגיד על וולבס שהיא הייתה הקבוצה הכי דורסנית אחרי פורטסמות' וגם ההגנה שלה עשתה עבודה לא רעה. הקבוצה הסתמכה על שני השחקנים הותיקים ביותר באנגליה, דניס אירווין ופול אינס ששיחקו כמעט בכל המשחקים העונה ונתנו לקבוצה מימד חשוב של ניסיון. לצידם היו החלוצים קני מילר, נתן בלייק, ג'ורג' נדה ודין סטורידג' שכבשו ביחד 59 שערים והצעידו את הקבוצה לעלייה.

מה לדעתכם יקרה עם הקבוצות האלו בעונה הבאה?

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

וולבס של פול אינס זכורה לי לרעה העונה כי היא הדיחה את ניוקאסל מהגביע האנגלי...

ולירן הגזמת. אני לא חושב שיעקובו הוא אחד השחקנים המרכזיים של פורטסמות'. אמנם בשביל הליגה שלנו זו איזושהי תעודת כבוד, אבל עדיין מתוך 46 או כמה משחקים שיש שמה אני לא זוכרף 13 שערים זה לא כזה הרבה....

ובתור צופה יהיה כיף לראות את שאקה היסלופ ואת פול מרסון שוב בפריימר ליג.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שנה הבאה הוא יהיה.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא יכול להיות בטוח....
    בכל מקרה יש הרבה שחקנים שאומרים שהם יהיו שנה הבאה משהו....

הכוונה שלי היא שלא בזכותו הם עלו ליגה... אבל יכול בהחלט להיות שהוא יתרום.

ועוד משהו:

איאן ווקר בחזרה בפריימר ליג!!!!!! השוער המלך הזה, שאני כל כך אוהב, שהגיע בשיאו גם לנבחרת אנגליה (וספג גול מג'יאנפרנקו זולה בוומבלי כשאנגליה הפסידה 1-0 לאיטליה במוקדמות מונדיאל 98 ), וירד ליגה עם לסטר, חוזר איתה לליגה!!

אין אני מת על השחקן הזה...

5. Julian Joachim Member

מה זה לסטר?

ואיאן ווקר האפס חוזר לפריימר ליג, אבל יש שמועות שהוא לא יפתח בשער אלא השוער שכולם משום מה לא רוצים - תומאס סורנסון! הלוואי שהוא ישחק שנה הבאה בליגה, שוער אדיר שמזכיר בהמון תכונות שלו את שמייכל הגדול אבל העיקר זה שהוא לא שחקן של מנ יו...

ויעקובו עשה את העבודה שכל חלוץ סביר אחר היה עושה. נו באמת, שון גואטר היה סופרסטאר בליגה השניה ואתה רואה מה הוא עשה בליגה הבכירה (וה-7 שערים האלה מטעים כי לסיטי יש כל כך הרבה הזדמנויות כל משחק שקשה להחטיא אותן)... ככה שיעקובו לא בטוח יככב. אני לא טוען שהוא גרוע אני פשוט לא בטוח שהוא מספיק טוב.

6. AFC Member

מדהים. חשבתי שאחרי היכולת העלובה שלסטר הציגה בעונה שעברה בפריימר ליג היא תחכה איזה עשור לפני שתעלה חזרה מרוב הבושה. עוד יותר מפתיע, היא העובדה שהם השיגו 92 נקודות - 92 נקודות, גוד דאם איט!

לא נורא. אנחנו נדאג לשמור לה את המקום האחרון.

7. KirkH Member

ביג דיל, מי שישמע אותך באמת יחשוב ש-92 נקודות זה הישג...

92 מ-132 זה לא כזה הישג מרשים...

8. AFC Member

נכון, אבל אל תשכח שמדובר בכל זאת בלסטר.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר ליעקובו אתה די צודק.אי אפשר ישר להכתיר אותו ככוכב..בך הכל הוא עשה כמה דברים..אבל עדיין לא מספיק..למרות שאני מאמין שהוא לא יאכזב..
    דרך אגב ניגריה לקחה איזשהי אליפות..ובשני משחקים האחרונים יעקובו כבש 3-4 שערים[ביחד..לא כל משחק..]

10. Feyenoord Member

אוקי ההימור שלי לגבי השלוש:
    פורסטמות - זה מאוד תלוי בחיזוק שהם יביאו, אבל אני מתאר 15-20
    לסטר - לדעתי יש להם הרכב חזק מאוד שיכול להשתלב בין 10-16
    וולבס - שנה הבא ירידה...

11. Julian Joachim Member

פיינורד אתה מוכן לפרט מה בדיוק חזק בסגל של לסיטר?

12. AFC Member

אז ללסטר יש סיכויים יותר גבוהים מוולבס ופורטסמוות'? אתה נורמלי?

די, אין לי ספק שהם מסיימים מקום אחרון. אני מוכן לשים את וילטורד על זה.

13. Feyenoord Member

אין בעיה אתם צוחקים עליי, אבל אנחנו נראה מי יצחק בסוף... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

למען האמת גם אני דיי משוכנע שלסיטר תבלה לא יותר מעונה אחת בליגה העליונה...
    לעומתה מפורטסמות' נקבל עונה יפה, ו-וולבס לפי דעתי בסופו של דבר תישאר במחזורים האחרונים...

15. ליהי Member

הגזמתם הגזמה גסה בכל הנוגע לפורטסמות' צריכים לזכור שהיא רק עלתה מהליגה הראשונה, אני חושבת שאם תתן עונה ממש טובה היא תסיים במקום ה12,אבל לא יותר מזה-וגם בשביל זה היא תצטרך לעבוד ממש קשה.

:roll: