הפועל ת"א 2018/19 - האימפריה עוד תחזור

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

אחמד עאבד שחקן כזה 0.
    וואו

באמת שהתחנה הבאה שלו אחרי הפועל זה לאומית, ולא לאומית בהפועל כי גם אם נרד הוא לא יישאר פה.

2. Mahranlala Member

כל אחד מהם בנפרד היה משתלב בסדר בקבוצה מתפקדת.
    אבל ביחד הם מרכיבים קישור חסר אופי, חסר כושר מדקה 60 ושביר מנטלית.
    ברגע שאתה משחק טוב אבל כלום לא הולך לך בהתקפה מכל מיני סיבות, אני מצפה שיהיה שחקן קישור מנוסה שירים את הקבוצה, שידע לתת כדור כמו שצריך, שיאיים כמו שצריך מרחוק ושלא יתן ליריבה להשתלט על המשחק אחרי מהלך

אתה זוכר את הגול של חיפה? רמזי ספורי היה עם הכדור ויכל למסור ל-3 שחקנים אבל בחר למסור לשחקן של חיפה והוביל מתפרצת שהשתווה ל1:1, ולאחר מכן - למרות שהיינו טובים יותר פשוט לא הבקענו גול. הרבה מאוד בעיטות לא נכונות שנחשבות כמצב אבל הם חסרות סיכוי, בעיקר של זיקרי את עאבד אבל גם של אליאס וספורי.
    זה בדיוק הדברים הקטנים האלה ששמים אותך מקום אחרון.
    גם הקרן של ביתר שנגרמה מהרחקה מיותרת של עידן כהן - שאליו אין לי שום תלונות זה דוגמה לזה.

3. Raulito Madridista

מקבל שהצעירים יכולים לשחק יותר טוב, אבל השאלה היא עד כמה יותר טוב, עד כמה זה היה נראה יותר טוב 'בקבוצה מתפקדת'. ויש גם את הסקאלה השנייה: שחקנים שהם תותחים, הן מקצועית והן ברמה המנטאלית - מצליחים להסתדר גם במצב הזה. אף אחד מהם הוא לא 'טוב', אלא 'בסדר'. הם לא יכולים גם להיות על הספסל של קבוצת צמרת. דוגמאות מהעבר? שמעון גרשון שערך את הבכורה בעונה בה כמעט ירדנו ליגה - 1996/97. בואו נקפוץ יותר מעשור קדימה - עומרי קנדה שבא מהפועל פ"ת. גם דני בונדר השתלב בקבוצה בעייתית שלא עמדה בציפיות אבל לא התדרדרה לתחתית, ביבראס נאתכו - ולחץ של אליפות הוא גם לא פשוט.

עידן כהן הוא הכי טוב מהצעירים עד עכשיו לדעתי, היה קצת בפאניקה בדרבי ונגד בית"ר הרחיק בצורה מפגרת אבל הוא באמת בסדר וגם אחראי על חלק מהגולים שלנו עם היציאה קדימה. שפת הגוף שלו מטעה, הוא בסדר. ספורי הוא בדרג אחר, יש לו לא רחוק מ-150 הופעות ליגה, בכל מיני קבוצות. הוא לדעתי לא רע העונה ואם אין ברירה גם הייתי מנסה לשחק איתו בכנף בגלל המהירות. הקהל הוא באנטי כלפיו, וספורי לא כמו גוטליב לדוגמא. לא שוכחים לו שלא רצה לשחק בהפועל בלאומית - אפשר להתקדם.

4. Mahranlala Member

@Raulito
    כמו שאתה אומר, הם שחקנים שהם במקסימום בסדר.
    אם היו משלבים אחד מהם (אליאס) זה אולי היה עובד.
    אבל אתה פשוט לא יכול לבנות קבוצה גדולה שנלחמת על ירידה על שחקנים שהם במקסימום בסדר, וגם חסרי ניסיון.
    ברגע שההתקפה לא מתפקדת אתה מצפה מהם לקחת אחריות ואת זה הם לא נותנים.
    תסתכל כמה פעמים הם נלחצים שמגיע אליהם כדור באזור הרחבה.
    על כל קמ שאליאס רץ ומחלץ כדור הוא גם מאבד אותו.
    אותו דבר גם לקס.

לעידן כהן אין לי תלונות. אחת מהסיבות שהוא מצליח זה כי הוא עם הגנה מתפקדת יחסית. פירסמן, גוטליב ודגני שלעיתים שלמה מחליף אותם. ומאחורה לבקוביץ' שעושה את שלו, ההגנה היא הבעיה האחרונה שלנו - אבל נתתי דוגמה למקרה שנגרם מלחץ וגם הוביל מגול, יכול להיות שהוא לא היה מוביל לכלום, אבל בטעויות המעטות שעידן כהן עושה לרוב יש מי שיתקן.

הקישור שלנו הוא הקישור הגרוע ביותר בליגה, אולי למעט אשדוד.

בנתיים אולי כדאי לנסות לשחק בדרך ששיחקנו נגד הפועל חיפה. לבוא לכל משחק כאילו זה משחק ירידה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/18
  5. Raulito Madridista

אני ואתה באותו קו מחשבה אבל מתנסחים שונה. שילוב שחקנים צעירים זה לא מביא לך נקודות זכות. זה נובע גם מקמצנות של הניסנובים המרגיזים שיצטרכו לשלם ביוקר אחרי שחיפשו שחקנים בגרושים(אגב, ב-'מעריב' כתבו 'ירידת ליגה או כבירי2' - וזה ממש לא נכון). הצעירים האלה לא עילוי, אף אחד מהם, גם אם תשים אותם במכבי לצד גלאקטיקוס - היכולת תשתפר אבל במעט. כמו שהקבוצה של רפואה טובה ביחס להפועל של שנים עברו שבאמת שיחקה גועל נפש(קשה להחשיב את הפלייאוף התחתון בלבד, נניח בעונת הירידה) - אבל זה רק ביחס לרף הנמוך - ככה גם שחקני הבית האלה שווים משהו - רק ביחס לסטנדרט הנמוך. אף אחד מהם לא קרוב להיות רמי דואני ובונדר, ביבראס נאתכו, אפילו שי אבוטבול כשהיה צעיר.

מסכים שעיקר הבעייה היא ההתקפה. אין מי שייתן כדור עומק ואיכות מהקישור, אבל הצלחנו בקושי בזכות חולשת הליגה כן להביא את הכדור מספיק פעמים לקיצוניים. זיקרי קטסטרופה, עגייב זה קצת קבלת החלטות - לא בועט בזמן, עאבד בעונה הבאה באמת בלאומית, אחד הפלופים שלנו, וגנדה לדעתי שחקן טוב אבל הוא חלוד אחרי פציעה ארוכה.

אגב, דמארי, המספרים חלשים אבל זה לא שבכל מחזור הוא מחמיץ כמו נגד מכבי פ"ת. בית"ר באמת הייתה תצוגת נפל שלו. מה שכן, הוא שיחק לא כשיר באמת נגד מכבי חיפה ובאר-שבע וזה פגע בו ובנו, הלחץ לשתף אותו, ונגד אשדוד זה המשחק שכביכול הגענו לטריליון מצבים - הוא נפצע ועזב בשלב מוקדם. זו גם הסיבה שאני הולך איתו 'עד המוות'.

6. Mahranlala Member

@Raulito
    ולכן אני אמרתי באשכול מקביל שאם יש אפשרות להביא את יוסי בניון אנחנו חייבים אותו.
    אפשר גם את קלאודימיר פריירה מסכנין.
    כל שחקן שיש לו ניסיון לקישור ובטווח תקציב ריאלי יכול לעזור ועדיף על הימור על זר שאולי יהיה טוב ואויל לא.
    חסר לנו הרבה שחקנים טובים אבל אני לא רואה מאיפה אנחנו הולכים להביא 2 חלוצים טובים וזאת גם בעיה.
    באגף צריך לנסות עד ינואר לפחות לשחק עם עגייב וגנדה בתור שחקנים פותחים (אם לגנדה יש כושר) ולראות אם יש איזשהו שיפור.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  7. Telkiyski Member

די נו. מה יוסי בניון?
    שחקן שמקצועית לא היה לו מקום במכבי פתח תקווה עכשיו יעזור לנו?
    יודע מה, גם אם מקצועית הוא איכשהו עדיף בקצב על מה שיש לנו, לא שווה להביא אותו רק בגלל כל המסביב עם הסצינות שלו כל פעם שלא ישתחוו לו.

בלי קשר, הוא רוצה ללכת לביטר וגם הניסנובים לא יסכימו לתת לו סכום רציני.

8. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Telkiyski צודק.
    אופיר חיים הוא האחרון שצריך עכשיו דרמה קווין על המגרש

9. עידן444 Member

בהפועל הזו אוהבים לחסוך.
    אולי מכינים את המאמן שיחליף את אופיר חיים.
    אם הוא מאמן-שחקן אפילו יותר טוב. שתי ציפורים במכה:)

10. Telkiyski Member

המאמן שחקן היחיד שהייתי לוקח עכשיו זה אבוקסיס.

11. Raulito Madridista

בואו נראה את הניסנובים, אם אכפת להם ממה שקורה במועדון הזה בכלל וממה שהאוהדים מרגישים. הם יכולים לעשות מהלך גדול בלי להוציא שקל(אקטיבית) מהכיס, לנסות לקרב את הקהל, בלי להביא שחקן רכש גדול בינואר. לא צריך לחכות למאבקי הירידה בפלייאוף התחתון - תורידו למחיר אחיד של 20 שקל, גם יותר אוהדי חדרה יבואו ובעיקר הקהל האדום שימשיך להיות נאמן לקבוצה שלו. לא אומר שיכניסו בחורות וילדים שבאים באדום - בחינם, אבל יעשו משהו כדי לעורר משחק תחתית קשה ומחורבן ביום שבת ב-16:00.

הניסנובים הצילו את הפועל מליגה ג' ומאז עשו את כל הטעויות האפשריות. לא שכחנו את רשימת שחקני הרכש הכושלים, את מינוי קורצקי, את איווניר, פיטורי רפואה...

Mahranlala אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

אני לא מגיע מחר למשחק נגד חדרה וייתכן ואני לוקח פגרה קצה. אני אהיה בדרבי ואחזור בראבאק לפלייאוף התחתון שהם מאבקי צו8 נגד הירידה. אין לי שום ציפיות למשחק מחר, אשתדל להתעמק בשתי קלישאות - הראשונה של הרב אלי גוטמן - "לא לעזוב את המשחק בשום שלב" - מה שקורה להפועל תמיד אחרי שהיא סופגת ונקלעת לפיגור, ואפילו אחרי שער שיוויון(למשל: נתניה). ודבר נוסף - "להילחם, להילחם, לתת את כל מה שבכם". לא להתבזות, לרדת לגליצ'ים. אני כן מצפה מאופיר חיים ללמוד את הלקח ולהעיף את שני היצורים המעצבנים אחמד עאבד ורועי זקרי. גנדה ועגייב להרכב ומייד, וגם ספורי חוזר.

13. סמואל אטו Member

אני חושב שאיך שהפועל ת"א בנויה, ערן לוי יכול להשתלב יפה בתוך הקבוצה ולשדרג את הצד ההתקפי.

14. Raulito Madridista

בהפועל בניגוד לבית"ר יש עוד כמה נגרים צעירים ושחקנים שעובדים, השאלה אם מוותרים על רמזי ספורי וזה מערך קצת התקפי או שאחד משחקני הקו הלא טובים שלנו. במצב הנוכחי, כשאין ברירה(הרי זה לא שמביאים אותו בחודש יוני), אני בטח לא פוסל ישר, ולא יהיה מסובך לשחרר אותו מבית"ר. הוא הרי שחקן של מספרים והנה יהיה לדמארי שחקן שיודע למסור. מצד שני, ערן לוי זה ערן לוי, הוא לא יכול לעשות את הסוויץ', כמו בניון לדוגמא, הוא יכול לסיים בחרא בכל מועדון וזה עדיין יימשך. שני משחקים שהוא לא פותח והנה מתחילה הקשקשת, לחץ מיותר חוץ מקרבות התחתית.

אגב, אביחי ידין חתם ברעננה, שיהיה בהצלחה רק לא נגדינו, לא חושב שהיה יכול לעזור לנו השנה למרות שהוא מנהיג וחווה הכל בכדורגל. ניקוליץ' הוא זה ששוחרר, הוא היה טוב אצלינו בעבר אבל עברו שלוש שנים, ולמדתי שכל הקאמבקים האלה נגמרים במפח נפש.

15. סמואל אטו Member

מן הסתם, אם אתה מחתים שחקן כמו ערן לוי זה רק להרכב, ובתכלס מי כבר בהפועל יכול להדיח אותו משם? עאבד?

מצב נושא:
הנושא נעול.