הפינה הכלכלית :: פינאנצה איטליאנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Chievo, ‏21/11/07.

1. Chievo Member

ימי הזוהר של לאציו נהיו בתקופתו של סרג'יו קרניוטי שרכש את המועדון בשנת 1992, בשנת 2002 לאחר סקנדאל של חברת צ'יריו הספונסר הראשי של לאציו וחברתו של קרניוטי, המצב הכלכלי של חברת המזון הזו נשבר, מה שדחף את הבוס לרדת מתפקידו. לאחר מכן הקבוצה נוהלה ע"י מפרק מטעם הבנק, ורוב הכוכבים עזבו את לאציו, בראשם אלסדנרו נסטה, לאחר כמה שנים קלאודיו לוטיטו רכש את המועדון, והוא כיום עדין מנהל את הנשרים הביאנקוצ'לסטים של רומא. מאז לאציו היא רק קבוצת אמצע טבלה עם שחקנים שרובם בינוניים, רק אשתקד הלך לה כשרשמה שמונה ניצחונות רצופים, ביחד עם זוג חולצים מוצלח כמו רוקי ופאנדב שגם המשכורות שלהם מאוד נמוכה, בעונה מאוד קשה שעברה על הליגה האיטלקית, לאציו הצליחה להשיג כרטיס למוקדמות ליגת האלופות. לא חושב שזה ימשך, לפי מה שפורסם בגזאטה בקיץ, התקציב של לאציו עמד על 30 מיליון יורו {משהו כזה}. מידע על ההכנסות הכספיות של לאציו מאוד קשה למצוא, אבל סביר להניח שהקבוצה מאוד מרוויחה מהשתתפותה בליגת האלופות, מכירת זכויות שידורים, ומכירת כרטיסים (אולימפיקו מלא מול ריאל מדריד) כל זה עוזר ללאציו כרגע .. אבל שוב זה לא ימשך.

2. OR Member

אני ממש אשמח אם יהיה מישהו שיפרט לי על פיורנטינה .
    לואי , מאוד נהנתי לקרוא את מה שכתבת על לאציו , ואני נוטה להסכים איתך ב90% , כי יש להם חומר שחקנים שיכול לקחת אותם לגביע אופ"א , ושם ע"י השקעה במפעל הם יוכלו להשתקם כלכלית עד שיחליטו להביא שחקנים ברמה גבוהה יותר , וכך אולי לחזור ולאיים על הכרטיס לליגת האלופות.

3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאני לא מבין זה שאחרי מכירת שחקנים כמו נסטה, סתאם, קרספו, סטנקוביץ', נדבד, ורון ואודו המצב הכלכלי של לאציו צריך להיות טוב, ולא כמו שהוא עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/11/07
  4. LEO Member

הכסף שהתקבל ממכירתם של רוב כוכבי לאציו הלך לכיסוי חובות של המועדון, שבגדול זה כמו לתת אקמול לבנאדם גוסס, עדיין יש ללאציו חובות כבדים והמועדון במצב כלכלי לא מזהיר, אולי בעוד כמה שנים עם מידיניות כזאת כמו של לוטיטו הקבוצה תשתקם.

5. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי הסטטיסטיקות של הקוריירה בנוגע למשכורות שהקבוצות משלמות לשחקנים, אינטר נמאת במקום הראשון באיטליה עם 82 מליון יורו ואחריה נמצאת מילאן עם 80 מליון יורו, ובעולם אינטר נמצאת במקום השלישי אחרי ריאל וברסה, מילאן במקום הרביעי.

הדירוג:

1- ריאל מדריד (110 מליון יורו).
    2- ברצלונה (97).
    3- אינטר (82).
    4- מילאן (80).
    5- צ'לסי (70).
    6- יובנטוס (66).
    7- רומא (65).
    8- מנצ'סטר יונייטד (63).
    9- באיירן מינכן (47).

המקור

6. Jose Mourinho Member

מעניין איך יובה במקום השישי, עם הסגל שיש לה, בעוד יונייטד ובאיירן מתחתיה.

7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שכתבתי את זה, אבל אני לא מאמין שהסטטיסטיקה הזאת כלכך מדוייקת, מאותה סיבה שהזכרת.