הקבוצות האנגליות באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏28/8/03.

1. Julian Joachim Member

אני רואה שאתה גם בקטע של פאסימיות. טוב לפחות ככה לא מתאכזבים :).

אין ספק שארסנל פשוט חלשה העונה באירופה, אבל למרות זאת, אני לא מאמין שקייב מספיק חזקה בכלל להוות יריב לתותחנים. אמנם הם לא היו מדהימים בשבת, אבל פירס בכל זאת עושה רושם שהוא בפורמה, ובאירופה, במיוחד מול היריבות החלשות, ההגנה לא מהווה בעייה.

ויירה ישחק?

2. KirkH Member

השאלה הנכונה בקשר לויירה אמורה להיות - ויירה יורחק???

אצל צ'לסי העניינים נראים ורודים מתמיד - דסאי לא בסגל למשחק מחר מול לאציו, גאלאס עדיין בסימן שאלה. יאללה לאציו קחו מכאן את הדביל...

3. Julian Joachim Member

עכשיו השאלה היא למה אתה מתכוון...?

ולמה זה שדסאי לא בסגל זה חיובי? אתה לא מעדיף לעוף מהצ'מפיונס?

4. ArsenalFan Member

פסימיות, הא?...

זה היה צריך לקרות או הערב או בערב אחר, בעוד שבועיים או חודש. אולי עדיף שזה קרה היום. אנחנו קבוצה אירופית בינונית מינוס במקרה הטוב, קבוצה שאולי יש לה שחקנים בכל עמדה (נניח), רק מה? איכשהו זה תמיד נראה כאילו חסר לנו את השחקנים בעמדות הכי חשובות, ובדיוק ברגעים המכריעים.

Bye Bye Europe http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx (ואני עדיין מזכיר לכם מי היה זה שאמר שבבית הזה אנחנו נכשלים).

5. AFC Member

לא יאמן. תמיד זה יהיה משהו אחר... להמן הוא פשוט בדיחה, איפה השוער השני של גרמניה? השוער המצטיין של דורטמונד? השוער עתיר הקבלות שהיה גאווה לאומית בגרמניה?

בכל מקרה, למרות הביזיונות, עדיין נשאר סיכוי קטן. ארסנל חייבת לנצח את כל המשחקים הבאים. נכון שאני בטח נשמע לכם כמו מטורף, אבל אני חושב שאת אינטר המתפוררת, קייב ולוקומוטיב בבית אפשר לנצח.

מצד שני, כשיש לך את להמן בשער ואת ג'ילברטו המחריד תקוע באמצע המגרש, המשימות האלה נראות בלתי אפשריות. אני מקווה שאם נודח, לפחות נגיע לגביע אופ"א ואולי נרוויח שם כמה גרושים שיעזרו לנו להימנע מפשיטת רגל. את הכסף של הצ'מפיונז היינו צריכים כמו אוויר לנשימה, אבל כנראה שנפספס את זה.

אין לי שום הסבר מדוע זה קורה לנו שוב ושוב. ברור שהתופעה הזו היא קצת יותר מבעיה של חלוץ רחבה או איטיות בהגנה (או אפילו אפסיות של שוער). מדובר בבעיה הרבה יותר עמוקה ואני לא רואה שום דרך איך לצאת ממנה השנה ובכלל בעתיד. אנחנו פשוט לא ברמה הזאת, נקווה שהמומנטום לא יהרס לגמרי (טוב נו, על מי אני מנסה לעבוד).

6. ArsenalFan Member

אני מאוד מקווה להישאר במקום האחרון, כי גביע אופ"א הוא סתם מטרד מקצועי, מפעל שאיבד את כל הכבוד והיוקרה שלו, והוא בוודאי לא מכניס כסף. זכייה בגביע אופ"א לא שווה אפילו לרבע גמר בליגת האלופות, אני בספק אם לשמינית. אין לנו סיכוי לנצח אף אחת מהקבוצות האלו כשאנחנו הקבוצה החלשה בבית ואחת הקבוצות החלשות במפעל, זה פשוט בלתי אפשרי. וגם אם אנחנו מנצחים את הכל (לא שברור לי איך) אנחנו עדיין לא תלויים בעצמנו.
    אמרתי את זה מהקיץ, ואני עומד מאחורי זה גם עכשיו- ארסנל נחלשה בכך שהיא שמרה על הקיים. העונה הזו תהיה כישלון לא בגלל שהודחנו מאירופה, אלא בגלל שאנחנו קבוצה חלשה מדי. פשוט באירופה הבלוף נחשף לפני הליגה, ועכשיו זה יבוא לידי ביטוי גם בפרמייר ליג. מבחינה כלכלית, רק אליפות או שיכפול גנטי של רומן אברמוביץ' יוכלו להציל אותנו מפתחי הגיהנום של לידס יונייטד.

בקיצור- אתמול בערב הלכה העונה (מי יודע? אולי גם העונה הבאה). צריך להתחיל לחשוב על שינויים בקבוצה, כולל שינויים מהותיים בסגל השחקנים. צעד מספר 1: להחזיר את ג'רמיין פנאנט ומוריץ וולץ מההשאלות בלידס ובפולהאם.

ולגבי להמן- בני, אמרתי לך שזה רק עניין של זמן, ושהוא לא שוער שאפשר לסמוך עליו.

7. AFC Member

במצב שלנו אסור להיות בררנים מדי. האמת היא שזכיה בגביע אופ"א לא שווה אפילו עליה לצ'מפיונז ליג מבחינה כספית, אבל באמת שכל גרוש יעזור במצב שלנו (אל תשכח את זכויות השידור, מכירת כרטיסים וכו').

ואתה טועה בכך שאמרת שאנחנו לא תלויים בעצמנו. אם ננצח את כל המשחקים הבאים (אם ניוקאסל יכלה אז גם אנחנו יכולים), למרות הסבירות הנמוכה שזה יקרה, נסיים במקום השני אם לא בראשון. המצב הוא כזה :

1. אינטר 6
    2. דימו קייב 6
    3. לוקומוטיב מוסקבה 4
    4. ארסנל 1

אינטר וקייב יפגשו במחזור האחרון ואחת מהן אם לא שתיהן תאבד נקודות, זה מה שבטוח. אם ננצח את כל המשחקים הבאים (ושוב אני מבהיר שאני לא מאמין שנעשה את זה, להיפך), הרי שאנחנו ננצח גם את אינטר וקייב. הסיכוי ששתיהן יסיימו עם 10 נקודות מאד נמוך במקרה כזה, מה עוד שאפשר לגבור בתוצאה יותר גדולה על קייב בהייבורי מ-2:1.

בקיצור, אנחנו כרגע במצב איום ונורא והסיכויים קלושים ביותר, אבל מוקדם מדי לחרוץ את דינה של ארסנל, בדיוק כפי שחרצו את דינה של ניוקאסל בעונה שעברה.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

את התגובה הפעם נעשה בתודות.
    תודה רבה למי שחשב על ההמצאה של הטלויזיה המתפצלת(ככה יכולתי לראות אתמול במקביל גם את צ'לסי וגם את היוניטד).
    תודה לצ'לסי וליוניטד שסיפקו לי 5 רגעים של שימחה אתמול(הגול של היוניטד, 2 הגולים של צ'לסי+ המשקוף של למפרד שאני כבר חשבתי שהוא ברשת).
    תודה לאיאקס שניצחו והביאו לי 3 מ3 בניחושים בהימורים בליגת האלופות( מה שהביא לי בדיון אחד 600 נקודות).
    ואיך לא, תודה גדולה לדינמו קייב ולהמן, שקבעו מה שידעתי כבר מזמן, שארסנל היא לוזרית שגם השנה לא תגיע לרבע גמר ליגת האלופות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם משה מפרגן לצ'לסי אז אני גם יכול לפרגן ליונייטד... כל הכבוד על הניצחון בקרב על בריטניה.

וארסנל באמת בינתיים לוזרית מספר אחד אבל... כמו שבני הזכיר עם ניוקאסל עשתה את זה עונה שעברה אז לכו תדעו מה יקרה עם ארסנל. היא יכולה לעלות.

10. ArsenalFan Member

זה לא עניין של "לוזרים", כי לומר לוזרים זה גם ילדותי וגם לא רציני (כבר הגענו לרבע גמר ליגת האלופות בעבר, אגב). גם ככה מעולם לא היינו ברמה של יונייטד בכל הקשור לאירופה. אבל היום אנחנו פשוט לא אותה קבוצה של השנתיים האחרונות, נחלשנו והפכנו לבינוניים, וזה אפילו לא מספיק לעבור שלב בתים אחד. זה מופיע באירופה היום, בליגה זה יופיע במוקדם או במאוחר.

ואגב, צ'לסי שיחקה כדורגל פשוט נהדר, מצוין, וכבר כתבתי את זה בפורום עולמי- כשצ'לסי משחקת את הכדורגל המהנה והיפה בבריטניה, אני ממש מתקשה לשנוא אותם. במונחים של שליטה והנעת כדור, ראו את השיפור האדיר בצ'לסי כבר בעונה שעברה, כשלפרקים היא שיחקה את הכדורגל היפה בפרמייר ליג. היום, לאור העובדה שאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים, והמשחקים של יונייטד ממשיכים לשעמם, כבר אפשר להכתיר את צ'לסי כהצגה הטובה בעיר. וזה הרבה בזכות עבודה של ראניירי.

11. duff beer Member

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/10/03
  12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדי ברור לי ששיחקנו מתחת לכל ביקורת מול קייב אבל הגיע לנו במשחק הזה לפחות תיו אם לומר את האמת.... וגם הגיע לנו לנצח את לוקומוטיב ברוסיה (החטאנו שם כמו יחמורים גידמים). אז ככה שלדעתי האשמה היא לא רק ביכולת (אם כי גם בה - חומר השחקנים שלנו צריך להספיק לעלייה מכזה בית), אלא יותר בבעיה מנטלית שלא ברור לי מקורה.... איך זה לעזאזל שיונייטד גונבים לך גול מסריח בתחילת המשחק ומנצחים בלי לנסות לשחק נורמלי בעוד שקולו טורה מחמיץ מצבים שהוא מכניס בעיניים עצומות דווקא בדקות הסיום?!

אין מה לעשות חבר'ה, אנחנו לוזרים ולוזרים נישאר עד שסגנון המשחק הצרפתי אלגנטי/נשי ורכרוכי יעזוב את הייבורי. ויודעים מה, אני כבר לא כל-כך בטוח שונגר, פירס והנרי יובילו את ארסנל לעתיד כל-כך מזהיר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

ואם ההנהלה של ארסנל עוד רוצה איכשהו להציל את המצב, היא תצטרך קצת לפתוח את הכיס ולהביא בלם נורמלי/קשר שיוציא את ג'יברטו המחריד מההרכב, כי ביכולת ההגנתית הנוכחית שלנו הימנעות מחיזוק תביא להפסדים כלכליים גדולים יותר ואפילו להדרדרות למצבה של לידס.......

13. AFC Member

הדברים שאתה אומר הם דברי כפירה, ויירה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

שמע, אולי אתה חושב שזהו סגנון המשחק שאשם בכישלונות שלנו (למרות שמעולם לא הגענו לרבע גמר הצ'מפיונז ליג לפני שונגר הביא לארסנל את הסגנון הזה), אבל אני יכול להצביע לך על המון אשמים אחרים. החל מהייבורי הפצפון, המשך בוילטורד, ג'ילברטו ולאורן האפסים וכלה בכושר של הנרי.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע הסגנון שלנו הוא גורם ללוזריות, אבל זה לא אומר שאני לא אוהב אותו. להיפך, אני מת על המשחק של ארסנל. בכלל אני מעדיף לוזריות שמשחקות יפה מאשר וינריות שבאות לסקוטלנד, גונבות גול ולא עוברות את החצי אח"כ.....

15. ArsenalFan Member

לוזרים לא זוכים בשני דאבלים וגביע ב-5 שנים. C'est tout. פשוט לא עובד. ובלי סגנון המשחק הזה, לא היינו מגיעים בכלל לצ'מפיונס ליג. אלה פשוט שטויות.

(ואגב, קולו טורה מכניס את המצבים האלה בעיניים עצומות? לא ידעתי... כן, החמצנו בסיום אחרי רבע שעה של לחץ על קייב בשיטת זרוק את כל מה שיש לך כדי לחלץ משהו, אבל גם קייב החטיאו בדקות האלו שני מצבים בטוחים, ובסה"כ הם היו הטובים יותר והגיע להם לנצח).