הפועל תל אביב 2021/22: עם הפנים לצמרת, חושבים התקפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

תראה אני חושב שהוא מראה ניצני מנהיגות ומאלה שלא נשברים אחרי כל גול. אם תגיד שהוא קצת אוברייטד לפי התיאורים שלי וזה משפיע עליי שהוא שחקן בית אני יכול לקבל את זה. אבל בתקרה הנוכחית שלנו הוא מעולה. הוא מהיר וחזק פיזית, הדריבל שלו טוב, המיקום משתפר אם כי הוא כמובן לא יכול לשחק את הקשר האחורי ואני רואה אותו משנה לשנה גם משתפר התקפית - מאיים יותר לשער, כובש שערים. הבעיה היא שהוא סופג המון-המון צהובים שטותיים יחסית, בקצב של דן איינבינדר, והוא כן יכול לרוץ אחרי שחקן.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

צפיתי בגליקליך בנוער, אולי הוא בוסר, אבל למה להביא לו על הראש שוער נידח מאיזה ספסל באוקראינה שהעונה בים? למה לא לתת לו צ׳אנס עד סוף העונה ואולי להרוויח שוער לעתיד?

למה בישראל שוער הוא שוער שני עד גיל 25 26? הלה ליגה מייצאת שוערים מהטופ כי נותנים לשוערים צעירים צ׳אנס שם. חבל.

3. Raulito Madridista

תשמע אני לא איש המועדון אבל אני חושב שהם מרגישים שהקהל מאוד כועס על מה שקרה בחודשים האחרונים מבחינת הסגל ורוצים לעשות מהלך בשביל להגיד 'עשינו', מה שיוצא זול כמובן. לא מכיר את השוער החדש, אולי עוד נופתע לטובה (כנ"ל לגבי פלומיין, לא?). אני לא מכיר את גליקליך אבל לפניו בהיררכיה כביכול יש את יגאל בקר. לא הייתי מדלג עליו על סמך משחק לא טוב בסמי עופר כשכל שחקני ההגנה שלנו בפאניקה ומפקירים אותו וחלק באווירת סוף קורס.
    לקראת המשחק מחר, כל פעם שיש אמירות כמו 'אף תוצאה מלבד ניצחון לא תתקבל' - הניצחון לא מגיע. אני 'מחרים' את המשחק מחר מה שנקרא.

4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

חשבתי שהוא השני. בכל זאת בן 19 והרכב בנבחרת נוער. אם כך הוא חייב לעבור. מה שכתבתי בכל אופן תקף גם על בקר, זה להגיד לו בפנים שלא מאמינים בו. הזדמנות לשכר לימוד זול.

5. Raulito Madridista

אפשר להגיד הרבה דברים על ההנהלה של הפועל תל אביב אך מה שהמועדון עשה לאור הטרגדיה ורציחתו של האוהד תומר מורד ז"ל - ראוי למילים טובות: ההסעות מהלוויה בכפר סבא לבאר שבע (ללא עלות, הכי חשוב), החולצה המיוחדת עמה עלו השחקנים לכר הדשא וגם הצגתה אחרי השער השני של פרדי פלומיין.
    מעבר לכך, מסתבר שהוריו של מורד ז"ל יצרו קשר עם פיני בלילי שהיה אחד השחקנים הכי אהובים על תומר ובזכות בלילי הוא אוהד הפועל. בלילי היה מהראשונים להגיע הבוקר לשבעה.

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/278124651_10158386091601651_4949668270063290185_n.Xxx?_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=T1gQzlqEW88AX9Bo6Xi&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=00_AT8Kl4W7WDz1gy4S_Y0N2C7axYg8oiANsaUkPJT1c6tvSg&oe=62593413

פיני עשה מעשה יפה, הוא בן אדם, כל הכבוד לו. חבל שזה לא קרה בחתונה שלו ולא בהלוויה שלו אבל אין מה לעשות. מעבר לכך, לראות מאות אוהדים מגיעים להלוויה ובוכים, וחלק אני מניח אפילו לא הכירו את אותו בחור, חלק הכירו "רק" מהיציע - זה מרגש ומצמרר. מי שלא חלק מכדורגל לעולם לא יבין כמה זה מכנה משותף עצום וחיבור ענק בין אנשים. שניים מהחברים הכי טובים שלי בחיים האלה הם מהכדורגל (אוהדי ריאל מדריד).

חייל שוקולד ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  6. Raulito Madridista

הפועל תל אביב הבטיחה והמשיכה לכבד את משפחת מורד ז"ל שאיבדה את תומר האדום בטרם עת:

״את... - Hapoel Tel Aviv FC - מועדון הכדורגל הפועל תל אביב

סרטון מצמרר. בני המשפחה עלו לכר הדשא והיו עם דמעות בעיניים כשהיו אורחי הכבוד, בשנה הבאה הם יקבלו מנוי לשער 5 איפה שתומר היה יושב בדרך כלל. [לא הכרתי אותו אבל זה לא משנה. לפחות הפעם אפשר להגיד מילה טובה למועדון, גאה לאהוד הפועל תל אביב].

לגבי הכדורגל שאין ספק שהפך למשני לאחרונה:

- 7 נקודות מתוך 12 בפלייאוף העליון. נגד מכבי חיפה לא היינו משהו, בשאר המשחקים היינו טובים מהיריבות. מכבי חיפה ראשונה עם עשר, הפועל באר שבע עם שבע גם כן כשיש לה משחק חסר, מכבי תל אביב עם שלוש. אז כנראה שלא נהיה הבדיחה של הפלייאוף. אבל הגיע הזמן לנצח כבר בדרבי. עם איך שאדי גוטליב נראה מול הצהובים - יותר טוב שלא ישחק.
    - ואם כבר גוטליב, הוא אוהב את מכבי נתניה, כבש נגדה גם במספרת הזויה בסיבוב הקודם. נדיר לראות בשנים האחרונות גולים של הפועל מקרנות וזו דרך חשובה מאוד, כל הכבוד.
    - מעניין אם היכולת המשופרת של שלומי אזולאי הקשר תאפשר לו להמשיך בקבוצה בעונה הבאה, זו החלטה לא פשוטה, מודה. אולי אם היה קצת יותר בריא הקבוצה הייתה מגרדת עוד קצת למרות ש-42 שערים ב-30 משחקים ובלי חלוץ זה סביר.
    - לא קונה את כל הדיווחים האלה על "מאחורי הקלעים במועדון עובדים על קבלת האישור לשחק באירופה". יש לנו חובות, אין מה לעשות, זה היה ברור וברור שאי אפשר לברוח מזה. תיאורטית אגב, הקונפרנס ליג זה מפעל ברמה נמוכה, אם בטעות היינו מעפילים לבתים זו אחלה בוכטה, תשאלו את מכבי.

7. Raulito Madridista

אני ממעט לכתוב על הפועל תל אביב בפייסבוק כי אני מרגיש שלא באמת קורב משהו. זה קרה (שהקדשתי לה פוסט) אולי בגמר הגביע האחרון שהיה כואב מאוד, כשירדנו לליגה הלאומית, אחרי הזוועה הקודמת (5:0 בנתניה), ועכשיו הרגשתי צורך.

אולי השנה הייתי עיוור וחשבתי אחרת לפרקים (בתוך הסטדנרטים הנמוכים מאוד להם הורגלנו - בנו קבוצה לא רעה בכלל בקיץ, למרות שהיה חסר חלוץ, הקהל תמיד נאמן ורעב) - אבל המועדון הזה מת כבר עשור ולא קם. הרבה יותר מניהול משחק כושל של קובי רפואה או הטמטום של שי אליאס. אלוהים פסח עליי כנראה ולא השגתי כרטיס לבושה של אתמול (וגם בדרבי הטראגי ההוא לא הייתי). בימים עברו עוד היו אוהדי מכבי מתגרים בי, כל מיני אנשים שלא דיברת איתם אולי שלוש שנים מאז הצבא, כאלה מהתואר בתקשורת. החבר הכי טוב כתב לי 'אחי מזל שלא השגתי לך כרטיס' וזהו. זה כבר בנורמה אצלם.
    אסור לקבל חמישייה, אף פעם, לעולם. לא בעשרה שחקנים, גם לא כשיש חלוץ מפלצת ממול ואנחנו עם בלמים צעירים שעוד נשלם עליהם שכר לימוד (גם אם הגול הראשון הוא 'טעות' - אין לי טענות לישראלוב שנדמה לי היה שם בכנף ועשה גליץ' פזיז). אם הייתי עולה עם עוד עשרה חבר'ה מספורטק הרצליה זה לא היה נגמר ככה. אסור היה להפוך אותם לכאלה גדולים בעונה פח אשפה שלהם. תמיד אנחנו מתפרקים בדרבי, בקלות. אשכרה בדיוק היום שמונה שנים ל-1:3 ההוא שמעלה אבק כבר ומאז לא "הביאו ת'דרבי". אין כבר שום ערך לחולצה של הפועל תל אביב. כל אחד יכול ללבוש אותה ובקלות. השוער שבא, בן דוד של קאריוס - בטוח שהוא מתפרנס מכדורגל? אולי הוא דוגמן או ברמן.

מילא אני אבל לך תעודד עכשיו את כל הילדים החמודים בחוג כדורגל שגדלו לתוך זה וצחקו עליהם בלי סוף, כפי שהיו 'יורדים' עליי בבית ספר. הם מכירים רק אכזבות. אני עוד ראיתי דאבל בטדי בדקה האחרונה והייתי שם, גמרי גביע, ליגת האלופות, ניצחונות חוץ בקריית אליעזר, דרבים.

הקהל הוא לא הבעיה אלא הפיתרון. תמיד אהבתי את גישת האהבה העיוורת והלעודד בכל מצב וזה נהדר שיש אוהדים מסורים ממני פי כמה שמגיעים קבוע גם לטרנר ולק"ש. הגיע הזמן שלנו גם לדרוש. אולי פחות בעד ללכת למתחם חודרוב אחרי המשחק ואם כן אז רק לקלל וכל מיני 'תורידו את החולצות' ובטח לא לחסום את הדרך שלהם למכונית. אבל לא יקרה כלום אם יהיו קרחות ביציע גם אם בית הדין לא יעניש אותנו. גם אם המשחק הבא זה מכבי חיפה. גם אם במחזור הסיום יש לנו את מכבי תל אביב. הנהלה? אין לנו כזו. וזה לא קשור לכיס שלהם. רק פגיעה בכיס והם יבינו. אולי צריך להיות חזק מנטאלית ולא לעשות מנוי לראשונה מאז 2007, להפסיק להיות קהל שבוי.

8. Raulito Madridista

המועדון מחק מהרשתות החברתיות מיד לאחר הדרבי כל פוסט על המשחק, לדעתי זה קצת פאתטי, אין מה לעשות, קיבלנו 5:0, טבעי שיבואו אוהדי מכבי לדף פייסבוק או אינסטגרם של הפועל וירקדו על הדם, וכנ"ל שיהיו אוהדים כועסים. ממה שנאמר לי אגב, היו אוהדי הפועל שהגיעו עם כרטיסים לשער 7 והתבקשו 'להוכיח' את אהדתם למכבי תל אביב על ידי תמונות בפייסבוק וכן הלאה, זה לא הספיק 'להגיע בשחור'. משהו שהנהלת הפועל לא עשתה במקרים הפוכים אלא דווקא מכרה כרטיסים ושער נוסף לקהל הצהוב בדרבי ה-3:2.

שי אליאס הגיב על האדום שלו:

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/279045287_5027223204040591_6864097844703448346_n.Xxx?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=us3gZEJoSkkAX_CZ0QX&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=00_AT9G-aobuwb_o9nEz_KYa9pLc2EQBn7Ntjq_xECnIGMgFg&oe=626DF24C

- הוא כתב יפה, שחקן שאני מאוד אוהב, הלוואי שכל שחקן בנוער יהיו עם האיכויות שלו. אבל הוא צריך לשבת בחוץ בלי קשר לעונש שיספוג בבית הדין כי זה מעשה שלא ייעשה, לא הייתה שום סיבה. רפואה צריך לתת לו בראש. כל האוהדים שכתבו בפורומים השונים ובמקומות אחרים שצריך לשחרר אותו הם פשוט אידיוטים ולא רק מהסיבה שצריך לדעת לסלוח - הוא שחקן טוב וכמה כאלה יש לנו? והוא לא רצח אף אחד. מה שכן, לא מבין למה אי אפשר למצוא את האיזון של שחקן עם מוטיבציית שיא, אגרסיבי - אבל לא טיפש, לשחק באחריות. יש לו גם עשרה כרטיסים צהובים העונה והוא תמיד בדק את הגבול. והוא לא איזה יוסי אבוקסיס, נאמר את זה ככה.

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הנהלה ומטרותיה.

10. Raulito Madridista

כמה מחשבות כלליות:

- לא שהייתי צריך את 'התשובה' הזו, אבל ההפסד של מכבי תל אביב אתמול שוב הוכיח עד כמה אנחנו מגוחכים והבדיחה של הליגה.
    - אני באמת שוקל 'להחרים' עד תום העונה, משחקים נגד מכבי חיפה הם כאלה שתמיד אהבתי, היו שנים שהעזתי להחשיב את זה באותה הקטגוריה של הדרבים, בשנים הראשונות כאוהד זה תמיד היה מאבקי אליפות מולם - 1999-2003 וכמובן הדאבל ב-2010. אבל אין טעם ללכת. גם ככה מחכים 12 אלף ירוקים. אני מאמין בגישה של "באש ובמים" אבל לא מגיע להם.
    - הפועל תל אביב גמרה את העונה כשיש עוד חמישה מחזורים לשחק. אין לה סיכוי להשיג את המקום הרביעי. אין לה עתיד ואין לה כלום.

- אני נמצא במסיבת רווקים ברומניה בזמן דרבי הסיום, אולי אמכור את הכרטיס. בכל מקרה, נכון ששמונה שנים לא ניצחנו דרבי אבל אם בטעות יתפלק להם - מבחינתי זה שווה לתחת אחרי ה-5:0. זה אפילו לא יוקרה. שינצחו דרבי שיהיה על מה לשחק.

אני כן כועס במידה מסוימת על כל אחד שהיה חלק מההשפלה הזו, לא כל דבר מאמן צריך להגיד (מה אתם לוחצים גבוה בעשרה שחקנים? ולמה אתם לא עושים פאולים ונותנים להם להשפיל אתכם ככה?), אבל מבחינתי שהילדודס ימשיכו. אין טעם שיאנקוביץ' ייראה דקה עד תום העונה למשל וכן הלאה. גם את דוידה הייתי מאפס.

11. Telkiyski Member

למה "להחרים" לא הבנתי.

12. Raulito Madridista

כי הדעה שלי שונה, אני לוקח מצב נתון של 'או.קיי, קיבלנו אדום וזה חרא וגם גלזר היה צריך להיות מורחק'. אבל אין שום סיבה להתפרק ולספוג מהם חמישייה ולהמשיך בשרשרת ההפסדים המביכים האלה. גם עם בלמים בני 19 ו-17, גם אם יש חלוץ נפלא ממול. זו הייתה העונה להביא את הדרבי כשהם בשפל המדרגה ולא עשינו את זה. לעשות קצת רעש, בקיצור, בלי אלימות, לא ללכת להפגין בסביון או במתחם האימונים. תוצאה של תסכול ושל כעס. ובעונות של התחתית הייתי הולך שבוע אחר שבוע ומבין את זה שזה המצב, וכנ"ל בעונת הירידה. זו עונה בה הפכנו לבדיחה של הליגה. עונה שהייתה אמורה להיות כיפית ובסוף מה שנזכור ממנה זה ה-5:0 החרא הזה.

13. Raulito Madridista

האולטראס מכריז "מלחמה" על הנהלת הפועל תל אביב לאור 'הסיכום' על משחק ללא קהל נגד הפועל באר שבע, הנה לשון ההודעה אותה קראתי ב-One:

“אנחנו נפגשים מחר בשעה 19:00 בשארית ישראל פינת שדרות ירושלים. באים להציב עובדות בשטח – בלי אוהדים אין כדורגל!! מאיר ובועז תושב; איציק ושרון ניסנוב; זאב גרינברג; אודליה פרידמן; וכל מי שידו בביצה המסריחה שנקראת הנהלת הפועל תל אביב: המלחמה רק החלה!”
    “בשעה שאלפי מנויים זועמים על עוד עונש קולקטיבי חסר פרופורציות – בוולפסון פותחים שמפניות. מקסימום רווח - ומינימום אוהדי הפועל. שיתוף הפעולה ההזוי עם הנהלת מכבי בקריאה לאסור ציוד עידוד, היעדר התנגדות לסגירת יציעים וקומבינות מאוסות על חשבון הקהל והביתיות הן כולן פסקאות נוספות בפרק העגום בספר ההיסטוריה של המועדון המפואר הפועל תל אביב. חשוב לזכור - זהו פרק בלבד, וככזה עתידו להסתיים. עלינו רק לוודא כי סופו יגיע כמה שיותר מהר”.
    “האטרף ומהירות הפעולה של הבעלים כאשר מדובר במניעת הכנסות (איפה הטירוף הזה כשמדובר בקהל?) פרצה סדק נוסף בחומת השקרים של הנהלת המועדון, חומה שנועדה להסתיר את האמת כמו שהיא: אין קונים כי אף אחד לא מוכר. לאורך כל העונה התרענו כי אי עמידה בדרישה להציב את המועדון למכירה, תוך התנהלות שקופה וברורה, לא תותיר לנו ברירה אלא לפנות לנשק יום הדין – חרם מנויים. קהל הקבוצה לא טיפש, ולא נהיה אלו שמאפשרים את דרדור המועדון אל עבר הבינוניות ופירוק עתידי נוסף. כאמור, המלחמה רק החלה. כל מי שידו בהריסת האימפריה שנקראת הפועל תל אביב נמצא על הכוונת!”.

מחזק את עניין 'הפאניקה' כשכל פעם שהכנסה עלולה להיעלם, אכפת להם מהכיס של עצמם, זה מתחבר להתקפה חסרת הרסן על אלון חזן כשאושר דוידה סופסל בנבחרת הצעירה. האמת שאני לא יודע אם אני 'מסוגל' להשתתף בחרם מנויים ולא מאמין שזה יקרה, רוב שער 5 מחדש מנוי על אוטומט ואני ביניהם. אני בטוח שהניסנובים לא להוטים למכור אבל לא משוכנע שיש קופצים על "המציאה". בעיקר בגלל אופ"א ואלוהים יודע מתי פסק הדין יינתן.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

120 שקל כרטיס הכי זול לדרבי במחזור האחרון.

חזירים עלובים, מנצלים את הנרקומניות והנאמנות של הקהל שלנו. מבחינתם שלא יבוא אוהד הפועל אחד מעבר למנויים, העיקר שיוכלו לקחת מחיר בזיוני כזה גם מאוהדי מכבי, ולפתוח להם את 13.

הלוואי חרם מנויים שנה הבאה.

15. Telkiyski Member

אני רוצה שיהיה חרם מנויים ואני גם אקח בו חלק אם יתקיים כזה.

מצב נושא:
הנושא נעול.