הצעירים שעשו את העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏15/5/04.

1. KirkH Member

את זה אני חייב להבין. אפשר לדעת איך חלוץ / קיצוני ימני שלא מסר פעם אחת כל העונה הופך פתאום לקשר מרכזי? איך לעזאזל הגיע לי בוייר להיות קשור לעמדת הקיצוני הימני בניוקאסל?

בוייר שיחק כל העונה וכל הקריירה שלו במרכז הקישור. זה שרובסון מעלה אותו לצד ג'נאס וספיד כאשר רובר בשמאל - ממש לא גורם לו להיות קשר ימני שלא לדבר על קיצוני.

אפשר גם לדבר על עונת פריצה של גאלהר עבור הרוברס למרות שהוא לא ממש היה עקבי ובטח שלא כבש מספיק עבור חלוץ.

מי שבטוח צריך להיכנס לרשימה הוא רידג'וול שדיוויד אולירי הכניס בצורה מצויינת לרוטציה ההגנתית בוילה פארק.

2. Julian Joachim Member

תשווה בין גלגהאר לבין סטיד ותראה למה גלגהאר לא שווה אזכור.

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

סופרלטיבים? אני מעולם לא שיבחתי את אמברוז לפני שהוא התחיל לשחק. אמרתי שמבחינתי הוא חידה, וציפיתי לטוב לאחר שעופר ועוד כמה מקורות באינטרנט אמרו לי שהוא אחלה של שחקן. בתחילת העונה הוא כבש איזה שני משחקים ברצף אז זה עשה רושם טוב, אבל חוץ מזה אין לי הרבה מלים טובות לומר עליו. מבחינתי הוא אכזבה, ואני לא חושב שהוא מהצעירים המצטיינים העונה. להבדיל אלפי הבדלות מהרכש השני מאיפסוויץ', בראמבל, אמברוז לא הזיק לניוקאסל, אבל הוא גם לא ממש תרם. אני מקווה שמה שאומרים על הכישרון שלו נכון, ובעונה הבאה נראה את השחקן ששמענו עליו. חוץ מזה אני עוד יותר מקווה שימכרו אותו כי אין לשחקן כמוהו מה לחפש בניוקאסל, אבל זה כמובן לא יתממש...

וקירק, אמברוז לא החליף את בלאמי בכלל. הוא שיחק אך ורק בקישור, וכאשר בלאמי לא שיחק מי שהחליף אותו היה אמאובי וחלק מסוים וקטן מהעונה גם לואה-לואה. היו מקרים בודדים שניוקאסל שיחקה עם 5 קשרים, במקרים האלו דייר היה השחקן ששיחק מעט קדימה ולא אמברוז, הוא אכן תופקד בכנף הימנית.

4. ArsenalFan Member

אפשר להתווכח עם הקביעה שהוא קיבל הזדמנות להוליך קבוצה. ג'יימס מילנר קיבל הזדמנות להוליך קבוצה? אותו דבר פנאנט, מראש הם לא הורכבו כדי להיות המנהיגים של לידס. בסך הכל הוא הוכיח שהוא מוכשר ושיש לו מקום בפרמייר ליג. בכלל, בואו לא נשכח שמדובר בשחקנים צעירים, תמיד אפשר למצוא אצלהם חסרונות אבל החוכמה היא למצוא את הדרך כדי שישתפרו עוד יותר.

אגב, אפשר להכניס גם את דארן פלטשר לרשימה, הוא לא שחקן מבריק בלשון המעטה, אבל הוא מבצע לא מעט פעולות חיוביות כשפרגוסון מרכיב אותו.

5. Julian Joachim Member

אני לא מסכים איתך עדי. אחרי הפתיחה המוצלחת של ג'רמיין, כולם ציפו ממנו שימשיך להכניס כדורים לרחבה ולעבור את מגיני היריב. במקום להמשיך בפתיחה הטובה, ולהתעקש על לקבל כדורים, הוא נתן לסמית'י, וידוקה, מילנר ואפילו שחקנים פחות בכירים כמו באקה וג'ונסון, לשלוט על קצב המשחק של לידס והוא בעצם וויתר על הכדור. אז אפשר לומר שהוא לא-אנוכי וכו', אבל ברור שבמצב של לידס הוא היה צריך לקחת את המושכות אליו, והוא אפילו הודה במספר ראיונות שקשה לו כי זו עונה ראשונה שהוא משחק תפקיד מרכזי בקבוצה. אני מסכים, אבל אני חושש שלא רק שהוא לא עשה את זה במהלך העונה, הוא גם לא הראה סימנים שהוא מתחיל להפנים את מעמדו (שחקן הרכב ב50 אחוז מקבוצות הפריימרליג).

6. Steford End Member

טוב, כמובן שעקב זה שרובכם אוהדים יריבות של יונייטד, וכנראה גם שונאים אותה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    החלטתם לא להעמיק ב2 צעירים שהרשימו אותי לפחות העונה
    תוכלו להגיד מה שתרצו על כריסטיאנו רונאלדו, שהוא לא מוסר, שהוא ישר מנסה לעבור, שההגנות באנגליה חלשות, וכ'ו. לא יעזור, רוב המגנים עוצרים אותו באווירה. אם עבודת רגליים מעולה, ומהירות, הוא מראה שיש עתיד. אם הזמן הוא הראה, בניגוד למה שחשבתי בתחילת העונה, שהוא יכול לכבוש לפעמים, ואני רואה שיכולת המסירה והבעיטה שלו רק משתפרת.

ומה אם דארן פלטשר? הרבה הוא לא הרשים, אפשר להגיד שבצדק, הוא שחקן יחסית אפור.
    אבל הוא מראה הרבה לחימה על המגרש ומסירות טובות, לדעתי אם הזמן הוא רק משתפר.....
    ברור שהוא כבר לא יסיים כמו לוק צ'דוויק, שנאבד איפשהו לאחר שהיה ההבטחה שבאה מקבוצת הנוער, אבל גם קצת קשה לי להאמין שהוא יהיה אחד הגדולים שצמחו בקבוצת הנוער הנפלאה שלנו....
    זהו בינתיים

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלושה שחקנים המתיקו לי את הגלולה המרה של עונת 2003/2004 - ג'וני ג'קסון, רוהאן ריקטס וסטיבן קלי, שנתנו הופעות סולידיות.
    מה שמוזר, שבתחילת העונה הימרתי על שלוש פריצות - בלונדל, ריקטס וסטיבן פרגוסון. רק ריקטס פרץ מתוכם.

מחוץ לטוטנהאם, אני אציין את סטיד המצויין, שהוא ללא ספק צעיר העונה, גלן ג'ונסון שהוכיח מה הוא שווה, וגם את דארן אמברוז, שכל הקריירה לפניו, למרות שכולם פה נהנים להשמיץ אותו.

8. toon-UPON-tyne Member

הבעייה עם רונאלדו זה לא שהוא לא מוסר, זה מילא. הבעיה שהוא לא מסוגל למסור. כדור פשוט לשחקן 5 מטר לידו בלי אף אחד שיפריע הוא לא מצליח לתת. רק איזה 1 מכל 10 מסירות שלו מגיעות למטרה וגם הבעיטות שלו על הפנים. כמה שחקנים שהוא יעבור הוא בסופו של דבר רק מבזבז כדורים... כרגע הוא לא שחקן יעיל רק נותן לפעמים איזה שואו בלהטוטים שלו. שחקן כדורגל זה לא רק טריקים.
    וסתם כי זה מציק לי עברה ולא אויירה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

9. Steford End Member

Jenas
    נכון, להטוטים זה לא הכל. אני חושב שזה כלום
    ומה שאמרת, בשלב מסוים באמצע העונה גם אני חשבתי ככה
    אבל לקראת סוף העונה הוא שיפר את יכולת המסירה שלו בצורה יפה, וגם התחיל לכבוש.....

10. toon-UPON-tyne Member

זה שהוא כבש שער או שניים לא אומר כלום והוא גם לא סיפר את המסירה שלו ועדיין המסירות שלו ב90 אחוז לא מגיעות לידען הוא לא שיפר כלום.

11. KirkH Member

סטפורד, עשה טובה, תמצא קלטת של המשחק של יונייטד מול וילה לפני שלושה ימים ותצא לי שלוש נקודות חיוביות שאפשר לומר על המשחק של רונאלדו. אני אומר לך שלא תמצא - וזה כולל את השער שלו.

זה מאוד משקף את העונה של רונאלדו כולה.

12. Steford End Member

אני אומר שנחכה כמה שנים, ונראה....
    אבל על הריצות שלו על האגף, אין מה לדבר...
    יש לו גם ראיית משחק שאין ליותר מדי שחקנים בפרמיירשיפ, והוא שיפר את יכולת המסירה שלו בצורה טובה, עוד תראו

13. toon-UPON-tyne Member

מאיפה המצאת שיש לו ראיית משחק לעזעזאל? אולי אם אתה מתכוון שיש לו ראייה מספיק טובה והוא יכול לראות את כל המשחק אנאערף... ראיית משחק היא בתנועה נכונה, מסירה לשטח מת ששחקן רץ אליו, הגעה לתיקול מידיעה לאן השחקן מולך הולך. לרונאלדו יש יכולת מסירה של עיוור, הוא לא עושה תיקולים ויותר מדי תנועה לשטחים ריקים הוא גם לא עושה...
    לקבל כדור לעשות טריקים ולעבור כמה שחקנים זה מה שהוא יודע.. זה לא נקרא ראיית משחק

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

רונאלדו? פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.............

אם רונאלדו מגיע מול שומר, או שזה ייגמר באיבוד כדור (חוץ או ברגליים של היריב), או בבעיטה תמוהה לשמיים, או בנפילה דרמטית. הוא שחקן אוברייטד והוא לא שווה כלום. מאוד יפה שהוא יודע לרוץ על הקו, חבל שהכדור לא יגיע לשום מקום.

15. Steford End Member

אנשים הוא בן 19
    ואני חשבתי בדיוק אותו דבר תחילת שנה
    וכאחד שראה כל משחק של יונייטד השנה, לפחות את רובם אני יכול להגיד שהוא משתפר.
    ראיתם מה הוא עשה בבוקסינג דיי, נגד אברטון אני חושב שפרגי עלה אם הרכב חלופי, לפחות התקפה חלופית(בליון ופורלאן פתחו בחוד) והוא לקח על עצמו את הקבוצה, וגם ניצח....
    אבל הוא רק בן 19, תנו לו כמה שנים, כי לקראת סוף השנה הוא התחיל לכבוש, מה שבהתחלה היה עושה מול שער ריק או מטעות שוער, וגם שיפר את המסירה.
    אבל תנו לו כמה שנים.....