הקופה אמריקה, לאן לוקחים את זה מכאן אם בכלל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏16/2/07.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אומר שההתאחדויות מחזיקות, זה לא ממש מעניין זה לא NBA. מה שמעניין זה הקהל כמובן. אותי מעניין לראות כמה אנשים היו מגיעים למשחק לא של הנבחרת הביתית אם הוא היה נערך בכל מדינה שלא קוראים לה מקסיקו או ארה"ב. וגם בארה"ב אני מנחש שהתכולה לא בשמיים.

2. Landon Donovan Member

1. ממוצע הקהל עמד על כמה עשרות אלפים בטורניר הקודם (אבל האיצטדיונים לא תמיד התמלאו, רק ביוסטון).
    2. זה משנה משהו? אני אחזור על ז עוד פעם - גביע הזהב הינו אליפות צפון אמריקה. אין שום סיבה לפרק אותו וליצור טורניר כלל-אמריקאי על מנת לשעשע אותך ואת שאר האנשים שמתייאשים מהמסגרת של הקופה. זה הטורניר היבשתי שלנו, ואולי לך קל לבוא מבחוץ ולומר שצריך לפרק אותו, אבל זה לא יקרה.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אם אתה יוצא מנקודת ההנחה שהקהל הצפון-מרכז אמריקאי מאוד משועשע ממה שיש עכשיו. וכל עוד אין לנו רייטינג לצערי אי אפשר לבדוק את הדבר. אני אהיה מאוד מופתע, באמריקה הלטינית אמורים להבין א'-ב' בספורט. הטורניר הזה, תרצה או לא, הוא בדיחה מבחינת רמה ותחרותיות והמשחק היחידי ממנו שאפשר לראות גם במסגרת מונדיאל הוא ארה"ב מקסיקו. עובדתית. בסדר, אני יכול להבין שעדיף להיות ראש לשועלים מפרספקטיבה אמריקאית, אבל אני גם חושב שטורניר פאן-אמריקאי בסופו של דבר יועיל לכל חברותיו (אולי מלבד אותם אמריקאים שכמובן לא יזכו בכלום כעת). מקסיקו תצליח גם ככה, והקטנות ייקבלו הרבה יותר חשיפה ואולי גם איזה אירוח משותף פה ושם.

אתה ירדת פה על הרבה על שיטת ההזמנות, אבל גם אתה יודע שזהו גביע הזהב הראשון שייערך בלעדיהן וסביר להניח שהנבחרות שיחליפו את קולומביה ודרום אפריקה מהקודם, במיוחד את קולומביה, לא יהיו באותה רמה. אז על מה החגיגה?

4. Landon Donovan Member

אולי פעם אחת, במקום לחזור שוב ושוב על זה "שטורניר פאן-אמריקאי בסופו של דבר יועיל לכל חברותיו", ותסביר את דעתך.
    1. איך זה יועיל לארה"ב ומכסיקו, שבין כה וכה מקבלות הזמנה להשתתף בקופה אמריקה?
    2. איך לחטוף שמיניות מברזיל וארגנטינה יועיל לנבחרות כמו הונדורס ואל סלבדור?
    3. איך טורניר פאן-אמריקאי יועיל לנבחרות הצפון-אמריקאיות החלשות יותר שלא יעפילו לטורניר?

לפי אותו הגיון אף אחד לא ראה אתמול את ישראל-אנדורה בגלל הרמה הנמוכה של המשחק, ואף אחד לא רואה ליגה ישראלית.

ואיפה כתבתי דבר כזה?

אחת ולתמיד - גביע הזהב הוא הטורניר של היבשת הצפון(/מרכז)-אמריקאית. כמו שלא מבטלים טורניר יבשתי מרכזי אחר, לא צריך לבטל גם את זה.

אולי בהודעה הבאה שלך, במקום לחזור על אותו דבר שוב ושוב, תוכל להסביר לי איזה תועלת תצמח לצפון אמריקאיות מביטול גביע הזהב ומעבר לטורניר פאן-אמריקאי (תוך התחשבות בזה שארה"ב מכסיקו כבר משתתפות בטורניר של דרא"מ).

על זה שהטורניר הצפון-אמריקאי הוא סוף-סוף באמת הטורניר הצפון-אמריקאי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/6/07
  5. RealStretford Member

האם אני מבין נכון שלקוחות Hot לא יזכו לראות את הקופה אמריקה למרות שערוץ הספורט מפגיז אותנו עם תוכניות "הכנה" בערוצים ה'רגילים' שלה???

6. Nevermore Member

נכון.

7. Landon Donovan Member

למה, דווקא ונצואלה-בוליביה ישודר בערוץ 5... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    כל שאר המשחקים בערוצים החדשים שלהם... אותי מעניין, מי מתכוון לרכוש את הערוץ בגלל הקופה אמריקה?

צריך לציין גם שתוכניות ההכנה בערוץ הספורט מגוחכות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/6/07
  8. cazzo Il Capocuoco

BOA NOITE SALVA.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

9. Landon Donovan Member

דווקא את התוכנית על ברזיל לא ראיתי. אני מניח שסלבה אונן שם בלי הפסקה על רוביניו וידידיו...

נורא הצחיקה אותי הכתבה שלהם על האמריקאים. דיברו במשך עשר דקות על מי "שאמורים" להיות הכוכבים של הנבחרת בטורניר, דונובן וביזלי, למרות ששניהם כבר ביקשו וקיבלו שחרור מהטורניר. איזה בזבוז של אוויר...

בינתיים, מכסיקו וארה"ב יפגשו מחר בגמר גביע הזהב בשיקאגו. בעוד שהמכסיקנים ישלחו את מרבית השחקנים שבסגל הנוכחי גם לקופה אמריקה (מלבד אוזוריו, פארדו וסלסידו, אני חושב), רק חלק קטן מהשחקנים שנמצאים כרגע בעיר הרוחות יעלו על המטוס לונצואלה. כשמשלבים את זה עם השחקנים שישחקו בנבחרת האמריקאית עד גיל 20 במונדיאל בקנדה, הסגל של ארה"ב לקופה יהיה חלש ואנונימי ביותר.

10. itzik zohar #20 Member

אני רכשתי את הערוץ הזה בשביל הקופה, הטורניר השלישי בטיבו שאני אוהב אחרי האולמפיאדה והמונדיאל. באמת פינת ההכנה על ארה"ב הייתה מאוד ירודה, הביאו את הפרשן הזה שנראה כמו ילד עם נזלת שידבר על זה שכמה חשוב לארה"ב הקופה והם בכלל מתייחסים לזה כמו משחק ידידות.
    לדעתי צריכים לחבר את גביע הזהב ולעשות טורניר כולל של כל אמריקה, כי רק בגלל הטורניר הזה ארה"ב עולה בדירוג למקומות שממש לא מתאימים לנבחרת ברמתה.

עוד משהו, אני גם לא יכול לסבול את השחקנים האלה שמבקשים לא לשחק עבור הנבחרת, זה מגעיל אותי. בגלל זה גם אני לא יכול לסבול את ברזיל, כי אחרי שהשחקנים שלה מריחים את ההצלחה הם נהיים ממוסחרים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/6/07
  11. Landon Donovan Member

מצד שני, בערוץ הספורט מנסים לגרום לאנשים להתעניין בטורניר, ואם יגידו "לארה"ב ומכסיקו לא אכפת מהטורניר", זה יכנס לתודעה של אנשים שיחשבו שאם לארה"ב ומכסיקו מותר לזלזל בזה, אז הם לא צריכים לשלם 50 שקל בחודש על הטורניר.

תקרא את העמודים הקודמים ותבין למה לא יחברו בין שני הטורנירים.
    אתה לוקח את דירוג פיפ"א ברצינות?

אני מניח שכתבת את זה בתגובה לזה שכתבתי שדונובן וביזלי ביקשו שחרור. אז כאן יש הבדל בין ארה"ב לברזיל - ארה"ב משחקת בשני טורנירים, וזה באמת מוגזם לדרוש משחקנים להתייצב בשניהם, לביזלי ודונובן יש דברים יותר טובים לעשות מאשר לייצג את ארה"ב בטורניר של יבשת אחרת, שלאף אחד בארה"ב לא אכפת ממנו. דונובן בכלל מפסיד כרגע שלושה שבועות של משחקים בקבוצתו לוס אנג'לס, וזה יהיה לא הגיוני לדרוש ממנו להתייצב גם לקופה.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מגיב רק עכשיו כי לא ראיתי קודם תההודעה, אז בקצרה:

א') עבור ארה"ב ומקסיקו אין הבדל. אבל כמו שאתה חוגג שגביע הזהב הוא עכשיו גביע צפון-מרכז אמריקאי רשמי אפילו שבתכלס כל מה שעשו זה הוציאו שתי מוזמנות והכניסו שתי נבחרות קטנות אחרות, אני אחגוג את עצם העובדה שזה יהיה פאן-אמריקאי רשמי.
    ב') נבחרות נוספות שירוויחו (כיוון שהשאיפה בטורניר פאן-אמריקאי היא 16 נבחרות, 4 בתים): קוסטה ריקה + שלוש מתוך הרשימה הקבועה של הבינוניות: טרינידד\קנדה\גוואטמלה\סלבדור\הונדורס\ג'מאייקה וכן הלאה.
    ג') בהתחלה זה יהיה 8-0, אחרי זה רק 5, ובסוף גם 2 יהיה קשה. ככה משתפרים ולא ממשחקים נגד קובה. To be the best you have to beat the best. ואם לדעתך זה לא יועיל להן, אז אני מניח שלעדתך ישראל לא עשתה טוב שעזבה את אוקיאניה לטובת אופ"א.
    ד') אלה שלא יעפילו ההבדל עבורן לא כזה גדול. הן ישחקו מול אותן הנבחרות שהיו פוגשות בשלב הבתים בסיבובי המוקדמות (לא כולן ילכו למוקדמות, אפשר יהיה לארגן את זה אם תתעקש אני גם אשרטט איזה שהיא שיטה), אז במקום הדחה משלב הבתים בגביע הזהב יהיה כתוב להן הדחה מהמוקדמות של קופה אמריקה, (או קופה פאן-אמריקה וואטבר), מה זה משנה כבר. חוץ מזה, בוא נסתכל על זה ככה, 6 נבחרות מצפון-מרכז אמריקה יהיו בקופה בכל מקרה. אז מי שנדפקות הן בסה"כ 6 נוספות, שכן לא כל CONCACAF משתתפת בגביע הזהב בכל מקרה. ובשנים הקודמות היו רק 10 נבחרות CONCACAF בגביע הזהב, אז אנחנו פוגעים פה פגיעה קטנה באחוז קטן.

13. Landon Donovan Member

א. מה תחגוג? זה לא יקרה, לפחות לא בעשר שנים הקרובות
    ב. מה הן ירוויחו? תבוסות מול ברזיל וארגנטינה? משחקים מול בוליביה?
    ג. אחרי ארה"ב ומכסיקו, בצפון אמריקה יש שש נבחרות ברמה דומה פחות או יותר - קנדה, קוסטה ריקה, הונדורס, גוואטמלה, אל סלבדור, פנמה (קנדה אולי קצת מעליהן). ככה שיש להן תחרות עם נבחרות באותה רמה, וגם משחקים מול נבחרות טובות יותר (ארה"ב ומכסיקו). קודם כל שיתקרבו לרמה של ארה"ב ומכסיקו, אחרי זה נשלח אותן לדרא"מ. ראית את קוסטה ריקה במונדיאל האחרון, לא?
    לחטוף שמיניות לא עושה נבחרות יותר טובות - תשאל את לוקסמבורג...
    ד. אין הבדל? זה אפילו לא שווה תגובה.

נו, אני אבלע את הפיתיון - איך אתה היית מציע לערוך את הטורניר הפאן-אמריקני?

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חח זה לא היה פתיון, זה היה בקשה לא לחפור בנושא כי זה ייקח זמן ומאמץ מיותרים, לדעתי זה לא רלוונטי כל עוד אנחנו מסכימים שאפשר לעשות את זה.

אני דווקא כן רוצה לשמוע תגובה לגבי ד'. בסה"כ אני מאמין שאף אחד במדינות הכדורגל האלה לא משלה את עצמו לגבי גביע הזהב. אז מה זה משנה אם נבחרת קובה משחקת בגביע הזהב מול קוסטה ריקה, סלבדור והונדורס או שהיא משחקת במוקדמות הקופה פאן-אמריקה (תודה שזה מצלצל לפחות! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx) נגד more or less אותן נבחרות. הרי ה4-6 שייפגעו מהמעבר ע"י כך שלא ישתתפו בטורניר הרשמי אלא רק במוקדמות הן מן הסתם הנבחרות החלשות ביותר. בנוסף לכל, אין להן ערך בעיניי הצופה הנייטרלי והטורניר יכול לחיות גם בלעדיהן.

קשה מאוד להגיע לרמה של ארה"ב ומקסיקו כשיש לך יבשת של 20 נבחרות ורק שתיים שוות משהו. אם בנוסף לארה"ב ומקסיקו השאיפה תהיה גם לקחת נקודות לפראגוואי, אורגוואי, קולומביה, צ'ילה, אקוודור וכו', הרבה יותר קל ללמוד. באותה מידה אפשר להגיד שאיי שלמה צריכים קודם להיות כמו אוסטרליה ורק אחרי זה לעבור לאסיה אם מעבר כזה אכן היה מתאפשר.

לוקסמבורג זו לא דוגמא, כדורגל שם הוא חובבני ושעשוע פנאי. אני מניח שרוב שחקני סלבדור ומה לא עדיין מקצוענים, אם לא כולם. מי כן דוגמא? קזחסטן וישראל. נבחרות מקצועיות שעברו מיבשות חלשות יותר ליבשת הכי חזקה שיש, והתקדמו. גם לשחקנים החשיפה עושה רק טוב. אין ספק שהחלוץ התורן של גוואטמלה יקבל הרבה יותר חשיפה בקופה פאן-אמריקה מאשר בגביע הזהב. אלא אם השאיפה שלו מסתיימת כמובן ב-MLS.

15. Landon Donovan Member

במקום להגיב על ד', אני אשאל אותך שאלה. מה גורם לך להניח את ההנחות שלך? דיברת פעם עם הונדורני או קוסטריקני על נבחרתו?

בקשר לשאר ההודעה שלך, אני לא קונה את זה. מאז ההופעות שלהן בקופה, קוסטה ריקה והונדורס רק מדרדרות מבחינת היכולת. כנראה שזה לא עזר להן. עוד משהו שצריך לציין הוא שאני בכלל לא בטוח שבדרא"מ ישמחו לקבל את הנבחרות הצפון אמריקאיות לטורניר

בכל מקרה, הדיון הזה לגמרי לא רלוונטי - אין שום סיכוי שישלבו את שני הטורנירים לקופאן-אמריקה, למרות השם החביב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx