העיר האהובה עליכם בעולם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC AJAX, ‏30/11/03.

1. בית"רי מלידה Member

יונתן, ספר להם על מחוזות ברגן ואורנג' ,( צפון ג'רסי בסלנג המקומי )...אולי הם יבינו.

ומהעיירות האלו עולה אוטובוס ( רק מטורף יסע עם אוטו למנהטן ) רק 2.25 דולר, חצי שעה בישיבה ( בלבד! ) , ואתם בפורט אוטוריטי ( תחנת האוטובוסים המרכזית במנהטן, שדרה 8 על רחוב 42 מערב ). יש גם רכבות מהירות משם, רק 8 דקות, ואתם בפן סטיישן ( מתחת למדיסון סקוואר גארדן. )

מנהטן? חלום רחוק , המגורים יקרים רצח, כוך מסריח עולה 3,000 דולר לחודש שכירות...מקום חניה לרכב יכול לעלות בקלות 1,000 דולר לחודש, ולהחזיק בעל חיים בבית לא תמיד אפשרי .

מנהטן מתאימה יותר לרווקים שמנסים "לכבוש את העיר", למשפחות ניו ג'רסי עדיפה בהרבה.

2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאם אני רווק (גם בלי כסף, זה לא אישו, למעט המגורים - המחייה שם זולה), אני הולך על מנהטן. אבל העיר הזאת גומרת לך את החיים, ולאו דווקא מבחינה כספית. עיר לחוצה, אובר תיירותית (כמה כבר אפשר לראות מלוכסנים מסתובבים לך ליד הברכיים?), ובהחלט יקרה. ליד בוסטון יש עיר שנקראת מיין. לדעתי, העיר היפה ביותר בעולם (לונדון תופסת מקום דיי גבוה, אבל אפילו לא ב5 הראשונות). יש את ניו ג'רזי, שבחלק הקרוב לניו יורק היא ירוקה, עם חיות מגניבות כמו במבמים, סנאים וגחליליות, כולה בתי קרקע, אוטובוס עולה 4.15 דולר. לבשת עם פייסל על ההר שמשקיף על ההדסון, שמסביבך נחלים זורמים. תענוג. מלבד ג'רזי, יש גם את בוסטון ושיקגו המדהימות. שהרבה יותר נוחות וכפיות מניו יורק.
    שכונת אלפיין נמצאת במחוז ברגנפילד, טיפה יותר פנימה מהנהר. אורנג' קאונטי פחות יוקרתי ממנה, אבל הרבה יותר כוסיות נמצאות שם. יש את הJCC, ששם כל היהודיות יתקבצו. תבוא עם מבטא יידשי מושחז, ואולי גם תתחבר עם איזו בת של איזה מפיק שקט גדול שמחזיק חצי מניו יורק. לא הרועשים כמו טראמפ.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/06
  3. בית"רי מלידה Member

חלאס, אתה עושה לי חשק לעלות כבר הלילה על מטוס לשם... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

לפני יומיים קיבלתי במייל את התמונות מחג ההודיה שהחברים שלי חגגו שם בלעדיי - כמעט בכיתי.

יש עוד מקום מגניב: מונסי. זה במדינת ניו יורק, על גבול מדינת ניו ג'רסי ( על 17 צפון פחות או יותר ) .
    זו עיירה של חרדים, שלא מזכירה אפילו את בני ברק: הם לבושים במיטב האופנה, חיים בבתים גדולים על חלקות אדמה גדולות, מקום מרווח.וכמה שהאידיש שלי עזרה לי שם: פשוט הפכתי לאחד משלהם, ללא חשדנות.
    לשבת שם ביום שישי ,לראות איך כולם קונים לשבת בבית קפה / מסעדה המקומית, לדבר אידיש ,עברית ואנגלית במשפט אחד...תענוג אמיתי.

4. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אגיד לך מה. רק שווה לנסוע לג'רזי או ניו יורק כדי לראות את הדת היהודית שם. זה פשוט מדהים. הולכים לבית כנסת בשבת בבוקר, צורה מסודרת יש לדבר הזה. לא כמו בארץ. לא כמו הצחוק שעושים מהדת בארץ. הרי במקום שאין בו כפייה, תוכל לחיות איך שבא לך. להם יש עבודות, לא חיים על חשבון המדינה, וחיים מלכים. נעזוב לרגע את העוצמה האדירה שיש ליהודים בשתי הערים הללו, עם מוסדות ניו יורקים כמו הקארנגי לדוגמא. היהדות שם הרבה יותר רוחנית, הרבה יותר מושכת. אם אני דתי אני עובר לגור שם. מעבר לזה, תמיד אפשר לשבור שיגרה עם 4.15 דולר בכיס וגיחה קטנה לניו יורק.

5. בית"רי מלידה Member

כמה נכון. בתי הכנסת שם מהווים לא רק מקום תפילה, אלא מקום מפגש חברתי.

באותן עיררות קטנות, ביום שישי אחר הצהריים משתרר שקט פאסטוראלי, ושם בשישי שבת אף אחד לא מקצץ דשא, קודח, משפץ, או עושה "על האש".

כשהייתי שם בפעם הראשונה, ישנתי אצל חברים, ובבוקר הייתי צריך לצאת לשדה כדי לטוס חזרה לארץ המגבלות הבלתי אפשריות. קמתי ב 4 בבוקר, ובחלון הכל היה לבן. שלג של 10 ס"מ...

בשלג היו לצד סימני הנעליים עוד הרבה חורים קטנים - סימני הדמעות שלי. הרגשתי כאילו אני עוזב את גן העדן.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בג'רזי יש גם אוכלוסייה איטלקית גדולה. דוד שלי אומר שכל התיירים שבאים לשבוע לאיזור ומתענגים על איטליה הקטנה בניו יורק, לא יודעים שבג'רזי מתחבאות המסעדות האיטלקיות האמיתיות, עם אוכל פי אלף יותר טעים מבליטל איטלי.

ושוב, איך זה שהאמריקנים מתייחסים בכזה זלזול לג'רזי, כמין פריפריה עלובה (למרות שאין ספק שיש פריפריות עלובות במדינות עלובות יותר) סטייל פתח תקווה?

ואורנג' קאונטי לא נמצא בקליפורניה?

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורנג' קאונטי יש כמעט בכל עיר. ולגבי האיטלקים - הכל נכון. טוני סופרנו איטלקי. לדוגמא.

מתייחסים אליה בזלזול כי העיר עצמה מחורבנת. היא כוללת מקומות כמו ניוארק. זה דוחה. אבל כל זה מתרחש שעה נסיעה בערך מהפרברים הכי יפים בעולם.

8. LFC ROCKS Member

לונדון, ללא ספק.
    אחרי זה? יפו וברלין... שתי ערים באותה רמה בערך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

9. Robin Member

שוב, אני מניח שאתה מדבר על מדינת ניו יורק ולא העיר. בעיר השלג מחזיק מעמד יום יומיים ואז זה מסריח. גם אני גרתי באזור 4 שנים.

כשאתה אומר עיר אני מניח שאתה מתכוון מדינה. בכל מקרה, אין הבדל גדול בין ג'רסי וניו יורק בפרברים. מקומות יפהפיים יש בשתי המדינות. איפה שגרתי, בחצר האחורית הייתי מדי פעם קם בבוקר ורואה במבי קטן או משפחה שלמה, ארנבות, סנאים (וצ'יפמאנקס, אני תמיד לא זוכר את ההבדל). בצד השני של הרחוב שלי לא היה בית, היה נחל שזרם לו בתוך היער כשפטל גדל לו בטבעיות ליד הנחל. לחבר שלי בגינה היה pond קטן ובחורף הוא היה קופא ואפשר ללכת עליו. דרך אגב, כמה מהמקומות היפים באזור ווסטצ'סטר ובכלל במדינת ניו יורק זה הפארקים בכלל ובפרט של י.ב.מ.

לגיא - בחיים לא שמעתי על התייחסות לג'רזי כאל פריפריה.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/06
  10. קלייברט Member

Fuck Jersey.

אני מדבר על העיר. נכון שהשלג שם שונה מבפרברים, אבל עדיין, אין כמו NYC בחורף.

11. בית"רי מלידה Member

למה שעה? חצי שעה באוטובוס מספיקים כדי לחצות את הג'יפה התעשייתית.

ברגע שחוצים את הפאליסיידס - גן העדן מתחיל.

סתם דוגמא: טינק, זה 5 דקות אחרי שמסיימים את ג'ורג' וושינגטון ברידג'.

טנפליי, מקום שורץ ישראלים, זה עוד רבע שעה, כלום במונחים אמריקאים.

המקום הכי מצחיק שם הוא גארפילד ( ליד פטרסון הפלשתינאית ) - אין שם אף יהודי, בדוק!

איטלקים? צפון ג'רסי שורצת איטלקים, אבל הסופראנוס לא צולם על שתי גדות כביש 4 צפון, או 208 , אלא ב....לונג איילנד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. xavi6 Member

ברצלונה. הריחות, הכדורגל, השווארמה והפלאפל הישראלים בלה ראמבלס, הדם החם של הקטלונים, והכדורגל כמובן. העיר שאני מיתכוון לגור בה כשאני יגדל. והכי, מעל הכל, הגלידה שיש שם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

13. Robin Member

עדיין לא הבנתי מה כל כך טוב דוקא בקטע הזה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. בית"רי מלידה Member

זה לא הישראלים שאתה חושב: לא מדובר באקס מאפיונרים , או כאלו שעובדים כנבגי מוניות במנהטן - מדובר באנשי הייטק וכדומה, חבר'ה ממעמד כלכלי חברתי גבוה, שמרוויחים 5,000 דולר בחודש ומעלה.

לא תראה בעיירות האלו ישראלים שלא עומדים בתור, יורקים על הרצפה, מקללים, או מדברים כמו בכדורגל.

וללכת שם לבית הכנסת בשבת, זה תענוג גדול.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומצד שני וכיאה לאמריקנים, זה המקום הכי יאפי ביקום.