הפועל ת"א 2019/20 - איצטדיון חדש, מאמן חדש, בעיות ישנות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י חייל שוקולד, ‏17/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא דיבר על שערים לא על בישולים.

בישראל בכלל יש רישום מסודר ואמין של בישולים מכל השנים? אולי @רון עמיקם יודע.

2. Telkiyski Member

אה נכון נכון.
    כן.
    יש לו שער אחד בלבד בהפועל - בגביע נגד קרית אתא.
    גם לבונדר יש אחד לדעתי - נגד אשקלון בליגה.

מקנדה היה אמור לצאת יותר ,אבל הוא היה מוכר.
    כמו פה

3. רון עמיקם Member

לי יש

4. Raulito Madridista

https://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2439697/7-gd.Xxx

בעמוד הפייסבוק של קבוצת האוהדים (HTA) מעלים מידי ערב שחקן עבר מעניין ללייב בדף הפייסבוק, אתמול היה זה תורו של ביברס נאתכו שהקדיש מזמנו חצי שעה. לצערי שאלו מיליון פעם את אותה שאלה צפויה - על חזרה אפשרית להפועל תל אביב, והנה מה שאמר בגדול: לפני כמה שנים הוא היה משוכנע שזה יקרה אבל ככל שעובר הזמן זה הולך ומתרחק, הוא לא יודע באיזה מצב הפועל תהיה, אם ירצו אותו בכלל וגם לא משוכנע שיחזור ארצה. למכבי הוא לא יגיע בעיקר בשל שיר נאצה מכוער על אביו ז"ל. טוען שהוא צופה במשחקים של הפועל אם כי לא כמו בעבר; מחמיא לקלינגר למרות שלא התאמן אצלו מעולם; ובחר בגוטמן, כצפוי, כמאמן הטוב בקריירה שלו; על הרצוג אמר שהוא מבין את הראש של השחקן והנבחרת לא התקדמה אולי ברמת התוצאות אבל אם מנקים את שלושת המשחקים האחרונים בקמפיין לדבריו היה שינוי בגישה ובמשחק עצמו כלומר להגיע נגד כל נבחרת במטרה לשלוט ולא לחפש לגנוב גול; הוא סוקר גם את הקריירה שלו באירופה ומספר על המעבר עצמו לקאזאן במרץ 2010.

אמר שהגול האמוציונלי ביותר שלו היה ב-0:4 על בית"ר ירושלים כי הוא הקדיש אותו לאביו שנפטר ממש ימים ספורים לפניכן; שאלה שאני לא קיבלתי מענה היא מה הרגע הגדול ביותר שלו בקבוצה.

היום, מי שמעוניין ברוך דגו יהיה זה שיענה על שאלות, שיחק בקבוצה בין 2005 ו-2008 כזכור, זכה פעמיים בגביע והיה שותף לעונה אחת יפה באירופה ב-2006/07.

5. Raulito Madridista

פספסתי את הלייב עם סלים טועמה בדף הפייסבוק של אוהדי הפועל תל אביב, בכל מקרה הנה זה, ויש גם מקבץ תמונות מספר את הסיפור:

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/92136597_2874823555947244_2816123039949783040_n.Xxx?_nc_cat=110&_nc_sid=110474&_nc_ohc=QBaVSFINFA8AX8d4JMQ&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=2280b7c8f45db86b02da6f0e89d732ff&oe=5EB1420D

אעלה כאן קצת דברים מהאוב, גם ככה אין כדורגל: טעות חמורה עשה עם המעבר למכבי פתח תקווה אז, דרור קשטן כבר סידר לו את החוזה שהוא רצה. כשחזר ב-2010/11 אני זוכר משפט שלו: "יש לי צמרמורת רק מהמחשבה ששוב ישירו את שיר השחקן שלי", לאו דווקא בעונה הזו כי היו לנו תותחים בהתקפה, אבל אפשר היה להשתמש בו יותר בתבונה במרכז השדה. שירת את הפועל הכי הרבה עונות מבין תינוקות קשטן, כל בעיטה חופשית מהבלטה שלו הייתה חצי גול וגם כל קרן הייתה חצי בישול, לא משנה אם זה אירופה או ליגה. בוודאות הוא אחד המבשלים הגדולים בהיסטוריה שלנו ואולי אפילו שני\שלישי אחרי סיני ו-ורמוט.

מדהים שאנחנו נזכור מטועמה יותר מהלכים באירופה מאשר בליגה [או.קיי, כולם זוכרים את "בעיטה חופשית ברמה של מראדונה" וגם את הפצצה בדרבי ב-2006/07], פשוט שימו לב לזה:
    - הבישול לאוסטרץ בכפור של לוקומוטיב.
    - המשחק המטורף נגד פריז סן ז'רמן בחוץ - שער אחד ענק, שער שני בזכות השוער, ועוד בישול לברדה.
    - הבעיטה החופשית נגד גלאזגו ריינג'רס באותו קמפיין 2006/07.
    - הבישול לזהבי במספרת ב-2011

6. Raulito Madridista

שמעון גרשון משחזר ב"מגרש פתוח" את המעבר לבית"ר ירושלים בקיץ 2006 ומתנצל חלקית:

https://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/9/size648x534/1008349.Xxx

"איו ספק שאני איש של הפועל. יש לי פינה חמה וענקית בלב לבית"ר ואני חושב שזה הדדי כי הייתה לנו תקופה נהדרת. אבל הפועל ת"א זה מפעל חיים שלי. אמנם אנחנו לא ביום כיפור ולא בענייני סליחות, אבל הקורונה הביאה איתה אילוץ לבחון מחדש ולחשוב. אז אני מתנצל בפני כל אוהדי הפועל שעדיין כועסים עלי ומזמין אותם שידברו איתי על התקופה הזו. הפועל ת"א זו האהבה הכי גדולה של החיים שלי וגם כשהייתי בבית"ר ירושלים אמרתי את זה".

"זו הייתה תקופה די מטלטלת עבורי. לא הייתי אומר שזה זיכרון לא נעים, אבל יש בו גם מטען. חלק ממנו הוא חיובי לגמרי כי הוא שלח אותי למסע חדש, וגם יש את המטען הזה מול אוהדי הפועל ת"א. אני מניח שיש עוד אוהדים כועסים ופגועים ואני לגמרי מבין את זה. מנגד, אני פוגש המון אוהדים שזוכרים שהייתי חלק בהמון סיטואציות ומשחקים עם הפועל. למשל מול לוקומוטיב מוסקבה ששיחקנו ב-14- מעלות ועברנו שלב בגביע אופ"א".

מסיבת העיתונאים וההאשמה על 'דמעות תנין': "הרגע הזה היה נראה כמו סרט אקשן. אני חושב שרגש זה מנוע מדהים בחיים והוא תמיד שימש אותי, גם בכדורגל. כל מה שעשיתי זה מאהבה ענקית, בוודאי בהפועל ת"א שם גדלתי מגיל 10 וצברתי כל כך הרבה חוויות לחיים. המועדון הזה הוא חלק מהחוויה שלי בתור מי שאני, ועיצב אותי כאדם. הבנתי שהמו"מ מול הפועל ת"א לא מתרחש באמת וידעתי שאני צריך לערוך מסע"ת לאוהדים, כי זו תהיה הדרך היחידה להסביר את מה שקרה לי. מן הסתם חלק האמינו לי וחלק לא".

הזעם של הקהל: "גדלתי במועדון הזה מגיל צעיר מאוד, עלו איתי עוד שחקנים לבוגרים ויצרנו מין די.אן.איי חדש להפועל ת"א באותה תקופה. היו זרים שהשתלבו בהרמוניה מושלמת עם הקבוצה, ההנהלה ודרור קשטן שהוביל את כל הדבר הזה. יצאנו לתקופה מדהימה של הישגים בארץ ובאירופה והדבר הזה יצר זהות מאוד חזקה ביני לבין מאות אלפי אוהדים. האירוע הזה נתן בוקס בלב למערכת היחסים שלי עם הפועל ת"א, המשיך גרשון, "זה היה קיץ שאני לא ידעתי איך אני עובר אותו. זה היה הזוי לחשוב איך אני נוסע לירושלים, עולה את העליות ולא מגיע לאימוני הפועל ת"א. הבנתי שהמעבר קורה כשהתפרקתי במסע"ת. פגשתי את כולם והבנתי שזה אמיתי וכבר לא בחדרי חדרים. עברתי קיץ לא פשוט, ששלח אותי למסע עם עצמי ואני שמח עליו גם בדיעבד. זה איתגר אותי".

הדרך החדשה בבית"ר ירושלים: "העובדה שבית"ר הייתה בתקופה של התחדשות עזרה לי להתמודד. יחד איתי הגיעו מיכאל זנדברג ואריק בנאדו. באה חבורה חדשה לקבוצה בשביל ליצור משהו חדש. על המזל שלי המשחק הראשון שלי היה מול הפועל ת"א בגביע הטוטו. אי אפשר לשכוח את היצירתיות של האוהדים שלהם, שנופפו לי בשטרות".

7. Raulito Madridista

https://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/711614/DSCF0958_wa.Xxx

קצת טלנובלה 'מאחורי הקלעים': אחרי הראיון של שמעון גרשון ב'מגרש פתוח', בעמוד של קבוצת האוהדים של הפועל הריצו סקר האם להביא את גרשון ללייב כדי שיידבר על התקופה ההיא, 'יסביר' ויישאלו אותו עוד שאלות. הרוב המכריע רצה להקשיב, החשש היה מהתגובות של האוהדים הלא בוגרים - קללות, גידופים, הרגשה לא נעימה, והמנהלים היו צריכים להיות עם היד על הדופק. פנו לגרשון, הסכים להתארח מחר ב-19:00 אך לבסוף אחרי תגובות זועמות כנראה של המגיבים בפייסבוק - הלייב בוטל.

אוהד מוכר בשער 5 כתב: "לא בושה להודות בטעות ושמח מאוד שהבנתם את טעותכם. אסור לתת במה לאחד משלושת הבוגדים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הפועל תל אביב. אם אנחנו מבקשים ומצפים משחקנים להיות נאמנים אלינו כמו שאנחנו נאמנים אליהם אז חשוב מאוד שהם יבינו שאין סליחה ומחילה ובטח שאין פתח למילוט. שמעון גרשון היה אדם בוגר כשעשה את ההחלטה שלו והוא הבין את ההשלכות שלה על דור שלם של אוהדים שקיעקעו אותו בליבם, בהתחלה לטוב ואח''כ לרע, אין שום סיבה לתת לו עכשיו מקום לבקש הנחה. כשתוקעים מסמר בקרש החור נשאר גם כשמוציאים את המסמר, כזה הוא החור ששמעון גרשון פער בלב דור שלם שברגע איבד את התמימות והאמונה בסמלים. שמח ומודה על החלטתכם".

לא חושב ששמעון היה אומר דברים שלא ידענו, הוא לא היה אומר שהוא מתחרט על המעבר לבית"ר והיה עונה באלגנטיות אופיינית על שאלות אחרות. אותי עניין לשאול אותו על הרגע הגדול בהפועל ועד כמה הוא רצה לסיים את הקריירה באדום. אני אף פעם לא בעד תגובות כאלה, אסור שהקוצץ יינצח כביכול, לא בפייסבוק ולא במגרש. מודה שאני סלחן כלפיו, אבל בגדול זה דף פייסבוק שעושה עבודת קודש, מי שלא רוצה לקחת חלק בראיון הזה שלא ייתחבר באותו הזמן לדף. אגב, זה לא שדיברו על ערן זהבי או גילי ורמוט, מקרים טריים יותר.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לגמרי יכול להבין את תחושת הבגידה של אוהדי הפועל לגבי ורמוט וגרשון,אבל לא ממש לגבי זהבי.
    הוא לא עבר ישירות ליריבה הגדולה,מה גם שהוא רצה לחזור והפועל לא רצו/לא יכול לשלם לו.

מה גם שזה קצת צביעות,הפועל ומכבי ת"א החליפו ביניהם לא מעט שחקנים ומאמנים.
    מה קשטן,השריף,בן לוז,ברוך דגו,שכטר,אניימה,פישונט ורונן חחרזי(ששיחקו בבית"ר),ו ועוד רבים אחרים שונים ?
    ההבדל היחידי בעייני זה הרעש התקשורתי והמוחצן.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשזהבי רק חתם במכבי אוהדי הפועל לא שנאו אותו בצורה חריגה לעומת שחקנים אחרים שעברו למכבי, אולי קצת יותר משחקנים כמו אניימה ואיגיבור כי זהבי היה שחקן בית.

השנאה הגדולה אליו התחילה כשהוא חגג בצורה מוחצנת גולים נגדנו וכשהתחיל עם הפיו פיו. הוא די חיפש את זה, כנראה כדי להתחנף לקהל של מכבי.

שי אוהב/ת את זה.
  10. Telkiyski Member

זהבי הגיב לקללות של האוהדים אחרת ממה שאחרים הגיבו.
    הוא לא הראשון שקיבל קללות מהקהל שלו לשעבר על זה שחצה את הכביש, אבל הוא לא היה מוכן "לקבל" את זה בניגוד לאחרים.

גם בנבחרת הוא לא היה השחקן הראשון שמקבל בוז מהקהל אבל הוא החליט לזרוק את סרט הקפטן ולעשות דרמות.

יש לו אישיו עם מה שחושבים ואומרים עליו, יותר מרוב השחקנים.

11. Raulito Madridista

קודם כל אם שחקן מגיע אלינו ממכבי תל אביב ופורח, נניח ברוך דגו - אולי בהתחלה הוא מתקבל בספקנות אבל אחר כך זה מרגיש מעין 'ניצחון כפול', שלא נדבר על יוסי אבוקסיס. גם חשוב האם המעבר מתבצע ישירות, וברמה הזו שמעון גרשון וגילי ורמוט הם מקרים גרועים בהרבה (למרות שאת גילי דחפו החוצה). לגבי מאמנים זה הרבה פחות רלוונטי ומעניין.
    עכשיו ישירות לגבי זהבי, קודם כל זו ההתנהגות שלו, הוא מקטין את הפרק של הפועל בהצלחה המסוימת שלו, הוא קיבל את השפשוף אצלינו וזה שהיה לו בלאגן עם אלי טביב זה לא צריך להשליך על כל המועדון. מעבר לכך, מה לעשות, רוב אלה שעזבו אותנו כמעט גמרו את הקריירה, הוא "דפק" אותנו הכי הרבה והשמיץ אותנו, היה יכול קצת לצנזר, שחקן צריך להיות עם קצת יותר קלאסה מאוהד ואני לא מדבר על מקרה פואד. בנקודת הזמן ההיא אגב של חורף 2013 מעבר לכך שבהפועל לא היה איש שיקבל החלטות נורמליות - אף אחד לא ציפה שזהבי יהיה חמש רמות מעל הליגה למרות הגולים החשובים שכבש, להפועל היה סגל התקפי עשיר יחסית ובור במרכז אז אלמוג כהן "הזול" היה בחירה לא גרועה מדי.

12. Telkiyski Member

איזה שחקן בית של מכבי ת"א הצליח אצלם ואז בא להפועל תוך עונה-שתיים?

13. Raulito Madridista

בפינת ההיסטוריה: היום לפני 20 שנה, עונת הדאבל של תינוקות קשטן - הפועל תל אביב מדיחה את מכבי חיפה בחצי גמר גביע המדינה לאחר 0:0 מורט עצבים בתום 120 דקות והחמצת ענק של עומרי אפק. באותה עונה הפועל לא הצליחה לנצח את הירוקים במסגרת הליגה. שביט אלימלך, גיבור העונה (ושחקן העונה של מעריב) עצר פנדלים של ראובן עטר, יוסי בניון ו-ואסילי איבנוב. "אלימלך הוא גיבור הרגע, גיבור המשחק ואולי גם גיבור העונה של הפועל תל אביב (יורם ארבל). גם בגמר הפועל ניצחה בפנדלים אחרי 2:2 מטורף נגד בית"ר ירושלים. הפועל הדיחה את הירוקים מהגביע גם ב-2003/04 וניצחה אותה פעמיים בגמרים של 2010/11 ו-2011/12.

איזו נוסטלגיה, גם של קלטת "דאבל אדום", איך לא עשו דבר כזה לעונת 2009/10 האלוהית? השחקנים שגדלנו עליהם - אלימלך, גרשון, קשטן על הקווים וכו'. היינו קבוצת גביע אדירה פעם. אגב, נראה לי שגרשון מתגעגע במיוחד, אם שמתם לב לסטורי שהעלה אתמול.

14. Raulito Madridista

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700,t_18/5/7/9/2/579286-46.Xxx

איבזיטו אוגבונה היה אחד הזרים האהובים בהפועל תל אביב, זה עם השיר המרגש. אין אחד שלא זוכר את התמונה שלו על האמבולס בעכו (הוא נפצע לאחר מכן) איי שם ב-2016/17. אתמול הוא התארח בלייב בעמוד האוהדים של הפועל תל אביב בפייסבוק. היום, אגב, ייתארח המאמן ניר קלינגר (האוהדים תוהים איך הוא קיבל אישור מהמועדון להתראיין).

אני זוכר את השלושער שלו נגד בית"ר ירושלים ב-2003/04, בישול בגמר גביע, כשהוא הגיע חשבו שהוא מתאבק, והחצי השני אמרו 'יעקובו' שאלה נעליים מאוד גדולות. שיפר משמעותית את הטיפול בכדור והסיומת. פעם ראיתי אותו בבן יהודה ליד הבית שלי, בעונה הראשונה שלו בקבוצה, הייתי ילד בכיתה ו' שאסף כמובן סופרגול. הוא בא לחנות מחשבים, היה לי במקרה את הקלף שלו והבאתי לו והוא חייך. חסרים שחקנים כמוהו שבאים בגרושים, עובדים קשה ונכנסים ללב של הקהל. נתן דאבל פיגרס כל עונה. ב-2006/07 עשו לנו קטע וחתם בברוז', לצערו הוא קרע את הרצועה ומשם הקריירה שלו דעכה. געגועים.

15. Raulito Madridista

בשעה זו: ניר קלינגר בלייב בדף של אוהדי הפועל תל אביב. שואלים אותו הרבה שאלות מפגרות על פירסמן וכאלה וכמובן שהוא לא יענה באופן אישי. הנה כמה נקודות בקצרה:

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/9/9/1/2991269-46.Xxx

- הוא זיהה ישר שאוראל דגני ועומרי אלטמן הם המנהיגים. היו שחקנים שלא מיהרו להתחבר אליו, הוא חבר של כולם עכשיו אבל "עד לעלייה לכר הדשא, שם אני לא חבר של אף אחד".
    - "מאור בוזגלו? הוא נפגע בעיקר בשל מחלת הנשיקה".
    - הוא האחראי לתבוסה נגד מכבי חיפה באופן ברור. "אני חושב שההרכב שעלינו היה הרפתקני מדי. היינו בתקופה טובה, הרגשתי שהקבוצה יכולה לשחק כדורגל התקפי, למרות ששני השערים הראשונים - נכנסנו להלם. לא רציתי לשחק על תיקו".
    - על המטרות: הגביע בעדיפות ראשונה כמובן.
    - הנבחרת? "לא רלוונטית כרגע".
    - העונה הבאה: "תהיה לנו קבוצה טובה יותר בעונה הבאה, אני וסיני מדברים הרבה, זה נורא תלוי אם נהיה באירופה או לא ומתי יחזרו לשחק כדורגל".
    - הכדורגל יחזור: להערכתו יחזרו להתאמן עוד שבועיים והליגה עצמה תתקיים ביוני, אולי ללא קהל. "אנחנו עושים מה שאפשר, לא רק אימוני כושר, אלא גם עם כדור איכשהו, אולי יהיו לנו יתרונות על קבוצות אחרות".
    - לגבי הנוער: חמישה-שישה שחקנים מתאמנים בקביעות בקבוצה הבוגרת אבל אלה שבולטים הם לא חלוצים ולכן מיעטו לשחק.
    - טיפ לצעירים: האופי חשוב מאוד "כשאני רואה שחקן כמו שי אייזן, הוא לא כוכב כדורגל והוא לא יקפיץ מעל שחקן וייתן בין הרגליים, אבל הרצינות, התשוקה, היכולת להבין מה אני מבקש ממנו, זה מתנה. להיות רציני, להקשיב ולנסות ללמוד. כישרון יש לך או אין לך".
    - הקהל: המחלוקות היו מזמן, הוא נפעם גם כמאמן או שחקן יריב מהתמיכה האדירה של הקהל, זוכר את המשחק נגד כפר סבא כמפנה.
    - "אמרתי לשחקנים באסיפה לפני המשחק נגד חדרה שקבעה שתהיה בפלייאוף - אם יש סיבה אחת שאני רוצה שנהיה בפלייאוף העליון כדי שנוכל לשחק עוד שני דרבים ולנסות לנצח את מכבי תל אביב. זו הייתה האסיפה הכי חזקה שלי השנה מול השחקנים"
    - למה הגיע להפועל? "אמרתי לסיני, אני בא אלייך הביתה. לא מעניין אותי שכר, לא מעניין אותי כסף, אני מפה הולך איתך, נוסעים לניסנובים וחותמים על החוזה. אני רוצה להגיע, הפועל זה מועדון ענק, אני בא בטירוף לעבודה. מאוד-מאוד מתאים לי. ואני אוהב את הרעיון הזה ואני בא בכל הכוח. משה אהב את מה שאמרתי, סיפר לי בדיעבד והייתה כימיה מדהימה ביני לבינו מהרגע הראשון וגם אחר כך עם שרון ואיציק. מאוד רציתי לעבוד במועדון גדול כזה ולהוכיח שאני שייך למועדונים גדולים. קשה לי מאוד לעבוד במועדונים קטנים ואני שמח מאוד שזה יצליח ואני רוצה שזה יצליח עוד יותר. נהיה סבלניים, נחכה שהקורונה תיגמר ושכולנו נהיה בריאים".

נערך לאחרונה ב: ‏13/4/20
מצב נושא:
הנושא נעול.