הפועל ת"א 08/09: סגנית האלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏8/7/08.

1. King Kenny Member

יש לנו שלושה חלוצים: יבואה, זהבי ולהלה.

2. Frank Serpico Member

זה הבדל המפתח בין הרכש של לוזון לרכש של גוטמן (כולל הרכש של ינואר) - הערך המוסף של להביא "ילדים טובים"

קנדה, טלקייסקי, טופוזאקוב, יבואה ואפילו דה סילבה (במידה פחותה יותר) הם "ילדים טובים", רציניים עם ראש על הכתפיים, ומצטיינים לא רק ברמה הטכנית נטו, אלא גם מהבחינה האנושית הרחבה יותר.

זאת לעומת (כך לדעתי) הרכש של לוזון - ובעיקר עובד ואסולין, שמצטיינים אולי ברמה הטכנית שקשורה לרגליים, אבל בכל שאר מעלותיהם האנושיות הם מוגבלים הרבה יותר (בלשון המעטה).

לא זוכר מי זה היה שצוטט פעם כאומר שהוא מחפש בשחקנים קודם כל ילדים טובים, רציניים ואיכותיים, עם ראש על הכתפיים, וזה חשוב יותר מאיך הם כשחקני כדורגל. וזה נכון, כל כך נכון.

נראה שגם גוטמן מאמין בזה.

3. Frank Serpico Member

הוא שאמרתי:

חלוץ אחד (וחצי) נורמלי.

זהבי ולה-לה נחמדים, אולי, לליגה הלאומית. הם עדיין רחוקים מלהוכיח משהו ברמות קצת גבוהות יותר (גם בלאומית לא ממש הצטיינו, בטח לא זהבי).

אם אתה מדבר על שאיפות של לזנב בבית"ר או במכבי, יבואה (שגם הוא לא בטוח איך הוא עשוי להשתלב אצלינו) פלוס עוד איזה דרדלה קטן או שניים, ממש לא מספיקים.

ואם יבואה יאכזב, מה אז ? איזה אלטרנטיבה יש לך להציע לנו בחוד (גם עם נשחק תמיד עם חלוץ אחד) ?

(שלא לדבר על מערך של 4-4-2 ...)

לה-לה ...?

http://www.teletubbies.co.uk/en/images/pic-meet-char-laalaa.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/08
  4. D Raul Member

יש זמן, בסה"כ יש לנו בקרוב (עוד עשרה ימים בערך) משחק בית מול אלופת סן מרינו שמילא הולך להיות קל, אז כך שיש לנו זמן, לפחות שבוע להחתים את קשר שמאלי וחלוץ.
    חוץ מזה שמטרות כבר יש לנו, טועמה ובן בסט\ארבייטמן במקרה שבן בסט לא יבוא.

לגבי מה שאמרת, שיש סיכוי שיבואה יאכזב, יש תמיד את ינואר ואת אלי גוטמן שגאון במציאת שחקנים זרים (למרות שבמילא לא נראה לי שהוא יאכזב).

חוץ מזה שלפי טלספורט טועמה קרוב (למרות שאני לא מאמין להם):
    http://www.telesport.co.il/CodeNew1024/article.aspx?id=13647

5. King Kenny Member

סה"כ אמרתי שעל הנייר יש לנו שלושה חלוצים, תרצה או לא תרצה התפקיד שלהם זה חלוץ ולא משנה הרמה שלהם. אני לא ראיתי אותם משחקים אז אני לא אבקר את הרמה שלהם כי לא ראיתי אותם משחקים.
    זה ברור שאנחנו צריכים עוד חלוץ, וכרגע עובדים על זה (בן בסט).
    לגבי השאלה, מהארן להלה, בא מאחי נצרת, 10 שערים בעונה שעברה אם אני לא טועה.

6. Frank Serpico Member

אתה יודע מה עושים בשוק עם ניירות - עוטפים בהם דגים ...

7. Frank Serpico Member

נכון, וזהבי שנה שעברה בלאומית עם שבעה שערים כחלוץ.

אותי זה רחוק מלהרשים.

לכן אני אומר - כל הדיבורים הם דיבורי סרק כל עוד לא ראיתי עוד חלוץ (נורמלי) מתאמן בחודורוב עם החולצה האדומה ...

(וכנ"ל קשר שמאלי).

8. King Kenny Member

כמה פעמים ראית את זהבי ולהלה שאתה מבקר אותם? זה גם ברור שהם יהיו על הספסל, הרי אתה לא יכול שכל ארבעת החלוצים שלך יהיו חלוצים מצוינים (כמה שתרצה זה בלתי אפשרי, בדר"כ זה מביא מלחמות אגו. מה גם שכרגע אין כ"כ הרבה אפציות בשוק).

9. אוליבר קאן Member

יש להפועל גם את החלוצים רועי דיין ועדי סבג

10. Frank Serpico Member

אני לא רוצה ארבעה מצויינים. לא זה מה שאמרתי. בין זה ובין מה שיש לנו כרגע זה הבדל של שמיים וארץ. אתה סתם מקצין את העמדות.

אני רוצה חלוץ מצויין אחד, ולידו, כאלטרנטיבה או כגיבוי, עוד חלוץ. סתם חלוץ. לא מצויין, אבל גם לא איזה אחד שבא כשבאמתחתו שבעה שערים מהלאומית.

בן בסט מבחינתי. אפילו ארבייטמן. לא מצויינים. לא מצטיינים. אבל טובים כגיבוי. זה הכל.

11. Frank Serpico Member

רועי דיין כבר איננו ...

12. royi_t32 Member

טועמה לא יבוא, עונה של דשדוש במרכז טבלה.

13. פרנקו בארזי Member

מהרן להלא וזהבי, עם כל הכבוד (ויש), הם לא ממש החלוצים השניים האידיאלים (אע"פ שלא ראיתי אותם משחקים, מלבד תקצירים של שתי דקות ממחנה האימון...).
    אם מוני הראל מוכן להוציא 600 אלף דולר על ילד-זבל כמו אביחי ידין, שהישגיו המרשימים בקריירה מסתכמים בלרדת עם כפ"ס ליגה, למה הוא לא יכול להפריש מיליון דולר?
    למוני הפתרונים (ואגב, עם כמה שאני סולד ממנו - שיהיה לו מזל טוב על הולדת בתו)
    לדעתי השחרור של אנסומבו היה טיפשי.
    אנסומבו שחקן מצוין, ומאז שהגיע גוטמן הוא גם שיחק טוב.
    הוא ללא ספק קשר אחורי הרבה יותר טוב מדגלאס דה סילבה או שי אבוטבול.
    אני לא מצליח להבין למה שיחררו אותו. פשוט לא מצליח.
    כנ"ל לגבי ארביטמן. חלוץ מוכשר, למה לשחרר אותו, ובמיוחד כשלא מביאים לו מחליף?
    עד שלא ימצאו קשר שמאלי (כלומר - טועמה) וחלוץ (יבוריאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx ), אנחנו לא נוכל להיות קבוצת צמרת.

14. אוליבר קאן Member

צודק לשחרר את אנסומבו זה טיפשי שחקן חזק שמשחק בלי פחד ולא מפחד להוריד את הרגליים של שחקנים אחרים
    בנוגע לארבייטמן הוא הושאל ממכבי חיפה להפועל ולהפועל הייתה אפשרות לקנות אותו בסוף הענוה אני לא יודע למה הפועל לא קנו אותו

15. royi_t32 Member

1.אנסומבו אחד שחושב שהוא על תקן פליימיקר, מנסה לשלוט בהתקפה ובעצם גורם לכשלון בהתקפה ולהריסתה. אומנם השתפר פלאים מאז הגיעתו של גוטמן, כמו הרבה שחקנים אחרים, אבל עדיין הוא שחקן עם ראיית משחק שואפת ל-0, שובר רגליים וגוטמן לא רצה אותו.

2.הפועל בחיים לא שיחררה את שלומי ארבייטמן, הוא בא בהשאלה ממכבי חיפה בינואר ולהפועל היה אפשרות לקנות אותו בחצי מיליון דולר, אבל באותו הזמן לא היה להפועל מספיק כסף לקנות אותו ולכן האופצייה שהייתה להפועל ת''א נמחקה.