הפועל ת"א 2018/19 - האימפריה עוד תחזור

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

על הקבוצה הזו של הדאבל אני יכול לדבר שעות, קבוצה שהיו שחקנים להזדהות איתם, זו הפועל שגדלתי עליה וששירשה את המיתוס של 'פירקנו אותם 1:0', הקבוצה של גוטמן למשל הייתה די יוצאת דופן. שמעון גרשון ביקש משלום תקווה שיצטרף להנפת הגביע ב-1999/00 וזה אומר הכל, הוא תמיד אמר עד כמה שלום היה משמעותי עבורו ושהוא רצה להיות כזה מנהיג ומורה דרך ואח גדול עבור 'תינוקות קשטן' למרות שאלה היו צעירים ממנו רק בשנתיים. איזה כיף לדבר על זה, תבוא כל יום.
    באותה עונה רבים חשבו שהפועל חיפה תמשיך, למכבי חיפה תמיד היה סגל של תותחים - בניון, קלצ'נקו, בנאדו, רפי כהן ועוד והם כרגיל ניצחו אותנו בקריית-אליעזר, גם בית"ר הציגה משחק מעולה, יש כאלה שדירגו את הסגל של הפועל כחמישי בטיבו בליגה.
    לגבי 'תינוקות קשטן', שאלתי פעם בפורום 'שדים' מה האוהדים חושבים. טועמה תרם הכי הרבה, בלילי היה 'הכי מטורף', איזו מהירות, אפק לדעתי היה השחקן הכי פחות טוב - סילון אבל זהו, עונה אחת גדולה באמת הייתה לו והזוי שהגיע לספרד, איכשהו גם הצליח לו האלתור כמגן תוקף. וכפיר אודי עם השקט הנפשי וקור הרוח - היה הפספוס הגדול, הפציעות, למרות שהוא פרח בבני-יהודה ב-2003/04.
    מעבר לכך קבוצה הזו היו שחקנים שאף אחד לא רצה לגעת בהם, יגאל אנטבי הגיע כשהוא כבר מבוגר ולא היה שחקן יוצא דופן במכבי הרצליה, ואוהדי בית"ר היו בהלם שאילן בכר הפך לאחד המגנים ההתקפיים הטובים ביותר בליגה.

https://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1019159.Xxx

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/7/4/6/1/746107-46.Xxx

2. Raulito Madridista

https://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1377559.Xxx

רובי לבקוביץ
    התראיין לפני בית"ר ואמר "יש אמת אחת והיא שהפועל ת"א קבוצה טובה וחזקה ובסוף הסיסוב הבא נגיע למשחק נגדם במקום אחר לגמריי". אלה דברים ששחקן חייב להגיד אבל זה הזמן לפרגן לו על עונה טובה, השחקן הגי יציב בהפועל, סוג של מנהיג. הפתעה גדולה עבורי, סוף סוף מקרה של שחקן שמגיע בשקט ועושה עונה יפה. היה אמור להיות כולה שוער שני לינקו האוהד, לא התייחסתי יותר מדי לזה שצירפו אותו - "יופי, אחלה". לא זוכר שעשה קריירה גדולה, שיחק קצת פה וקצת בפ"ת וקצת שם. יש להפועל הגנה טובה ואני לא רוצה לכמת את העניין לכמה נקודות הביא לנו, אבל הוא תענוג ואני אוהב אותו.

3. Raulito Madridista

המשחקים הגדולים - הפועל ת"א נגד בית"ר ירושלים. הפעם בקצרה:

הערה: אין ולא יהיה כמו הדאבל בטדי, הדמעות זולגות כל פעם מחדש ב-15 במאי; מעבר לכך היו גם שני גמרי גביע מטורפים ב-1998/99 ובעיקר ב-1999/00 שלדעתי היה גמר הגביע הטוב ביותר בעשרים השנים האחרונות.

- עונת הדאבל 1999/00 - זה היה במחזור ה-12, הפועל של קשטן מתעלה נגד בית"ר של אוחנה וממשיכה לאותת על כוונותיה לזכות באליפות אחרי זמן רב. סימרוטיץ נתן גול גדול ובסה"כ השלים צמד, גרשון בפנדל בנוהל מה שנקרא וגם שער של פישונט באדיבות קורנפיין. זה נגמר בניצחון 4:1.

- עונת 2002/03: הפיניש המטורף והמאבק המשולש על הכתר. בסיום המחזור ה-30 מכבי חיפה, הפועל ת"א ומכבי ת"א היו כולן עם 60 נקודות. לפני המשחק, הפועל, שנפלה משמעותית מהשתיים האחרות במשחק ההתקפה, ידעה דבר אחד ברור: ניצחון 6:0 והפועל ראשונה. הפועל עלתה בטירוף והובילה 4:0 במחצית, בזכות צמד של אפק ושערים של לוז ובלילי. קורנפיין עבד קשה, מאוד קשה. בסוף זה נגמר 4:1. באותה עונה הפועל ניצחה את בית"ר בכל שלושת המפגשים כפי שקרה גם ב-2001/02.

- עונת 2003/04: הקאמבק של אבוקסיס! הקשר חוזר ללבוש אדום אחרי הרפתקאה קצרה באשדוד ומציג משחק שיא נגד בית"ר במסגרת המחזור ה-14. אוגבונה כבש שלושער אחרי שטל חן העלה את הפועל ליתרון מהיר כבר אחרי ארבע דקות בנגיחה לחיבורים אחרי מצב נייח, והפועל מנצחת 4:1.

- עונת 2007/08: עונת ההישרדות המרגשת עם גוטמן והפועל הופכת לאלופת התחתית. בית"ר חשבה לחגוג על הפרצוף של הפועל ולפתוח מנגל בבלומפילד והובילה משער גדול של זנדברג. אבל הפועל עשתה מהפך וגולת הכותרת - שער מדהים של טלקיסקי שרץ חצי מגרש וניער את אלברמן ואז הקפיץ מעל קאלה. גולאסו!

https://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg855567.Xxx

- עונת 2008/09: סיבוב שני, מחזור 20. שבוע אחרי שהפועל מקבלת בראש מבני-יהודה - היא מוציאה עצבים על בית"ר! ועוד איך. לוז עלה בהרכב של גוטמן והציג מחצית מעולה. הרוש הילד הצעיר שיחק במקום קאלה והדף המון ובכל-זאת ספג רביעייה. לאלא כבש את הראשון ודה סילבה הכפיל בנגיחה. בהמשך לאלא השלים צמד מבישול גדול של יבואה ונאתכו דחק לרשת את הרביעי אחרי כדור רוחב של ורמוט. זה היה אחד ממשחקי הליגה הגדולים של הפועל שראיתי בחיי. בית"ר שקלה לפטר את עטר אחרי המשחק ובסופו של דבר זה לא קרה.

- ועוד: ניצחון 2:0 בעונת 2001/02, קלצ'נקו ודומב כבשו. זה היה המשחק הראשון שבו הייתי; עונת 2009/10 - ניצחון 4:3 משוגע בסיבוב השני, הפועל כבר הובילה בביטחה.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/18
  4. Mahranlala Member

האחים ניסנוב צריכים להתקשר בדחיפות לקובי רפואה ולהתחנן שיחזור, ולהביא לו את כל מה שיבקש. זה הסיכוי היחיד לסיים במקום ה-12 העונה.

EuropeGuy ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  5. Raulito Madridista

הייתי משחרר את כולכם יא אפסים, כתבתי בפוסט של המשחק באינסטגרם ואני בדרך-כלל שקט שם. זו התחושה. לקבל שלישייה מבית"ר ירושלים הזו ועוד בבית? אוי ואבוי. הקהל אתמול הגיע בהמוניו ובאמת ניסה אבל קשה להאשים אותו. הייתה אווירה של בית קברות, אווירה של ירידת ליגה. ואם הניסנובים לא רוצים להיות אחראיים שוב על הישג מפוקפק - שיפתחו את הכיס הקמצנים האלה, אופיר חיים הלא מנוסה מתגלח עלינו, וואלה יופי. עוד מעט יגיעו החבר'ה כאן ויגידו שאני מגזים ושלא הכל רע. במשחק הזה לא היה אפילו קצת חוסר מזל או העדר רגל מסיימת, לא עשינו כלום. וזה מגוחך לדבר על שחקן אחד או שניים, זה מועדון חולה. אין קהל שאכל יותר חרא מהקהל של הפועל בשנים האחרונות. אני מתנצל כלפי יגאל בשן ז"ל, כותב השיר 'השדים האדומים', שיר האליפות בשנות ה-80.

6. הרצליה Member

מכיר כמה אנשים שיתווכחו איתך על זה...

7. Telkiyski Member

בתור מישהו שלא שייך לצד מסויים בזירת "הגדולות". מי לדעתך אכל יותר חרא מהפועל ת"א?

8. הרצליה Member

לא ראיתי שהייתה כאן התייחסות לקבוצות גדולות, וגם אם כן, מי או מה מגדיר מהי קבוצה גדולה? מכבי נתניה היא קבוצה גדולה? הפועל פ"ת היא קבוצה גדולה?

9. עידן444 Member

היופי אצל אוהדי הפועל זה שהם יודעים גם מה זה טוב. והכי טוב שיש.
    האם זה עושה את התקופה הרעה ליותר קשה או לא? אני לא יודע.

אני מכיר אוהדי נתניה, גם כאן בפורום, וכנראה שגם אני, שמוכנים לקחת גביע ולרדת ליגה באותה עונה. העיקר לראות תואר שאוהד של כל קבוצה בארץ(כמעט) ראה ב 30 שנה האחרונות ואנחנו לא.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  10. Telkiyski Member

כן, השנים היפות נותנות כוחות עכשיו. לפוחת אצלי.

אבל מה שאנחנו חווים מאז עונת 14/15 זה נורא.
    4 עונות של פליאוף תחתון, ירידת ליגה אחת או 2, עונה בלאומית.
    הפסדים ותבוסות לכל יריבה אפשרית.
    משחקים במושבה המסריח הזה.

חרא קיצר.

אל תשכח, גם שלנו יש יריבות וקבוצות שאנחנו שונאים להפסיד להן, עבור אוהדי נתניה למשל אין ממש דבר כזה.

11. Raulito Madridista

זה עוד לא הזמן להשוות את הפועל ת"א להפועל פ"ת ואני מניח שאוהדי מכבי נתניה יסלחו לי. בעונה עם גיא לוזון על הקווים 2007/08 - זו הייתה עונת הבכורה שלי כמנוי. הלכתי לכל משחק ונשארתי עד תוספת הזמן למחוא כאפיים לשחקנים שהיו גרועים שבוע אחרי שבוע. הפעם זה עניין אחר. הצרות של מכבי חיפה הן בדיחה לעומת מה שקרה להפועל בשנים האחרונות. גם על הדשא - טריליון שנה לא ניצחנו קבוצה גדולה, ירידת הליגה, הנהירה למכבי, וגם מסביב - חוב של מאה מיליון.

הבנתי שהמשחק הקרוב נגד חדרה זה ביום שבת ב-16:00, אני לא הולך, נשבר לי, זה גם לא בלומפילד. אני הייתי לא מעודד גם בעשר הדקות הראשונות, יש גבול כמה השחקנים יכולים להיות אפסים. הקהל שלנו טוב מדי כלפיהם. בעונת הירידה היינו קבוצה מוגבלת אבל נלחמנו, חוץ מהחמישייה בדרבי.

בסיבוב הבא ש-'אמור' להיות יותר טוב, כך מקווים, שימו לב ללו"ז של הפועל: טדי, פעמיים סמי-עופר, הי"א באשדוד שמנצחים שם פעם באף-פעם, ק"ש.

רועי זקרי חד וחלק אחד מהשחקנים המתסכלים ביותר שהיו אצלינו, הוא מכדרר עם הראש באדמה, מה זה הדבר הזה. גם עאבד מככב בסקר בפורום 'שדים' בדירוג הגרועים ביותר. אגב, מי שבונה על ינואר - אתם מוזמנים להיזכר בתותחים שהחתימו כאן האחים ניסנוב כשהשתלטו על המועדון - אבו-זייד, טוטו תמוז, בנבנישתי ועוד. ברשצקי והירש היו היחידים ששיחקו טוב, ועמית מלכה שהגיע רק בהשאלה. אגב, אני מתגעגע לשניים האלה. ברשצקי לא רץ כמו מטורף אבל יש לו שכל ופס. והירש יודע לתת גול.

12. abcd Member

נכון, כשאנחנו מפסידים אז בסוף המשחק יש לנו מסורת שאנחנו נפגשים עם הקהל היריב והם שרים לנו "הם היו 100 אחוז" בעוד אנחנו אומרים להם שאם כבר להפסיד אז לכם.
    אוי אוי אוי הפסדנו ליריבות שאנחנו שונאים להפסיד להן...אלוהים ישמור.

13. Telkiyski Member

אתה יכול לזלזל, אבל כשאנחנו מפידים בבית 3-0 לביטר זו מכה הרבה יותר גדולה עבורינו מאשר אם אתם מפסידים להם.
    כי לנו יש יריבות איתם, לכם לא. כמו שאין לכם יריבות עם אף קבוצה.

14. abcd Member

סבבה אז לדעתי כשפ.צ. מכבי מפסידה אליפות לב"ש או רקנאטי לגלבוע זה מכה הרבה יותר גדולה משאתם מסיימים עונה בפלייאוף תחתון

15. הרצליה Member

אז אתה בעצם משווה את עצמך למי שנוח לך להשוות את עצמך אליו וקובע שאין אוהדים יותר מסכנים מכם.
    תצאו רגע מזה שהכדורגל הישראלי זה 4 קבוצות, יש עוד קבוצות ואוהדים מסביב שאוכלים חרא כבר שנים.
    שאתה חגגת דאבל ב-2000 אני ירדתי ליגה באותו משחק בדיוק, כשאתה לקחת גביע המדינה ב-2011+12 איבדתי בדיוק באותו שבוע עלייה לליגת העל בתוספת הזמן של המחזור האחרון(כן, פעמיים רצוף), שאתה עלית ליגה בעונה שעברה אני ירדתי ליגה בחודש נובמבר.

אז כן, הפועל תל אביב בתקופה לא טובה, אפילו איומה ביחס לסטנדרטים וברור לי שאתה כותב בהתאם למה שהקבוצה הרגילה אותך אבל עדיין, בוא לא נתחיל להשוות מי אוכל יותר חרא מהקבוצה שלו

מצב נושא:
הנושא נעול.