הקרב על השבת- הסוגיה שלא נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏23/4/15.

?

מעדיף כדורגל בימי חול?

1. כן

3 הצבעות
    5.1%
  2. לא. רק שבת.

56 הצבעות
    94.9%
  1. ייא Member

גועל נפש של מדינה ושחקנים. אנאלפבתים חשוכים. מונדיאל? מיקורנזיה תגיע לשם לפנינו

oranfu ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  2. Love Is Red Member

עזוב מיקרונזיה, בקצב הזה המדינה שלא קיימת של העם שלא קיים (פלסטין) תגיע לשם...

3. סיונרה Member

אז שיגיעו, אם יש לישראל עקרונות חשובים יותר שבגללם זה יקרה אז ניחא.
    אין לי בעיה אם יגיעו להחלטה כזאת בגלל צרכים שיווקיים והגעה למסקנה שהדתיים והחרדים יוכלו לקחת חלק בכדורגל שיעלה על זה של מי שיידחק לשוליים בגלל השינוי. אבל זה לא ככה.
    בפועל מדובר ברבנים שמשחקים על רגשות אשם של חוטאים גדולים כדי לפגוע בחילונים ובמסורתיים שכן הולכים לכדורגל בשבת.

4. DRORIKO Member

האידיוטים כורתים את הענף שהם יושבים עליו.

5. alexshw Member

עדיין שכטר לא הסביר לי למה כשהוא שיחק בחו"ל זה היה בסדר עבורו לשחק בשבת.

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שלהילחם בזה זה להילחם בטחנות רוח. המדינה הולכת בכיוון דתי, מה שלפני עשר שנים נחשב לקונצנזוס היום כבר לא, זה מה שהעם בחר ויהיה מיותר להיאבק בזה. גם מיותר לזלזל באמונה של אנשים, כל מיני התבטאויות שמזלזלות בשחקנים האלה לא מוסיפות כבוד לאלה שאומרים אותן וזה מזכיר את הנאום הידוע של גרבוז. אבל-אי אפשר לעשות חצי עבודה, כי אז אתה פוגע בילדים, בחיילים, ובאופן כללי ברוב האנשים העובדים שרוצים לראות כדורגל בזמנם הפנוי. מה שצריך לעשות זה שיהיה יום שבתון נוסף, בראשון, שבו כלל אזרחי המדינה יוכלו לבלות וליהנות ללא הגבלות. שיהפכו את יום שישי לחצי יום עבודה כדי לאזן את הפגיעה במשק. ההצעה הזאת על השולחן כבר שנים ולא קורה איתה כלום.

7. alexshw Member

מה שצריך לעשות הוא לבטל את הסטטוס קוו ולהפריד את המדינה מהדת.
    ישראל נוסדה כמדינה חילונית עם מיעוט קטן מאוד של דתיים. משום מה בן גוריון הוליד פה מפלצת עם הסטטוס קוו הזה.

אנחנו במאה ה - 21.

ייא אוהב/ת את זה.
  8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ולעשות שלום עולמי ולבטל את העוני והרעב בעולם. זה העולם האידיאלי, במציאות של הפוליטיקה המקומית זה לא יכול לקרות.

9. DRORIKO Member

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

זה אולי היה נכון ב-1948. כיום החילונים הם מיעוט. החרדים, חובשי הכיפה והמסורתיים ביחד הם בערך 60% מהציבור היהודי. אתה אולי יכול לזלזל במסורתיים שעושים קידוש אבל נוסעים בשבת וכו', אבל זה רוב העם וזה גם מתבטא בתוצאות הבחירות.

11. alexshw Member

אני חושב שאותה שאתה דתי או שלא.
    יש בארץ הרבה אנשים שעושים את עצמם. אני רואה שהרבה נוסעים בשבת. אם אתה מדליק אש בשבת זה אומר שאתה חוטא בצורה רצינית מבחינת הדת ואתה לא דתי וגם אין טעם שתצום ביום כיפור.

12. oranfu Member

99 אחוז מהכדורגלנים "המסורתיים" הם דתיים בתחת שלי. כמו שכבר נאמר, הם מבלים בשבתות.

זה נטו העניין שבא להם עוד יום חופש (כאילו שהם גם ככה עובדים חצי ממה שהעובד הממוצע בארץ עובד) וזה מכובד (עלאק) לשמור מסורת.

אבל, זה קרב אבוד. גם אם זה לא יקרה עכשיו (תלוי מה הסקרים של הזבל יראו לו שעדיף לו להחליט) זה יקרה בעתיד הלא רחוק.

הציבור פה הולך ונהיה יותר "מסורתי". החילונים יהיו פה מיעוט נרדף.

אתה יכול לחשוב ככה עד מחר אלכס. הרבנים שלהם כבר מצאו את המשפטים שעוזרים להם להחזיק את הציבור הזה תחת המטרייה של "מסורתיים\דתיים". אתה לא חייב להקפיד על כל המצוות לכן מספיק שתשמור בשר חלב וכבר אתה יכול להיכלל כדתי\שומר מצוות.
    תשמור מה שנוח לך, העיקר שתשמור משהו. אז מה אם אתה מזיין זונות באומן בראש השנה אם אתה צם ביום כיפור? זה לא סותר.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אתם עושים טעות בזלזול הזה בציבור ענק שהוא למעשה הרוב בישראל. כן, הם עושים קידוש בשישי בערב ואז יוצאים לבלות. כן, הם אוכלים כשר ונוסעים בשבת. אז מה? הם משלבים את האמונה עם הרצון לחיות חיים מודרניים, הם לא חייבים כלום לאף אחד, וכשבאים אנשים כמו גרבוז ומזלזלים בהם שהם "לא דתיים אמיתיים" הם מרגישים שמפלגת העבודה והמחנה הליברלי-תל אביבי משתינים להם על הראש. אני, מיותר לציין, לא נמנה עם האנשים האלה, אני חילוני ואתאיסט, אבל אני מבין שאני המיעוט.

אבל מכיוון שגם למיעוט צריך לדאוג, אי אפשר רק לא לשחק בשבת, להעביר את המשחקים לאמצע השבוע ושהאוהדים ייחנקו. צריך פיתרון שמאפשר לאנשים לנצל את יום החופש שמגיע להם ללא הגבלות.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

תסלח לי,אבל לגם לפלורליזם שלי יש גבול. כשאני רואה פרחה עם כל הציצים בחוץ מנשקת מזוזה אני לא יכול שלא לבוז לה. ואם לחבר את זה לגרבוז אז מה לעשות שהוא צודק, כל הפרחות מהסוג שמניתי הרגע מצביעות ליכוד. ואני אומר את זה בתור איש ליכוד בעצמי. זאת הסיבה שלא תראה אותי בליכודיאדה באילת, שהשם האמיתי שלה זה ערסיאדה או אורן חזניאדה, תקרא לזה איך שאתה רוצה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לא חושב שבסמכותי להחליט מי דתי ומי לא, ובטח שלא להיות משמרות צניעות שבודקים גודל של מחשופים. יש שלבי ביניים בסקאלה בין הרבי מלובביץ' לטומי לפיד.

זה נכון לשני הכיוונים-אם אתם מצפים (בצדק כמובן) מהדתיים להיות סובלניים ללהט"בים כי אנחנו ב-2017 ואי אפשר לחיות לפי מה שכתבו לפני 5000 שנה בספר, אז זה עובד גם לצד השני.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.