הפועל ת"א 2018/19 - האימפריה עוד תחזור

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. G.B7 ירוק עולה

העמדה לדין מוצדקת לפחות בעייני.
    מה שכן, ראוי לא לתפוס אירוע אחד ולהעמיד לדין
    ואז לעוד 10 מקרים לא יהיה שום יחס (בכל קבוצות הליגה). צריך אחידות באכיפה ובענישה.

רק על התגובה של המועדון צריכים לעמוד לדין

2. Telkiyski Member

לפי איזה חוק?

אם הפועל עומדת לדין על ששל, אז שביטר תעמוד לדין על "שיישרף לכם הכפר", שמכבי יעמדו לדין על כל השירים הגזעניים שלהם ועל שירים על אונס.

שואה זה העמדה לדין אבל אונס או "לזיין תע'רבים" זה בסדר?

3. G.B7 ירוק עולה

בגלל זה הדגשתי את נושא האחידות באכיפה ובענישה.

עכשיו חלק גדול מהכדורגל בכל העולם הוא שנאה ליריבות ולא צריך להתיפייף ושירים נגד היריבות הם דבר חיובי אבל פשוט צריך לדעת איפה הגבול.
    ובשביל לדעת את הגבול צריך את ההיגיון הבסיסי ביותר שיש לבני אדם.

4. Telkiyski Member

הגבול הוא סובייקטיבי.

לי אישית לא מפריע שואה למכבי ויש קריאות אחרות ביציע שמזוויעות שאני אפילו לא רוצה לכתוב כאן (גם לא גזענות), אבל עליהן אין שום עונש והן אפילו לא מקבלות אזכור.

5. Raulito Madridista

גם אם יש בזה מן האמת, יש דברים שלא אומרים/כותבים, זה מביך מצד הפועל אבל אני לא ממש מופתע. מילא שקשה לחסל את התופעה הזו גם ברמת המועדון - איזה מסר בדיוק מעבירה ההודעה הזו החוצה? על השואה לא צריך להרחיב. זה משהו אחר אגב אבל אני לא מקל ראש גם בזריקת חפצים אפילו מצית.

בחזרה לכדורגל, מקווה שנעבור את חדרה היום בגביע למרות שמשחק העונה הוא בי"א באשדוד ביום שני. אני מנסה להבין מה רפואה עושה בהרכב היום והאמת שבתקשורת גם לא יודעים. ובמחשבה שנייה - יש לנו היררכייה ברורה בעיקר מאחורה ונניח קאיו שבוודאות יהיה שחקן ספסל. לא זיקרי ועאבד ביחד היום - זה יותר מדי סבל.

6. Telkiyski Member

למה השואה זה משהו אחר?
    לאחל למישהו להידרס, לקבל איזו מחלקה או סתם שימות זה בסדר אבל לאחל למישהו שימות בגז זה לא בסדר?

לפחות שתהיה אחידות.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למה השואה זה משהו אחר? אתה אמיתי?

Roma, EsheD ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  8. Raulito Madridista

אז מה אתה מציע? שלא יקללו בכלל במגרש כדורגל? אולי שגם יהיה אסור להוריד חולצה ואנשים יבואו עם חליפות כאילו זה אופרה ויהיה מותר לעודד רק בדקה ה-90. שלל איחולים לא לבביים הם 'כללים'. השואה היא נקודה רגישה בעם היהודי, נקודה כואבת. הניסנובים הוציאו עכשיו הודעת מעודון דרך האינסטגרם וכו', וגם שם מדברים על 'גינוי כל אלימות' ואין התייחסות ספציפית לשירי שואה. בדומה לטביב אגב, כואב להם בעיקר הכיס.

חן עזרא מתלבט בין הפועל ת"א למכבי פ"ת אם הבנתי נכון. ברור שנכנס להם הרבה כסף מסולומון אז הם יכולים לשלם לו שכר, אבל זה לא שוס גדול לשחק שם, הוא רוצה לשחק מול אלף איש במקרה הטוב? אני מאוד מקווה שבהפועל חושבים על פיתרון.

9. Telkiyski Member

מה אני מציע?
    שאם מעמידים אותי לדין על שואה, כי יש כאלה שזה נושא רגיש אצלם, אז תעמיד לדין גם על דברים אחרים. למה רק אותי?

לך ולאחרים נורא מזוויע לשמוע את איחולי השואה למכבי, לי נורא מזוויע לשמוע איחולי סרטן.
    למה שלא תעמיד לדין קבוצה שאוהדיה מאחלים סרטן לאנשי היריבה? אותי המילה הזו מזוויעה.

למה שואה זה חמור וסרטן לא?
    כי השואה זה קונצנזוס ואסור לדבר על זה?

10. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שהדיון יורד לרמה כזו נמוכה ולהעלבות אישיות אין מקום כאן.
    אני אישית שלחתי הודעה פרטית לטלטיסקי וביקשתי להפסיק עם ההשוואת קללות של השואה לדברים אחרים אבל זה גם לא אומר שצריך להתחיל בהעלבות אישיות.
    יש כאן מנהלים שידעו לטפל בכל עניין שיגרום לאווירה לא נעימה
    כל דבר כאן יכול להלהיט ולגרום לאדם להגיד למה זה ככה אצלנו ואצלם זה שונה
    אפשר להתווכח אבל בטעם ולא בצורה של התלהמות והקנטות

11. Telkiyski Member

יש פה שני עניינים:

1. אני גם יכול מאוד להיות מזועזע מנושא השואה ומשרפות והכל ועדיין לשיר שתהיה שואה למכבי, כי כל אחד והקנה מידה שלו והגבולות שלו
    2. כמו שלך ולרבים אחרים שואה זה מזעזע וגבול שאין לחצות אותו, ככה בשבילי אותו דבר תיאורטית יכול להוית עם איחולי סרטן, תאונות דרכים או איחולי מוות אחרים כלשהם.

זה שלרוב הציבור קשה מאוד לשמוע שואה אבל קצת הרבה יותר קל לו כנראה לשמוע סרטן או תאונת דרכים - זה לא בעיה שלי.

לכל אחד סולם הגבולות האינדיבידואלי שלו.

אם מעמידים לדין אותנו על קריאות השואה למכבי - שיעמידו לדין גם קבוצות אחרות וגם אותנו על קללות קשות אחרות שנשמעות ביציעים.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי, אתה טוען שלא העמידו את בית"ר לדין בכל פעם ששרו אצלנו "שישרף לכם הכפר" או "מוחמד מת"? אגב מדובר בשני שירים שאולי פוגעים ברגשות של מוסלמים וערבים אבל אין בהם גזענות. מהכמות נקודות שהורידו לנו בעשור האחרון קבוצה יכולה להישאר כאן בליגה ועוד לא התחלתי לדבר על הקנסות הרדיוסים והפגיעה התדמיתית.

שלא נדבר על הסיקור התקשורתי בכל פעם שמשהו כזה קורה אצלנו לעומת אם קורה ביציע שלכם או של קבוצה אחרת. חוק לבית"ר וחוק לשאר.

ולסיום בבקשה:

13. Telkiyski Member

ההבדל הוא שגזענות ומסרים גזעניים הם דבר אסור על פי חוק בישראל.
    לצעוק "שואה" לא.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה גזעני במוחמד מת?
    מה גזעני בשישרף לכם הכפר?

השיר היחיד שיש בו גזענות זה אולי רק השיר על טועמה והוא כבר מזמן כבר לא בפלייליסט של היציע המזרחי.

15. Telkiyski Member

מוחמד מת זה לא גזעני כמו ששואה למכבי זה בעצם כדי לאחל להם חורבן והרס ולא שואה של משרפות וארובות.

נו באמת

מצב נושא:
הנושא נעול.