הפועל באר שבע 2017/18 - אלופים בפעם החמישית והשלישית ברצף!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י hbs7, ‏1/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שוב, אל תשכנעו אותי שהתרומה שלו גדולה. אני יודע ומסכים. ויטור לא באמת משנה את וואקמה ומליקסון מהקצה לקצה. הרוב המוחלט תלוי בהם. הם לא טובים תקופה ארוכה (ושהם כן אז אנחנו בדקות טובות) לא בגלל ויטור. ויטור ישפר, הם יהפכו את הקערה ברגע שישתפרו.

2. yedidel Member

שחקני ההתקפה גם מרגישים הרבה יותר רגועים ושקטים שויטור מאחורה, וזה משמעותי.
    לא סתם ההבדל במשחקי איתו ובלעדיו יותר בולט בטור שערי הזכות מאשר בחובה

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שאתם מחפשים יותר מדי סיבות להקל ולתרץ עבור וואקמה ומליקסון.. תחושה שאם בוזגלו היה מציג יכולת ומספרים כאלה אז התגובות היו שונות.

רגועים ושקטים? תעשו טובה.. וואקמה צריך ללעוס את הגנת היריב גם אם אני משחק בתור בלם. אתם ממעיטים בערכם של השחקנים שאתם כל כך אוהבים אם אתם חושבים ומניחים שהבלם שפותח משפיע על איך ישחקו. אתם הופכים אותם להרבה פחות טובים ממה שהם.

Maccabi Diamond ו-EsheD אוהבים את זה.
  4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך בכול מילה.
    אצל חלק מהאהודים שלכם יש פרות קדושות.
    הבעיה הכי גדולה שלכם העונה,מעבר לשובע של חלק מהחשקנים זה שלא הגיע מחליף לבוזגלו.

5. gilad16 Member

המחליף שהגיע לבוזגלו לא היה טוב עד כה והוא גם מאוד שונה בסגנון.
    בהחלט חסר לנו "בוזגלו" ולא קוואנקה ולא זריהן נתנו עד היום מה שהוא נתן.
    מה בין זה לבין המחשבה שויטור חסר ולא רק למשחק ההגנה?

לא מנסה למצוא תירוצים בשביל מי שלא משחק טוב, אבל ויטור חסר לקבוצה לא רק כשהיריבה תוקפת.
    לגבי וואקמה, תגיד לי שאני מתרץ בשבילו או מה שאתה רוצה, לדעתי רואים מצוין שהוא משחק לא כשיר (בטח מהיציע).
    הוא לא מנסה כמעט לקחת שחקנים ושינה את הסגנון שלו לגמרי.
    להתחשב בנסיבות האלו הוא עושה עבודה טובה ואין לי שום תלונה אליו.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הוא לא משחק כשיר. נכון, אין בעיה. זה לא קשור לויטור.

נכשלנו ברכש, לכן אנחנו צריכים להסתפק בשחקן שמשחק פצוע ועיקר האיכויות שלו לא באות לידי ביטוי, זו המציאות הלא בריאה שהצוות המקצועי הכניס אותנו לתוכה. גם לי אין תלונה לוואקמה, הוא לא אשם ששוחקים אותו בגלל שאין חלופה סבירה על הספסל, כמו מליקסון, הוא לא אשם שהוא לא מצליח לתרום (בחלק גדול מהזמן) ועדיין משחקים איתו בכח כי אין מי שייכנס מחליף. הם לא אשמים, רק ברק בכר אשם בכך.

7. zivmay Member

להשוות בין ההצלחה במאבקי אוויר, בהגעה לכדור ראשון, בהנעת כדור שקטה ומהירה של ויטור וצדק לבין צמד השייקים זה פשוט ניתוק מהמציאות.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רק תראה לי איפה ראית השוואה שיהיה אפשר להגיב להודעה הלא קשורה לכלום שהרגע כתבת.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  9. zivmay Member

כתבת שהחיסרון שלהם השנה לא משמעותי למאבק האליפות וכרגע אנחנו די מסודרים מאחור. אז עניתי לך, כאילו שכחת את התרומה האמיתית שלהם למאמץ הקבוצתי. כל פעם נצטרך להסביר קונטקסט? תדע לענות לעניין פעם הבאה.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה די בולשיט. מי בהגנה לא אמור להשפיע על כמה דריבלים או מסירות מפתח לגול וואקמה עושה. 0 השפעה.
    לא ביצעתי שום השוואה וברור שויטור עם כל בלם זה טוב פי כמה על מה שיש לנו כרגע. אבל זה לא רלוונטי, הליגה יותר חלשה העונה ומה שיש כרגע מספיק טוב לאליפות. אין שום קשר להגנה לבין לבין החוסר הצלחה של מליקסון ווואקמה לייצר מצבים בלא מעט משחקים העונה. תירוצים.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

11. yedidel Member

זה לא תירוצים זה נתונים.
    קרה בדיוק אותו דבר בסיבוב השני אשתקד. כולל בוזגלו

12. zivmay Member

למה תירוצים? הכדור עובר במהירות כפולה, הזמן לבידוד באגף מתקצר.
    אחוזי הצלחה גבוהים במאבקים על הגובה ועל הקרקע במחצית המגרש של היריב גם תורם לניצול אי סדר מסויים של היריבה. הכדורים הארוכים של שיר לאגפים היו מדהימים ( במיוחד לנוואקמה). בנוסף, אף אחד לא מדבר על זה, אבל בלם שמאלי משפיע רבות על ההנעת כדור בחלק האחורי ועל ההשתחררות מלחץ.

13. hbs7 Member

היום היה דוגמא מצוינת לכמה שטור הספיגות משקר.
    משחק ההגנה שלנו פשוט נטול טכניקה, וחמור מזה - נטול מח.
    אלחמיד ואלו הם מהשניים היותר טיפשים שלבשו את המדים שלנו. ולחשוב שכל אחד מהם עלה מיליון יורו. איזה עקיצה.
    כל הנעת העדור מאחור היא איטית, רוחבית ומחלקת מתנות ליריב כדרך קבע.
    מליקסון נאלץ לרדת יותר מדי לאחור כדי להזיז את העניינים. ברור שזה פוגע בו בחלק ההתקפי.

אנחנו תלויים לחלוטין בחזרה של ויטור ואוגו, יחד עם הכשירות של טוני והחזרה של שהר ובן ביטון להרכב.
    אם הנוסחה הישנה תידלק שוב מחדש אז יש סיכוי. אחרת חבל לנו על הזמן.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנחנו עוברים עונה מטלטלת ברמה שכמובן לא הכרנו ולא חווינו מעולם. הרכבת הרים הזאת לוקחת אותך כל שבוע לאישזהו כיוון אחר, לפעמים קיצון, לפעמים שפוי.
    בעונה הראשונה חווינו עונה שידענו שמקצועית מגיע לנו, היינו שווים אליפות, דהרנו, היינו חזקים, התמודדנו מול קבוצה שגם כן הייתה ראוייה לתואר ולקחנו בסוף תואר שלגמרי הגיע לנו.
    שנה שעברה חווינו פה את אחת הקבוצות הגדולות שמדינת ישראל ידעה, ראינו לנגד עינינו חבורת שחקנים שתיזכר כטובה ביותר של הפועל באר שבע, דרסנו את הליגה, זכינו באליפות בפער דו ספרתי שזה המינימום שהיה יכול וצריך לקרות.
    השנה זה סיפור אחר, הכוכבים על אדי הדלק האחרונים, כל אחד וסיבותיו, יש נסיבות מקלות מבחינתי וזה ברור לגמרי. אבל אם נפריד את כל רעשי הרקע. זה ברור לכולנו שמקצועית אנחנו לא ראויים , או לכל הפחות, לא ראויים יותר מהאחרים, שזה נותן עוד איזשהו פרמטר חדש שאנחנו לא מכירים במירוץ האליפות. שוב, הסיבות מסביב אמורות להקל עלינו, האוהדים. דעת הקהל הנרחב ודעת התקשורת לא מעניינת. אנשים אחרים יכולים להסתכל על זה כתירוצים ובלה בלה בלה. אבל אנחנו בהחלט צריכים להבין ולקבל למה הקבוצה שלנו נראית ככה. הצוות המקצועי נפל ברכש העיקרי, השחקנים שכן מתפקדים עדיין מהווים ירידה משמעותית ממה שראינו פה בשנתיים הקודמות, וכמובן הפציעות, חוסר הרוטציה האפשרית (עקב נפילות ברכש) ועוד. אני לא מחזיק מקצועית מברדה כבר שנה פלוס, אבל אין לי ספק שהאופי שלו על המגרש היה שווה לנו העונה עוד כמה נקודות וגולים מכריעים, וגם את זה איבדנו בדרך הזויה. אני לא אוהב להסתכל ימינה ושמאלה שאני יודע שאנחנו בעצמנו לא מספיק טובים, העניין שאנחנו לא מספיק טובים לאליפות צריך להוריד מהלחץ, אנחנו אחרי 2 אליפויות רצוף, אנחנו לא טובים עונה שלמה, צריך כמו עד עכשיו, להידבק איכשהו עד הסוף, לנסות להפריע ולקוות למזל, אם זה לא ילך... אז לא ילך, לא הגיע לנו, הכל בסדר.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם הרבה מההודעה שלך למעט החלק שאם נזכה באליפות לא נהיה ראויים לה.
    מי שזוכה באליפות היא הקבוצה הראויה ביותר בליגה לזכות באליפות, יתכן שהיא פחות איכותית מאלופות אחרות (וגם יותר איכותית מאחרות, לא בטוח שקריית שמונה שלקחה אליפות הציגה כדורגל טוב יותר מהכדורגל שאנחנו הצגנו השנה), אבל היא ראויה, בטח בשיטה שלנו כשהאליפות תקבע לאחר מפגש כפול עם כל קבוצות הצמרת.
    המאזן שלנו בטרנר עדין מצוין ונטול הפסדים, קצב צבירת הנקודות שלנו כמעט זהה לעונה הקודמת שהייתה אדירה (בעונה הקודמת עשינו כמובן פלייאוף פסיכי מה ששינה את קצב צבירת הנקודות שלנו בצורה משמעותית), לדעתי קצב צבירת הנקודות שלנו נכון להיום הוא גם טוב מעונת האליפות הראשונה (ששם אם אני לא טועה ממש לפני הפלייאוף ולאחר הכניסה אליו סיימנו שלושה משחקי בית רצופים בתוצאת תיקו), ככה שעם כל מה שעבר עלינו השנה, אנחנו לא במקרה במאבק האליפות, אלא כי למרות הרבה מהסיבות שציינת אנחנו עדין קבוצה חזקה ואם טוני כובש אתמול באחד על אחד אולי גם היינו כותבים היום עדין הקבוצה הכי חזקה בישראל...

מצב נושא:
הנושא נעול.