הפועל תל אביב 2020/21: זה לא אותו דבר מלבד הגעגוע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Butragueño מנהלים

"מתקנים נורמליים". "להשקיע בנוער".
    אלה שני פרייזים שאני רוצה שתסבירו לי עליהם קצת.
    אוהבים לגלגל את זה על הלשון ולהקיא את זה כל פעם כשיש תלונות. אבל אם יהיו "מתקנים נורמליים" - מה יקרה? פתאום השחקנים יתאמנו ברצינות? פתאום הוא יגיע בזמן לאימון וייצאו ממנו בזמן? לא יפצעו? יפסיקו עם השווארמה/פלאפלים בימי שישי?
    בקרואטיה יש מתקנים נורמלים? בבלגיה? בשוויץ? יש אותם מתקנים כמו בארץ. שחקן מקצוען וטוב ישחק גם בבוץ.

ומה זה אומר "להשקיע בנוער"? מה יש להשקיע? נתחיל מזה שינהלו אקדמיה אמיתית כמו ג'קי בן זקן. יקח נערים למסגרת כדורגל מגיל 8 ועד הצבא. ילוו אותם יום יום, לא יתנו להם להתאמן אם לא ישקיעו בלימודים וידאגו שהם לא מסתובבים בחוץ בלילות.

נוציא את מכבי חיפה ומכבי תל אביב מהמשוואה, שאלה 2 קבוצות עם מחלקות נוער שמכילות המון שחקנים (אז סטטיסטית גם יוצא מהן יותר שחקני ליגת על), כמה קבוצות אתם רואים שיוצא ממחלקת הנוער שחקן שבאמת מוביל את הקבוצה הבוגרת? בבית"ר ? הפועל תל אביב ? אשדוד ? חוץ ממכבי פ"ת, ששם באמת יש השקעה, בעיקר בשביל לעשות מזה עסק, אף קבוצה לא בונה על קבוצת הנוער שלה ומנסה להוציא מהם שחקני קבוצה בוגרת בכירים.

Abu George אוהב/ת את זה.
  2. The red Member

מכבי ת"א משקיעה בסביבות 25 מיליון שקל במחלקות הנוער, למה הם עושים את זה אם לא בשביל שחקנים לבוגרת?

3. Telkiyski Member

אין בישראל קבוצה שחייבת את קבוצת הנוער שלה כדי להגיע למטרות שהיא מציבה לעצמה. כולל חיפה ומכבי ת"א.
    כדי להצליח צריך לשים כסף, והם שמים 0 שקל. וגם את הכסף שכן נכנס לקבוצה (מנויים, ספונסרים, טיוי וכו') הם מנצלים במשהו שהוא שילוב בין טמטום מוחלט לפעולות שמעוררות תמיהות נקרא לזה ככה.

אין להפועל עתיד איתם.
    לאומית, ליגת העל. איתם להפועל אין זכות קיום. אולי הם יכולים לקחת את הפועל כפ"ס או בני לוד וזה יהיה סבבה. לא את הפועל ת"א.

כל עוד לא יקרה נס דינה של הפועל הוא להתפרק ולהקים קבוצת אוהדים בליגה.
    זה מה יש.

alexshw אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

דווקא העונה שעברה מוכיחה כמה קל להיות חלק מהצמרת ועוד יכולנו לגנוב איזה גביע כי במשחק אחד היינו יכולים לגבור נניח על הפועל באר שבע. המאמן שהגיע בקיץ הסתכסך עם כל השחקנים הבכירים, הגיעו זרים ליגה א', ההימור על מאור בוזגלו היה טעות וכן הלאה, ועדיין - קצת מומנטום, קצת בלומפילד, קצת פנדלים וכאלה - והופ, פלייאוף עליון וניצחונות על קבוצות כמו מכבי חיפה ובית"ר ירושלים מה שלא עשינו מאז שהייתה פה קבוצה באמת קרי 2013/14, הרי ורמוט של אז ועל אחת כמה וכמה עומר דמארי - יכלו להשתחל להרכב של כל קבוצה בארץ.
    יש "לא להשתולל" ויש לא להשקיע בכלל. גם אני יכול לנהל את הפועל ת"א מהבית פה מהמזרקה בתל אביב. בעלים של קבוצה בסדר גודל כזה חייב לשים את המינימום, בקיץ 2019 למשל אדי גוטליב ורמזי ספורי נמכרו, עזבו שקבוצה נורמלית הייתה נאבקת להשאיר אותם - קיבלנו מיליון יורו וחיפשנו רק שחקנים חופשיים. כמובן שגם לעשות את המוות לקפטן דגני זה לא רלוונטי.

אני רוצה שנישאר בליגה כי הכדורגל אמור לחזור לפני סוף העונה ואני מתגעגע לחרא הזה כנראה אני מזוכיסט, מספיק להיות בשער 5 עם השירים בפעם בידיעה גמורה שנעשה התקפת כדורגל אחת ואני אחזור הביתה עצוב, ועדיין.

5. Telkiyski Member

בן ביטון חתם לעונה וחצי בהפועל תל אביב

שותים את מכבי עם הכסף.

וברצינות מקווה שלא נראה יותר את רז שלמה בלם.
    אם אין גוטליב אז שאבו עביד יחליף אותו ובן ביטון מגן ימני.

האם זה קריטי? האם זה משנה את התמונה הגדולה? לא.

6. Raulito Madridista

רז שלמה נזק לחלוטין וכמה שאני לא רוצה להיות חריף עם שחקן צעיר ולהפיל אשמה על שחקן אחד - גול בכל משחק זה יותר מדי, גם אני הייתי בלם. לעתים אפילו שניים על הראש שלו - הנטייה לגעת ביד ולגרום לפנדלים. אבל אדי גוטליב אמור להיות כשיר למשחק נגד הפועל חיפה ואם כבר "זבל" ממכבי ת"א אז הייתי הולך על שחקנים אחרים, מישהו בהתקפה. קולו מרשים אותך? לא אגרסיבי, לא מהיר, לא חד, כל תנועה לעומק מפתיעה אותו, לפחות במשחק נגד אשדוד. הוא לא איזה ילד בן 17, שחקן ששיחק מספיר ועם ניסיון וגם אם הוא לא הרפתקן ומוסר ליריבה - לא מוצא בו שום דבר מיוחד.

אגב האוהדים דורשים מהמועדון כסף כפיצוי על המשחקים שנערכו ללא קהל בעונה שעברה, אסף אלוויה, אוהד הפועל ידוע - הגיש את כתב התביעה. אני הייתי מוותר על זה גם אם הכסף מוגדר כמעשה טוב שיילך לצדקה. וכן זה נכון שההנהלה שמה פס.

כמה שטויות מצד המועדון על "לצאת לדרך חדשה" נגד הפועל חיפה שניצחה אותנו על האפס בכל חמשת משחקי הליגה האחרונים, כאילו עם השלושה שהצטרפו נהיה גלאקטיקוס. אופק ביטון זה שחקן שאני לא מכיר, הלוואי ואני אופתע לטובה ויהיה כמו טוב כמו מוטי ברשצקי בהתחלה.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד אחד ממש לא בא לי שתרדו, מצד שני זאת חתיכת קארמה אם בן ביטון יסיים את העונה בלאומית, אם שהר יצטרף אליכם אז זה אפילו יעשה את זה קשה יותר לא לרצות שתרדו.

8. Butragueño מנהלים

הפועל תל אביב לוקחת את כל מה שבא ליד, והיא במצב שאין לה ברירה והיא חייבת לקחת את זה. לידור כהן, בן ביטון ואפילו אייבינדר.
    אבל זה קצת מזכיר פאניקת רכישה של כל קבוצה שירדה ליגה בשנים האחרונות.

9. Telkiyski Member

זה לא "כל מה שבא ליד", זה כל מה שבא ליד וגם לא עולה כלום.
    הם לא ישימו שקל על רכש.

10. הרצליה Member

שלושתם שחקני ליגה סבירים, לא כוכבים גדולים אבל ביחס לרמה הכללית בליגה ובטח שביחס לסגל הקיים בהפועל תל אביב זה בהחלט אמור לשדרג את הקבוצה ביחס להיום.

מה שכן עוד לפני שבכלל הייתי מצרף שחקן אחד הייתי מחליף את גנב הדעת על הקווים שהתאהב בתפקיד הקורבן שהולך נגד כולם עם ראש בקיר ובטוח שהוא צודק וכולם טועים. בכלל לא משנה מי יבוא במקומו, אפילו ניר ברקוביץ'.

11. Telkiyski Member

מסכים.
    לא כי הוא בהכרח מאמן גרוע מהם, אלא כי הוא בהפועל גמר את הסיפור. איתו אין לאן לעלות כבר.
    הייתי מביא במקומו את תומר קשטן, ניר ברקוביץ או פרדי דוד נטו בשביל הסיכוי ל"אפקט המאמן החדש".
    איתו, טוב יותר זה לא יכול להיראות כבר.
    וזה ברור לכולם, גם לו וגם ל"הנהלה". אבל מה העניין? שהם לא רוצים לשלם לו פיצויים, אז אם צריך הוא יישאר גם עד מחזור 31. העיקר לחסוך.

כבר חודשיים הם במלחמות "תתפטר כבר יא מזדיין"-"לא הולך אתם רוצים תפתטרו אותי אתם".

12. Butragueño מנהלים

כל מה שבא ליד הכוונה לכל מה שנותנים לך בחינם, אם זה לא היה ברור.

13. DRORIKO Member

קלינגר עכשיו משווה את הפועל למנצ׳סטר יונייטד של עד לפני חודשיים. תקשיבו אני מתחיל לדאוג לאיש הזה, משהו לא טוב עובר עליו. אם אני חבר שלו אני מייעץ לו להתפטר ולנוח קצת בבית בשביל להתאושש נפשית.

14. Telkiyski Member

אתה לא מבין כאילו שזה הכל חלק מהמלחמה שלו איתם על מי ישים את המכתב ראשון?

15. DRORIKO Member

מבין. אבל הראיונות שלו כבר נהיו ממש מביכים. מילא כל הקלישאות של ״אני מאמין בקבוצה״ ו״אנחנו נילחם עד טיפת הדם האחרונה״ אבל כשהבן אדם מתחיל עם השוואות למנצ׳סטר יונייטד אתה לא יודע אם הוא גונב דעת או שהוא איבד את הדעת.

מצב נושא:
הנושא נעול.