הצרפתים... פאסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Asaf, ‏2/8/02.

1. Asaf Member

היום יום חמישי, הכתם הצרפתי בפריימר ליג נוטף המומנטום שחלף לו הסתיים..
    מרסלו דסאאילי (כן אותו אחד שלא הסכים לבוא לישראל ואני שומר טינה הפעם) פגע במעמדו של רניירי שלפי דעתי מאמן גדול (אהבתי את המסיבת העיתונאים שלו בארץ.. יש לו הומור)
    הוא טוען שלצלסי לא יכולה להתמודד במאבקי האליפות והוא האשים את רניירי בהאשמות של ילד קטן... לי זה נמאס... אני לא מבין איך מחזיקים בצלסי שחקנים כמוהו.. וגם פטיט איכזב
    דעתי היא שעוד שנה שנתיים מנצסטר סיטי תיהיה הקבוצה שתחליף את צלסי במאבקי הצמרת..(אם ההנהלה בצלסי לא תשכיל ותעשה משהו בהקדם האפשרי)
    מה אתם אומרים??!?!?

2. dandanr Member

אני חושב שאתה צודק מאה אחוז. צ'לסי בהחלט בדרך הבטוחה והקצרה ביותר לאמצע הטבלה במקום לשלושה-ארבעה מקומות הראשונים. אני חושב שהשנה הזאת תיהיה גורלית מבחינת כמה קבוצות בקשר למי מןה תחליף אותה בחמש הגדולות. לפי דעתי המועמדות הן מנצ'סטר סיטי (אני מקווה מאוד שלא..), פולהאם וניקאסל (שאמנם היא גדולה ומפוארת, אבל לא יותר מצ'לסי כרגע..)

dandanr

3. Asaf Member

תראה למצנסט'ר סיטי אין בסיס או קאדר של מספיק שחקנים ברמה הגבוה אם אתה מסתכל לשנים הקרובות... ברקוביץ ושאר הקישור זה קישור של יחציק למלא משנתיים בצמרת
    *בלי לפגוע באף אחד
    תראה לפי דעתי יהיה קרב בין לידס לניוקאסטל על המחליפה של צלסי בצמרת...
    לניוקאסטל יש את קיון דייר אלן שירר קשר ארגנטינאי וללידס יש את אלן סמיטס לי בוייר מארק בריג'יט...
    הימור שלי עוד שנה שנתיים אתה תראה בארבע שחקנים מהרשימה שאמרתי באותה קבוצה...
    ניוקאסטל תרצה מחליף ברמה של שירר... אולי היא תפנה לאסטון וילה שיש לה את ואסוול ועוד...
    WEST HAM
    אולי הקבוצה האהובה אליי... לא תשמור על
    JOE COLE לצערי הרב ולפי דעתי עם ליברפול תיהיה הראשונה שתשים עליו יד
    מה אתם חושבים????

4. dandanr Member

בקשר למנצ'סטר סיטי אתה צודק לגמריי - אין לה בסיס מספיק חזק כדי לרוץ בצמרת, אבל זה בדיוק מה שקווין קיגן בונה עכשיו!! הוא כל הזמן מוסיף שחקנים (ניקולס אנלקה הוא דוגמה מצויינת!) ואני מניח שהם בטח עוד ייקנו שחקן אחד או שניים עד פתיחת העונה ובקיץ הבא הם בטח גם ייתחזקו בצורה משמעותית ואז נראה מה הלאה....

ובקשר ללידס וניוקאסל - לידס כבר בין החמש קבוצות הכי גדולות (יונייטד, ארסנל, ליברפול, לידס וצ'לסי / ניוקאסל) כרגע וניוקאסל מתקרבת לשמה בצעדים די גדולים בגלל שצ'לסי ניהים יותר ויותר גרועים.

dandanr

5. Guest

אסף יש לי שאלה:
    למה אתה כותב בעברית כמו שכותבים באנגלית ולא כמו שאתה אמור לבטא את זה?
    זה מרסל דסאי, וניוקאסל.
    דןדן,
    אתה רוצה להגיד שאתה לא חושב שניוקאסל כבר עכשיו בין 6 הגדולות? ואם אפשר לצמצם אז לפי דעתי גם בין 4 הגדולות, ובעונה הקרובה היא לא תסיים מתחת למקום הרביעי. הרכש שלהם אמנם היה רק של שני שחקנים (בארמבל ו-ויינה), אבל זה שני שחקנים ברמה, שמצטרפים לסגל החזק שלה. מה שכן חוזרים שלושה שחקנים מהשאלה (בסיידס, גאבילן ומרסליניו), שהם גם שחקנים ברמה גבוהה, ואפילו אחד מהם שיחק במונדיאל.

ועוד משהו, ניוקאסל לא בנויה רק על שירר. אמנם הוא חלוץ אדיר ובזה אין ספק, אבל אני חושב שצמד ההתקפה לואה-לואה ובלאמי יותר טוב מאשר שירר ואחד מהם, כי שניהם מהירים וטכניים מאוד, בניגוד לשירר שיש לו סיומת מדהימה, נגיחות ובעיטות אדירות, אבל הוא לא טכני. ככה ההתקפה תצטרף לקישור הטכני המתחיל מדייר, ממשיך בסולאנו ויש גם את רובר הנהדר. תוסיפו לידם מלחמה גדולה בין ויינה, ספיד וג'נאס, ותקבלו באמת קבוצה חזקה מאוד.

שלא תבינו לא נכון,
    אני כן מאוד אוהב את שירר והוא חלוץ אדיר כמו שכתבתי, אבל אני חושב שלטובת הקבוצה עדיף הרכב טכני ומהיר.

6. dandanr Member

אני חושב שניוקאסל בין שש הגדולות, אבל להגיד את זה זו באמת חוכמה קטנה... זה כמו להגיד שאני חושב שפולהאם בין העשר הכי גדולות... זתומרת להיות בין "שש הגדולות" זה לא כבוד מי-יודע-כמה גדול בגלל שזה לא בדיוק מדד. המדד הוא "חמש הגדולות" וכרגע הם לא נמצאים שמה. אבל זה בטוח יישתנה בקרוב כי כמו שאמרתי צ'לסי נחלשים מיום ליום...

dandanr

7. Guest

רגע אתה רומז על זה שאתה חושב שצ'לסי עדיין טובה יותר מניוקאסל? ולידס?
    ניוקאסל טובה יותר מלידס, היא לקחה אותה 4-3 בחוץ אחרי מהפך מדהים ושער בדקה ה90 של סולאנו. וגם ניצחה אותה 3-1 עם שער שוויון מדהים.

8. Asaf Member

לידס עשתה מספר טעיות שפשוט קשה לי לראות איך היא תתגבר עליהם..
    קודם כל היא עשתה מעשה שלפי דעתי צריך לפתר את הבורד של לידס בגלל מה שהיא עשתה..
    התרגיל המסריח של אולירי זה יותר מברור שאת האולטימטום שאולירי נתן ללידס לקראת מכירתו ליונייטד היה אפשר לנחש כבר מתחילת העונה שעברה הגישושים אחרי רוי זה עניין של יותר מחצי שנה אני יכול להבטיח לכם.. אני גם יכול להבטיח לכם שמאותה נקודה אולירי ידע שמקומו מחוץ למועדון..הרי זה לא מה שהובטח לו שהוא ישב עם ההנהלה בטרום העונה...אולירי לא התפטר כי הוא היה חייב למועדון, בכל זאת הוא קידם אותו והביא לו מה שהוא ביקש עד אותה נקודה.. מכירת פרדינאנד היא כלל לא טעות (ההנהלה ידעה מה היא מפסידה) מה שבטוח שהם בטח היו יכולים לקבל את וואס בראון מממנצסט'ר לכמה שנים טובות...
    הנקודה השניה שבהחלט מראה שבעלי המועדון שלא רוצה להתחרות על האליפות.. היא החתמת המאמן הישן...
    הם היו יכולים לקחת את המאמן הכי רעב להצלחה שיש כיום בעולם הלו הוא רוז'ה למר (מאמן צרפתי..עד כה הצליח בפריימר ליג) נחוש בדעתו להראות לעולם מה הוא באמת שווה!
    אז נראה לכם שרוז'ה מתאים לאמן את לידס יונייטד?

9. Julian Joachim Member

לא.

ממש לא.

איכסה פיכסה.

10. dandanr Member

למר??
    בלידס??

ממש לא.

למר אולי מאמן מצויין עם רעב גדול להצליח ולהראות לעולם מה הוא שווה
    אבל לידס כרגע החתימו את המאמן הנכון - שועל וותיק בעולם הכדורגל האנגלי, עם קבלות עם קבוצות אנגליות טיפוסיות כמו לידס ואני חושב שהוא דווקא יצליח שמה, למרות שלידס לא יצליח "במיוחד" העונה...