הקבוצה העשירה בעולם..

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nesta, ‏6/6/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ריאל מדריד עברה את מנצ'סטר יונייטד והפכה לקבוצה העשירה בעולם, כך על פי המדד השנתי של מגזין הכדורגל "וורלד סוקר". לפי הנתונים בעונת 2002-2001 בה זכתה ריאל בליגת האלופות הרוויחה הקבוצה סכום של 300.5 מיליון דולר, לעומת 247 מיליון של היונייטד. במקום השלישי ברשימת הקבוצות העשירות ניצבת יובנטוס עם רווחים של 232.5 מיליון דולר, באאירן מינכן רביעית עם רווח של 209.8 מיליון ומילאן, אלופת אירופה החדשה, הרוויחה בעונה שעברה 192.8 מיליון, כ- 200 אלף דולרים יותר מצ'לסי האנגלית הממוקמת במקום ה-6. את עשיריית המרוויחות ביותר סוגרות ברצלונה, רומא, ליברפול וארסנל המדורגת 10 עם רווח של 151 מיליון דולר שצברה במהלך עונת הדאבל שלה. במקומות 11-20 מדורגות ארבע קבוצתו אנגליות נוספות, לידס, ניוקאסל, טוטנהאם ואסטון וילה, אינטר ולאציו מאיטליה, סלטיק וריינג'רס הסקוטיות, באייר לברקוזן (הגיעה עד גמר גביע האלופות), ובורוסיה דורטמונד..מתוך ערוץ הספורט

2. Julian Joachim Member

מה זו ההפלצה הזאת?
    לידס בין 20 המועדונים העשירים באירופה?

יש לי הרגשה שאם זה היה ככה היינו מביאים את פטריק קלייברט ולא את פטריק ברגר.

3. ליהי Member

חחחחח

בדיוק פולדש!
    לפני שקראתי כמו שצריך רפרפתי בעיניים וראיתי את השם לידס וחשבתי לעצמי שהוא בטח צמוד לקבוצות כמו מכבי חיפה והפועל תל אביב שגם משחקות באירופה ומדברים פה על הקבוצות העניות ביותר באירופה.

לידס עשירה? איפה למה וכמה ? ולמה לעזאזל אף אחד לא טרח להעיר אותי כשזה קרה?

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

נסטה אתה בטוח שזה עדכני? כי לפני כמה שנים בסיום איזושהי עונה ידעתי שניוקאסל מקום 20 באמת בדברים האלה, ולידס במקום דיי גבוה... אבל היום אין להם כסף אפילו בשביל דגי הזהב במשרדים (וזו לא קלישאה...).

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זה היום מהאתר של ערוץ הספורט..היום ראיתי את זה..

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט מדובר בעונת 2001-2002
    זה ממש לא עדכני... גם אני ראיתי את זה... בושה בכלל שערוץ הספורט מפרסמים את זה... היום זה נראה אחרת לחלוטין...

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

חחח..לא שמתי לב לזה..אבל כן..זה ביזיוני ששמים את זה, לא נראה לי שזה השתנה גם.

8. ofer16 Member

ברור, לאציו היא בין המועדונים העשירים העולם. השחרור המסיבי של שחקני הסגל הוא רק למטרת עונה פיננסית. לפי הדירוג הזה, אני מתפלא שלא שמו את איפסוויץ' במקום השלישי או משהו. הם ממש עשירים. :wink:

9. ליהי Member

מה שכן ריאל מדריד באמת יותר עשירה ממנצ'סטר יונייטד היום, אפשר להגיד שאפילו עשירה הרבה יותר ממניו.
    אני חושבת שאפילו יובה היום יותר עשירה ממניו, הם נקלעו לחובות לפי מה שהבנתי, לא משהו רציני יותר מדי אבל עדיין.

10. Fernando Cavenaghi Member

בקשר למנצסטר יש מגעים לקנייה שלה על ידי מיליארדר אמריקאי שיש לו עוד כמה קבוצות ספורט, הוא דיבר על זה שהוא רוצה לקנות קבוצת כדורגל מובילה ולהזריפ כספים כדי להפוך אותה למעצמה, זה בדיוק מה שהיינו צריכים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

11. Feyenoord Member

למען האמת לא ידעתי שגם טוטנהאם כזו עשירה... ממה הם משיגים את הכסף? שרינגהאם הטיל ביצי זהב או משהו?

12. Fernando Cavenaghi Member

מה לא ברור? מהמכירה של לס פרדיננד...

13. Feyenoord Member

אתה מסתלבט או שאולי זה בכלל אני שדפוק פה?
    פרדיננד עבר כמעט במחיר חופשי, ואחרי שטוטנהאם ביזבזה 7 מיליון על קין ו 8.1 מיליון ל ריצ'ארדס אני לא מבין אך יש להם כסף...

14. סביולה Member

אם אני מבין נכון הטבלה היא טבלה של הכנסות הקבוצה, לא הרווח (רווח=הכנסות פחות הוצאות). אין מצב שקבוצות מרוויחות כל כך הרבה... מנצ'סטר יונייטד בשיא פריחתה, כשעוד רוב העולם היה במצב כלכלי טוב לא עברה את ה - 80 מליון רווח...
    זה גם למה לידס שם. אמנם הרבה הכנסות, אבל גם הרבה הוצאות.

15. Fernando Cavenaghi Member

אני צוחק.
    למרות שהוא שחקן ענק ווסטהאם לא שילמו עליו כלום לדעתי.