הקבוצות האנגליות באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏28/8/03.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה נשמע חבר'ה??????????????????
    הרבה התרחש פה בזמן שהמחשב שלי נדפק לשבועיים........ פורום חדש... סחתיין.... וברכות לפולדש על המינוי למנהל ראשי... אני הוא.

אניוואי, ההגנה שלנו אכן נוראית, והאחרון שאפשר להאישם אותו בכך הוא קולו טורה הצעיר, שהיה לדעתי מעולה אתמול מול אינטר, ממש נקודת האור היחידה (ראיתם איך הוא גבר על מרטינס בעימותים החזיתיים). האשם העיקרי לטעמי הוא סול קמבל. מילא העובדה שעל כל משחק שהוא משחק הוא מחמיץ שלושה בגלל השעיות למיניהן, כשהוא משחק הוא מסב נזקים עצומים. הכיסוי שלו במשחק פתוח הוא פשוט איום, בכדורים ארוכים הוא אף פעם לא תוקף את הכדור, הוא נותן לשחקן שלו לעצור את הכדור ואז השחקן לוקח אותו למירוץ עד השער, שברוב המקרים הטמבל מפסיד. גם אתמול השער השלישי היה לחלוטים באשמתו. וגם לאורן וארשלי קול שיש להם מקום מובטח בהרכב פשוט נותנים תצוגות זוועתיות. לאורן אתמול היה ממש חושך, פשוט חור בהגנה, ולדעתי הוא אשם כמעט בלעדי בשני השערים הראשונים, מה גם שבהתקפה הוא פשוט לא הצליח לתת פאס ראוי אחד.
    ואשלי קול ממשיך ביכולת הזוועתית של תחילת העונה.........

בקיצור: מרטין קיאון להרכב, טורה עובר ימינה, קלישי במקום קול בשמאל, ושלאורן ישב על הספסל בשקט.

ואגב ההפסד אתמול לא משקף את הלך הרוח במשחק. פתחנו טוב מאוד וב-20 הדקות הראשונות שלטנו שליטה בלעדית. לאינטר היה מזל גדול והם כבשו שני גולים יפהפיים משתי התקפות, ואז נשברנו. כשכבר התעוררנו והשופט נתן לנו פנדל מתנה, גם אותו החטאנו (כבר אמרתי משהו על ארסנל ופנדלים?!) ואז היה לי ברור שהמשחק נגמר.
    הגול השלישי כבר בא מרפיון מזעזע בהגנה.

בקיצור, ביכולת הזאת אנחנו משאירים ביום ראשון את הנקודות כבר ביציאה מלונדון. 2-0 ליונייטד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/unsure.Xxx

2. AFC Member

הבעיה העיקרית של ארסנל בליגת האלופות (ולא בפריימר ליג) היא לא ההגנה (למרות שמדובר בבעיה קשה). ארסנל בפריימר ליג מסתמכת על היכולות הטכניות המהירות של שחקנים כמו פירס, הנרי, דניס וליונברג ומנצחת משחקים בקלות תוך כדי הצגת כדורגל מרהיב. כשארסנל פוגשת הגנה חזקה כמו של אינטר, אייאקס, רומא או ולנסיה, הנרי ופירס פתאום לא יכולים לעבור את חומת הברזל של היריב ומכאן ארסנל עוברת לטקטיקה שמאפיינת אותה בשנתיים האחרונות בצ'מפיונז - מסירות לרוחב ולאחור, מסירות ארוכות החוצה או מסירות ליריב. הכל כמובן לא יותר מ-10 מטרים לאחר החצי של היריב.

ארסנל חייבת חלוץ רחבה. אפילו פרנסיס ג'פרס האיום היה אחד כזה וכשהוא שיחק הוא כבש בלא מעט הזדמנויות, כי ארסנל פשוט זקוקה בדחיפות לאחד שכזה. הנרי שחקן מעולה וטכני שעושה הכל על המגרש אבל הוא לא אחד שיחכה ברחבה, יתמקם בצורה מצוינת ויסיים את המהלך בקור רוח. וילטורד לוקה בסיבוב והמגע הראשוני שלו עם הכדור גרוע, קאנו לא יכול לשחק בצורה קבועה בהרכב ארסנל. דניס כבר הזדקן והוא מאבד את המהירות והמשחק הפיזי, אני חושב שצריך להסיט אותו לקישור. אליאדייר ובנטלי? כמובן לא באים בחשבון. במקום רכישת להמן (שאני מבין יותר ויותר כמה היא היתה מיותרת, הוא לא עשה שום דבר מיוחד שטיילור או שאבן לא היו עושים) אפשר היה לרכוש\להשאיל חלוץ רחבה טוב וזול כמו פרדי קאנוטה או מייקל פורסל.

בהגנה אני לא רואה בלמים עדיפים על קמפבל וטורה ובטח שלא מגינים שיכולים להחליף את לאורן וקול. אז אלא אם כן סנדרוס הצעיר באמת מוכשר כמו שאמרו שהוא (או אפילו רבע מזה), אין מה לעשות חוץ מלקוות שההגנה תחזור לכושר.

כרגע הצעדים שאמרתי כנראה לא יבוצעו העונה בגלל בניית האצטדיון ובגלל שאנחנו כבר פתחנו את העונה, אבל כרגע המינימום שאפשר לעשות הוא להוציא את ג'ילברטו הגולם ולהכניס את אדו להרכב.

3. ArsenalFan Member

הערב הסיבוב הראשון של גביע אופ"א הכולל 5 קבוצות אנגליות.

בלקבורן פישלה בגדול עם הפסד 3:1 בטורקיה לגנצ'לרבירליג'י. הכובש לרוברס היה ברט אמרטון.

ליברפול סיימה ב-1:1 בלובליאנה אצל אולימפיה, מייקל אואן השווה כ-10 דקות לסיום. זה אמור להספיק לליברפול לקראת הגומלין באנפילד.

במשחקים שמתקיימים עכשיו- מנצ'סטר סיטי בפיגור ביתי משפיל למדי 1:2 מול לוקרן הבלגית בדקה ה-50. סיביירסקי העלה את סיטי ליתרון, אבל הבלגים עשו מהפך.

20 דקות לסיום בסנט מרי'ס והקדושים של סטראכן רק ב-1:1 מול סטיאווה בוקרשט בהופעה הראשונה של סאות'המפטון אי פעם בגביע אופ"א (ותקנו אותי אם אני טועה). קווין פיליפס איזן ל-1:1 בדקה ה-52. אותה קבוצה עשתה לספרס בית ספר בשבת...

הקבוצה היחידה שעושה רושם שתנצח היא ניוקאסל שאולי חוזרת לעצמה (זה ייבחן יותר לעומק בהייבורי ביום רביעי), היא מובילה 3:0 על נאק ברדה ההולנדית, צמד של קרייג בלאמי (אל תספידו אותו כ"כ מהר) וטיטוס בראמבל כבשו למגפייז.

אכן, עוד ערב לא מרשים במיוחד לאנגליות מסתמן.

4. Julian Joachim Member

בלאמי יכול לשחק טוב מול הגנות גרועות, איטיות, וכאלה שלא מכירות אותו מספיק טוב. לכן הוא לא מתאים לפריימרליג. :)

וכן, עוד ערב נוראי לאנגליות.

אגב - מישהו מוכן להסביר לי מדוע לא התקיימו משחקי הצ'מפיונס ליג השבוע?

5. ArsenalFan Member

כי ביטלו את השלב השני. מיד אחרי שלב הבתים יוצאים לפגרה (המחזור האחרון ב-10 בדצמבר) ושמינית הגמר מתחילה בסוף פברואר. כיוון שכך, ליגת האלופות חזרה למתכונת הנורמלית של מחזור פעם בשבועיים-שלושה.

6. Julian Joachim Member

לא ייאמן. לא חשבתי שיגיע היום שיהיה יותר עומס על שחקני הכדורסל באירופה מאשר על שחקני הכדורגל. אני מקווה שזה ישפר את היכולות של השחקנים הבכירים שיהיו תחת פחות עומס.

7. ArsenalFan Member

מחזור שני בליגת האלופות: לוקומוטיב מוסקבה- ארסנל

הערב ארסנל במשחק גורלי בליגת האלופות, במוסקבה האהובה מול לוקומוטיב. מרוב אירועים, נדמה כאילו התבוסה לאינטר הייתה לפני חודשיים, אבל הבושה בהייבורי קרתה רק לפני 13 יום, וכבר היום אנחנו חייבים לתקן כדי שהעונה הזו באירופה לא תהפוך לכישלון קולוסאלי שלידו האכזבות של השנים שעברו ייראו כמו הצלחה מסחררת, וכל זאת כבר אחרי שני משחקים. הפסד היום באיצטדיון היפה של לוקומוטיב, ואפשר להגיד שלום לצ'מפיונס ליג במחזור השני, וזו תהיה מכה כלכלית, מוראלית ומקצועית אדירה שייתכן וגם תחסל לנו את העונה כולה, אפילו באופן חריף מזה שהיא חיסלה לליברפול את העונה שעברה.

במצב אופטימלי אנחנו בטח לא מגיעים למשחק הזה. חוסר הביטחון במשחק של הקבוצה ניכר מאוד אחרי ה-3:0 של אינטר, והמוראל של השחקנים עדיין לא חזר לעצמו. ההגנה נחשפה בתבוסה ההיא במערומיה. באולד טראפורד נלחמנו בצורה מעוררת כבוד, אבל המשכנו את המלחמה דקה אחת יותר מדי אחרי שריקת הסיום, מה שיצר לחץ תקשורתי מיותר ומזיק, ובעיית השעיות שבדרך. גם הניצחון על ניוקאסל, שהיו בו אמנם כמה נקודות אור עבורינו, היה רחוק מלהרשים וקשה לומר שחודש ספטמבר היה חודש טוב עבורינו. ואם כל זה לא מספיק, גם המזל לא בדיוק הלך איתנו בנושא הפציעות: אשלי קול, מרטין קיאון, פטריק ויירה ופרדי ליונגברג כולם נפצעו בניצחון על המגפייז. 2 הראשונים אמורים לשחק במוסקבה, אבל ויירה ופרדי ייעדרו, כמו גם סול קמפבל שאמנם חזר להתאמן אבל לא נסע עם הקבוצה, ודניס ברגקאמפ שלא טס.

ההרכב הצפוי: להמן, לאורן, קול, קיאון, טורה, אדו, ג'ילברטו, פארלור, פירס, וילטורד, הנרי. ממש לא ההרכב המעודד בעולם, אבל שיהיה בהצלחה...

8. Julian Joachim Member

באיזשהו מקום המשחק מגיע בזמן לא כל כך נוח, אבל בארסנל צריך להגיד תודה שהוא מגיע לפני שהחורף ממש משתלט על רוסיה. בסה"כ ארסנל לא הראתה יכולת שיא מול ניוקאסל, אבל ההתרשמות שלי עד עכשיו מלוקומוטיב לא יותר טוב. בכל אופן, המשחקים המעניינים במסגרת האירופית הם מחר...

9. ArsenalFan Member

סיימנו ב-0:0 ומצבנו בכי רע. נקודה אחת משני משחקים ואפס שערים היא לא רק פתיחה גרועה, אלא פתיחה מבישה.

ועכשיו יהיה לנו קשה שבעתיים להעפיל לשלב השני. כדי להבטיח את העלייה אנחנו נצטרך לפחות 9 נק' מ-4 המשחקים הקרובים, והם כוללים שני משחקי חוץ קשים ביותר עד בלתי אפשריים- בקייב ובסאן סירו. אפשר לחשוב שבבית, שם הניצחון האחרון שלנו בצ'מפיונס ליג היה נגד דורטמונד לפני למעלה משנה, מצפים לנו טיולים- נגד קייב ולוקומוטיב אנחנו לא נטייל, ואני בספק אם נצליח בכלל לנצח אותן.

המשחק הבא בקייב הוא כבר לא "אסור להפסיד" כמו שהיה היום במוסקבה. בקייב כל תוצאה פרט לניצחון תתפרש כהדחה. לפחות קייב לא מגיעים אחרי תיקו בסאן סירו, הודות לכריסטיאן ויירי (מזל טוב, אינטר יכולה לצאת לחופשה, היא עלתה), והמצב כך טיפה יותר טוב, אבל עדיין- גם תיקו יהיה תוצאה לא טובה, משום שאנחנו בכדי לעלות חייבים ניצחון חוץ, שהיינו צריכים להשיג הערב. לא נשיג אותו בסאן סירו, זה בטוח.

השאלה היא- איך ננצח בקייב קבוצה שנראית טובה מאיתנו (הם שיחקו משחק די טוב מול אינטר)? איך נמשיך עם הגנה מרושלת בבית (שמתם לב שבמשחקי הבית ההגנה שלנו סופגת הרבה יותר מבמשחקי חוץ עד עכשיו? זה נובע אך ורק מתוך חפיפניקיות, עצלנות ויהירות. הרי בהייבורי נסתדר...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx) והתקפה שלא מסוגלת להתמודד עם צפיפות הגנתית בסיסית בכדורגל האירופי (תופעה שנמשכת זו השנה השנייה ברציפות)?

הכישלון ידוע וצפוי. יש 2 תסריטים בראשי. התסריט הראשון- הפסד בקייב, משהו בסגנון 3:0 או 3:1 כמו בימים הטובים, והדחה מוקדמת. התסריט השני- איכשהו הכל מגיע למחזור האחרון, כשלקייב יש יתרון קל על פנינו. היא מארחת את אינטר, אנחנו את לוקומוטיב. אינטר מגיעה לקייב עם הרכב ביזיוני ועושה את מה שמנ' יונייטד ודפורטיבו עשו בשנים האחרונות- ולא מתאמצת יותר מדי. לבחור ביניהם זה כמו לבחור בין הכיסא החשמלי לזריקה הקטלנית. וכולכם אמרתם כמה שהבית הזה סגור ושקייב ולוקומוטיב בכלל לא יתנו פייט.

I Hate to be the one who says: I told you so.

10. ArsenalFan Member

הייתם מאמינים אתמול אחרי התוצאה המאכזבת שלנו במוסקבה, שאנחנו נהיה הקבוצה האנגלית שהוציאה את התוצאה הטובה ביותר במחזור הזה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx

אבל לא נורא, לפאגי יש את התירוץ הקבוע. יונייטד פשוט שמרו את כוחותיהם למשחק מול בירמינגהאם בשבת. לצ'לסקי, לעומת זאת, אני מתקשה למצוא תירוץ...

אגב, איזה מן אוהד לידס הוא שגיא כהן שלא מפסיק לגמור את ההלל על מנ' יונייטד בהתלהבות חסרת היגיון, ועוד בערב שבו הם הפסידו?! כמה אפשר לשמוע? ממש מעצבן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד, אותו הפסד של היוניטד שלך נראה כל כך גדול, לנו הוא באמת לא מזיז, לא מרגש אף אחד.
    ברור לכולם שהיוניטד ינצחו את כל משחקי הבית ויעלו מהמקום הראשון, לעומת זאת צ'לסי וארסנל נכנסו לברוך רציני.
    משחקים שחורים לקבוצות האנגליות באירופה.

12. SchoolBoy Member

If you defend badly in games of this nature you deserve everything that happens to you

פרגוסון מטיל את אשמת ההפסד לשטוטגרט על הגנתו הדלילה שלא הצליחה לעצור את קווין קוראני. מארסל דסאיי מחליק על הדשא כמו ילדה בת שנתיים ומפסיד לבשיקטאש את המשחק. וארסנל- כולנו ראינו את העורף של ארסנל בפעולה מול אינטר בשבוע שעבר.

ואני שואל- עד מתי? מתי יבינו המנג'רים של הקבוצות האנגליות שאי אפשר להצליח במפעל הזה עם הגנה של דחלילים? שלא תטעו- הקבוצות האיטלקיות גם לא מרשימות במיוחד עד כה אבל עם הגנות כל כך קשוחות אפילו משחק נפל של שאר הקבוצה לא יגמר בהפסד (ראה מילאן-סלטה, יובנטוס-גלאטסריי)

13. KirkH Member

אחחח, איזה כיף!!! מי יתן וצ'לסי תמשיך להיראות בדיוק ככה בצ'מפיונס ליג!!!

כל עוד ראניירי ממשיך לעשות שטויות ולהחליף שחקנים כמו גרביים - מילא היה מחליף לזוג חדש, אבל לשים את הגרביים הכי מסריחות במגירה (דסאיי)...

איבוד נקודות נוסף מול לאציו ואפשר יהיה להתחיל לחגוג את האליפות באנגליה - ובעיקר את סיום דרכו של הליצן.

14. SchoolBoy Member

http://images.thesun.co.uk/picture/0,,2003450936,00.Xxx

אתה בונה מגדלים על האיש הלא נכון. את מי אברמוביץ' יביא במקומו? את אריקסון? מהפח אל הפחת

15. Argentina Member

אני באמת חושב שהמאמן של צלסי צריך לעוף, מה זה כל משחק מחליף טקטיקה איך אפשר ככה? אני ממש התלהבתי מהמשחק שלהם נגד וולבס - 5-0 הם שיחקו נהדר , פתאום אחרי שבוע נגד אסטון וילה בקושי 1-0 ואתמול ראיתי את המשחק בערוץ טורקיה בממיר - 139 בשידור חי וישיר, המשחק של צלסי לא היה טוב ואני חושב שזה בגלל ששוב הוא שינה טקטיקה מה זה השטויות האלה? מה הוא חושב לעצמו אני לא יודע, דסאיי בן 40 ולא יודע לשחק הוא גרם למרבית השערים שצלסי ספרגה השנה, לדוגמא - 2 ממש מצחיקים - נגד בלקבורן ונגד בשיקטאש אתמול - ואת האמת ראיתי רק 3 משחקים ישירים של צלסי. צלסי פתחה טוב קרספו היה טוב וגם ורון לפחות עד לשער הראשון של בשיקטאש, מוטו הזה שחקן שחקן, אז למה להוציא אותם, עברה רק מחצית ובחצי הראשון צלסי היו הרבה יותר מסוכנים מהשני שעוד לבשיקטאש היה אדום.
    אני עוד לא שמעתי על מאמן שבמצב של הפסד מביש 2-0 לבשיקטאש בבית, מוציא 2 חלוצים כל כך חיוניים כמו מוטו וקרספו ומכניס במקום חלוץ וקשר - הסלבנק ודאף.
    אברמוביץ השיקול שלך, רק חבל על ורון וקרספו.