הפועל ת"א 09/10: דאבל! אליפות ה-13, הגביע ה-13

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/7/09.

1. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/7/Black354X281/133607.Xxx

שי אבוטבול צפוי להחמיץ את מחנה האימונים של הקבוצה. השחקן שנפצע בצורה קשה במשחק נגד בני-סכנין לפני כארבעה חודשים וקצת, עדיין מתקשה לחזור לכושר משחק(בניגוד לתחזיות האופטימיות) והוא מסתפק כרגע באימוני ריצה או בתרגילי שיקום שונים, כך שאין טעם שימריא עם הקבוצה למחנה האימונים באוסטריה ביום שני. אבוטבול יישאר ככל הנראה בארץ וימשיך שם בהתקדמות האיטית שלו, בתקווה לשוב להתאמן עם כדור כמה שיותר מהר. מהארן לאלא כיכב היום במשחק אימון כאשר כבש שלושער. ההרכב הראשון ניצח 3-0 את ההרכב השני.
    * בן לוז אישר היום שהפועל לא הציעה לו להמשיך בשורותיה - "אני לא ממש מבין למה אני לא בהפועל, אבל אני לא יכול לחכות. ביני לבין הפועל ת"א לא היה אפילו מו"מ. מה שכן, אני מעריך את אלי גוטמן שדיבר איתי ואמר לי שהוא רוצה אותי.

גם את מחנה האימונים בעונת גיא לוזון, אני חושב ששי פיספס בגלל פציעה. הוא נכנס להרכב מאוחר מאוד. אני מאוד מאוכזב מהידיעה הזאת, כנראה שניאלץ להסתדר בלי שי ברוב הסיבוב הראשון. ייקח לו הרבה זמן להוריד חלודה. אני מקווה להחלמה מהירה.
    אני לעולם לא אבין את ההנהלה שלנו שלא מקשיבה למאמן, ולא מנהלת מו"מ עם שחקן בו המאמן חופץ, למרות שהוא מאוד זול.

נערך לאחרונה ב: ‏10/7/09
  2. Bujuga Member

הפועל חייבים לפגוע בזרים, אחרת לא דובים ולא יער.
    אבוטבול מקורקע, לא יפתח את העונה, והשאלה איך יחזור ובאיזה כושר...לכן צריך להביא זר בעמדה הקריטית הזו של קשר אחורי - אבל זר חזק, גרזן שישדרג את העמדה ולא אחד שלא עושה יותר מידי כמו פברסיו קראבליו.
    גם יבואה יעזוב, אז זאת אומרת שצריך להחתים חלוץ, לא חסרים חלוצים, רק שיפתחו עיניים ויביאו איזה תותח. כמו שחיפה הביאו את דבאלשווילי ופ"ת את בוסיץ'...גם גוטמן צריך לחפש כאלו ואני סומך עליו שיפגע.
    נותרו עוד שני מקומות בהנחה שאניימה ישאר, אז אפשר להביא בלם וקשר תוקף.

פגיעה בזרים היא קריטית, חבל שלא חושבים להחזיר את טלקיסקי, זה היה פותר את אחת הבעיות וורמוט היה משחק מאחורי החלוץ.

3. Raulito Madridista

בשנה שעברה הפועל לא הביאה אף זר. דגלאס ויבואה נרכשו, אבל הם זרים שכבר הוכיחו את עצמם בליגת העל. בהפועל ניסו בשנה שעברה כמה שפחות להמר, וכנראה שגוטמן ממשיך עם זה גם העונה הנוכחית. לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו. הפועל מתקמצנת מאוד בינתיים על רכש - שני השחקנים שהגיעו לא עלו למועדון שקל. בקבוצה מחפשים רק מציאות - שחקנים שסיימו חוזה, ואני בספק אם יגיע שחקן באמת איכותי. נצטרך לקוות שידין יידע לעשות את העבודה. בשנה שעברה הוא היה סביר.

לגבי יבואה - עזיבתו תיהיה מכה קשה מאוד ושכטר הוא לא תחליף הולם(אני רוצה שהוא יגיע בלי קשר). חבל שהפועל בכלל לא חשבה על מקרייב(גם את אבידור הייתי רוצה לראות בקבוצה, אבל במקרה זה האשמה היא לא על הפועל - שרצקי משאיל אותו למכבי במחיר של מסטיק בגלל אהדתו לקבוצה, ומהפועל לעומת זאת הוא דרש מיליון דולר).

וורמוט לא צריך לשחק מאחורי חלוץ - אין לו יכולת בעיטה, הוא לא יודע לתת כדור עומק והדבר הטוב אצלו זהו הדריבל שלו. כל פעם שראיתי אותו עוזב את הכנף בשנה שעברה, פשוט התעצבנתי.

4. Emil Member

הפועל מתקמצנת בעיקר כי עדיין לא נכנס כסף למועדון. בשלבים מסויימים בעונה שעברה בהנהלה היו בטוחים שהם הולכים לדפוק קופה על יבואה ואניימה, העמידו לפחות על השני תג מחיר לא ראלי שהרתיע הרבה מאד קבוצות שהיו מעוניינות בשירותיו, ובינתיים נשארו עם השחקנים ובלי כסף. לכן לא נראה שהפועל מתכננת לרכוש כרטיסי שחקן.
    אולי אם וכאשר יבואה יימכר בסכום כלשהו, תראו את הפועל מביאה שחקן בסכום יפה.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן,הפועל משלמת על החוצפה שלה,הגזימו עם הסכומים שהם ביקשו על יבואה ואניימה,עם כל הכבוד לכשרון הגדול של שני השחקנים,זה שיבואה מלך השערים בארץ לא כזה מדגדג לאף אחד באנגליה או צרפת.

6. Bujuga Member

הפועל בנו על כסף שיכנס ממכירת יבואה ואניימה, דבר שלא קרה, אבל לא חסרים שחקנים חופשיים בשוק, צריך פשוט לחפש טוב, או לשמור על קשר עם זרים, כמו שרוני לוי עושה עם רוסו, הפועל יכלה להיעזר בהלמאי, סימרוטיץ', מוסקאל...בטוח שיש סלובנים, הונגרים, קרואטים, פולנים שיכולים לשדרג את הפועל.
    חוץ מזה אפשר תמיד לחפש שחקנים שמשוחררים מליגות פחות בכירות באירופה.

ורמוט כל החיים עד שהגיע להפועל וקשטן עשה אותו קשר בצד ימין, היה מאחורי חלוץ, כך בנבחרות וכך בהפועל חיפה, לא לפסול את זה.

שכטר הוא כנף ימין, אז יכול להיות שהוא הפתרון.

7. Fabio Junior Member

חבל לי שלאחר שנכנס שותף להפועל תל אביב, מה שעלול ליצור בעיות בשנים הבאות (ראה מכבי תל אביב כדורסל) עדיין אנחנו נאבקים על כל דולר במקום לסגור מהר עם שחקנים שחשובים למערך. נכון שאחנו במשבר כלכלי, אך חשבתי שטובים השניים מהאחד. לא נורא.
    דור, גם אני חשבתי שהתחליף הראוי ביותר ליבואה הוא מקרייב, וחשבתי שהפועל תעביר לאשדוד הצעה כספית נאה (שתגיע ממכירת יבואה) בנוסף לשחקנים מוכשרים כמו אסולין וסרור, שאני בטוח שהצוות המקצועי באשדוד ישמח לקבל, שחקנים שלא ימצאו את עצמם בהפועל.
    אבל כרגע, לפי מה שאני מבין, יבואה עלול לעזוב ומחליפו יהיה ככל הנראה שכטר, שכמו שציינתי כבר, לפי דעתי (אל תתפסו אותי במילה) תפוקת השערים שלו בשלוש עונות האחרונות לא גדולה בהרבה (אם לא קטנה) מתפוקת השערים של יבואה העונה.

8. Liverpool לעולם לא תצעדי לבד! Member

עד עכשיו אני לא מבין למה לא החתימו את בן לוז לעוד עונה... את המהמר אפשר וגם צריך למכור.

9. Bujuga Member

מוני בכל פעם עושה מאמצים להביא כסף או לחזק את הפועל דרך חברים שלו, עכשיו זה עם טביב שכולל בעסקה שחקנים מכפ"ס ואת קצרה וחנן קהלו, ומאמן הנוער עמי נמני.
    גם עם גיא לוזון זה היה בגלל חברות עם הלוזונים.
    עם כל הכבוד אנחנו לא צריכים להיות השפן נסיונות לחברים שלו...
    כל השחקנים מכפ"ס הגיעו במהלך שכולל את הגעת טביב לכן זו לא היתה הוצאה נטו מהכיס שלו, ככה שלהשקיע בקבוצה לא כל כך קורה, זנדברג בא בחינם, וגם דדי.
    חבל שמספרים שיש לטביב איזה 40 קניונים בארה"ב ומלא כסף, כי בינתיים שום הוכחות לכך לא רואים.

10. Fabio Junior Member

אז קנה אתה את הפועל.
    לטביב יש לי תלונות אולי, להראל לא.

11. King Kenny Member

Bujuga, אם אני לא טועה לטביב עדיין אסור להשקיע בקבוצה בגלל שנת הצינון.

לגבי שי, קראתי איפשהו שהתחזיות הן שהוא יפסיד רק את המשחק הראשון באירופה ולא מעבר לזה.

על ורמוט אסור לבנות כלום, רק כמחליף ולא יותר מזה אלא אם כן נראה שיפור מהעונה שעברה שבה הוא שיחק גרוע.

דור, אני דווקא חושב שידין שיחק די טוב בעונה שעברה ועשה את עבודה שלו בצורה טובה, אחד השחקנים היחידים בקבוצה הרכה של שנה שעברה שמתאבדים על כדורים ויורדים לגליצ'ים.

12. Bujuga Member

טביב לא בצינון ולא בכלום, הכל חברותה שם, הראל חבר של לוזון ולכן הכל עובר בלי בעיה, אתה חושב שהם באמת שילמו שקל על 4 הכפ"ס? ועוד השנה הגיעו 2 הכשרונות הכי גדולים שהיו בכפ"ס, קליימן השוער, ואדם כרמיה שהצטרף בנתיים לנוער...הפועל לא שילמו לכפ"ס כלום, גם אם פירסמו שכן.

אבל אני לא מבין את מוני שמצרף את החבר שלו, אם הוא לא מוכן להשקיע יותר, בסדר בשנה שעברה הוא לקח את כל הנכסים של כפ"ס, אבל עכשיו אין לו כבר מה להציע...אז איפה כל הכסף שלו? עדיף היה להביא משקיע שכן ירצה לתרום, שכן יסכים להשתתף חלקית ברכישת שכטר ופרנסמן.

נקווה שזה לא ידפוק בעתיד את הפועל.

חוץ מזה שאחרי שהיום נפלה העסקה עם שכטר ופרנסמן, באמת חייבים לפגוע בשניים-שלושה זרים תותחים, אחרת חבל על הזמן, לא אליפות ולא נעליים, ולא כל מה שתקשורת מציירת, כי הסגל לא מי יודע מה גם עם דדי וזנדברג.

13. King Kenny Member

אני מתכוון שעל הנייר הוא בתקופת צינון מה שאומר שהוא לא יכול עדיין להעביר סכומי כסף גדולים.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא חוקי ובמדינה מתוקנת הפועל ת"א הייתה נענשת.

15. Bujuga Member

זה ברור, במדינה מתוקנת זה לא היה נעשה, כי מוני היה יודע את גודל הסיכון.
    אבל במדינת הקומבינות או בהתאחדות הקומבינות הכל מתאפשר.
    לא חסרות כאן קומבינות בכדורגל הישראלי, בגלל זה ענפים צנועים כמו טניס מצליחים יותר.