הפועל באר שבע - 2023/24 : מנסים להתאושש מפתיחת עונה רעה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י italiano, ‏1/7/23.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יש מיליון סיבות לבקר את אלונה, היא לא יודעת לנהל, היא קפריזית, היא לא יציבה ועוד ועוד ועוד

אבל אם ברדה שיקר ביודעין והציף מטרות שהוא ידע שגדולות על הסגל- זו אך ורק בעיה שלו והוא חפר לעצמו את הקבר.

המטרות מבחינתך לא רלוונטיות, המטרות הן נגזרת של השקעה, כמו תמיד. כמו שבתחילת השנה היה ברור שברדה קצת מבולבל עם ההצהרות חסרות השחר שלו. המטרה היא קודם כל (כמובן יחד עם לקחת מקום 3) כדורגל מהנה, יוזם ושולט, בטח מול רוב קבוצות הליגה- בזה ברדה כשל העונה בגדול. זכייה בתארים לא רלוונטיים ולא על פי זה שפטנו את ברדה גם. אם כמובן נגיע למצב שעושים בשבילנו את כל העבודה ומעיפים את 2 המכביות, ואנחנו מקבלים מסלול פתוח לגביע... כמובן שהמטרה היא תואר הגביע וגם בזה ברדה כשל העונה בגדול.

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/24
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו נחזור לנושא בסוף השנה, ונראה מה יהיה המאזן של קוז׳וק מול חיפה ומכבי עם התקציב והסגל והניהול הקיים, וכמובן האם יצליח לעמוד במטרות של ההנהלה ״לרוץ על כל התארים״.
    מכיוון שברדה הוא הבעיה/נכשל, והוא עכשיו בחוץ, לא יהיו יותר תירוצים שבגללם לא נעמוד במטרות…

3. italiano Member

סוף שנה?
    אתה הולך לשחוט אותו אחרי התיקו הראשון ובכל הזדמנות שתהיה.
    כנראה שלא תספק כל תירוץ אפשרי למאמן כמו בעונה החולפת.

hbs7 ו-לירן אוהבים את זה.
  4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל אחד ישפוט איך שנראה לו, כמובן שאתה בא מפוזיציה מאוד ברורה, ה"שפיטה" שלך תהיה לא רלוונטית בעיניי.

אני אשפוט אותו ע"פ רמת הכדורגל- נתחיל מציפייה פשוטה שלא נראה נחותים או שווים לכל קבוצות הליגה שבתחתית ובמרכז הטבלה. אם קוז'וך ייכשל בזה- שילך כמה שיותר מהר. ברדה היה צריך להיות מפוטר פעמיים העונה, בדיעבד ההשארה המאולצת שלו עלתה לנו בגביע. כשאין כדורגל חיובי וזה לא מצליח להתרומם, צריך לשים לזה לסוף.
    ברדה נראה השנה שווה כוחות להפועל פ"ת, הפועל ת"א ושאר הקבוצות בתחתית מבחינת *יכולת* ברוב מוחלט של העונה. על זה הוא נכשל. 2 המכביות בכלל מחוץ לתמונה מבחינתי. ההתבזויות מולן הן בתחתית הטענות שיש לי כלפי ברדה.

מה שטוב בזה שברדה עכשיו בחוץ- זה שסוף סוף הקהל יחזור להיות מעורב ולא אדיש עם מחסום על הפה כאשר מפחדים לשרוק למאמן. אם המאמן צריך לעוף- הקהל ישמיע את זה, בניגוד לעונה עם ברדה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/24
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

פוזיציה?
    בזמן שאתם תשבו במזרחי או במערבי ותהנו לראות משחק אני אשב כמו תמיד בגוש המעודד עם דגלים מול הפרצוף ואקפוץ ואעודד 90 ומשהו דקות כל משחק.
    כי ככה אני תומך בקבוצה.

אתה היית מהמבקרים הגדולים של ברדה השנה, ולא התייחסת לרקע (תקציב, ניהול) אלא נטו לאיך הוא עומד או לא למטרות ולציפיות שלך.
    אני ביקרתי אותך במהלך השנה? כתבתי שזה מפוזיציה? לדעתי אתה טועה בצורה שבה אתה מחלק את האשמה ואתה לא מבין מי האשם העיקרי/האדם שבאמת יכול לשנות את המצב שלנו, אבל זכותך לחשוב ככה ולא אכתוב שזה מפוזיציה.

לדעתי אתה גם טועה ברצון לראות את הקהל שורק בוז ומקלל, אליניב שמר הרבה פעמים על המועדון מלהיכנס לסחרור גדול מאוד, למשל מאמן אחר בפתיחת העונה עם הקהל על הגדרות אולי מביא אותנו לסחרור של מאבקים בתחתית. לדעתי יציבות ושקט זה יתרון ולא חיסרון.

אני אשפוט את המאמן כמו שאתה שפטת את אליניב, בהתאם לציפיות שאלונה קבעה (״להיאבק על כל התארים״) ובהתאם לכדורגל ולתוצאות שישיג.
    הלוואי ואני טועה ונקבל ברק בכר 2…

6. italiano Member

*/aaarofl

אתה פשוט עסקן. איכס.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתה כושל בהבנת הנקרא אז אני רק אחדד עבורך את נושא המטרות. במטרה היבשה ברדה עמד... מקום 3, בגביע הוא כשל כי הוא קיבל מסלול נקי עד הנפת הגביע עם המון עזרה מסביב- וכשל. באירופה לא היינו מגיעים בכל מקרה לבתים בגלל ההגרלה בפלייאוף, אבל הוא כשל כשעף מול יריבה ברמה לא בשמיים ובעיקר תוך כדי כדורגל נחות ועלוב.
    אני שופט את ברדה רק על פי דבר אחד- רמת הכדורגל. אני הייתי ממבקריו העונה מהסיבה הפשוטה- ברוב מוחלט של המשחקים מול הקבוצות שהן לא מכבי ומכבי- המשחקים היו במקרה הטוב שווי כוחות- מול קבוצות נחותות מאיתנו תקציבית כאשר היו לו הכלים לשחק כדורגל הרבה יותר טוב, הוא נראה נחות מול קבוצות עם כלים הרבה פחות טובים משלו- ולכן מבחינתי ולדעתי הוא כשל העונה ובגדול. מבחינת תקציב וניהול היה לו מספיק כלים לשחק הרבה יותר אטרקטיבי מול הפועל פ"ת, סכנין ריינה וכדומה האימתניות. להיאבק על כל התארים בכלל לא היה בלקסיקון שלי, ברדה אומנם היה עיוור בתחילת השנה, אבל עליי זה לא עבד, אני מציב מטרות בעצמי לפי ההשקעה שאני רואה.

המשפט האחרון שלך מסכם בדיוק מי אתה כאוהד (מעבר להיותך אוהד מסור ואין עליך)- בעוד שאני אמשיך לשפוט את המאמן בדיוק באותה דרך- אני רוצה תוצאות + עליונות ברורה על קבוצות הנחותות לנו תקציבית)- אתה משנה את הדרך שתשפוט את המאמן כי עכשיו לא קוראים לו ברדה- פה אתה בדיוק מציף את הבעיה העיקרית של הפועל באר שבע- האוהדים הפגועים שפגעו להם בברדלה.
    וכן אני אמשיך לשבת במזרחי שורה מעל ידידך הטוב דודו עזריה ולהתרווח על הכיסא... לא מבין למה זה מפריע לך ומה זה רלוונטי לדיון :)

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/24
  8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל לירן , השורה האחרונה שלו זה מה שאלונה הוציאה בפוסט הארוך שלה אחרי פיטורי ברדה.
    היא רשמה במפורש, שהיא לא מקבלת בינוניות ורוצה קבוצה שתתמודד על כל התארים .
    אז אם ניהיה שוב לא רלוונטים לאליפות כל כך מוקדם אז המאמן נכשל , וזה אך ורק לפי מה שהיא רשמה . כי הרי אנחנו יודעים שהמקום הטבעי שלנו זה המקום ה3 אבל בפוסט שרשמה היא העלתה את רף הציפיות.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

ובגלל זה היא מוותרת על ברדה עבור קוז'וך? הרי זה בדיוק מה שברדה רצה. יותר משאבים לשפר את הקבוצה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה צריך לשאול אותה .

אבל היא החליטה החלטה , ועכשיו קוזוך במבחן אם יצליח להעמיד קבוצה להתחרות על התארים.
    ויותר מזה , היא גם במבחן אם היא מסוגלת להשקיע קצת יותר ולהנחית פה שחקנים קצת יותר טובים ממה שנמצאים פה כדי לשדרג את הקבוצה ממקום 3 למקום שנאבק על תארים.

11. hbs7 Member

אלונה לא מעוניינת להגדיל את התקציב ורמזה בין השורות שהרבה כסף הלך על רכש לא מדויק ולא טוב.
    יודע ממקורות כאלה ואחרים שאחרי סלמאני, זר שעלה לא מעט כסף ולא היה קשור למקצוע, הקרדיט של ברדה בעיני אלונה ירד.
    גם מזרים אחרים שהביא ואחרי חצי עונה רצה לשחרר.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני פשוט אכתוב את מה שכותב אחר כתב בנושא -
    מוסר כפול לא בבית ספרנו.
    אני אשפוט את קוזוך לפי אותם מדדים שאתם שפטתם את ברדה, אעשה לו את אותן הנחות ואמתין בסבלנות לראות מה יוליד יום. מניסיוני המועט, בשלב מסוים אתם תתהפכו כמו סטייקים ותדרשו את ראשו. אני אהיה שם כדי להזכיר לכם, גם אז, שהוא בסך הכל עוד שם ברשימה ולנסות להפנות את החיצים למקומות הנכונים, כנראה שלא בהצלחה רבה. לופ שלא יגמר לעולם.

13. alexshw Member

ספק רב שקוז'וך יביא לה זרים טובים יותר. הפיתרון פה במינוי מנהל מקצועי יחד עם סקאוטים/אנליסטים, שד"א היה התפקיד המקורי של ברדה.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתה לא מסוגל לשפוט את קוז'וך כפי שאני שפטתי את ברדה כי אתה מסרב להבין שברדה נשפט מבחינתי על רמת כדורגל ואטרקטיביות, כמו רוני לוי- הוא כשל בזה העונה.
    לרוני לוי קוראים רוני לוי אז הקהל דאג לעשות שינוי (שהרוויח לנו גביע), לברדה קוראים ברדה אז הקהל נמנע מלגרום לשינוי (מה שעלה לנו בגביע).

כפי ששפטתי את רוני לוי, שפטתי את ברדה וכך אשפוט את קוז'וך. אתה משנה את הסטנדרטים שלך בהתאם למאמן... לבריאות.

הרצליה, hbs7 ו-italiano אוהבים את זה.
  15. italiano Member

וולפסון מגיע יחד על קוז'וך.