הפועל תל אביב 2016/17: אחרי 27 שנים רצופות יורדים ללאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

בואו נסרוק רגע את האופציות שהיו בפני אביחי ידין. הוא לא מספיק טוב למכבי ת"א או הפועל הפועל באר-שבע וכנראה גם לא לבית"ר ירושלים. למכבי חיפה הוא לא יחזור. הוא העדיף להישאר בקבוצה שהוא יחסית מזוהה איתה והקהל מת עליו - והחוזה שלו יכובד בהתאם - לעומת לשחק באיזו מכבי פ"ת עם מעט מאוד אוהדים(וזה קשה לשחקן שהתרגל לשחק לעיני מגרשים מלאים) או באיזו הפועל חיפה\בני-יהודה. שמח שהוא נשאר, הוא יתרום במנהיגות ואין ספק שהליגה הלאומית גדולה עליו ומאמין שהוא יתאים לליגת העל בעזרת-השם בעונת 2018/19.
    מצד שני, חשבתי שאני יותר אתלהב כשאשמע סופית שהוא נשאר, כי יחד עם הרוש ודגני אלה השחקנים שהכי רציתי שימשיכו. כנראה שהמועדון הזה מגעיל אותי בכל ההתנהלות שלו בזמן האחרון ואני לא מסוגל להעלות חיוך.
    מניח שהודעה דומה לא נקבל מצד דגני אז צריך לחפש עוד בלם וגם עוד חלוץ אם אפשר למרות ששחר הירש משחק. הקבוצה מלאה בקשרים כמו שאמרו.

2. abcd Member

450 או 375 לאחד אם קנית 2. בעליה הקודמת זה היה, אם אני לא טועה, אפילו קצת יותר זול.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  3. Blanco 7 Member

מבסוט מאוד שאביחי נשאר איתנו גם בליגה הלאומית. הניסיון שלו והאהבה שלו לקהל(ולהפך) יכולים לעזור לנו מאוד.
    מצד שני יצא לי לחשוב על זה - ככל הנראה ניר לקס יחזור להפועל בעונה הבאה. השאלה היא האם בתור שחקן מחליף או בתור קשר אחורי נוסף עם אביחי ידין ? אני בגישה שלקס זה ילד שצריך לשחק ולקבל הרבה הזדמנויות, ואם מחזירים אותו מעונת השאלה בליגת העל, להיות מחליף בליגה הלאומית - לא עשינו פה כלום. פרט ללקס זאת עונה שצריך להריץ בה שחקני בית - שולמייסטר, אליאס ואחרים שקיבלו דקות בעונה שעברה והוכיחו שיש להם כדורגל, יכולים לעשות בעונה הבאה קפיצת מדרגה משמעותית אם רק יקבלו מספיק דקות.

4. Telkiyski Member

לא רק זה, אני בכלל לא בטוח שלקס כרגע פחות טוב מידין.
    שולמייסטר חייב לשחק בעונה הבאה.

5. Raulito Madridista

- ניר לקס חזר רשמית מהשאלה וחתם בהפועל ת"א לשלוש עונות.
    - בקבוצה מנסים להשאיר את אוראל דגני עם קיצוץ מסוים בשכרו הגבוה.

ממש לא בגלל ההחתמה הזו - מדובר בבשורה טובה - אם לא מצליחים להחתים את מסי, רונאלדו או עומר דמארי - לא רוצה שהפועל תצרף שחקנים בתקופה הקרובה, וזה לא אומר שאני מרוצה ממה שיש אלא פשוט נמאס מהקצב הזה.

הנה פוסט של אוהד הפועל מוכר בנוגע למחירי המנויים בעונה הבאה. אני לא שלם איתו:

בוא נתחיל מהסוף, אני כמובן אעשה מנוי להפועל גם השנה. מאז שהתפרסמו מחירי המנויים עלו, ובצדק, הרבה תלונות והשגות של חלק מהקהל לגבי המחירים, גם אני כששמעתי את המחיר באסיפה הרגשתי שזה יקר מדי ואמרתי את שלי במקום. הבעלים של הפועל שמעו מכל כיוון אפשרי את תלונות הקהל על המחיר ובחרו לעשות עוד הנחה קטנה ולא משמעותית וגם הגדילו להרגיז כששיקרו שזה מהלך שנעשה בהסכמת נציגי אוהדים.

750 שקלים זה אולי מחיר קצת יקר לליגה לאומית אבל זה לא מחיר יקר בשביל הפועל,
    מלבד זאת שהמנוי הזה מבטיח כרטיס כניסה קבוע לכל המשחקים בפחות מ400 ש"ח בלי כאב ראש ותור, המנוי הזה הוא אמירה של האוהד, אמירה של נאמנות, תמיכה ועזרה לקבוצה. לדרוש שימכרו מנויים במחיר של 500 שקלים כמו שאנשים מבקשים זו בדיחה לא רצינית, הפועל תל אביב היא מועדון גדול ורציני ולא הגיוני לבקש דבר כזה.
    ההנהלה הנוכחית בזמנה הקצר אצלנו עשתה לא מעט טעויות, חלקן קריטיות שעזרו לקבוצה לרדת ליגה, הם אולי לא מנהלים טובים וגם קצת הרבה מעצבנים אבל הם לא היריב שלנו ובטח לא אלה שבהחלטה אחת שתעלה לכל אחד 100 שקל יותר בשנה יגרמו לאנשים לוותר על מנוי או לקרוא לחרם.
    בעשור האחרון שילמנו באופן קבוע את מחירי המנויים הגבוהים בארץ גם כשהמתקן ו/או הקבוצה לא היו הטובים בארץ, קריאות חרם עלו בכל שנה מאותם אנשים אבל לא היה בסוף שום דבר. לבוא ולהגיד דווקא השנה ש"נמאס שדופקים אותנו" זה מביך,
    כי השנה בסופו של דבר המנוי זול בכמעט 300 אחוז מהמנוי של שנה שעברה, הקבוצה שבונים היא באמת חזקה מעל הליגה וכמה שזה יהיה קלישאתי, העונה באמת הפועל צריכה אותנו יותר מתמיד.
    אז אני לא אומר לאף אחד לרוץ ולעשות מנוי אבל גם לקרוא לחרם זה אידיוטי, המחירים הם לא מופקעים ברמה שמצדיקה דיבור על זה אפילו,
    אני מקווה מאוד שההנהלה תרגיש ותבין שעכשיו חובת ההוכחה היא עליה כדי להמשיך ולעשות את הקהל מרוצה,
    והרי בינינו, בסופו של דבר 2 ניצחונות משכנעים בגביע הטוטו וכולם ירוצו לעשות מנוי... לא שואל שאלות רק תגידו מתי להגיע.

6. Telkiyski Member

אני ממש הייתי רוצה שנחתים שני חלוצים, מצידי מחר.
    ושאחד מהם יהיה טוב.

עוד פעם 14 קשרים ואיזה חלוץ בקושי.

7. Drama2 הסמל מעל הכל

מושיק תאומים עדיין מעורב בקבוצה ?

8. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1290660.Xxx

גם בליגה הלאומית נערכה הגרלת המשחקים. אם פעם היינו שואלים 'מתי דרבי??', 'מתי עולים לטדי?' ו-'מתי מכבי חיפה כבר בבלומפילד?' - העונה, נו, אתם יודעים. הפועל תתחיל את המסע לליגת העל, כך אנו מקווים, במשחק חוץ נגד ראשל"צ של ברקוביץ'. משחק הבית הראשון העונה ייערך במחזור השני נגד בני לוד. הליגה תיפתח ב-18 באוגוסט, יום שישי. במחזור העשירי נפגוש את כפר-סבא לדרבי שפעם היה נחשב 'דרבי טביב' או 'דרבי סתיו שחם' ועכשיו מדובר בין הקבוצות שירדו ליגה. במחזור ה-14 נפגוש את הפועל רמת-גן במשחק מיוחד עבור מוטי ברשצקי נגד האקסית, ונחתום את הסיבוב במשחק בית כביכול נגד הפועל פ"ת, עוד אימפריה שהתרסקה.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19429994_10154411042621076_7938033107073265553_n.Xxx?oh=920dbaae2c3aad17a876248a28690b7b&oe=59CD4162

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/17
  9. Telkiyski Member

פתיחה לא משהו.
    הייתי מעדיף שהמשחק הראשון, עם כל התשומת לב יהיה בבית. כשזה בחוץ הסיכויים לנצח פוחתים (גם לראשלצ יהיה דרייב) ואפשר לא לנצח וכבר להתחיל בלחץ את העונה.
    מחזור 3 בחוץ תא-רמלה בחוץ זה גם משחק קשה.
    קיצר, יש מצב לאיזה 4/9 או 3/9 בשלושה משחקים ראשונים ובלגאן.

הייתי מעדיך להתחיל עם איזה נשר בבית.

פושה יודיע להפועל עוד השבוע האם יצטרף
    לפי אלג'ם זה הפועל או צרפת.
    מה עם כל ההצעות מליגת העל?

לדעתי להציע לפושה 100 אלף זו החלטה נכונה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/17
  10. הרצליה Member

ואז יגיע המחזור הרביעי ותתנו איזה 5,6-0 נגד האימפריה.
    ליגה ראשונה בצרפת או ליגה שניה בישראל? לא ברור לי העניין הזה.

11. קשר שמאלי Member

מהליגה הלאומית לליגה הראשונה בצרפת? קשה לי להאמין
    לדעתי הוא יחתום בהפועל תל אביב

12. Blanco 7 Member

פתיחה לא קלה להפועל. במשחק הראשון של העונה ראשון יבואו עם הרבה אטרף (ברקו בונה את התקציב על המשחק הזה) וינסו להוציא את הנקודות. תוסיפו לזה את לוד ובית"ר תל אביב רמלה בשני המחזורים שלאחר מכן ותקבלו פתיחה בהחלט קשה.
    אגב, בנוסף להגרלת משחקי הליגה, נערכה היום הגרלת גביע הטוטו. כצפוי נכנסנו לבית המרכז עם הפועל ר"ג, הפועל פ"ת ובני לוד. המשחק הראשון מול רמת גן בחוץ ב4.8.

בקשר לפושה, אם באמת קיימת ההצעה הזאת מהליגה הצרפתית הראשונה, אין כל סיבה להתלבטות. ככל הנראה היא לא באמת קיימת והוא מנסה לסחוב עוד שבוע כדי לבדוק אם יקבל הצעה אחרת מקבוצה מהליגת העל.

13. Raulito Madridista

עומר פרץ היה אחד מהתגליות בעונת 2005/06. דרור קשטן נתן לו את הבמה בקבוצה הבוגרת והילד החזיר עם 3 שערים ב-24 הופעות ויכולת מצוינת. הוא היה נראה מהיר, ערמומי, חד, והוסיף למשחק ההתקפה האפור של הפועל. בקיץ הוא ערק למכבי ת"א ומאז הקריירה שלו דעכה.
    בראיון ל-One הוא מספר על מה שקרה אז, על כך שהוא טוטאלי לכדורגל וצופה הצלחה יחד עם מוטי איווניר ובוקסנבוים כחלק מהצוות המקצועי הרחב יחסית של הפועל ת"א.

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1297990.Xxx

תחזיר אותנו 11 שנה אחורה. מה גרם לך להצהיר שאתה אוהד הפועל ואז לעבור מכבי ולעשות את אותו הדבר?
    "הדבר היחיד שהיה חשוב לי באותה תקופה כנער מתבגר זה שיאהבו אותי, שכל אחד יאהב אותי והטוקביקסט יכתוב עלי דברים טובים. מכל אהבה או שנאה הרגשות שלי היו משתגעים. אוהד מקלל אותי - נכנס לחדר עם הראש בתוך הכרית ולא הצלחתי להיפטר מזה עד גיל 26, עד שהגעתי למכבי נתניה. אתה לא יכול להיות שחקן מצליח אם אתה עושה עניין מכל פיפס. כל כתבה משפיעה עליך. רציתי שבהפועל יאהבו אותי אז התבטאתי נגד מכבי, ואני באמת אוהב את הפועל, אבל עשיתי הפוך גם כשהגעתי למכבי כי רציתי שהם יאהבו אותי. הייתי צעיר ורגיש מאוד. בהפועל שרו לי 'תביא ת'רגל של תמיר' על בן דוד שלי ומחאתי כפיים, הייתי ילד מסכן שרצה שיאהבו אותו. נפטרתי מההרגל הזה".

אז למה בעצם עזבת את הפועל אם זו הייתה טעות כזאת גדולה עבורך?
    "חזרתי לארץ מצרפת, הייתי הבן של ויקי המכביסט, אבל פרצתי ישר לתודעה. זה נחת עלי בבום, הייתי בהלם מהאהדה. הייתי עם האף למעלה וזה שיבש אותי. העזיבה שלי את הפועל נבעה רק מסכסוך של אבא שלי עם שחר בן עמי. הוא היה עורך הדין שלי בצרפת לפני שהוא עבר להנהלה של הפועל, הוא הבטיח הרבה הבטחות כספיות בתור עו"ד ואז בהפועל הן לא מומשו. אותי בגיל 19 זה לא עניין, אבל את אבא שלי זה מאוד הרגיז. כשהייתה הצעה ממכבי תל אביב אחרי עונה בהפועל, ואז כל מה שאבא שלי היה אומר היה קדוש, הוא החליט שאני צריך לעבור למכבי. הייתי אהוד בהפועל, אבל הוא נהיה עוזר מאמן מכבי. זה היה בלתי אפשרי להצליח שם ועוד התבטאתי נגדם. שיחקתי כאן בגילאי 13-16 והתפתחתי בהפועל, היה לי קל. המעבר למכבי עשה לי רע".

מה תאמר לאותם אוהדים שלא ישכחו לך את הראיון ההוא? היו לא מעט שהתנגדו למינוי שלך, מה יקרה למשל אם יקללו אותך או ייצאו נגדך?
    "זה בלתי נמנע לגביי באופן אישי. אף פעם לא אגיב או אעשה שום דברים נגד האוהדים, אני אבחן רק על פי התוצאות. אני מגיע להפועל ב-100 אחוז מחויבות ובמטרה להצליח, אז אם מישהו, עשרות או מאות אוהדים ייצאו נגדי זה לא יהיה בשליטתי כבר. היו קשיים גם עכשיו עם כמה אוהדים, אבל זה הדבר האחרון שיפריע לי היום. אני יודע שהיום אני צריך להצליח, ושום דבר שיגידו לי לא ישפיע עלי לטוב או לרע. כמובן שיש עלי סטיגמות בגלל שזגזגתי. אם יאהדו אותי אשמח ואם יקללו אותי לא אייחס חשיבות. בפן הרגשי והמנטלי, הבעיות שהיו לי כשחקן לא יהיו לי כרגע. לא אסטה מהדרך בגלל שלא יאהבו אותי בהפועל".

אז מה בעצם הכי פגע בקריירה? אותה התנהלות מול התקשורת, התדמית שנוצרה לך?
    "בעיקר המסביב, כי הייתי שחקן טוב. ההתנהלות שלי לא הייתה טובה, ייחוס חשיבות לכל מיני דברים גרם לי לזוז מהמטרה האמיתית שלי. יצרתי מערכת ציפיות גבוהה מאוד מעצמי וכשלא הייתי מגיע למטרות שהצבתי, מנטלית הייתי הופך למאוד חלש. אנחנו צריכים את התקשורת לטוב ולרע, אבל אני לא חושב שמשהו שאמרתי או ראיון יצא מהקשרו. הייתי בחור צעיר שמצליח יפה, אבל בתוך תוכו היה מתרגש מכל טוקבק. הייתי מאוד חלש בפנים, אבל בחוץ הייתי מפגין פאסון".

אפשר לקרוא לתקופה הקשה הזאת דיכאון?
    "עד גיל 26 סבלתי מכדורגל והייתי בדיכאון עמוק בגללו. ביום יום הייתי מאוד סגור, אי אפשר היה לנהל איתי שיחה. במשפחה כמובן, מבחוץ הכל היה בסדר כביכול. ראיתי הכל שחור, המחשבות היו שחורות. אתה גרוע, אתה אפס, אתה קטן. היה לי קשה ולקח לי הרבה זמן להתגבר על זה. זה קלישאתי לומר, אבל מאז שאני אבא יש לי הרבה יותר פרופורציות בחיים. אני אומר לעצמי תמיד שיש דברים יותר גרועים ממה שקורה לי. אתה חוזר הביתה ויש לי משפחה, כל השאר שולי. אני חוזר לילד בן ה-20 שהייתי ולא מאמין שהתרגשתי מאוהד שקילל או עיתונאי שביקר אותי או הילל אותי. הרגשות שלי התהפכו בגלל דברים כאלה. לא אגיד שדברים לא מרגשים אותי, אני רגיש מאוד. אבל לא אהיה עם דברים כאלה בראש 24 שעות, זה יבאס אותי אבל יעבור. פעם דברים כאלה היו מעסיקים אותי ונחרטים לי בראש".

14. oFiRzZz Member

פושה להפועל ואפשר לסגור את הליגה.
    מקוה מאוד מאוד מאוד שלא נאכל את הלב על זה שהצוות שלנו חשב שהוא 'לא מתאים לשיטה'.

15. Telkiyski Member

שיש חתם בעכו (הייתי בטוח שהסגל שירד ליגה היה שווה הרבה יותר מהפועל עכו... מוזר).
    יאללה שולמייסטר.

מצב נושא:
הנושא נעול.