הפועל תל אביב 2020/21: זה לא אותו דבר מלבד הגעגוע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

גילה אלמגור באמת מזכירה לי אותנו.
    אם יעשו עלינו סרט גשנתפרק שוב אז אפשר לתת לה תפקיד.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אלי טביב היה בעלים של 3 קבוצות כדורגל שונות בליגה הזו.

שום דבר לא הזוי פה.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

3. alexshw Member

4. The red Member

זה באמת השיא למרות שהוא נשבר כל פעם מחדש, ההנהלה עושה הכל הפוך

5. Raulito Madridista

מה נשאר לנו אם לא נוסטלגיה?

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/126178255_3488101144619479_6420905852230722839_n.Xxx?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=qy8zCIKslNQAX_VbASR&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=ad309413cacdda75bb48f0487fddfcd0&oe=5FDDF6AC

קיץ 2007, הפועל תל אביב מאבדת לא מעט מנכסיה, יוסי אבוקסיס כסקאוט ממליץ להחתים את פאביו ג'וניור החלוץ ששיחק בעבר בנבחרת ברזיל וברומא ובעל רזומה מרשים, בקיצור. התוצאה: החמצת העשור נגד מ.ס אשדוד בי"א, שבעה שערים ב-32 הופעות ושימו לב לזה: שלושה נגד מכבי תל אביב ועוד שניים נגד בית"ר ירושלים. ובעיקר: אחד משירי השחקנים הכי מרגשים איי פעם (בסגנון "חלומות של אתמול הם" של אייל גולן). ולמה כתבתי את כל זה? החלוץ חוגג 42 (כך לפחות נכתב בקבוצת אוהדים בפייסבוק) ועוד לפי Transfermarkt התאריך הוא מחרתיים.

כמובן שזה קרה בזכות טלקיסקי-טופוזאקוב-קנדה ולא בגלל החלוץ, אבל גוטמן בנה משהו יפה, זו הייתה קבוצה מרגשת שקשה להסביר, אפשר "ליהנות" גם מעונות בתחתית שמתחילות חרא. היו גם מנהיגים כמו באדיר ואניימה וקצת שי אבוטבול שחזר, אפילו הפריצה של נאתכו. הקבוצה הגרועה של 2007/08 נראית לי פתאום אידיליה בגלל המצב כיום. ופאביו? שיר שחקן מרגש. שניים מהניצחונות הכי זכורים כאוהד מבחינתי הם באותה העונה - ה-1:3 נגד מכבי עם השער הפסיכי של טלקיסקי, משחק בו פאביו כבש צמד, וגם ה-1:3 על האלופה בית"ר שבאה שחצנית לבלומפילד. אני בטוח שלכל קבוצה יש שחקן שהקהל מת עליו בלי סיבה מוצדקת, פאביו הוא הנציג שלנו.

6. alexshw Member

אחד הפלופים היותר אהובים נראה לי.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

7. Telkiyski Member

מלך.
    נתן רק שערים חשובים.
    כולל אחד נגד בני יהודה סוף הסיבוב הראשון כשכבר היינו לגמרי קבוצת תחתית.

כולם זוכרים את הדרבי עם הצמד בסיום, אבל בדרבי של הסיבוב הראשון גם נצחנו 1-0 מגול הכי דרדל'ה בעולם שלו.
    שתי הקבוצות הגיעו למשחק כקבוצות תחתית.

8. Raulito Madridista

הדרבי היה הניצחון הראשון של גיא לוזון, איי שם במחזור התשיעי, אמרנו 'לא נורא, עדיף נגד מכבי', ושבוע אחר כך הפסדנו 2:0 למכבי חיפה כמובן והוא פוטר. את הבישול מכדור הקרן סיפק אבדי, 'היהלום מברזיל', שחקן בלתי נשכח בגלל החוב שיש לנו כלפיו והבלאגן לאחר מכן. אני עוד זוכר בחדשות הספורט שהראו גול שלו עובר חצי מגרש ומסיים בסטייל. כדי לזעזע אותך אני מציג את ההרכב שלנו מאותו הדרבי:

הפועל ת"א: וינסנט אניימה, דני בונדר, טל חן, גבריאל דוס סנטוס, גל שיש, מזואה אנסומבו, וואליד באדיר (שי אבוטבול, 76), אבדי, עידן סרור (פאביו ג'וניור, 46), ברוך דגו, רועי דיין (אומיט גונזאלס, 57).

ברוך דגו היה מצוין בפתיחת העונה ואפילו העזתי לצעוק "נבחרת!". גבריאל דוס סנטוס היה גם כן פלופ שקרע את הרצועה הצולבת. עידן סרור עבר עונת השאלה טובה בהפועל פ"ת וכולם רצו אותו ובפועל אף אחד לא זוכר אותו. אומיט גונזאלס זה השחקן שאביו איים להתאבד אם לא ישוחרר, לא? וכמובן שאת העונה התחלנו עם ליאור אסולין בחוד עד ההחמצות נגד בית"ר כשמוני הראל אמר משהו דומה של 'הוא מוכר אותנו'.
    המשחק נגד בני יהודה החל בריחה מסוימת מהתחתית, זה היה כה חשוב, פאביו הסתובב על זאביק חיימוביץ' אם אני לא טועה. אגב, כבר האריכו לו חוזה בקיץ ואז נוצרה אפשרות להחתים את סמואל יבואה - והמבין יבין - ושחררו אותו.

9. Raulito Madridista

https://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/947838/PHW50_wa.Xxx

הנשיקה הצרפתית של טועמה| זוכרים את התאריך הזה, 23 בנובמבר? לפני 14 שנה הפועל תל אביב של יצחק שום ניצחה 2:4 את פריז סן ז'רמן בשלב הבתים בגביע אופ"א ממנו בסוף העפילה. סלים טועמה במשחקו הגדול בקריירה עם צמד נפלא ושני בישולים - לוואליד באדיר בקרן רגע לפני ההפסקה (הצרפתים כבר מחקו את הצמד של סלים תוך שבע דקות וצימקו ל-2:2) ולאליניב ברדה בדקה ה-57. לא רק אחד הניצחונות הכי גדולים שלנו באירופה, על אף היריבה במשבר, אלא גם הפעם הראשונה בה הפועל משחקת באמת התקפי. אגב הכל החל עם 'נס דומז'אלה' אחרי הפסד 2:1 במשחק "בית" כשניצחנו 0:3 בחוץ. ההרכב: שביט אלימלך, תומר חליבה, חאבייר פאאס, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, יוסי אבוקסיס, שי אבוטבול, סלים טועמה (ביברס נאתכו, 89), ברוך דגו (גילי ורמוט, 80), איבזיטו אוגבונה (טל חן, 74), אליניב ברדה.

# סלים באמת היה שחקן העונה שלנו, חזר הביתה והיה נפלא. יציב, סיפק מספרים, כל דבר טוב התחיל דרכו. בזכות המשחק הזה קיבל את החוזה בבלגיה. מהמשחקים היותר טובים של שחקן הישראלי במפעל הזה.
    # העונה הזו? מפוספסת, המון-המון כישרון מצד אחד אבל חורים בהגנה, על החתום: יצחק שום. תומר חליבה הליצן מגן ימני, וואליד באדיר הוסט אחורה בשלב מוקדם מאוד. אם היינו מנצחים בטדי במחזור השני היינו יכולים לקבל פוש. עוד עלינו למקום הראשון אחרי ה-1:2 השיקרי על מ.ס אשדוד. בליגה שומי ניצח את חיפה אבל כשל בדרבי, בטדי, 2:2 עם הרצליה ובעיקר טינף בתקשורת על הבעלים מאחורי הגב.

10. Telkiyski Member

קמפיין שהתחיל לא טוב.
    תיקו בבית עם ראפיד בוקרשט ואז הפסד 2-0 אצל פנאתינייקוס כשהם ללא קהל בגלל רדיוס.

עלינו נטו בזכות הניצחון הזה.
    אם דגו לא היה מחמיץ במחזור האחרון מול מלאדה בבית במצב של 1-1 היינו מסיימים מקום ראשון בבית, ובעצם משלימים פעמיים בראשות בית אירופי יחד עם 09/10.

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראוליטו, אפשר להירגע קצת עם הנוסטלגיה ולהיות בהווה (מבין אותך בתור אוהד ארסנל). הפועל סוף סוף הגיעה לעונה הזו, ולהוציא איזו פאלטה של גוטליב היא עשתה זאת במשחק הגנה סולידי.
    יש הרבה צעירים בהרכב וגם אם זה עולה בשכר לימוד של טעויות או חוסר מחץ, המגמה היא בהחלט חיובית.

12. Telkiyski Member

מה זה אומר "הגיעה לעונה הזו"? שאפשר להיות אופטימיים לגבי מקום 8?

מה שכן, דוידה ואליאס בהחלט נקודות אור עד כה.
    אלטמן זה זהבי.
    אם זה לא לשים שער בנגיעה מתוך הרחבה או משהו כזה מדובר בנגר.
    אתה נותן לו כדור לרגל ותספור עד 3 והוא כבר מאבד אותו.
    לא מהירות, לא דריבול, לא מסירות. כלום. רק לעמוד ברחבה ולשים גול. כמו זהבי.

הייתי עולה עם קוטאליה ואיתו ביחד.
    הכי חשוב שהאחים שחררו את ספירובסקי, השחקן הכי טוב שלנו אשתקד.
    למה? כדי לחסוך כמובן 706 שקלים.

כרגע אני לא ממש במחשבות על ירידת ליגה אבל תכף הליגה תיכנס לקצב וזה יגיע.

13. Raulito Madridista

כשאין מה לראות אז בורחים לעבר, אלה משחקים היסטוריים, מה לעשות. לגבי העונה הזו - אין לי טענות לגבי מהפכת הצעירים, יש לי טענות שיש לנו התקפה מביכה. עם עוד שחקן התקפה וחצי אפשר היה לחלום אולי על פלייאוף עליון, הבעלים האלה מפקירים את הקבוצה שוב ושוב. אפילו את גיל יצחק הם לא מסוגלים לצרף. גם אם כל הצעירים שלנו טובים - הם צריכים עוד מבוגר אחראי חוץ מאלטמן ועל הדרך בה החתימו השנה זרים אני באמת צריך לספר לך שוב? בשביל מה קוטליה הגיע? דוידה הראה ניצוצות, שימשיך לשחק. גם אליאס ואייזן טובים. ההגנה לא ממש מטרידה אותי אלא ההתקפה, מי אמר שמשחקים כאלה לא יחזרו עוד מלא פעמים?

14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגיעה לעונה זה שסוף סוף הפועל תל אביב מציגה משחק טוב וזה סימן לאופטימיות. על אליאס ודוידה דיברתי כבר ואליאס חתיכת הפתעה. מזכיר לי מאוד מאוד את גולסה דווקא. גם גרופר צריך להמשיך לקבל קרדיט. מסכים לגבי אלטמן, לגבי קוטליה, ראיתי ממנו אומנם מעט דקות אבל גם בהן לא ראיתי ממנו כלום. אני חושב שבפוטנציאל יש להפועל כלים התקפים, דוידה וגרופר צריכים להזין מהאגפים, אליאס צריך להמשיך עם ההצטרפות מהאמצע, והסנט שלי זה להמשיך להריץ את זיקרי. הוא לא סקורר, בפיק שלו הוא יסיים עונה עם 7 שערים גג, אבל הוא ממחוללי ההתקפות הטובים בליגה (אני מתכוון לשחקן שיוצר התקפית יש מאין בקבוצה מסורסת יחסית התקפית או חסרת ורסטיליות).
    כמובן שכל זה יעבוד אם זהבי ג׳וניור יגיע למצבים ויכבוש אותם גם. יש המון ליקוים, רז שלמה ואבו עביד, לפעמים הרכות בקישור האחורי של בואטנג ואייזן, אבל יש בהחלט עם מה לעבוד.

15. The red Member

אני חושב שבנוגע לגרופר עדיף אולי לשים אותו בקישור ואת ליידנר בהגנה, לליידנר יש את הפוטנציאל הכי גבוהה מבין הצעירים, אליאס מפתיע מאוד, אייזן פתח את העונה לא טוב ודוידה אולי יהיה הפתעה כרגע לא ראיתי ממנו כל כך הרבה אבל הוא נחשב לפוטנציאל גדול במחלקות הנוער

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/20
מצב נושא:
הנושא נעול.