הצמרת לוהטת - המאבק נשאר ירוק-אדום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏12/3/09.

1. Number 8 Member

בגלל העובדה שהפרש של 8 נקודות זה לא כמו הפרש של 6. אמנם זה "רק" שתי נקודות אבל ההבדל ענק. מן הסתם הכל משפיע גם מנטלית, בבית"ר מודעים לעובדה שהם איבדו כמעט כל סיכוי לזכות באליפות אבל ינסו לעשות הכל כדי לחזור אליו אבל לצערם זה כבר לא תלוי בהם. 8 נקודות זה 2-3 משחקים שחיפה והפועל צריכות להפסיד כדי שבית"ר תהיה ממש חזק בתמונת האליפות, ועל פי כושרן בזמן האחרון, קשה לראות את זה קורה...

וזה לא נכון לומר שרק לחיפה יש משחקים קשים. גם לבית"ר יש ביקור כפול באורווה שדי מתקשה שם(בסיבוב הקודם מכבי פ"ת הוציאה לה שם את המיץ), מפגשים נגד קבוצות שנלחמות על הירידה ושיעשו הכל כדי לנצח ובמחזור האחרון נגד חיפה בקריית אליגזר.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, אם אתה חושב שזה בסדר(ככה אפשר להבין מהתגובה שלך) אז אתה באמת הבנאדם הכי לא אובייקטיבי בפורום, ביחד עם כל אוהדי בית"ר האחרים שחושבים כמוך. מזה הם לא רצו את זה על הגב שלהם? מה אנחנו צריכים לבוא ל2 אוהדים של קבוצה יריבה 20 אוהדים עם סכינים כדי לאיים על קבוצות שיפסידנו נגדנו בכוונה?

3. Number 8 Member

אפרופו לוח משחקים קשה או לא, זה מה שנשאר למכבי חיפה והפועל ת"א:

הפועל ת"א:
    הפועל פ"ת(חוץ)
    מכבי ת"א(בית)
    קריית שמונה(חוץ)
    בני סנכין(בית)
    מכבי חיפה(חוץ)
    הכח עמידר רמת גן(בית)
    מכבי נתניה(בית)

מכבי חיפה:
    מכבי ת"א(חוץ)
    קריית שמונה(בית)
    בני סכנין(חוץ)
    הכח עמידר רמת גן(בית)
    הפועל ת"א(בית)
    מכבי נתניה(חוץ)
    בית"ר ירושלים(בית)

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אמרתי שזה בסדר אלא שזה קורה הרבה יותר ממה שאתה חושב.
    המשחק של מכבי חיפה נגד אשדוד בסיום העונה שעברה היה כשר? התשובה היא לא.
    מכבי חיפה עלתה עם הרכב חלש 'ונתנה' לאשדוד את המשחק , לפני שבועיים אשדוד החזירה לחיפה שלא התקשתה לנצח משחק שהיה אמור להיות קשה.
    אני יכול להבין את אוהדי הפועל ת"א שעדיין מדברים וידברו על אותו משחק לפני 11 שנה בקריית אליעזר , אבל מה אתה רוצה שאני יאמר זכיתי באליפות ואני יתלונן על זה?

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני הייתי זוכה באליפות כזאת אני הייתי מבזה את זה, אולי הייתי גם מחרים משחקים, בדיוק כמו שאני מבזה גם פה וגם בפורום אחר(לא יודע אם אפשר לפרסם) הרבה מהלכים בהפועל, כמו השימוש של הקהל במילה נאצי וכו'.

6. שער 7 Member

גם אם בית שאן הייתה מוכרת לנו את המשחק, כאוהד אובייקטיבי לא הייתי שמח עם האליפות הזאת.
    הייתי מעדיף שהאליפות תהיה על המגרש.
    וגם אם פתיחת הרגליים הצפוייה של שחקני בית"ר בקריית אליעזר לא תעזור לחיפה בסופו של דבר,
    עדיין ארגיש שם משהו מסריח וזה יעיב על האליפות שלנו.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר היחיד שאני אוהב באליפות הזאת זה שדפקנו את הפועל והחזרנו להם על 'משחק האליפות' שהם הרסו לנו בימק"א.
    הודיתי כבר שהמשחק לא היה כשר וששחקני בית שאן 'נתנו' לבית"ר את ההזדמנות לנצח , ואני לא מבין מה רוצים מאיתן טייב הוא לא היה האשם העיקרי הוא קשר את השרוכים לפני ביצוע בעיטת הקרן.

8. שער 7 Member

להזכיר לך שאיתן טייב החטיא פנדל באותו משחק מפורסם במחצית הראשונה, כששחקני בית"ר עוד היו בהלם אחרי הגול הראשון של בית שאן.
    את זה אתה לא זוכר, או מעדיף לא לזכור.
    אני לא רוצה לספר לך גם איך הוא בעט בזלזול את הפנדל.
    כששחקני בית שאן שמעו שהם נשארו בליגה, הם העדיפו להתאמץ פחות, גם בגלל המבט עם הרצח בעיניים של חלק מאוהדי בית"ר שישבו ביציע המזרחי בקריית אליעזר שכבר היו עם רגל אחת בתוך המגרש.
    אני לא רוצה לדעת מה היה קורה לשחקני בית שאן אילו המשחק היה מסתיים בתיקו.

9. Beitar Member

גם כשהפער עמד על 6 נק', היה ניתן בקושי לחשוב על מצב שחיפה תאבד 6 נק' וגם הפועל 4 נק'. עכשיו לא רק שהפער גדל, גם המומנטום טיפה נעצר (לבית"ר היו כמה דקות חלשות במהלך המשחק בשני, למרות שבסה"כ היכולת טובה). בכל מקרה, אתה רואה מצב שחיפה מאבדת 6 נק' בנוסף להפסד במחזור האחרון (הפרש השערים של חיפה והפועל כרגע יותר טוב מזה של בית"ר), והפועל גם היא 6 נק'? למי כבר הן יכולות להפסיד? אולי מול מכבי ת"א יאבדו נקודה, אולי יפסידו לנתניה (אולי), אבל מעבר לזה - הם יפסידו לסכנין? להכח? הן לא עד כדי כך גרועות...
    כמובן שאני אעדיף שחיפה תיקח את האליפות על פני הפועל ת"א, אבל אני לא רואה מצב שבית"ר "תמכור" את המשחק מול חיפה. קשה לי לראות שחקנים עם הרבה שנות ותק בליגה שלנו, דוגמת אריק בנאדו ושמעון גרשון (שגם שיחק כל כך הרבה שנים בהפועל) פותחים שרוכים או משהו בסגנון במשחק האחרון של העונה, כשברור שכולם מסתכלים עליהם.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

על מה אתה מדבר?
    שתי הקבוצות בחודשיים האחרונים מאבדות הרבה מאוד נקודות, וכן גם מול יריבות שעל הנייר הן אמורות לנצח. הסיבה היחידה שבית"ר עדיין לא במרחק דו ספרתי של נקודות משתי הראשונות היא אך ורק בגלל החולשה של השתיים, שאתם לא מוצאים היכן הן יאבדו נקודות. בעוד שבועיים מכבי חיפה מארחת בביתה את קרית שמונה. כל כך רחוק מהמציאות שהמשחק הזה יסתיים בתיקו? הרי רק לפני פחות משבוע חיפה ניצחה בקושי רב יריבה שהייתה צריכה לנצח בצורה הרבה יותר משכנעת. גם הפועל, מבלי טעויות שיפוט ספק אם הייתה גוברת על אשדוד.

אני לא יודע מי לבסוף תיקח את האליפות, אבל כששתי הראשונות כל כך גרועות כמו העונה, לא פער של 8 וגם לא פער של 10 יכול "לסגור בוודאות" את מאבק האליפות.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה, על הנייר אפילו מכבי נתניה יכולה לקחת אליפות. הפועל תל אביב ומכבי חיפה עדיין לא שיחקו ביניהן וגם לא שיחקו מול מכבי נתניה, אבל יש דברים אחרים שמונעים מהיהלומים לקחת אליפות. אותו הדבר שמונע מביתר ירושלים.

קח לדוגמא את המשחקים של מכבי חיפה מול בני יהודה. אתה מכיר עוד קבוצה בליגה שיכולה 3 פעמים לגלות נחיתות מול יריבה, אבל לנצח אותה 3 פעמים? עם מזל, מתנות או טעויות שיפוט מכבי חיפה יודעת לקחת את הנקודות. הכלבים נובחים, השיירה עוברת והנקודות נשארות אצל הירוקים.

מכבי נתניה וביתר ירושלים, גם אם במשחקים מסויימים הציגו כדורגל ברמה שמכבי חיפה לא הגיעה אליה, לפחות לא ביחס ליריבה, פשוט לא יציבות. מכבי נתניה כל משחק שומטת נקודות בעקבות משחק הגנה רע (מתחיל בלירן שטראובר) והחמצות וביתר ירושלים, לרוב, מאותן סיבות.

הנצחון של מכבי חיפה על מועדון ספורט אשדוד הוא נצחון קלאסי של קבוצה שרוצה אליפות. הבחינה ביריבה שלא משחקת טוב ובלי יותר מדי רחמים תקעה לה 3. את זה השנה אין למכבי נתניה. גם אם היא מגיעה לקו השער והוא ריק, זה כבר לא ערבות לכך שיהיה שער.

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

עם כל הכבוד למכבי נתניה, ההבדל בינה לבין בית"ר הוא עצום. בית"ר משחקת את הכדורגל הטוב ביותר בארץ, הבעיה הגדולה מבחינתה היא שהיא עושה זאת רק לפרקים מועטים במשחק, ולא לאורך כולו. אם עטר יידע לגרום לכך שלא תהיה כזאת נפילת מתח גדולה בחלקים מן המשחק, בית"ר בהחלט יכולה לצאת לרצף של ניצחונות.
    בנוגע לנתניה, הבעיה אצלה הרבה יותר גדולה. גם בהעיה בהגנה, בחסותו של שטראובר שכבר לא יציב כפי שהיה בתחילת העונה, גם התקפה שפשוט לא פוגעת, ובכלל, רמת המשחק של נתניה נמוכה מאוד. אצל יריבות מהצמרת דווקא הבעיה קטנה יותר, מול הקטנות רואים זאת בצורה טובה יותר.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השנה אין הבדלים כאלה גדולים בין מכבי נתניה לביתר ירושלים. אני עדיין חושב שביתר ירושלים קבוצה טובה יותר, אבל גם לנו היו כמה תצוגות תכלית, שאם באמת היינו מנצלים את המצבים הרבים שהגענו אליהם במשחקים האלה, אולי התוצאות המוחצות יותר היו מדליקות לאנשים נורה אדומה.
    רמת המשחק שלנו בכלל לא נמוכה. צאו מהסטיגמה. השנה לא נפלנו בכלום מאף קבוצה, חוץ מהבקעת שערים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/09
  14. הרצליה Member

וזה בגלל שלמכבי נתניה אין חלוץ כמו ברק יצחקי או סמואל יבואה, עם כל הכבוד לאיתי שכטר אי אפשר להשוות אותו אליהם.

15. Number 8 Member

לאחר שנשארו 9 נקודות בלבד בקופה והפער בין מכבי חיפה להפועל ת"א עומד רק על 2 נקודות, המאבק על האליפות צמוד מאוד, במיוחד לאור העובדה ששתיהן ייפגשו ראש בראש בשבוע הבא. אלו המשחקים שנשארו לכל אחת עד סיום העונה:

מכבי חיפה:
    הפועל ת"א(בית)
    מכבי נתניה(חוץ)
    בית"ר ירושלים(בית)

הפועל ת"א:
    מכבי חיפה(חוץ)
    הכח עמידר רמת גן(בית)
    מכבי נתניה(בית)

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/09