הקבוצות האנגליות במפעלים האירופיים - עונת 2021/22

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏4/8/21.

1. קשר שמאלי Member

אפשר לחשוב שבליגה שחקני סיטי לא מחמיצים בקצב שהם נושמים. זה לא חוסר מזל ולא חוסר אופי, זה חוסר יכולת.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז הם ספגו דקה 90 ו91 והחמיצו דקה 85 = חסרי יכולת.
    ואם התסריט הזה ששווה ערך לאיזה 0.5% לא היה קורה הם היו בעלי יכולת ורושמים גמר שני ברצף?
    זה לא מגוחך לעבור מקצה אחד לשני על מקריות?

k_700, oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. Rushie Member

היה חסר מזל מול ריאל, היה חסר מזל מול צ'לסי בגמר לפני שנה, היה חסר מזל מול ליון לפני שנתיים והיה חסר מזל מול טוטנהאם ב2019.
    הקבוצה שלו פשוט לא יודעת לסגור משחק, מגיעה הרבע שעה האחרונה ולכולם מתחילות לרעוד הרגליים. מתישהו מישהו יצטרך לתת על זה את הדעת.

4. Raulito Madridista

מנצ'סטר סיטי לרוב משחקת את הכדורגל הכי יפה אבל אין לה אולי מספיק 'גולים מכוערים'. היא לא רעה. אני משוכנע שעם ארלינג הולאנד אתמול המצב היה שונה. וכבר כתבתי, אם הוא לא היה עושה את החילופים כפי שביצע (הרי דה בריינה הוחלף במצב של 0:0 וזה סיכון, ריאל גם ביום חלש מסוגלת לתת גול אחד שייקח אותה להארכה) אז הייתי פחות ביקורתי. הוא כן מנסה להמשיך להמציא את הכדורגל כל פעם. ובואו, באמת שיש לו צ'ק פתוח. אז השנה לא הגיע חלוץ אבל הביאו את גריליש הכושל במאה מיליון יורו (אולי רק אם היה כובש אתמול בשני המצבים זה היה משכיח עד כמה הוא מיותר). זה חוזר על עצמו, זה לא מקריות. כמו ריאל מדריד והווינריות שלה בליגת האלופות, רק הפוך. כמו פ.ס.ז', היה ברור שגם סיטי תפסיק עם הדחות מביכות ותתקרב יותר לצלחת. ויודעים מה, עכשיו זה לא גמר אלא שני משחקים.

5. alexshw Member

לדעתי דה בריינה שפך לאגר. הטעות הייתה להוציא את מחרז. פציעת ווקר פגעה בהם קשות. זינצ'נקו דפק אותם בשני המשחקים. ריאל יודעת להכות בנקודות חלשות.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

6. Raulito Madridista

מצחיק אותי שאתה מדבר על היעדרויות. ראית את ריאל מדריד בלי קאסמירו במשחק הראשון? אין לנו שום דבר שדומה לקשר אחורי. דויד אלאבה שרד מחצית ואז הוחלף, פרלאן מנדי גם לא היה ממש כשיר (אתמול ראו איך הוא מנצח ברוב האחד על אחדים מלבד הגול). ווקר התקשה מאוד מול ויניסיוס. דה בריינה שחקן שאתה משאיר אותו על המגרש כי הוא יכול לגמור משחק במהלך אחד, כדור לגול, גם אם הוא לא הצטיין אתמול. אני לא חושב שהוא רץ יותר מדי ובמשחק הליגה האחרון כלל לא שותף (ומצחיק שמודריץ' למשל כן פתח נגד אספניול ושיחק שעה). אפשר היה לדחוף אותו מעט יותר קדימה ולהוריד את ברנרדו סילבה לאחור. פפ כמאמן חווה את הדברים הכי גדולים והכי מתסכלים בליגת האלופות, הוא התנהל כמו טירון.

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שהיה חוסר מזל נגד צ'לסי, צ'לסי שיחקה חכם הגנתית וידעה לנטרל אותם.
    ליון וטוטנהאם, חוסר מזל.
    תרצה או לא תרצה, לאלמנט המזל יש השפעה גדולה על זוכת ליגת האלופות.
    ריאל מדריד אירחה את הגומלין בשמינית ברבע ובחצי, קחו מהם את זה והם בגמר?

8. Raulito Madridista

בשמינית הגמר מארחת את הגומלין זו שסיימה במקום הראשון בבית. לא שהיה לנו אתגר מדהים מול אינטר אבל שיהיה. בכל מקרה, נגד צ'לסי הגענו עם יתרון של 1:3 מאנגליה והסתבכנו כהוגן, לא היה צריך את 'מוד הרמונטדות' כך שזה לא רלוונטי. אני האחרון שאתלונן על מזל או אגיש אין לנו, אבל פפ עושה הרבה טעויות. והוא לא נהנה מהמזל? למשל בנס אינייסטה ב-2009? אני שם בצד רגע את עניין השיפוט כדי לא לפתוח תיבת פנדורה. צ'לסי הייתה הרבה-הרבה-הרבה-הרבה-הרבה יותר טובה, החמיצה אינסוף הזדמנויות. ובסוף בא אנדרס ובעט לחיבור. לא יודע, אולי באמת הבעיה של סיטי היא במנהיג. דה בריינה לא כזה במאה אחוז. אני לא רואה בו מהניצוץ של בנזמה (השנה), מודריץ' שהוא מנהיג שקט וכן הלאה.

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ב2009 היה לו המון מזל זה נכון.
    רק מוכיח את הנקודה שלי שמזל משחק תפקיד כמעט מדי שנה במפעל הזה.
    דה בריינה לדעתי בסדר גמור, אם היה נשאר על המגרש סיטי כנראה עולה, זאת הבעיה היחידה שלי עם גווארדיולה של אתמול.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

ווקר התמודד איתו טוב. הוא שחקן הגנה מעולה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  11. modric19 Member

לא נכון, היו לריאל כמה מצבים של בנזמה, והחמצה ענקית של ויניסיוס ממטר.

12. Raulito Madridista

זה שווקר שחקן הגנה טוב לא אומר שהוא לא יתקשה מול ויניסיוס בגלל המהירות והזריזות והטכניקה שלו אבל שיהיה. ריאל מדריד לא הייתה מדהימה אבל בטח שהיו מצבים. ויניסיוס החטיא כמעט ליד קו השער כבר בהתקפה הראשונה שלנו במחצית השנייה (או שחבר'ה פה לא ראו את כל המשחק אלא 80-85% ממנו וזה בסדר), בנזמה עם בעיטה די רשלנית מתוך הרחבה ממצב לא רע במחצית הראשונה וכבר אחרי איזה ארבע דקות הוא גם נגח החוצה אחרי הרמה טובה של קרבחאל. מן הסתם שלריאל היה מאוד קשה, היא לא יכלה להסתכן ברוב הדקות עד הסוף כי הייתה צריכה להיות מאוזנת. אין לי בעיה גם עם האמירות על מזל וכן הלאה. עזרנו למזל לעזור לנו והיה הרבה תחת, זה כן. לדעתי ניהול משחק מזעזע של פפ אבל בסדר, לא קריטי. גם עמיחי שפיגלר הגן עליו בחירוף נפש עם "בצד אחד תמיד יש מנצחים ובצד השני יש מפסידים, אני מסרב להאשים אותו" וכן הלאה.

13. Sturridge Member

אי אפשר להגיד שזה ״אירוע פריקי״ או חוסר מזל כשזה קורה כל שנה.
    לא היה צריך את האופי של ריאל כדי שסיטי תודח, הם מודחים כל שנה מחדש לקבוצה שהיא רק התפאורה לשלשול מפואר.
    הם כבר הודחו לטוטנהאם, הקבוצה עם הכי פחות אופי בכדורגל האנגלי.

המשחק הראשון יכל להיגמר עם חמישייה, גם אתמול הם יכלו להגיע לדקה 89 עם יותר משער אחד, אבל ברגע שריאל השוותה היה ברור שסיטי לא מחזיקים מעמד.
    אין להם או לפפ מושג איך לעמוד במצב הזה. כנראה שככה זה כש- 90% מהמשחקים בעונה אתה מנצח כבר במחצית.

ומה שמצחיק ששנה הבאה שוב כולנו נשכח הכל ונספר איך לבאיירן או ברצלונה אין סיכוי מולם. נזכור ולא נשכח.

14. alexshw Member

כמובן יחי ההבדל הקטן, אבל אפשר לראות גם אצל הקבוצה האהודה עליך בארץ. זה קבוצות שמאמנות לסוג מסוים של כדורגל. מאומנות לאינטנסיביות ולחץ. כשיש רגעים שצריך לספוג את הלחץ ואת האינטנסיביות לעיתים לא יודעים מה לעשות. רואים את זה במכבי חיפה לא מעט.

דווקא כשביקרו את פפ על המשחק בוונדה מטרופוליטנו, אני חושב שזה כן היה לזכותו שהם עברו גם בסגנון שזרא להם ודרך מכות. אתמול הם לא הצליחו להתאים את עצמם בדקות שלא היו דומיננטיים ולא גילו אופי.

15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

שנייה, אתמול מישהו הרגיש שסיטי עליונה משמעותית? את המשחק הראשון לא ראיתי אבל שמעתי שהיה קונצנזוס שסיטי הייתה צריכה לנצח ב2-3 שערים. אבל המשחק אתמול בעיניי ממש לא היה באיזה שליטה של סיטי, אפילו ההיפך - גוארדיולה עלה באופן דיי נרפה, לא ניסה להפעיל לחץ על ריאל כפי שהיה צריך במחצית הראשונה. גם בתחילת המחצית השנייה ציפיתי מסיטי להסתער ולגמור את התחרות הזאת, זה ממש לא קרה. אחרי השער (הנהדר) של מאחרז היו 10-15 דקות של לחץ אמיתי של סיטי, אותו הם לא הצליחו לסיים עם עוד שער, ונתנו לריאל את כל ההזדמנות לחזור למשחק.

על כן, אתמול אפשר להצביע על כישלון של גוארדיולה בעיניי. הקבוצה שלו עליונה איכותית על ריאל וככזו, היא הייתה צריכה ללחוץ ולנסות לתת גול-שניים כבר במחצית הראשונה. במקום זה הם נתנו לריאל את הפתח. כמו כן יש דרכים להתמודד עם סיטואציות כאלה, ברגע שהשוויון נכנס חשבתי שסיטי יחזיקו בכדור. במקום זה איבדו אותו תוך כמה שניות והחתמת ה100 מיליון פאונד שלהם איפשרה לקרבחאל הרמה חופשית.

ואיך אפשר בלי 2 מילים על רובן דיאס. הבא בתור שמזכיר אותו באותו משפט עם ואן דייק צריך לקבל הרחקה לצמיתות מהפורום. בגול הראשון הלך לישון ורודריגו עבר מאחוריו, ואז עוד פנדל רשלני בהארכה. איזה סטינקר מפואר שלו. גם אדרסון היה יכול לעשות יותר בשני בעיניי.

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/22
    owen11111, oranfu ו-Clichy אוהבים את זה.