הפועל חיפה 09/10: מפסידים 2-1 להפועל פ"ת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י קטלוני, ‏6/7/09.

1. ארסנל ונגר Member

אחת מטעויות העשור של בית"ר ירושלים, היא שחרורו של אוהד כהן מהמועדון. טענה זו רק מחזקת את הערכתי כלפי היכולות של אוהד כהן כשוער, בטח אם בעשור אחד עשינו כל כך הרבה טעויות, שהיו יכולות בקלות להשכיח את הנושא.

החתמה מעולה.

2. alexshw Member

למה טעיות? אוהד כהן זה שוער שצריך להיות ראשון.
    כשהוא היה בבית"ר, היה את קורנפיין בשיא.

3. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לבאן חמלדזה, שנבחן במכבי חיפה ולבסוף הוחלט בצוות המקצועי שלא להחתימו, עבר לצד האדום של העיר וחתם בהפועל חיפה עד תום העונה.
    http://www.one.co.il/Article/151422.html

4. קטלוני Member

במקביל לדיון באתר של הפועל חיפה,אני רוצה להחזיר אתכם לתחילת העונה:הפועל חיפה פותחת טוב מול נתניה ומנצחת,מול אשדוד בבית היא אמנם מפסידה אבל היא משחקת הרבה יותר טוב מהיריבה שלה,מול נצרת היא כובשת 3,מול מכבי ת"א היא מנצחת 3-1 תוך תצוגת כדורגל טובה,בסכנין היא נתנה 30 דקות אלוהיות שלא הרבה קבוצות יכולות להראות.מול הפועל פ"ת היא הפסידה ב10 שחקנים למרות שנתנה כדורגל טוב עד האדום.מול בני יהודה היא עמדה רוב הזמן כשווה אבל לקראת הסוף נחלשה והפסידה.ואז הגיע המשחק בטדי.משם היא פשוט משחקת בלי חשק.

לפי התחושות שלכם,מה בדיוק קרה שגרם לירידה שכזו?

5. אלי ביטון Member

יוסי גנאח על סף סיכום באלאהלי אום אלפאחם .

6. alexshw Member

בסך הכל הפועל חיפה חזרה למימדיה הטבעיים.
    נכון שיחסית לפתיחת העונה יש ירידה ביכולת, אבל אסור לשכוח שמדובר בעולה חדשה.
    בסך הכל זה מה שהקבוצה שווה.

7. קטלוני Member

6 משחקים רצופים של יכולת מצוינת בפוקס?אין דבר כזה.עד בית"ר הקבוצה הזו שיחקה מעולה ואז הגיע בוחבוט וההתבטאות של כץ נגד שחקני הקבוצה בטח שלא עזרה,ומשם הקבוצה אפילו לא מנסה לשחק כדורגל.

8. alexshw Member

תשמע, זה קורה הרבה פעמים שעולה חדשה, או סתם קבוצה שניבאו לה מאבקים בתחתית או אמצע הטבלה, פותחת את העונה מצוין, אבל בסופו של דבר חוזרת למימדים הטבעיים.
    אני רוצה גם לציין שהפועל חיפה סובלת מאימפוטנטיות גדולה בהתקפה. ככה זה כשבעלים מתקמצן.
    בסופו של דבר צפוי דרבי חיפאי גם בעונה הבאה.

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

alexshw - אתה סתם יורה סיסמאות לכל כיוון. קטלוני ציין עובדה שהיא נכונה מאוד והיא שהפועל חיפה במחזורים הראשונים לא סתם ניצחה, אלא הציגה גם כדורגל איכותי. לבוא ולהגיד "זה קורה, התחילו ככה, המשיכה ככה, מימדים טבעיים" זה סתם לזרוק קלישאות לא מעניינות.

אני מסכים שלהפועל חיפה חסר חלוץ, כי עדן בן בסט ואמיר אבו ניל הם חלוצים שניים וירו בלו לבד זה לא מספיק, כי לעיתים יש פציעות, העדרויות או ירידה בכושר. חלוץ נוסף נותן גיוון, מאבק על מקום בהרכב, אפשרות לשחק עם 2 חלוצים מרכזיים כשהקבוצה צריכה בדקות האחרונות לעשות לחץ מטורף כדי להשיג שוויון או נצחון.

בעיה נוספת היא שלהפועל חיפה אין בכלל משחק אגפים. ערן לוי עושה דברים יפים מהמרכז ומחלק מסירות טובות, אבל אין לו באמת את מי להפעיל ואין מי שירווח את המשחק כדי שהוא יוכל להכניס לחלוצים את הכדורגל. ושוב, זה מחזיר אותי לשחקן הגיאורגי שהיה בקבוצה, נדמה לי ארקלי גיפרידזה, שנורא אהבתי אותו ואני לא מבין מדוע שוחרר.

10. alexshw Member

זה לא קלישאות. מחזורים ראשונים הם גם ניזונו מהתלהבות מסוימת, אבל בסופו של דבר אין להם את האופי והיכולות לרוץ במקומות הראשונים. בשביל זה צריך לשמור על יציבות לאורך שבועות או חודשים ארוכים.
    הקבוצה פשוט לא מספיק טובה למקומות 2-4.

11. spurs Member

12. eran levy Member

הקבוצה פשוט לא טובה, גם למקומות 2-4 וגם למקומות 5-10.

13. קטלוני Member

אני לא מדבר על ניצחונות כי כבר הפסדנו במשחקים ששיחקנו טוב.אני מדבר מעבר לכך.מהתלהבות אפשר לנצח משחק או שניים אבל הפועל חיפה שיחקה מצוין.ואז הגיע הרגע שבו הכל נשבר בטדי.זה כבר מעבר להתלהבות,יש פה פאן פסיכולוגי ומנטלי.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומה שקרה לבית"ר עצמה בב"ש לא שבר את בית"ר כאשר השופט גנב את ההצגה והיה יותר גרוע פי 200 מבוחבוט בטדי?
    לפני טדי אתם הפסדתם פעמיים ברציפות ועוד בבית להפועל פ"ת החלשלושה של דני ניראון ונגד בני יהודה יכלתם לחטוף שישייה.
    להזכירך לך שבטדי לא הייתם בדרך לניצחון, אמנם הובלתם 0-1 אבל גם זה היה משער לא חוקי וחוץ מהשער של תמוז בנבדל אני לא רואה עוד סיבה להאשים את בוחבוט בהפסד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/1/10
  15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל קבוצה בליגה ב-5/6 המחזורים הראשונים ניזונה יותר מהתלהבות מאשר מיכולת...גם מכבי חיפה. לראיה המשחקים שלה נגד עכו ורעננה, יכולת ממש לא היתה שם. גם נגד הפועל רמת גן בבית.