הקרב על השבת- הסוגיה שלא נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏23/4/15.

?

מעדיף כדורגל בימי חול?

1. כן

3 הצבעות
    5.1%
  2. לא. רק שבת.

56 הצבעות
    94.9%
  1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

במה זה שונה מהמצב לפני 50 שנה? מספיק עם החרטא הזו. אף אחד לא כופה על דתיים שום תוכן חילוני, כפי ששום דתי לא כופה על חילוני שום תוכן דתי (ולא, עניין התחבורה הציבורית בשבת היא לא כפייה דתית, זו הגבלה במסגרת מדיניות סטאטוס קוו מיושנת).

להיות שחקן כדורגל ולא לשחק בשבת זה אומר להתאמן בשבת, על כל פנים יש חילול שבת. כדורגל זה מקצוע חילוני, וזה תקף בלי שום קשר גם למרבית ענפי הספורט המקצוענים.
    ואם לא משחקים בשבת, זה לא מדיר חיילים, אנשים עם עבודה ובעלי משפחות?

2. N כמוני Member

Turgi- אפשר למצוא פתרונות למכביר. הילדים הרי מתאמנים באמצע שבוע, הם לא רק נפגשים למשחק ביום שבת. אין כל בעיה שישחקו משחק במקום אימון באחד מימי החול.
    orimor2212- "מקצוע חילוני"?? מה זה בכלל אומר? עצם השימוש במונח השקרי הזה, מוכיח כי קיימת כפיה חילונית. הקבוצה שאתה אוהד שיחקה השנה מעל ל-70% ממשחקי בימי חול. זה לא מנע מחיילים, אנשים עם עבודה ומשפחות להגיע.
    נצא מתוך נקודת הנחה שמכבי ת"א תעפיל שנה הבאה לליגת האלופות- האם לדעתך ג'ורדי ומיטש יוותרו על ההשתתפות כי המשחקים בימי שלישי-רביעי והאוכלוסיות שציינת אינן יכולות לבוא?

3. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי את ההצעה שלך.
    אני חושב שזה לו"ז מצוין.
    השאלה אם יהיה פרקטי מול זכייניות השידור

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה בפירוש מנע מחיילים להגיע.

5. oFiRzZz Member

נו , ו .. ?
    אני בעצמי חייל משוחרר טרי , ובזמנו כשעוד הייתי חייל והנושא עלה בעמוד האוהדים של נתניה
    בפייסבוק אמרתי שאני מוכן לסבול 3 שנים של משחקים בשעות תקועות . אחרי הכל ,לדתיים
    זה כל החיים .

6. oranfu Member

כדורגל משחקים בימי פנאי של הציבור בכל העולם. כאן זה שבת.

להעביר משחקים לאמצע השבוע יפגע בחיילים, בילדים ובאנשים עובדים.

7. אלי מתחן Member

כפייה חילונית זה שקר שהמציאו הדתיים. מה לעשות שהעולם לא פוסק מלכת ביום שבת.
    אז ילד שומר שבת לא יתפתח לשחקן כדורגל. גם ילד שלא יודע לרוץ מהר, וילד שאין לו איך להגיע לאימונים. מה לעשות.

גם ללכת לים בשבת פוגע בדתיים שעובדים בשאר השבוע, אז בוא נסגור לכולם את הים.

8. alexshw Member

אם לא כפייה חילונית, היינו חיים היום במערות. אתם לא באמת רוצים לחיות במדינה שמתנהלת לפי פסקי הלכה.

oranfu ו-ייא אוהבים את זה.
  9. N כמוני Member

אני מתלבט עם ההשוואה הזו מעידה על כשל לוגי או סתם על רשעות ואחיזת עיניים.
    ילד שלא יודע לרוץ מהר, לא יהיה שחקן כדורגל בגלל יכולתו.
    יש בארץ אלפי ילדים בעלי יכולות לשחק כדורגל- אך הם מודרים בשל היותם שומרי שבת.
    פסילת ספורטאי בגלל אמונתו הדתית חמורה לא פחות מפסילת ספורטאי בגלל מוצאו,גזעו, נטייתו המינית או נטייתו הפוליטית.
    alexshw- מה שטענת הוא השערה בלבד. אשמח להבין איך הגעת למסקנה הזו

10. oFiRzZz Member

אבל שוכחים שבמיוחד בשעון חורף אין שום בעיה לשחק במוצאש ולהוציא כמעט את כולם מרוצים .
    לא חייב ימי חול ולא צריך ימי חול .

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בעונה הבאה ישחקו בליגה שלוש קבוצות שמארחות בבלומפילד, שתי קבוצות שמארחות בנתניה ואולי גם שתי קבוצות שמארחות בסמי עופר/במושבה. זה יוצא בערך חצי ליגה שאין לה אצטדיון בלעדי.
    במצב כזה כן יש בעיה עם שבת בכל מקרה, ואל תציע הצגות כפולות, השנה היא 2015.

12. אלי מתחן Member

אני פשוט רשע גדול. הנקודה היא שלכל אחד יש סיבות שבגינן הוא לא יהפוך לשחקן כדורגל. יש ילדים שמתפתחים גופנית בגילאים מאוחרים מאוד ולכן לא יצליחו להתקבל לקבוצה בגילאים הנמוכים ויפספסו את הקריירה. תגדיר בכלל "יכולת לשחק כדורגל"
    אז בגלל זה בוא נתקע לכולם משחקים באמצע שבוע, כמובן שיש מלא ילדים שלא יוכלו להגיע כי יש להם לימודים לפני ואחרי. אבל העיקר שכמה ילדים שומרי שבת לא חס וחלילה יפספסו את הסיכוי לקריירה.
    אז יש ליגה של צו פיוס שמשחקת באמצע שבוע. וחוץ מזה, הדתיים שומרי שבת מבחירה. זאת כמובן זכותם המלאה.
    זה שאנשים שלא שומרים שבת לא עוצרים את החיים שלהם ביום שבת ועושים דברים לא הופך כל דבר שהם עושים בה לכפייה חילונית.

נניח שבהולנד משחקים את המשחקים בליגת הילדים ביום שבת, לא היית מגדיר את זה ככפייה חילונית. ההבדל היחיד הוא שפה לדתיים יש מספיק כוח לכפות את הרצון שלהם על מי שלא כזה, ולכן בעצם, כל עוד לא מאפשרים להם לכפות את הרצון שלהם, הם מגדירים זאת ככפייה חילונית. אז לא, אין דבר כזה.
    כפייה זה לגרום לאדם לעשות משהו שאתה רוצה בניגוד לרצונו. להגיד לבנאדם "לך תעשה מה שאתה רוצה ותעזוב אותי בשקט" זה לא כפייה.

oranfu, שי ו-David De Gea אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

מה ז"א מה שטענתי זו השערה בלבד? כל ההתפתחות האנושית והיציאה מימי הביניים היו בגלל כפייה במה שהדת אומרת. כנ"ל בעם שלנו אם חלק גדול ממנו היה נשאר חרדי, מדינה לא הייתה לנו עד היום.
    מי שדתי צריך להבין שזה כרוך בויתורים.

14. עידן444 Member

ממש לא!
    אין לי מושג אם אתה רוסי(כי אלכס לא בהכרח רוסי- אבל באחוזים סביר שכן...), אם כן דווקא ממך לשמוע שהדת היא מה שהופך מדינה למפגרת זה קצת מוזר...
    ואם אתה לא... סליחה...

בגדול אתה סתם עושה הכללה. יש המון זרמים ביהדות, ואתה, כמו רבים במדינה הזו, נטפלים לזרם אחד פרזיטי וקיצוני.
    סתם שתדע, אחד העתידנים הכי נחשבים בארץ(אם לא הכי נחשב) הוא אדם חובש כיפה- פרופ' דוד פסיג.
    במקרה יצא לי להיות בהרצאה שלו וגם ראיתי אותו פעם-פעמיים בטלויזיה.

דת ממש לא אומרת פיגור... לפעמים אפילו להפך!
    אנחנו בדיון על ספורט, אבל זה פשוט צרם והייתי חייב להגיב...

בנושא של מתי לשחק, כן שבת, לא שבת, אני בעד מה שאמרו כאן כמה- צריך לבחון לעומק ולא לשלוף מהמותן.
    באופן כללי רוב העונה מתקיימת בשעון חורף ואין שום בעיה לשחק ב 18:30-19:00 אחרי צאת שבת.

למעשה יש בעיה וכל הדיון הזה הוא נחמד אבל תאורטי לגמרי... מי שקובע בכל העולם וגם בארץ הוא מי שמשלם הרבה כסף על זכויות השידור- והוא ורק הוא הגוף שקובע את שעות המשחקים.

הרבה כאן נותנים את אנגליה כדוגמה. מישהו שם לב כמה משחקים משדרים כל סופ"ש ואיזו פריסה של משחקים יש שם? פשוט שם יש 10 משחקים במחזור אז זה עדיין משאיר כמה בשעה ראשית- אבל זה מעט מאוד ביחס למה שהיה לפני 10-20 שנה... ושוב, הטלויזיה היא זו שמשלמת(באנגליה זה הון עתק!!!) והיא זו שקובעת!

15. N כמוני Member

אני חוזר- הטיעון שילדים לא יוכלו להגיע למשחקים שמשוחקים בימי חול הוא שקרי. עובדה שהם מגיעים לאימונים.
    דתיים שומרי שבת מבחירה? מה היה קורה אם היה יוצא חוק שכל מצביע מרצ לא רשאי לשחק כדורגל? האם זה היה בסדר מבחינתך? הרי הוא מצביע מרצ מבחירה?