הפרמייר ליג, מח' 23: ארסנל מחפשת לחזור לתמונת אליפות בבית מול ליברפול, ברנטפורד מארחת את סיטי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏3/2/24.

1. k_700 Member

רמז: הוא מדהים גם בנבחרת.
    קלופ הפך אותו לשחקן כדורגל שבאספקטים התקפיים יצליח בכל מקום.

הוא לא שיחק שנים בנבחרת בגלל סאותגייט לא בגלל שלא היה טוב.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  2. k_700 Member

זה גול מתוצרת ההגנה של מנצ׳סטר יונייטד.
    כמה כאלה ספגנו כשלינדלוף לא מסוגל לקרוא כדור שוער ארוך.
    גבארדיול מתישהו יגיע לעונה הזאת? לא מדברים על הרמות ההיסטוריות שהרכש הזה נראה מזעזע בכל דקה העונה.

3. yonmu Member

@Rushie @VAR @k_700 - לאיזה קבוצות באירופה יש סגל עדיף על זה של ליברפול? הרכב+ספסל.

אין ספק שאחרי קלופ עשוי להגיע מאמן שתחתיו שחקנים הולכים לאיבוד. אבל זה עדיין יהיה מאמן שהגיע לקבוצה סגל נהדר ששיחק נהדר.
    אפשר לדבר על פסז', באירן, ריאל וסיטי כקבוצות שנותנות פייט ברמת הסגל היבש, אבל בסופו של דבר אני חושב שגם עליהן ליברפול עדיפה.

יהיה מענין לראות אם המאמן הבא יכוון לעשות שינויים בסגנון ובסגל או פשוט לשמר את מה שקלופ עשה.

4. VAR Member

אלה דברים נזילים. אני חושב שרק אליסון, ואן דייק וסלאח (עד שיתחיל להתפגר) יתנו תוצרת לא משנה מה. ממה שהבנתי כל השאר גם כיום נופלים מידי פעם על משחקים חלשים/תקופות חלשות, צוות אימון שלא יידע לכוון אותם - בכיף יכול לגרום להם להראות כמו איזו צ'לסי.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. k_700 Member

אם מתייחסים רק לסגל?באיירן, פסז', ריאל מדריד, סיטי, ארסנל ולגמרי אפשר לקיים דיבייט גם על הסגל של אינטר, לדעתי לאיטלקים יש גם יותר עומק ברמת הסגל וגם יותר גיוון ממה שיש לליברפול.
    יש שיגידו שתתן לקלופ חצי מהסגל שקיים בצ'לסי היום והוא יעשה איתו פלאים שקשה מאוד לעשות בליברפול. אני מסכים גם עם זה.

למזלה של ליברפול יש לה יתרון ענק בעמדת המאמן היום על רוב השמות האלה. ובכדורגל של היום עבודת אימון מדהימה מנצחת גם עומק בסגלים אחרים.

הסגל הזה משחק נהדר בזכות קלופ. שלא תתבלבל במקרה. כשקלופ לא חד אז ליברפול גם יודעת לשחק רע ולנוח חצי עונה באיזור המקום השביעי, אז תנסה לדמיין מה שם הרבה פחות טוב מסוגל לעשות עם הסגל הזה(מינוס כנראה סלאח).
    הבעלים האלה לא באמת נותנים גיבוי אמיתי כדי להרים את העסק. הם דגו תרנגולת שמטילה ביצי זהב לפני תשע שנים בעיקר כי הוא באופי שלו מלבין את הפשעים שלהם. הוא כל כך טוב שהוא, קצת בדומה לפרגוסון, מצליח תמיד להעמיד קבוצה שלפחות תראה תחרות לטופ 4. זו לא הרצפה של ליברפול בבעלות הזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/24
    WhitRM ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. yonmu Member

לא נתת פה שם של קבוצה. ברור שכל שחקן עשוי להראות זוועה תחת מאמן מחורבן.
    עדיין, בהינתן מאמן שמקבל קבוצה יום אחרי סגירת חלון ההעברות - איזה סגל הכי כדאי לו לקבל?

@k_700
    אינטר לא באזור, ולדעתי ארסנל גם צעד מאחורה. ריאל ופסז' תלויות בשאלת אמבפה יהיה. סיטי ובאירן כנראה כן.
    בכל מקרה אפילו אם לוקחים את כל השמות שאמרת - מגיעים ל6 מועדונים בעולם עם סגל שווה/עדיף על זה של ליברפול.
    זה אולי המצב האופטימלי להחלפת מאמן.

קלופ בנה בליברפול מכונה שעובדת. המאמן שיחליף אותו לא צריך להתחיל דברים מאפס -
    להביא שחקני רכש, לשחרר שחקנים לא מתאימים, לבנות סינרגיה, לראות מי מסתדר עם מי ובאיזה שיטה ואיזה סגנון.
    מספיק להסתכל על מה שהמאמנים השונים בצ'לסי וינייטד עוברים בשנים האחרונות כדי להבין כמה חרא זה יכול להיות.

אני לא בא להמעיט ממה שקלופ עשה בליברפול. להיפך. לדעתי הוא בנה משהו שיכול לעשות למאמן הבא חיים קלים.
    לצורך הדוגמא - אם פוצ'טינו היה מגיע לליברפול בעונה הבאה ולא לצ'לסי בתחילת העונה הזו - לדעתי היה לו הרבה יותר קל להצליח.
    [למרות פער הכיסים בין הבעלים כמו שקאיסדו ולאביה הראו]

7. k_700 Member

אני לא חוזר בי.
    תסגור את החלון ויום אחרי קלופ יקפוץ ראש על כל אחד מהסגלים שנתתי כדוגמא.
    למה לא?

למיטב זכרוני, ארסנל נאבקה על אליפות ועל זה הוסיפה את הקשר הטוב באנגליה לעמדה שהייתה הבור היחידי בסגל שלה.
    יש לה הרבה יותר עומק מליברפול במרבית העמדות.
    מה אין לה? מאמן ברמה של קלופ.

אינטר? ובכן, קבוצה שהגיעה לגמר הצמפיונס בעונה יחסית בינונית שלה היא בטח לא קבוצה שנמצאת הרבה מאחורה.

אני מאוד אוהב את הסגל של אינטר ולדעתי למעט ההתקפה והשוער(שגם שם יש לה שחקנים מצוינים) יש לה עומק שאין בליברפול.
    כולל שני מגנים שמאליים רציניים כשבליברפול אני לא בטוח שיש אחד היום.

ביום שקלופ עוזב, נכנס לקיץ שכנראה איתו עוזב השחקן הטוב בליברפול(ואחד מהגדולים בהיסטוריה שלה) בנוסף לעננה מעל למספר שחקנים נוספים שחוצים את גיל 30/חצו.

בסיס טוב ושחקנים טובים היו גם ביונייטד בשנת 2013.
    הסגל אז היה שבע, מזדקן, עייף ובעיקר התאים מאוד לסגנון של המנגר שעזב. לי זה מעלה דז׳ה וו.

גם אז במקביל לעזיבת פרגוסון נכנסה הנהלה חדשה.

אם הגירסה הנוכחית והעלובה של פוצ׳טינו, זאת שאחרי 2/3 עונה עוד לא יודעת באיזה עמדה כל שחקן בסגל שלו צריך לשחק, הייתה מגיעה לליברפול בשנה הבאה במקום לצ׳לסי, אני לא רואה איך ליברפול עושה חלק עליון בטבלה.
    הלוואי ונזכה לראות את זה בשנה הבאה, מתקשה לראות אותו שורד קיץ בצ׳לסי.

8. VAR Member

לא נתתי שם של קבוצה כי זה לא רלוונטי. דברים כאלה משתנים in a blink of an eye. על הנייר גם הסגל של צ'לסי נראה אש, אין שם באף עמדה שחקן שלא הוכיח את עצמו בגדול לפני שהגיע.

אל תטעה, השחקנים האלה גדולים בזכות קלופ, לא להיפך. אנחנו מדברים פה על מאמן שהגיע לגמר ליגת האלופות עם הרכב שעלה בטוטאל משהו כמו 20 מיליון יורו ועם כדורגל הכי מרהיב שראיתי בחיים. אתה ראית את סלאח ברומא, שום רמז היה לשחקן שהולך להפוך לאחד הגדולים בהיסטוריה של הפרמיירליג, תמימות דעים הייתה אז שרומא עשתה עסקה מעולה. ואני ראיתי את פירמינו בהופנהיים, אפילו לא 40% ממה שקלופ הוציא ממנו ובעמדה אחרת. כשיש מאמן שיודע מה הוא עושה ומקבל את הזמן שהוא צריך גם סקראב יכול להיראות כמו שחקן טוב. וכשיש מאמן שלא יודע מה הוא עושה, אתה מקבל את מה שאתה רואה בצ'לסי.

אם ליברפול תביא מאמן אחר שיודע מה הוא עושה, זו תהיה מכה קלה בכנף. אם היא לא, אתה תבוא לפה עוד שנה ותגלה שגם למילאן שלך יש סגל יותר טוב מליברפול ועוד 10-14 קבוצות בנוסף.
    את הסגל שהכי מתאים לאופי ולפילוסופיה שלו. כישרון זה רק חלק קטן מהעסק.

9. yonmu Member

@k_700 אני חושב שאתה מחזיק מהסגל של אינטר הרבה יותר מדי.
    לדעתי עם היסודות שקלופ משאיר אחריו - מאמן שלא ינסה לעשות רפורמות מטופשות יצליח ברמה סבירה לפחות.
    כשפרגוסון עזב את יוניטד הסגל שלה היה במצב בינוני מאוד לכל הדעות. בלי קשר לתארים.
    לדעתי זה לא המצב של ליברפול. זה אולי המצב הטוב ביותר שבו הוא יכל לעזוב.

@VAR ברור שחלק גדול מהשחקנים שם התקדמו המון תחת קלופ. אבל אין סיבה להניח שמחר הם ישכחו את כל מה שהם עשו רק כי המאמן הוא אדם אחר. כן, מאמן מחורבן יכול לחרבן את כל העסק. זה תמיד נכון. הוא גם יכול לפתוח עם נונייז שוער ואליסון חלוץ.
    יש משמעות לסגל בלי מאמן. תן לדה זרבי את ליברפול בעונה הבאה ויהיה לו הרבה יותר קל להגיע לטופ4 מאשר אם תיתן לו ברייטון. או צ'לסי.

10. VAR Member

לא אומר שאין משמעות לסגל בלי מאמן. כן אומר שהמשמעות הזאת יותר קטנה ממה שאתה כנראה חושב.

אתה קצת מפריז ביכולת של שחקנים כמו סובוסלאי ורוברטסון להיות יעילים בכל סיטואציה. הם יותר מנוסים ולא ישכחו לשחק כדורגל, אבל קו הגנה גבוה יותר או פחות, גישה התקפית יותר או פחות, יותר או פחות עבודה על נייחים, יותר או פחות אינטנסיביות בקצב המשחק או באימונים - אלה דברים שעושים הבדל ענק (אצל חלק לטובה ואצל חלק לרעה. ממחיטריאן ואובמיאנג למשל טוכל הוציא הרבה, הרבה יותר מאשר קלופ. לא כי הוא מאמן טוב יותר, אלא פשוט כי הסגנון שלו היה אחר והתאים יותר לשחקנים הספציפים האלה). ואז יבואו כל החסרי מושג ויגידו ש"השחקן X גמר את הסוס", "השחקן Y כבר עם הראש בסעודיה", "הסגל הזה שווה שקל תשעים, צריך לפרק הכל ולהרכיב מחדש" וכו' וכו'.

מה שנראה מדהים תחת קלופ יכול להיראות איום ונורא תחת מאמן אחר, אפילו שהוא לא בהכרח מאמן רע.

11. k_700 Member

לאינטר יש מגן שמאלי וורד קלאס ועוד מגן שמאלי מצוין. אני כבר לא בטוח שזה חח״ע שגומז צריך לפתוח אחרי רוברטסון בהרכב של ליברפול וגומז לכל היותר מגן בינוני ובלם נוראי.
    יש לה לפחות 3 בלמים טובים כשאחד מהם מראה פוטנציאל להיות בלם על(גם ביסק מראה כשרון גדול).
    יש לה שני מגנים בימין מסוג שונה והביאו גם את הילד הזה מבלגיה שנראה גם שחקן מעניין.
    בליברפול משחק טרנט שלא בזין שלו להגן וילד עם 5 הופעות בוגרים.

יש לה לפחות 3 קשרים שהם פלוס מינוס הרמה של מאק אליסטר+ בארלה שלדעתי טוב מסובו.

אין לה קיצוניים כמו שיש לליברפול ואני אקח את נונייז לפני תוראם ומרטינז אבל שניהם נותנים לאינטר עומק וגיוון בחוד שאין בליברפול.
    הכי חשוב, שגם בין הצרות שיש באינטר עם הבעלים הנוכחיים הם משמעותית הרבה יותר טובים והשגיים מהבעלים בליברפול.
    שם מוכרים את השוער הראשון אבל לא מורידים את הראש, מיד מחפשים שוער ברמה טובה שיחליף אותו בנוסף למערכת שיודעת לקלוט שחקנים צעירים ולפתח אותם.

לדעתי זה ממש לא מקרי שהם הגיעו לגמר בשנה שעברה והמשיכו את הנסיקה שלהם קדימה גם השנה, זו קבוצה שיש לה עוד כמה שנים יפות בטופ של הכדורגל האירופאי, גם עם המנג׳ר ישתנה.
    אני לא יכול להגיד את זה על ליברפול. תוציא את קלופ ואתה תראה מיד את ההבדלים.
    בוא נסכם שבדיון בין שנינו על מה חשבו כולם על המצב של מנצ׳סטר יונייטד בקיץ 13 אני יכול להגיד לך מה חשבו ולא ההיפך.
    אתה כמובן גאון גדול שב2012 בטח כתב פה שהסגל של יונייטד גמור.
    בטיעונים לעונש של מוייס אחרי חודשיים וחצי בתפקיד כולם כולל כולם הזכירו לו שהוא לקח קבוצה שלקחה אליפות קלילה באיזור פברואר למצב שהיא נראית בעונה גמורה אחרי 12 מחזורים.
    כולם כולל כולם דיברו על כמות העומק, האיכות, הנסיון והתארים המצטברים שיש לשחקני יונייטד בסגל שלו.

צחקו שהוא לקח את ריו פרדיננד ווידיץ׳ והראה להם קלטות של פיל ג׳אגיילקה באימון כדי להסביר לשניים מהבלמים הגדולים של דורינו איך צריך לעמוד. בזה התעסקו.

12. WhitRM Member

חשבתי שאת השטויות שאתה כותב אתה משאיר רק לפורום אוף טופיק. אבל אני רואה שלא, אני מת להבין איך בדיוק ריאל הנוכחית היא פחות טובה מליברפול הנוכחית.

עם חזרת הפצועים+אמפבה ריאל באותה רמה של סיטי הנוכחית אם לא יותר חזקה. הייתי אומר שהיא גם יותר חזקה מסיטי של עונה שעברה, אבל פפ הוא מאמן הרבה יותר מוצלח מאנצ'לוטי אז זה משווה את היחסים.

13. yonmu Member

אני לא טוען שהמשמעות ענקית (היא יכולה להיות ענקית עבור מאמן פאסיבי מספיק).
    אני כן טוען שיש משמעות, ושמה שקלופ משאיר אחריו זה מכונה עובדת וסגל שחקנים מעולה.
    מאמן שנכנס למצב הזה מגיע לסיטואציה נוחה בהרבה מזו של צ'לסי או יוניטד בשנים האחרונות.
    האם הוא עשוי לפשל ולהרוס הכל? בהחלט.

@k_700
    קשה להשוות בגלל המערכים השונים, אבל:
    שוער - ליברפול לוקחת בגדול.
    הגנה - פה אינטר חזקה מאוד ואולי יותר מליברפול אבל לא בפער גדול.
    שלישיית קישור - די זהה בסך הכל, 2 באנקרים ברורים (הקאן, בארלה, סובו, מקאליסטר) וכמה משלימים ברמות שונות (בטח לעונה הבאה).
    התקפה - אינטר עם 2 שחקנים אמינים (לאוטרו ותוראם) ומשלימים שלא שייכים לרמה הזו.
    ליברפול עם סופרסטאר (סלאח), שלושה שחקני התקפה ברמה גבוהה (גקפו, ג'וטה, דיאז) ונונייז שכרגע צוחקים עליו אבל נותן המון ומתקדם.

ושוב, לסיכום: להחליף מאמן זה תמיד מסוכן, בטח כשמדובר באחד מאוד מוצלח ודומיננטי.
    עדיין המצב של ליברפול בקיץ יהיה יחסית נוח לאור מה שקלופ משאיר שם.
    זה לא יהיה שווה הרבה אם יגיע קונטה ויעשה מהפך, זה כן יהיה שווה הרבה עבור הרבה מאמנים אחרים.

14. k_700 Member

אני עוד לא יודע אם יונייטד שתוצג בעוד שבועיים היא יונייטד של השנים האחרונות.
    בהסכם החדש בין אינאוס לגלייזרים יש להם שליטה כמעט בלעדית בצד המקצועי ובצד של הקומרשיאל, כלומר זו לגמרי דרך חדשה.
    הגלייזרים יושבים מהצד ובוחנים אם העסק יהיה מספיק ריווחי ומוצלח בעוד שלוש שנים כדי לעשות קאש אאוט או לחפש עסקה משתלמת יותר. בשורה התחתונה זה אניגמה ולא הייתי מחפש חוט מקשר עדיין כל עוד יש פה צוות חדש לגמרי שעוד לא התחיל לעבוד.

אם אתה מסתכל על הרכבים אז כן, זה של ליברפול מנוסה יותר, איכותי יותר ברוב העמדות.
    אבל מלכתחילה בעונות ארוכות אני מעריך יותר עומק של סגלים ולאינטר יש עומק לא נגמר בהמון עמדות(וגם גיוון).
    קיצוניים פחות חשובים לה כי היא לא משחקת עם קיצוניים אז ברור שבבנייה שלה היא בנחיתות גדולה מול ליברפול שמחזיקה ב4-5 כאלה(כשסלאח הוא השחקן הטוב בקבוצה).
    אם אתה נותן לי לבחור, בין הסגל שיהיה בליברפול בקיץ(כנראה בלי סלאח) לזה של אינטר- אני אישית לוקח את של אינטר.

בניתוח של הסגל של ליברפול מנקודת המבט שלי, שחקנים מרכזיים בו מרגישים בחליבות של הסוף.
    יש כמה צעירים שהם אניגמה, כמה שחקני רכש שהם לדעתי מאוד מותאמים לקלופ(גם באופי וגם בסגנון המשחק). אני בקלות רואה את מאק אליסטר נראה הרבה פחות איכותי אצל מאמן אחר, כנ"ל ברדלי, ג'ונס, אליוט, גאקפו, דיאז ואפילו ג'וטה.
    ושוב לבחור את המאמן הבא זה גם חלק אחד בפאזל ריק לגמרי שצריך להרכיב.
    ליברפול צריכה כמעט לבנות כל מחלקה במועדון מחדש, מהניילונים, כולל מערכות גיוס, מערכות רפואיות, בורד חדש.
    אתה חושב שלרוב הסגל הזה יש את הזמן לחכות לתהליך ארוך ועננה של חוסר ודאות?

לא מפתיע אותי שקלופ עוזב. הוא כבר שנתיים רואה לאן הרוח נושבת, גם בהשקעה של הבעלים וגם במחלקות שלמות במועדון שמתפרקות לרסיסים.
    הוא חולב מה שעוד נותר לחלוב כי הוא מאמן גדול אבל גם הוא מבין שבקלות העונה הבאה יכולה להראות יותר גרועה וקשה מהעונה הקודמת, שהייתה רעה, גם לו.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה