הפועל ת"א 2019/20 - איצטדיון חדש, מאמן חדש, בעיות ישנות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י חייל שוקולד, ‏17/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהוא הצליח, הוא קיבל קבוצה שהייתה מועמדת לירידה והפך אותה למועמדת על המקום השלישי.
    התבוסה נגדכם הייתה חד משמעית עליו, ניסה לבוא עם הפתעה טקטית שדראפיץ' וברדה היו מוכנים אליה. ההפסד 5-0 לחיפה דווקא פחות עליו, ספגנו שם גול בדקה הראשונה מאיבוד שטותי ליד הרחבה שלנו+בעיטה שנטע לביא נותן אחת ל30 ניסיונות, ומשם עם ההרכב הצעיר שלנו וסמי עופר מלא זה התדרדר. אי אפשר לדעת איך המשחק היה מתפתח בלי ההתחלה הנוראית הזאת.

לגבי ההפסדים בדרבים, באחד מהם התוצאה 3-0 הייתה משקרת ודווקא זה היה מהמשחקים המרשימים שלנו יחסית להבדלי הרמות, ובשני שיחקנו עם עשרה שחקנים רוב המשחק.

לא התלהבתי בכלל מהמינוי שלו אבל עד עכשיו הוא מקבל לפחות 9/10.

2. yakov_y YNWA

אם התבוסות מקבלות חלק קטן אז כנראה שאני היוצא דופן ושופט את זה אחרת.
    השאלה מתי עובר הקו האדום עם התבוסות האלה.

בדרבי חוץ מבונקר לא היה כלום, לא יודע עד כמה זה משקר.
    נגד מכבי נתניה ההפתעה של קלינגר תמיד עובדת, 3 בלמים במיוחד נגדם כדי לצופף את האמצע שאנחנו תוקפים ולצאת למתפרצות עם שחקנים ולנצל את הקו הגבוה של ההגנה שלנו ומשחק ההתקפה שלנו, פעם אחת במקרה אחרי 10 תבוסות זה הצליח לדראפיץ', לא בא מוכן לשום דבר.

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ממש לא נכון לגבי הדרבי, לדעתי החזקנו שם בכדור יותר ממכבי, פשוט לא הייתה לנו שום יכולת לייצר משהו בהתקפה, זה היה ישר אחרי תקופת ניסו אביטן. בונקר בוודאות לא היה שם, אם כבר היו שם דקות שמכבי התגוננו בצורה שלא קורית להם הרבה ואפילו ביזבזו זמן.

דראפיץ' או ברדה אמרו אחרי המשחק שהם היו מוכנים להפתעה של קלינגר, כשבעונה שעברה הצמד הפסידו לו 5-0 כשהוא עלה עם השלושה בלמים. יכול להיות שהם סתם מנכסים לעצמם קרדיט ויכול להיות שבאמת הם באו מוכנים הפעם.

4. Raulito Madridista

ההפסדים בדרבי הרבה פחות צרמו לי, אחד מהם היה במשחק השלישי שלו בסך הכל על הקווים כששלושה ימים לפניכן פגשנו את בית"ר ירושלים. כמובן שגם התרגלנו. באמת שלא היינו רעים גם אם בהתקפה אלטמן בסך הכל בעט למשקוף מאיזה קילומטר שזה פוקס. החמישייה כאבה לי מאוד כי תמיד אמרתי שאסור חמישייה. המשחק נגד מכבי נתניה עשה לנו טוב בדיעבד, אף אחד לא זוכר אותו חוץ מסטפן ספריבוסקי. קלינגר עשה את זה בשלבים - איחד את חדר ההלבשה, החזיר את המלחמה ובסוף הגיע גם בונוס כמו כדורגל ושילוב צעירים. אגב כמאמר הקלישאה, התלוננתי בתחילת שנות ה-2000 שהפועל לא יודעת לתת את ה-0:3 ו-0:4 כמו מכבי חיפה (ברור שהיה הבדל באיכות בהתקפה), וחבר אמר לי את הקלישאה של קשטן - "עדיף לנצח שבע פעמים 0:1 מאשר 0:7". שים לב לקצב צבירת הנקודות שלו. אם זה היה נמשך בדרבי הייתי כועס.

5. Raulito Madridista

דיווחים שונים על פאטוס בצ'יראי שעזב את מכבי נתניה, יש ניסיון להחתים אותו לקראת העונה הבאה, כרגע הפערים הכספיים אדירים (דרש 250 אלף דולר לפי 'וואלה ספורט').

קודם כל אני בספק אם הרוויח סכומים כאלה בנתניה על אף שהיה שחקן בכיר, זה מעבר ל-א'-ב' של משא ומתן, עם דרישה כזו הוא בעצם לא רוצה לבוא. הייתה לו עונה לא טובה, אולי בקבוצה אחרת זה יהיה שונה אבל זה מדאיג שאחרי עונה אחת בלבד חש תחושת מיצוי ולא הצליח להרים את הקבוצה. לא היה לנו חלוץ עם איכויות כאלה כבר שש שנים מאז שדמארי קרע רשתות אבל הוא כבר בן 32 ולדעתי הפועל צריכה ללכת עם הצעירים או לספק "הברקה".

6. Telkiyski Member

לא הייתי מביא אותו.

כבר מבוגר ואחרי עונה כושלת.

אפשר לשם שינוי להביא חלוץ טוב, אם כי אלטמן קצת קצת קצת מזכיר לי את עז7 עם המיקומים שלו ברחבה (במיוחד הגול השני נגד ביטר) ואני לא פוסל שהעמדה הכי מוצלחת עבורו זה חלוץ 9.

היו לו העונה לא מעט שערים "של חלוץ". הגןל נגד חדרה בסיבוב ראשון, בסיבוב שני, בני יהודה, הגול נגד רעננה בנתניה, עכשיו נגד ביטר.

יש לו מיקום טוב

7. Raulito Madridista

כבר במסיבת העיתונאים של ניר קלינגר בחצי גמר גביע המדינה קיבלתי צמרמורת על אף כל הציפיות הצפויות מראש ("בגביע אין פייבוריטית, מי שהיה במעמד הזה יודע על מה אני מדבר [הזכיר את 2002/03 אז הודח עם מכבי תל אביב נגד הפועל רמת גן מהליגה הלאומית], המשחק לא יוכרע בפסיכולוגיה, יש יד מכוונת לצעירים, זה לא משנה אם יש קהל או לא"). לא היינו במעמד הזה כבר שמונה שנים, וכמה חבל שאין קהל. זה ההרכב שתורגל באימון המסכם: אריק ינקו| איאד אבו עביד, אוראל דגני, רז שלמה, דורון ליינדר| שי אייזן, עמנואל בואטנג, מוטי ברשצקי| עומרי אלטמן, מאור בוזגלו ועומר דמארי.

קצת היסטוריה: בשני המפגשים הקודמים בין הקבוצות בגביע, מכבי פ"ת הייתה זו שחגגה - היא ניצחה 0:2 בעונת 2016/17 והדיחה את הפועל גם ב-2004/05. סה"כ נפגשו הקבוצות 12 פעמים. הפועל עברה בשמונה מקרים (פעם אחת בפנדלים) ופ"ת בחמישה.
    הפועל בחצי גמר הגביע - עברה הלאה ב-24 מ-35 נסיונות (לא כולל שני מקרים עם משחקי גומלין).

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/102695935_3022942857801979_7098043643176095215_o.Xxx?_nc_cat=102&_nc_sid=110474&_nc_ohc=e_FyXDG9WXQAX8m_70T&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=b2a64a0ca946df3e0d7fb6cd88b15cbf&oe=5F04BEE6

גביע יכול להפוך את העונה הזו למעולה (כמה הוא הוסיף ל-2006/07 לדוגמא), כמובן שאם ננצח יש עוד גמר, אבל תמיד מפתחים ציפיות. מכבי פ"ת הוכיחה למה היא מסוגלת נגד בית"ר, יש לה שחקנים שיכולים לצאת בטיל קדימה, אבל אני אוהב את המחשבה ההתקפית של קלינגר, זה ההרכב הכי יצירתי שלנו. הוותיקים יצטרכו לתת את הטון. אותי לפחות כל עניין אירופה כן או לא - ממש לא מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/20
  8. Raulito Madridista

אוראל דגני מדבר על ההדחה מהגביע:

מתרגש כבר הרבה פחות מזה ששחקנים מפשלים על המגרש ואז הולכים לדרך הקלה וזה לכתוב ברשתות החברתיות, אבל אין לי טענות אליו, היה בסדר, וברור לי שהוא אחד מאלה שאכפת להם הכי הרבה. אולי הוא גם מבין שלא יהיו לו עוד הרבה הזדמנויות בגלל הגיל. חבל לי עליו, לא יצא לו ליהנות מהפועל ת"א בצמרת להוציא ממש טיפה עם רן בן שמעון. יש ממים קורעים על הפועל בפייסבוק ממליץ לכם לחפש. דמארי, אולהה ורז שלמה חטפו הכי הרבה.

לוח המשחקים לזמן הקרוב:

Instagram post by Hapoel Tel Aviv Fc Official • Jun 10, 2020 at 1:50pm UTC

שני דרבים תוך שבוע, לוח משחקים סופר-קשה, אני מאוד מקווה שנצליח לחלוץ איזה תיקו, להפסיד בארבעה דרבים בעונה זה נוראי ואני לא יודע אם יש לזה תקדים, אני לא מצפה ליותר. ברור לי שמכבי תהיה בטירוף נגדנו ולא במוד שהם פגשו את בית"ר בטדי או הנמנום נגד הפועל חיפה. רוצה לראות בהמשך העונה יותר את אושר דוידה ואופק עובדיה, ראיתי אותם בדקות ספורות ולא רוצה לנצח מקצועית. עם מייקל אולהה לא נגיע לכלום וברור שגם עומר דמארי סיים את הסיפור שלו.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

פורים או מה?

10. Telkiyski Member

זה הם?

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה ככה. אבל מה הסיכוי ששניהם עם סט כדורסל מספר 22 ובאותה פוזה באותו לוקיישן. נראה כאילו למדו יחד, אותה כיתה ואותו עמוד בספר מחזור גם.

12. DRORIKO Member

כן למדו ביחד בליידי דיויס. תכלס שני מטומטמים. הרי כבר אז הם היו בנוער של מכבי ובנו על קריירה במועדון. מה הם חשבו? שהספר מחזור יתקע בספריה של בית ספר ואף אחד לא יגיע אליו? כדורגלנים זה עם שלפעמים אני לא מצליח להבין את הראש שלו.

13. Telkiyski Member

למה נראה לך שכבר אז הם היו בטוחים שהן ייצאו שחקנים ובמכבי ת"א?

14. DRORIKO Member

לא משנה אחי, אתה משחק במחלקת נוער של קבוצה, ועוד שחקן מרכזי שם. המינימום זה לא לנפנף באהדה ליריבה השנואה.

15. Raulito Madridista

ההגנה של הפועל תל אביב: בעונה שעברה ספגנו 30 שערים - ההגנה הטובה בליגה חוץ ממכבי תל אביב כמובן| העונה: ספגנו 46 שערי ליגה, רק הפועל רעננה ספגה יותר. כמובן שיש הבדל באיזה פלייאוף עליון אתה משחק ובכל זאת - מדובר בכמות הכי גבוהה מאז עונת 1993/94.
    - מצד אחד אני משוכנע שחלק מהעניין זה שההתקפה שלנו פשוט לא יודעת להחזיק כדור, אצל ניסו אביטן היו מלא איבודי כדור שטותיים וחוסר דיוק. מעבר לכך לשחקנים שלנו אין מספיק שקט נפשי ואינטילגנציה ובכל מקרה אי אפשר לברוח מהנתונים האלה. אומרים תמיד שהבעיה בהתקפה אבל מה שקרה לא תקין בעליל.

אני מקווה שלא נתבזה בדרבי ושנצליח לנצח עד סיום הפלייאוף - את הפועל חיפה שאשכרה לא כבשנו נגדה שער העונה (8:0) וגם את הפועל באר שבע שהראש שלה כולו בגביע.

מצב נושא:
הנושא נעול.