הפועל תל אביב 2021/22: עם הפנים לצמרת, חושבים התקפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

מרקו ינקוביץ' ימכר לקרבאח, שהפעילה את סעיף היציאה של 125 אלף יורו.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

2. alexshw Member

אגב לוקאס סשה שחקן חופשי.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

3. Telkiyski Member

לא יגיע. הוא נחשב שחקן טוב יחסית.

מעניין אגב מה עם ההולנדי מלפני שבוע. בטח זה נפל.

4. Raulito Madridista

"אהבה לעולם לא נכשלת"

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/287293906_5180806528682257_7465876028458898471_n.Xxx?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=jBpoTMgu4WgAX_8YsTp&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=00_AT_tTU4-Qff4M-aca0f1omSE2pN0h39riBIk3b8YD-TXjA&oe=62B59A81

תעזבו רגע שמדובר בענף אחר, תרתי משמע|
    תעזבו רגע שמדובר בסכומים אחרים|
    תעזבו רגע את סיכויי ההצלחה וכן הלאה

אם היה לנו 'תומר גינת' של הכדורגל, אתם רואים את חבורת הניסנובים מנסים בכלל להחזיר הביתה שחקן שמזוהה יחסית עם הפועל תל אביב ושלא יילך למכבי תל אביב? אני בטוח שלא. הם אפילו לא היו מנסים, לא היו פונים, פאסיביים. בניגוד להנהלה בכדורסל שישבה לו על הווריד. אני לא באמת אוהד הפועל בכדורסל, אני רק מתעדכן בתוצאות, קורא פה ושם ורואה סרטונים. אבל זו נחמה מסוימת. מעניין מתי הפועל כדורגל תוכל להשתוות להפועל סל. בכיוון, בתחושה, בשייכות שאבדה, במהות.

5. Raulito Madridista

https://cdn.fcdn.co.il/suimages/40516924.Xxx

בנושא אחר לגמרי: אביחי ידין פרש מכדורגל

בלי רעש וצלצולים, בלי "להגיד" לאף אחד, שנתיים אחרי המשחק האחרון שלו, בפוסט צנוע באינסטגרם (צנוע מדי - עם שתי תמונות בלבד ואף אחת מהן לא מעונת הדאבל המדהימה). הקשר בן ה-35, מגיבורי הדאבל של 2009/10 נפרד. ואיך אפשר בלי שיר האוהדים שייזכר לנצח

אני לא אשכח את משחק העונה נגד מכבי חיפה כשניצחנו 0:1 עם שער של מהראן לאלה, אולי המשחק הגדול בקריירה של ידין. אמיר אפרת כתב עליו ב-'ידיעות אחרונות', וכמובן שהעיתון שמור אצלי - "שלושה אביחי ידין על מגרש אחד". מתקל בחסד, שחקן אמיץ, כזה שידע עם תעוזה להרוויח את המקום שלו. רשם עונה מטורפת בדאבל וגם היה טוב בליגת האלופות. אני כמובן זוכר אותו גם תופס את הראש כמו כולנו אחרי הגול של זהבי בטדי ורץ פשוט ולא יודע לאן. ורגע נוסף: השער האדיר נגד ראפיד וינה ב-0:3 "בגומלין" באוסטריה. אלי גוטמן מבלבל הרבה את השכל בתור פרשן, מקווה לשמוע ממנו קצת על אביחי וכמה היה חשוב לקבוצה. חבל שהיה שותף לירידת הליגה..

6. Telkiyski Member

יכולת פשוט לכתוב מתי הפועל כדורגל גם תנצח דרבים.
    תאמין לי שבכדורסל זה 90% מההייפ שיש עכשיו.

7. Raulito Madridista

ברור שזה חשוב, אבל דרבי הוא לא חזות הכל. אם היינו מנצחים את הדרבי במחזור הסיום של העונה, אחרי שקיבלנו חמישייה והיינו אפסים - עד כמה זה באמת היה משנה לך, גם אם הרצף השחור הזה נקטע? אני יודע שהכדורגל והכדורסל אלה סכומים אחרים ובכדורסל אף פעם לא באמת היינו מועדון גדול והישג, אבל זה מרגיש לי קצת יותר מאשר קסם של קבוצת אוהדים. הנהלה שכן מנסה לעשות דברים ולגדול גם אם בצעדים מאוד-מאוד קטנים. כמובן שלצד זה יש לי ביקורת עצומה על הכדורגל. גם עם משה תאומים לא היה לנו כסף גדול ביחס לגדולות האחרות. גם נדמה לי שהפועל כדורסל מנצחת לפחות דרבי אחד בעונה איזה 5-6 שנים כבר, או לפחות ברוב השנים האלה.

8. Telkiyski Member

אצלינו צובעים הכל בדרבי.
    בכדורגל ביננו היה עכשיו בלגאן כזה אם הדרבי של ה5 היה נגמר 0-0? שנינו יודעים שלא.
    למרות שברור שגם אם היינו גונבים איזה דרבי העונה,התמונה הכללית לא הייתה משתנה במילימטר.

גם בכדורסל. מה עשינו? סיימנו 7, עפנו בפליאוף ועשינו גמר גביע.
    אבל מה? ניצחנו 4 דרבים אז הכל נצבע ורוד.

9. Raulito Madridista

לדעתי רוב הקהל כבר היה שבע ועצבני מכל הפסד, גם אם היה נגמר רק 1:0 או 2:0. אם בעונה כזו הגג שהיית מסוגל להוציא זה תיקו וגם זה במשחק בו הובלת והחנת את האוטובוס - אז מתי כן?
    אבל מה בעצם אתה אומר, שהתחושות שלי שעם הניסנובים המועדון הזה על ערש דווי והסוף באמת קרב, ולא נתקדם אפילו מטר אחד לשום מקום בשנים הקרובות - הן לא נכונות? מרגיש לי מיותר לחזור עכשיו לעניין של אין חלוץ בינואר, שחרור שחקנים (נפרדנו מיאנקוביץ'! אוי ואבוי - בעצם צפוי). בכדורסל מנסים להשתפר, לפעמים זה מצליח ולפעמים פחות. ושוב, התעלמת ממה שכתבתי, דיברתי על עצם הניסיון להחזיר את תומר גינת. הרי לא יכולנו להציע לו כמו מכבי. אני באמת לא מבין גדול בכדורסל, דני פרנקו מאמן טוב שזכה באליפות בעבר, גם כשזה התחיל רע, אלה שיותר מבינים ממני חשבו שלא צריך להחליף אותו, זה על קצה המזלג.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שהטריגר הסופי לחרם המנויים היה התבוסה בדרבי, אבל זה רק היה הקש ששבר את גב הגמל אחרי שנים של ניהול שכונתי, זריקת זין מתמשכת הקהל וחוסר רצון למכור את הקבוצה.
    וזה ממש לא עניין של "צובעים הכל בדרבי" כי גם אם היינו מעפילים לאירופה אז לא הייתה מחאת מנויים. צובעים את הכל בהישגים, הפועל תל אביב כדורגל 2022 זה מועדון שההישגים שהוא יכול לשאוף אליהם זה העפלה לאירופה, גניבת גביע וניצחונות בדרבים. כשנחזור להיות מועדון תחרותי אז לקחת אליפות יהיה יותר חשוב מלנצח דרבי.

לגבי הכדורסל, העונה שעברה השאירה בהחלט טעם טוב, גם אם היינו מנצחים דרבי אחד ולא ארבע. להגיד "סיימנו מקום 7" זה עיוות רציני של המציאות כי מאמצע העונה עד הסוף היינו בקצב ניצחונות של קבוצת צמרת, פשוט פתחנו את העונה רע. אז ברור שהעונה נגמרה עם טעם של עוד.

חוץ מזה - העפלה לגמר גביע לראשונה באיזה 30 שנה, פייט מכובד בסדרת פלייאוף(והדחה בעיקר בגלל מכת פציעות), סגל כמעט שלם כולל 2 זרים שממשיכים לעוד עונה(זה משמעותי ביותר בכדורסל הישראלי שזרים מתחלפים כל עונה), וכמובן תומר גינת אחד. להגיד ש90% מההייפ הוא בגלל הדרבים? תחושה אישית שלך ושלך בלבד. לי אישית ההעפלה לגמר גביע הזה והטעימה של זכייה בתואר נתנו יותר רעב מעצם זה שניצחנו דרבים.
    ומה שבטוח זה שהעונה, עם הסגל שנבנה וסולד אאוט מנויים, אף אחד לא יסתפק בשום דבר שהוא פחות מריצה בצמרת, גם אם ננצח 4 דרבים.

LFC-Gerrard1 ו-Roma אוהבים את זה.
  11. Raulito Madridista

העפלה לאירופה הייתה יכולה באופן מסוים לסגור חלק ניכר מהחובות לדעתי, הזדמנות בלתי חוזרת. למרות שמדובר ביריבות די מצחיקות, מכבי תל אביב עשתה המון כסף. אולי הקהל של הפועל גם כן היה 'נרתם' וכן עושה מנוי לאירופה, מה גם שכן הייתה התרגשות מסוימת לחזור לאירופה, גם אם זה לא הדובדבן - לראשונה מאז 2014/15 (וגם אז זה לא ממש, חטפנו שלישייה ברוורס שם במשחק הראשון). הניסנובים לא 'התאבדו' מספיק על המקום הרביעי, הם היו שאננים מהניצחונות של קובי רפואה בתחילת הדרך ולא הביאו חלוץ כמובן.

לגבי הכדורסל כן אני זוכר תכונה גדולה מאוד-מאוד בקרב האוהדים (חבר של הרבה בפייסבוק), ביקוש עצום לכרטיסים. וגם להגיע לגמר ולהפסיד זה חלק מהמשחק.

12. abcd Member

איך לסגור חובות, אתה חושב שהפועל היתה עושה בתים כלא מדורגת?

13. Roma מנהלים

אתה רציני? מטריל בקבוע?

גמר גביע. מתי הפועל הייתה קרובה כל כך לתואר? שלא נדבר על הדרך - מנצחים את ירושלים ומכבי.
    סידרה אדירה מול מכבי עם מכת פציעות אדירה. בלי הפציעות אתם עוברים ובגדול. שאפו.
    הרשמה למפעל המשני באירופה.
    סגל ישראלי מטורף, יש יגידו הכי טוב בליגה.
    המשכיות עם חלק מהזרים, יגיע זר חמישי לשחק באירופה בוודאות.
    מחתימים את תומר גינת, הישראלי הבכיר בשוק, על הראש של מכבי.

התקדמות אדירה. העתיד ורוד עבור הפועל תל אביב כדורסל.

כל אוהד הפועל לוקח להפסיד את כל הדרבים אבל לקחת תואר משמעותי. ברגע שמפסידים מתחילים לספור דרבים, גם מכבי עובדת בצורה המביכה הזאת.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  14. Telkiyski Member

כדורגל - אתה בעצמך אומר שהמטרות של הפועל כרגע זה : 1. אירופה, 2. גניבת גביע, 3. דרבים (שזה בעצם גניבת דרבים).
    לדעתי אם לא היינו מפסידים ככה באותו דרבי, לא הייתה מחאה. וכמו שאמרתי גם אם היינו גונבים איזה ניצחון באיזה דרבי - שום דבר לא באמת היה משתנה בכל מקרה.
    ואני בעד חרם המנויים כן? אבל בוא נודה באמת, כמעט תמיד הקש שישבור את גב הגמל יהיה איזה תבוסה בדרבי.
    הרי על הדחה לבני יהודה מהלאומית בגביע ועל זה שסיימנו 5 ולא 4 - אף אחד לא עשה יותר מדי רעש. בטח לא כזה שהיה קרוב לאחרי הדרבי ההוא.

כדורסל - תאר לך שהיינו מסיימים 7 ועפים ברבע גמר הפליאוף לירושלים, עושים גמר גביע כשבדרך עברנו את ירושלים וגלבוע נניח ומנצחים דרבי אחד במהלך העונה ולא 4.
    עדיין אותו הייפ? ברור שלא.
    נכון שהיה גם את האירוע של הגמר גביע, אבל עצם העובדה שבדרך לשם העפנו את מכבי במנורה + עוד 3 נצחונות עליהם - זה בעיני מה שעשה את רוב ההייפ כרגע, עם כל הכבוד לגמר הגביע.
    להגיד "סיימנו מקום 7" זה לא עיוות של המציאות, זו המציאות. סיימנו מקום 7. וגם בסיום העונה היו לנו כמה הפסדים לא מחוייבים כמו תבוסה ביתית לב"ש 4-5 ימים לפני חצי גמר הגביע ובמשחק המכריע בכפר בלום קיבלנו 20 הפרש. אז לא עיוות של המציאות אלא זה להגיד את מה שקרה באופן פשוט.

לגבי העונה הקרובה, אני חושב שפחות מ1-4 יהיה כישלון צורם. "ריצה בצמרת" בכדורסל זה פחות מעניין. מה שקובע בסוף זה מה שקורה אחרי הקיזוז (כלומר הפליאוף).

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Telkiyski

היית מפסיד בחצי גמר גביע לבני יהודה 5-0 אז לא היה חרם?
    היית מפסיד לנתניה מחזור לפני אחרון 5-0 ומאבד על זה את ההעפלה לאירופה, אז לא היה חרם?

ב2 המקרים האלו היה.
    מנגד, היית מעפיל לאירופה, אז כן היה חרם? לא היה.

אז לא, הדרבי הוא לא חזות הכל.
    הדרבי היה בסה"כ תבוסה מהדהדת במשחק גדול וחשוב למועדון אז זה היווה טריגר. אם היינו סתם מועדון שמנוהל בצורה טובה עם השקעת בעלים סולידית, כלומר בעלים סטייל סגל במקום הניסנובים, גם הדרבי לא היה מעורר מחאה.

ונותנים פייט יפה בפלייאוף (נגיד נגד חולון), ומשחקים טוב בחצי השני של העונה למרות מכת פציעות, ומשאירים חלק גדול מהסגל לעוד שנה, ומחתימים את גינת? אז כן, היה לא הרבה פחות הייפ.
    הניצחונות בדרבים הם בונוס חשוב מאוד אבל הם רחוקים מלהיות חזות הכל בכדורסל, בטח בסיטואציה הנוכחית שם.

לא לא, גמר גביע זה אירוע הרבה יותר חשוב מהניצחון על מכבי בחצי. תיזכר איזה טירוף כרטיסים היה שם ואיזה התרגשות הייתה לפני המשחק.

להגיד "סיימנו מקום 7" זה עיוות של המציאות כשאתה מזכיר את זה בהקשר של "למה יש עכשיו הייפ סביב המועדון". כי סיימנו אמנם מקום 7 אבל החלק מאמצע העונה היינו בקצב של טופ 4. אם היינו מתחילים את העונה בסערה אבל מסיימים גרוע אז היה פחות טעם של עוד.

בהקבלה לכדורגל - דומה לחיפה שהיו בהתלהבות אחרי העונה הזו שהם התחילו ממש גרוע, ואז בנאדו הגיע והוציא מלא נקודות בגארבג' טיים.

מצב נושא:
הנושא נעול.